10/10
fredi60 2010 nov. 10. - 13:05:56 10/10
(165/239045)
"miért hiszi majd el mindenki, hogy Tokmán is a jelenlegi uralkodó lánya? Jó-jó, az anyajegy, na de egy DNS vizsgálat?"

És az akkori (illetve késõbbi, akár reneszánszkori) Európában ehhez hasonló hogyan történt meg? Itt sem volt DNS-vizsgálat! :DD
10/10
fredi60 2010 nov. 10. - 12:59:54 10/10
(164/239045)
"egy csapat civakodó kamasz, akik holmi zászlók miatt csetepatéztak"

A különféle zászlóknak, csapatzászlóknak Európában is nagy jelentõsége volt. Gondolj akár a muhi, akár a mohácsi csatára. Nem akárki tisztsége volt a "zászlóvivõ". Elvesztése, az ellenség általi megszerzése megszégyenítette az egész csapatot.
De hasonló példákat lehet találni az 1848-49-es szabadságharcból is, amikor bárki hajlandó volt feláldozni életét a zászló megtartása avagy visszaszerzése érdekébe!
9/10
napraforgó 2010 nov. 10. - 12:37:41 9/10
(163/239045)
OK, elfogadom, amit mondtál. De a Jusin parancsnoksága alá tartozó Sárkányvirág alakulat cirka 15 - max 20 fõbõl állt, így nem nagyon képezhetett komoly haderõt.
Ott, ahol a tízezer fõs hadsereg vereségérõl számoltak be, ez a pár ember nem nagyon számít. Tényleg csak olyan testõrség-féleként jöhettek számításba.
Ha Kim-Szjo-holnak, Jusin apjának nem maradt komoly hadereje, nem sokat számít a jövõben.
A zászlóval kapcsolatban is igazad van - ma is fontos a jelkép, sõt a negatív, önkényuralmi jelképek tilalma is.
De abból, hogy 15-20 ifjonc hogyan viszonyul a dolgokhoz, még nem lehet levonni komoly következtetéseket arra, hogy milyen erõsek lennének ellenfélként. Márpedig te most arra utaltál, hogy Misil majd szakadást hoz létre az országban. Ugye most sem tévedek?
9/10
napraforgó 2010 nov. 10. - 11:27:07 9/10
(162/239045)
És kit fog támogatni Munno, az elõzõ király törvénytelen fiát, vagy a mostani király törvényes, de eltitkolt lányát? És ki áll Munno mögött, van-e komoly bázisa a tekintélye mellett?

Mert ha olyan 10 ezres hadseregek - mint arról szó volt - odavesztek egy-egy vár védelme(?) során, akkor komoly erõ kellene a hatalomátvételhez.
És a vharangok - legyenek bármily bátrak(?), nem voltak túl számosan. Párszáz ember, még ha jól kiképzettek is... De azt láttuk az elõzõ részekbõl, hogy azért mégsem voltak olyan kiválóak....(egy csapat civakodó kamasz, akik holmi zászlók miatt csetepatéztak).
9/10
napraforgó 2010 nov. 10. - 11:18:09 9/10
(161/239045)
Kösz a tájékoztatást, akkor úgy látszik mégis jól gondolkodom. Míg Misil aktívan törekszik a hatalomra, Munno a "titkos fegyvert" tartogatja.
Kíváncsi vagyok, hogy jön Tokmán a képbe? És hogy eshet meg, hogy király helyett királynõ kerül a trónra? És vajon miért hiszi majd el mindenki, hogy Tokmán is a jelenlegi uralkodó lánya? Jó-jó, az anyajegy, na de egy DNS vizsgálat? Vagy megint jönnek a jóslatok, vagy a megérzések?
9/10
napraforgó 2010 nov. 10. - 08:26:58 9/10
(160/239045)
Hogy miért jár fiú ruhában Tokmán? Kartan tanácsa nyilván jól jött, de ez nem minden. Abban az idõben - sõt talán még ma is - egy nõ sokkal védtelenebb volt. Nyilván könnyebb volt bármilyen erõszakos cselekedet elkövetni egy nõ ellen, legyen az rablás, vagy akár nemi erõszak. Ez így volt, így van, de azért nem kell hozzá olyan misztikus magyarázatot fûzni.
Szerintem a dolgok nagyon is reálisak, ésszerû céljuk van, ezért fölösleges a ködösítés.
Én érteni szeretném ezt a sorozatot, de sajna ez nem mindig megy, pedig istenuccse nem én vagyok a hülye.
Szerintem, ha egy sorozatot - filmet - akármit - elsõ nézésre nem lehet megérteni, talán nem a befogadóval van baj.
A film nagyon látványos, de kicsit zavaros, nekem ez a véleményem.
Remélem kitisztul, mert nem szeretek ostobaságokat nézni.
9/10
napraforgó 2010 nov. 10. - 08:10:55 9/10
(159/239045)
Nem hiszem, hogy Misilnek bármi joga lenne a trónra. Nem szent származású, de még csak nem is nemes, hiába lett pecsétõr, ez csak egy funkció.
Még a fiainak sincs sok esélye, Hadzsong nem szent származású, Bodzsong nem nemes, csak az eldobott harmadik fiú, a trónról letett király törvénytelen fia szent származású.
De õ egyrészt nem törvényes ágyból szármaik, másrészt hol a csudában van? Jó, említetted, hogy majd elõkerül, de Misil tuti, hogy most nem számol vele. Ha bármi célja lett volna vele, nem szabadul meg tõle.
Jó kérdés, hogy akkor ki a csuda nevelte fel Bidamot? Csak nem az eltûnt Munno???
Na ez tetszene, akkor Munno mégsem olyan passzív, csak szépen kivárja, amíg a fiú felnõ és akcióba léphet.
Tudom, hogy nem akarsz Spoilerezni, de ráhibáztam?
9/10
napraforgó 2010 nov. 10. - 07:53:16 9/10
(158/239045)
Hát igen, de most Misil cseppet sem bánja, hogy jó pár erõd elesett. És ha a fia Hadzsong nem volt elég erõs, ahhoz, hogy ellenáljon, + 2 erõd eleste után miért lenne Szolvon olyan jó, hogy visszafordítsa a hódítást?
Nem beszélve arról, hogy a fia, Hadzsong nemesi származású, míg Szolvon - bár õ a hadsereg parancsnoka - maga mondta, hogy õ nem (és Misil sem!), így nem tudom, mennyire léphetnének feljebb a ranglétrán. A születés itt nagyon fontos!
Azt se tudom, hogy Bodzsong hivatalosan a férj fiaként van-e elismerve, vagy nyíltan Szolvon fia?
9/10
napraforgó 2010 nov. 10. - 07:45:46 9/10
(157/239045)
Azt értem, hogy Jusin a háta mögé parancsolja Tokmánt, hiszen õ a hercegnõ védence, mivel megmentette az életét. de nem hiszem, hogy már most sejtené, hogy õ lány. Az talán imponál neki, hogy Tokmán még éjszaka is gyakorol, és nem szeretné a hercegnõ szimpátiáját elveszíteni.

