Illiona 2021 okt. 01. - 17:25:51 Előzmény Ljerk
(238985/239045)
Gou- japán történelmi sorozat
Lehet hogy a további 2 sorozatban, ami rám vár, már én is jobban meg tudom különböztetni a női szereplőket. :)))
Még valami érdekes! a tea szertartartás! és az a gyönyörű zöld szinű tea!!! és az a gondosság, ahogy elkészitik! Nem is hiszem, hogy van ennél szebb szín! Utánanéztem a neten, és ez a japán Matcha tea, itt nálunk is forgalmazzák, most rendeltem,(egy keveset ) még azt a kis seprűt is, amivel felkavarják. Ahogy néztem videókat, ma is ugyanaz a tea, ugyanugy készitik el. Ez valami, ami nem változott az évszázadok alatt.
Kép: aki viszont különbözött mindenkitől, csak keveset szerepelt a filmben.
10/10
Ljerk 2021 okt. 01. - 13:35:18 10/10 Előzmény Illiona
(238984/239045)
Kedves Illiona! Én teljesen jól meg tudtam különböztetni Gout és Hatsut...... Nyilván mert férfiként másként látom a hölgyeket... :)

Keresztények - ezt majd a Gunshee Kanbei-ban jobban lehet látni, bár igazából ott is csak a nagyobb rangú szamurájok szemszögéből. Addig csak annyit, hogy Toyotomi Hideyoshi Kyushut meghódító (Japán déli szigete, itt lesz majd Toyotomi koreai hadjáratának fő bázisa ~ 1590-1598) hadjáratáig szabadon téríthettek, azonban Toyotomi veszélyesnek látta őket a szamuráj egyeduralom szempontjából, akárcsak korábban Oda Nobunaga a Hiei szent hegy harcos buddhista papjait.
Illiona 2021 okt. 01. - 12:29:57 Előzmény Ljerk
(238983/239045)
a női szereplők közül a legidősebb lánytestvért birtam felismerni, mégpedig az arcán lévő bibircsók miatt. Az is tetszett, hogy valószinű ők is tisztában vannak ezzel a problémával, hiszen Gou-t általában rózsaszin kimonóban szerepeltették, a testvérét pedig világoszöld kimonóban.
Amugy gyönyörűek voltak a kimonók. de a férfiaknak is voltak gyönyörű szinek, és minták, és különleges himzések is, valamint néhol lehetett látni, micsoda részletgazdag volt a ruházatuk. Nem spóroltak a ruhákon az biztos.
Más. Ott voltak a keresztények. Na ezen felháborodtam, ha már annyira be voltak zárkózva, akkor hogy jutottak oda be ilyen térítő papok? Talán becsusztak a kulcslyukon????
Meg egyáltalán, ahová csak odamentek, kulturákat, népeket semmisitettek meg. Szerintem azok vették fel ott Japánban ezt a vallást, akik nem akarták, hogy ujra férjhez adják őket, a családtagjaik kénye kedve szerint, emiatt bekötötték a fejüket, olyan ormótlan módon, de egyébiránt maradt a kimono a kendő alatt, és továbbra sem csináltak semmit. Semmit amit azért az én gondolatom szerint egy kereszténynek illett volna: gyerekeket tanítani, betegeket ápolni, megmenteni a lelkeket. Itt a filmben maradt a pletykálkodás, a másik életébe beleszólás, a kényelmes úri élet!
Kép: Gou és a nővére kimonoban
10/10
Ljerk 2021 szept. 30. - 22:23:48 10/10 Előzmény Illiona
(238982/239045)
Nekem a lányok/hölgyek nem tűntek teljesen egyformának sem jellemben, sem kinézetben - s a színésznők sem voltak rosszak - azonban a Gunshee-ban azért az egyik színésznő játéka jobban tetszett (Miki Nakatani azóta is a nagy kedvencem).

