április 22. 00:08:47
április 22. 00:08:47
(239593/239593)
nos, én nem nevezném meg mit várok a jövő sorozataitól, majd akkor gondolkodom rajta, amikor elkezdik vetiteni őket.
Mert annyi mindentől függ, hogy mi tetszik és mi nem, hogy ki a főszereplő, a főszereplőnő, mennyire izgalmas a forgatókönyv, az hogy a forgatókönyv tartalmaz-e fantasztikus, földöntúli elemeket, vannak-e benne vámpirok, meg zombik, meg nem tudom még mik!
Szóval várok.
Ha ilyenek lesznek, mint Feri Atya, és a gyónás, akkor jöhetnek!!!
szavazat: 8/10 április 21. 17:53:55
április 21. 17:53:55
(239592/239593)
VÁRHATÓ SOROZATOK

Az alábbi írásban hónapokra lebontva találjátok. hogy milyen sorozatokra számíthatunk a következő hónapokban: https://dramacurrent.com/drama-air-dates/

Sajnos a Haechi-ből már csak az utolsó két dupla rész van hátra... így aztán örülök a májusi Aseudal /Asadal krónikáknak, már korábban írtam róla... jöhet az újabb történelmi/kosztümös sorozat. Bár sokkal ellentétben nem ugrom ki a bőrömből örömömben, hogy a főszerepet Song Joong-Ki játssza majd, de meglátjuk.... egy esélyt kap...
Az Ázsiawiki csak júniusra teszi a vetítés kezdetét. a lényeg, hogy legyen... és jó legyen!:)))))
http://asianwiki.com/Arthdal_Chronicles
A trailerét elnézve egy kicsit emlékeztet a Legendre... ennek is olyan "meseszerű" a kezdete..
https://www.youtube.com/watch?v=DRzFfF-5YQ8

Miss Granny remake - a 2014-es eredeti: http://asianwiki.com/Miss_Granny
Nos, az ismertető szerint vmikor 2019-ben, ez így eléggé homályos... nem tudom, hogy örüljek-e annak, hogy egy csodálatos mozifilmből sorozatot csinálnak.. kicsit tartok tőle, mint a Masqurade esetében.....

Kingdom 2. évad - sajnos csak 2020-ra teszi, pedig bíztam benne, hogy esetleg az idei nyár végén, ősz elején adják... de úgy látszik, sokkal többet kell majd rá várnunk....

Aztán persze vannak az ötletként felvetett, de bizonytalan jövőjű felvetések, ahol nem lehet megjósolni, megvalósulnak-e egyáltalán a velük kapcsolatos tervek...

A z egyik ilyen a Something Happened in Bali
http://asianwiki.com/Something_Happened_In_Bali
Hiába 2004-es, de örök klasszikus szenzációs szereposztással, emlékezetes alakítással.... talán nem is baj, ha ez a remake nem készül el....

ugyanígy vagyok a Winter Sonata 2. évadjával... minek? Jó volt az úgy önmagában, nem igényel folytatást szerintem.

Szemezgessetek kedvetekre!:))))))))))))))))))))
szavazat: 8/10 április 21. 17:03:18
április 21. 17:03:18
(239591/239593)
JÁTÉK

hmmm, talán a 30. Libagoly találkozóra nem is lenne rossz ajándék!:)))))))))))
szavazat: 8/10 április 21. 16:55:02
április 21. 16:55:02
(239590/239593)
JÁTÉK

Az én ajándék telefontokom magginak!:))))))))))))
szavazat: 8/10 április 21. 16:18:32
április 21. 16:18:32
(239589/239593)
JÁTÉK

Ha még nem egyeztetted a nyuszival, hogy mit tojjon neked húsvétra, hát íme 20 ajándékötlet, amit a koreai sorozatok kedvelőinek ajánlanak: https://dramacurrent.com/2018/12/11/20-gift-ideas-for-korean-drama-fans/

Játékunk ehhez a cikkhez kapcsolódik. Szerintem ti sokkal ütősebb feliratot tudnátok kitalálni az ajándék pólóra, amit szívesen kapnátok vagy adnátok koreai sorozatrajongóként.
Tehát írd meg a te pólófelirat ötleted!:))))))))))))))))))

A telefontokra tett képeknél szerintem ti sokkal hangulatosabbat, egyedibbet tudnátok kikeresni a képes mappátokból.... Hát rajta!

Tedd ide a kedvenc képed, amit szívesen látnál a telefonod tokján... esetleg amit a barátodnak ajándékoznál....

Jöhetnek a jobbnál jobb pólófeliratok és képek a telefontokokra!:)))))))))))))))))))))))

Csak ne fogd vissza a kreativitásod!:)))))))))))))))))))))))

szavazat: 8/10 április 21. 15:39:28
április 21. 15:39:28
(239588/239593)
off

Love in Sadness - Beauty 1999 - japán sorozat

SPOILER

Nos, találtam egy írást, amiben kicsivel több szerepel arról a bizonyos japán alap sorozatról.
https://dramacurrent.com/2018/10/22/ji-hyun-signs-kdrama-remake-of-japanese-drama/
Tehát a betérő fiatal nő a bántalmazója elől menekült. A plasztikai sebész pedig a meghalt felesége arcára műti át......
Hmm, a japánban szenvedélyes viszony szövődik orvos és betege között.... ez természetesen csakis lightosan adaptálható Koreában, amolyan egymást gyógyító plátói szerelemként... semmi kedélyborzolás... egy apró csókocska némi engedmény... váll átkarolható, kéz szorongatható... és természetesen annyiszor adhatod rá a zakódat és kabátodat, ahányszor csak bele tudjuk a történetbe szuszakolni... és az esernyő fölé tartása sem tiltott....