Az a véleményed, hogy a csapatszellem, MEG az egyéni teljesítmény fontos, szerintem merõben ellentétes egymással. mert vagy csapatszellem, vagy egyéni teljestmény. Ha az egyiket privilegizálod, a másikat szükségszerûen el kell nyomnod.
9/10
napraforgó 2010 nov. 10. - 07:17:39 9/10
(156/239045)
Na igen, tényleg jó lett volna egy felirat, pl.: 2 év múlva, vagy 3, 5 év múlva. Akkor érthetõbb lett volna a sok szereplõváltás is. Meg egyáltalán, jó azt érzékeltetni, hogy múlik az idõ, fõleg, ha van jelentõsége. És itt szerintem van, jelzi, hogy Tokmán felnõtt, sokat tanult, "férfiként" is megállja a helyét, vharangként is, ami itt valami elit katonai - kadét - iskola lehetett.
9/10
napraforgó 2010 nov. 10. - 06:54:24 9/10
(155/239045)
Nekem Tokmánon kívül Misil a legérdekesebb, "legszimpatikusabb" szereplõ.
Mindkét nõ a semmibõl küzdötte föl magát - gondolom egy olyan világban, amely még inkább a férfiak világa volt, mint manapság. Az egyik az eszével, a másik a szépségével és az eszével jut elõre.