A férfi színészek alakításai talán erőteljesebbek voltak egy picivel, kifejezetten a Tokugawa Ieyasut (Gou apósa) alakító színész karizmája tetszett, azóta láttam több fiatalkori filmjét - hát, tipikusan a későn érő típus... :)

A Gunshee és a Gou közt sok lesz az átfedés, és lesz olyan szereplő, akit másképp láttattnak majd. Ez egyszerűen abból fakad, hogy bár a történéseket ismerjük, de az, hogy pontosan ki mit gondolt, tett ráadásul esetleg titokban - az a mai napig rejtély. Így például, hogy Oda Nobunaga (Gou édesanyjának a testvére ) ellen miért lázadt fel Akechi, azt láttam vagy 5 filmben, és majd mindegyikben más fő okból tette... :) .... például:
- Oda Nobunaga többször megalázta őt a többi hadúr előtt,
- a császári udvar bújtatta fel, mert lemészároltatta a szent hegy papjait,
- Oda felesége volt a korábbi kedvese,
- Toyotomi Hideyoshi vette rá.

De ugyanígy van Chacha/Lady Yodo (Gou legidősebb nővére - a Sógun című sorozatban is feltűnik egy jelenet erejéig) esetén is, ahány film annyiféle személyiséggel ábrázolják.
Illiona 2021 szept. 30. - 20:35:59 Előzmény Ljerk
(238981/239045)
a végére értem az első sorozatnak, a Gou címűnek.
Hű, ez nagyon jó volt. a forgatókönyv nagyon izgalmas. Azért megint bebizonyosodott, az életnél magánál jobb forgatókönyvet nem lehet írni. Mennyi szövevény, és mennyi történés.
De azért volt, ami nem tetszett, a végére sem. A NŐK!
Mind egyforma! az az idegesítő hajviselet. nem is értettem, hogy miért.
De ahogy néztem egyik epizódot a másik után, belegondolva ez az uniformizálás nem lehetett rossz, hiszen mindig a szülők döntöttek a házasságról a hatalmi érdekek alapján, igy viszont mindegy volt, ki is a nő, mindegyik pont ugyanugy néz ki, ugyanugy viselkedik, ezt igy mégiscsak könnyebb elviselni... :)))
Ami még nagyon tetszett, az a sok egyenes derék. Senkit nem lehetett látni megtörve. Talán ott nem is tudnák, itt mi miről beszélünk. A tisztelet a meghajlás, de azt is egyenes derékkal tették.
Kép: a főszereplőnő, a sorozat névadója.

Illiona 2021 szept. 25. - 11:23:18 Előzmény bori4
(238980/239045)
Szia Bori!
Igen készült, használtam is... Csak! először is meg kellett az informatikusomat kérnem (ilyenkor nagyon szeret engem....) hogy az ASS feliratokat valahogy tegye át nekem srt-be. Ő csinált egy kis fület, ahová feltett egy általam nem ismert pici programot, amibe ki kell tallózni az ASS feliratot, majd átirja nekem SRT-be. Arra nem is emlékszem hogy ezt a feliratot kellett-e átirnom UTF-8 kódra, persze feliratonként (szintén az informatikustól idetett pici program) de a három sorozatból kettőt át kellett. Utána már csak átnevezni kellett a feliratokat, az egyik sorozat pl 46 részes. Szóval volt vele elég időtöltésem, de ez nem panasz, lényeg hogy 2 sorozat már nézhető, a 3. nak az első három epizód felirata kész. (az googlés is ráadásul) Én csak este tudom (tudnám) ezeket rendezgetni, és már sokszor unok itt az iróasztalnál ülni, reggel 7 órától dolgozom, már 4 órától vágyom arra, hogy ágyban, párnák közt nézzek nagy tv-n egy sorozatot, vagy filmet.
bori4 2021 szept. 25. - 08:13:43
(238979/239045)
A Kanbeihez speciel készült magyar felirat...
https://azsiaekkovei.hu/jdorama/gunshi-kanbee
Illiona 2021 szept. 25. - 08:02:54
(238978/239045)
Már a Gunshee Kanbei elejébe is belenéztem, de mivel nem vagyok kész a feliratokkal, igy az 5. részig jutottam el. Pörögnek az események, csak még ezek a japán hadurak olyan egyformák, várom hogy később meg tudjam különböztetni őket. De nagyon jók!!
10/10
Ljerk 2021 szept. 24. - 20:27:46 10/10 Előzmény Ljerk
(238977/239045)
Ami későn jutott eszembe - a harmadik ajánlott taiga (Gunshee Kanbei) pedig Harima tartományban kezdődik, ami a térképen Kyoto városnevének nagy "K" betűjénél van, azaz az említett Osakától, és az amellett levő nagy kereskedővárostól Sakaitól (Settsu tartomány) nyugatra.
10/10
Ljerk 2021 szept. 24. - 20:21:56 10/10 Előzmény Illiona
(238976/239045)
Japán térképe (a legnagyobb szamuráj klánvezérek feltüntetésével, de majd a Takeda Shingen sorozathoz passzol legjobban idejét tekintve) a sorozat indulása előttről egy kicsivel, azaz 1560-ban.

Kyoto a császári főváros - Tokió ekkor még nem létezik, a sorozatban a mai főváros megalapítása majd Edo néven (a térképen Kamakura környékén) fog megtörténni. Még a nagyobb városok közül Osaka helye érdekes, Kyotótól délnyugatra fekszik a tengerparton.

Ami nem nagyon látható még a sorozatból, az, hogy ha az ember elkezdi papírra írni, hogy mi történik Gouval és családtagjaival - az a rendkívüli (a sorozat főbb eseményeinek 95%-a ugyanis valóban megtörtént, nem forgatókönyvírói kitaláció).
Illiona 2021 szept. 24. - 19:16:56 Előzmény Ljerk
(238975/239045)
Sziasztok! Hol van mindenki? filmet néz?

Nos elkezdtem!!! A Gou című sorozatot, miután annak a feliratával lettem kész. Az igaz hogy ez rendelkezett egy akármilyen felirattal, de ehhez hogy nézhető legyen, informatikus segitségét is kellett kérnem, kaptam is, és most már átalakitva tökéletes a filmhez. A 8. epizódnál tartok éppen.
Az is nagyon tetszik, hogy a filmek végén van egy kis ismertető, hogy mi az ami fennmaradt, és melyik állomástól(mindig vonat) hány percre van. Akár ujjáépitették, akár máshová helyezték. Igaz, hogy ezen részek alatt a felirat nem tökéletes, de meg lehet érteni. Igy nem is veszünk el a régi korok útvesztőiben, minden epizódban felhivják a figyelmet, hogy ez már a mult! Az egyetlen amit hátrányaként élek meg a sorozatnak, hogy ez (is) egy nőről szól, most nekem mi közöm van ezekhez a fruskákhoz? Inkább nézem a nagy férfiak csatáját akár a harctéren, akár a gyönyörű házakban kastályokban, de a természeti képek is gyönyörűek... Az Acu hercegnőt sem birtam megnézni annak idején. De mindegy, tökéletes filmsorozat nincs, ezt ezzel kell elfogadni. Ráadásul itt ezekben talán a női főszereplők nem hisztiznek, és nem éneklő nyávogó a hangjuk.
Szóval nézzem tovább...
10/10
Ljerk 2021 szept. 18. - 15:20:25 10/10 Előzmény Illiona
(238974/239045)
Szia Illiona! Azért írtam a japán sorozatokról, mert úgy látom az előző néhány év alapján, hogy egyszerűen nagyítóval kell keresni a legalább nézhető koreai történelmi sorikat is. A taigáknál is így van mondjuk, számomra az utolsó igazán érdekes 2015-ben született, de itt született néhány olyan darab, ami valami miatt érdekes lehet.