Nem ismerem a koreai történelmet, de valószínûleg ott is nem régen alakult ki az államiság, a feudális hûberúri világ. A központi hatalom még nem volt olyan erõs, ez látszik, mikor a király szövetségeseket keres pl. Kim-Szjo-hon, meg a fia személyében. Egyelõre a "szent származás" még védi, de mi lesz a trónnal, ha a jelenlegi király meghal? Akkoriban nem tartott olyan sokáig az élet, még a palotában sem - fõleg, ha volt néhány ellenséged.
9/10
napraforgó 2010 nov. 10. - 06:44:33 9/10
(154/239045)
A hercegnõ biztos, hogy nem Tokmánba szerelmes, inkább Jusin iránt érdeklõdik. Aggódik érte, és mint a szolgálólányának elmondta, a medált is azért nem merte átadni neki búcsúzóul, mert a férjének is adott egy hasonlót és õt megölték. Nem akarta, hogy a sors megismétlõdjék.
9/10
napraforgó 2010 nov. 10. - 06:41:03 9/10
(153/239045)
Érdekes volt, ahogy Misil Solvont instuálta a végén. Látszik, hogy a királyság megdöntése a célja. Csak azt nem értem, hogy miért engedi, hogy az ellenséges Pek-cse elfoglalja az ország nagy részét. Mi elõnye származik abból, ha a hazáját leigázza egy ellenséges ország? Az, hogy megdõl a királyság, egy dolog, de mi lesz akkor vele, meg a klánjával? Arról azért nem volt szó, hogy áruló lenne, aki eladta az országot egy idegen hatalomnak.
9/10
napraforgó 2010 nov. 10. - 06:36:05 9/10
(152/239045)
Hát én eddig nem láttam, hogy Jusin óvta volna Tokmánt. Mindig plusz homokzsákokat köttetett fel vele, és ha lehet, még többet követelt tõle, mint a többiektõl. Azt hiszem, ha sejtené, hogy lány, legelõször elgondolkozna rajta, hogy mit is tegyen. Mindenekelõtt vharang csak férfi lehet. Ha mégse akarná leleplezni, nyilván kímélni akarná és nem plussz terheket rakni rá. Azt hiszem ez a sejtés csak késõbb jön majd. Ja és én kíváncsi lennék a helyében, hogy miért is álcázza magát egy nõ férfinak?
Yenna 2010 nov. 09. - 22:24:51
(151/239045)
A link, amit a blogodnál találtam, ugye a vágatlan verziójú részeket tartalmazza? Vagyis azokból nem húztak, ugye? Eddig, ahogy néztem, úgy tûnt, hogy nem.
twillight 2010 nov. 09. - 21:50:31
(150/239045)
Néztem ezt a sorozatot, és a haditanácsos jelenetnél az egyiküknél látott szablya hatására felötlött bennem a kérdés:

hogy nézett ki egy keleti csata a középkorban (aka. lõfegyverek elõtt)?

Mármint tudjuk hogy nézett ki a nyugati reguláris hadsereg. Tudjuk hogy nézett ki az "egy magányos szamuráj tíz útonálló ellen" (nem szó szerint szamuráj). Tudjuk hogy néz ki a csapat katona rakás kínai (nem szó szerint) paraszt ellen.

De hogy nézett ki az 1000 szamuráj vs. 1000 szamuráj?

Nyilván a cuki szálfegyvereket, röpködõs harcmûvészeteket felejthetik el. Védelmük nincs, mert keleten nem létezett se vért (a viselt vértek max. nyilak ellen szolgáltak némi védelmül amennyire tudom), se pajzs.

De akkor?
10/10
Kattrin 2010 nov. 09. - 21:24:49 10/10
(149/239045)
Nekem is nagyon szimpatikus Deokman.
Mikor éjjel gyakorolt, és egy füzetbõl tanulta az íj használatát, akkor Jang-Geumre emlékeztetett, mert õ is olyan szorgalmas volt.
flower_baba 2010 nov. 09. - 21:08:48
(148/239045)
Hm... a mai részben míg rájöttem hogy ki kicsoda xD Erõs volt a váltás a tegnapi részhez képest, mondhattak volna valamit hogy pár évvel késõbb vagy valami :) Kezd érdekes lenni a sorozat :) és kezdek tisztába lenni hogy mirõl van szó :) valahol a 6. résznél kapcsolódtam be :) Tokmán személyisége meg nagyon szimpatikus kíváncsi leszek, hogy fog kiderülni hogy valójában lány, meg a többi.... :D
10/10
Kattrin 2010 nov. 09. - 20:47:52 10/10
(147/239045)
Ennyi éven át férfiként élni nem lehet könnyû, de errõl nem esik szó.
Szerintem a hercegnõ szerelmes Deokmanba. A kútnál úgy nézett rá, és úgy beszélt hozzá, mint aki rajong érte.
És amit Deokman mondott: hogy a kék ruhás vezetõ is szerelmes belé, mert csak õt piszkálja... ebben is lehet valami.
9/10
napraforgó 2010 nov. 09. - 19:59:38 9/10
(146/239045)
Hány év telt el az elõzõ rész óta? Jusin úgy megöregedett, 15 éves forma kamaszból 30 éves férfi lett! És a hercegnõt is lecserélték - de a frizuráján, meg a rózsaszín fátylas kalapján kívül kívül semmi sem hasonlít az elõzõ szereplõre. És mi a fenének hülyíti Tokmánt a szerzetesnõ jelmezzel? Bodzsongot is kicserélték, én meg se ismerem a sok hasonló arc közül, hogy most melyiket nevezték így.
Az is furcsa, hogy ennyi év alatt Tokmán nem leplezõdött le. Azért a nõknek vannak nehéz napjaik, és a 7. században még nem ismerték a szárnyas betétet, meg a tampont.
Munno meg vagy 30 éve rejtõzködik valahol.

Azt hiszem többet vártam ettõl a sorozattól, különösen a Palota ékköve után. A történet zavaros, nem akar kibontakozni, nem a jellemek változnak, hanem az egyes szerepeket játszó színészek. A vharangok nem tiszteletre méltó, nemes harcosok, hanem idétlen kamaszok, akik civakodnak, mint az iskolásfiúk.
Sok szép díszlet, sok szép kosztüm, csodás hajkoronák és történet alig.