Amit ajánlhatok esetleg, az az, hogy érdemes olyan sorrendben nézni, ahogy leírtam - mert különben (így is részben egyébként) spoileres lenne a történelemi események miatt.
Illiona 2021 szept. 18. - 14:44:58 Előzmény Ljerk
(238973/239045)
Szia Ljerk!
érdeklődéssel olvasom a Japán történelemmel kapcsolatos irásaidat, és az ajánlott történelmi filmsorozatokat.
Mindenképp szeretném (nem szeretném, muszáj!!!!) Japán történelmét is megismerni, ha nem is olyan mélységben, mint Koreét, és részben Kináét, de tervezek oda egy látogatást jövő tavasszal, amennyiben a vírus engedi :)
A nyelvvel, annak hangzásával semmi gondom, már akkor megszoktam, amikor 2-3 évvel ezelőtt a .Hirugo cimű sorozatot kénytelen voltam megnézni. Az utolsó élményem pedig a napjainkban játszódó 3 részes remekmű (összesen 3 óra) minisorozat a japánok taiwani gyorsvasút épitéséről, mely a mai életbe engedett bepillantani. Az egyik ajánlott sorozatodat már töltöm is lefelé....
10/10
Ljerk 2021 szept. 17. - 15:32:28 10/10
(238972/239045)
Japán - a hadakozó hadurak korszakától az új sógunátus koráig. A három talán legjobb erről szóló taiga időben és történelmi személyek általi átkötésekkel sorrendben (a harmadik sorozat története nagyjából akkor indul el, amikor az első befejeződik):
- Takeda Shingen (1988)
- Gunshi Kanbee (2014)
- Gou (2011)

Szerencsére mindhárom taiga eltérő stílusban készült - emellett a koreai filmekkel ellentétben kevesebb a "feszültségkeltés" - a drámák, történelmi események többször is egy adott pillanat alatt lángolnak fel, és jutnak el a végkifejlethez.
10/10
kimbin01 2021 szept. 16. - 10:50:17 10/10
(238971/239045)
Kedves Editek, boldog névnapot!
superfitt 2021 szept. 05. - 16:35:57
(238970/239045)
"Volt másik személyre szóló ajándék is...de az enyémet otthon lenyúlta Kisfelség" Ezzel teljesen egyetértek. https://www.superfitt.hu
10/10
offtopic
Ljerk 2021 aug. 29. - 13:12:24 10/10 Előzmény Ljerk
(238969/239045)
Itt írok több a japán állami TV (NHK) által leadott taigáról (történelmi sorozat), A Gunshi Kanbee -hez készült legjobb tudomásom szerint egyedül magyar felirat (amit szívesen megosztok) - http://www.azsiafilm.hu/forum/index.php?topic=1167.0
10/10
offtopic
Ljerk 2021 aug. 29. - 12:56:44 10/10
(238968/239045)
Olvaslak benneteket néha. Ha unatkoztok ott van a régi szokott helyen a Gou ~ Himetachi no Sengoku (2011) japán sorozat. Más stílus, mint a koreai vagy pláne mint a kínai - nem is értem miért nem próbálkoztok vele. Úgy gondoltok a japán sorozatokra, mint Gou az (... spoiler ....)-re? :)
Illiona 2021 aug. 19. - 11:52:11
(238967/239045)
Sziasztok!
Nem csak a kinai, japán nyelvnek van különös hangzása, hanem a koreainak is. Nem tudom ki hogy van vele, de a puszani nyelvjárást én hallani is nehezen bírom. A mult héten néztük az Ode to my Father cimű - egyébként szuper - mozit, és a főszereplő Hwang Jung Min hanghordozása több mint idegesítő. Egyébiránt Puszanban nem hallottam ilyen nyelvjárásban senkit!!!! Néhány sorozatban is valakit ilyen nyelvjárásban beszéltetnek, és más sorozatokban hallom, hogy ugyanazok rendesen beszélnek. Egy ilyen beszédű szinész eleve negatív nálam. Vagyis inkább kellene esélyt adni egy kinai filmnek, sorozatnak, mint egy ilyen koreait bevállalni
Kép: a fura -de ez negatív jelző- beszédű Hwang Jung Min egy mostani Hostage Missing Celebriti cimű moziban
Illiona 2021 aug. 18. - 11:31:25
(238966/239045)
Koreában persze - nagy betűvel....