Bevallom, minden gonoszkodó megjegyzésem ellenére is van, amit nagyon szeretek a Love in Sadness-ben... ez pedig a Dokiháza a rengeteg virággal... a virágokkal meghintett lábfürdője pedig engem is levesz a lábamról... ilyen kényeztető megvesztegetésnek bizony nehéz ellenállni....:)))))

Közben az jutott eszembe, hogy a Férj vajon milyenné vált volna, ha egy másik nőt vesz feleségül, nem olyat, aki megszólalásig hasonlít a meghalt anyjára. Hiszen, ha nem találkozik a nővel, egy adott életkorban mégis csak meg kellett volna nősülnie, az erőszakosan irányító apja legalábbis rákényszerítette volna. Egy igazgatónak is jól jön egy helyzetét erősítő feleség, Vajon abban a házasságában is ilyen betegesen viselkedett volna, vagy ott pusztán a hűvös egymás mellett éléssel beérte volna?

KÉP: a verés után... milyen jellemző... a megvert feleség némán szenved... a bántalmazó férj zokog.... ennél már csak az a természetesebb, hogy a verés csakis a nő hibájából következett be... ő változtatja ilyen szörnnyé az őt féltve imádó férjét... hát igen, egy beteges megszállottnak a logikája is beteges, de ne engedjük, hogy megtévesszen... ez tényleg beteges!!!!
szavazat: 8/10 április 21. 14:47:46
április 21. 14:47:46
(239587/239593)
Én sem torrentezek. A letöltő oldalon, amit küldtem, nem is kell.
Megnéztem, Brigi a fordításban a Haechi-nél a 13. résznél jár. Nem használom a fordítását, így nem tudom, hogy megy nála a számozás, hiszen dupla részekkel megy a sorozat. Ergo nincs 13-as szóló rész, csak 13-14. rész.... vagy ha a dupla részeket 1 résznek veszem, akkor a 13-as a 25-26. résznek felel meg.

Mindenesetre a sorozatból lement már a 40. rész is. Kéred ezeket is, vagy vársz inkább a fordításra?
szavazat: 8/10 április 21. 14:28:44
április 21. 14:28:44
(239586/239593)
off

Love in Sadness - 33-36. rész

Spoiler

Tudom, sokan a szívükbe zártuk a szerencsétlen bántalmazott feleséget, a Doki szentté avatása szerintem már folyamatban... s mivel olyan lágyszívűek vagyunk, még a bántalmazó férjnek is jut az együttérzésünkből.....

Tudom, a Let Me Introduce Her kapcsán megvádoltam a Love in Sadness-t a plágiummal. Nos, a történet jóval kacifántosabb, mint azt elsőre gondoltam. Nekem csak a hasonlóság tűnt fel... és az, hogy a Let Me Introduce Her vetítették előbb Koreában.

Ám a történet nem vele és nem ekkor kezdődött, hanem egy japán sorozattal 1999-ben, ez volt a Beauty.
Ismertető róla itt: http://asianwiki.com/Beauty_(1999-Japan-TBS)
Sajnos az ismertető elég szűkszavú, a plasztikai sebészhez beállít egy fiatal nő. Hogy milyen orvosi dilemmája támad így a Dokinak, sajnos nem tudjuk. Itt a Dokinak meghalt a felesége és van egy tini lánya.

Ennek a japán sorozatnak a remake-jéről tárgyalt a Love in Sadness gyártója a DK E&M a japán készítőkkel., hogy adaptációt készítsenek belőle 2019-ben. .... ekkor robbant be a Let Me Introduce Her , amit a SBS Plus készített, aki viszont a japánoktól nem kért engedélyt, mondván, hogy teljesen más a történet, igaz, van benne egy plasztikai sebész és romantika, azonban minden másban eltér.

Szerencsére nem nekem kell ebben a plágiumos vádban/perben igazságot tennem... ráadásul ehhez túl kevés is az információ.

Viszont tény, hogy a Love inSadness viszonylag magas nézettségből indult, ismert sztárokkal, míg a Let Me Introduce Her alig foglalkoztatott színészeket választott a főszerepekre... és milyen jól tették. Csodálatos, szinte eszköztelen játékkal is képesek voltak megteremteni egy hihetetlenül erős összetartozást, a hétköznapok meghittségét. Míg a Love in Sadness sztárjai egyre csak úsznak a műkönnyek árjában... a történet ugyanabban toporog... a férj megszállottságában és egyre szélesebb körre kiterjedő agresszivitásában.... Nem azt mondom, hogy rossz sorozat, de túl hosszú... a kevesebb néha több itt is érvényes... és vannak olyan pontjai a sorozatnak, amikor úgy éreztem... elég...
Ha már a nézettség kezdetéről ejtette szót, nézzük, hogy alakult később... A Let Me Introduce Her fokozatosan araszolt felfelé a nézettségben, míg a Love in Sadness az ellenkező irányba mozdult el, mindig egy kicsivel kevesebb lett a nézője....

KÉP: a pisztollyal orosz rulettet játszva vajon hogyan is bizonyítom a szerelmemet?????? És a Dokinak vajon miért kell ebbe az őrültségbe belemennie, hogy egy elmebeteget csak akkor vagyunk képesek meggyőzni, ha belemegyünk az elmebeteg játékába? Nos, nekem ez itt ár sokK volt.
szavazat: 10/10 április 21. 14:10:45
április 21. 14:10:45
(239585/239593)
Köszönöm szépen, nézem is! Nem torrentezek, így nem tudok felirat nélküli videókat leszedni, de a Haechi-t is így töltöm le, azt viszont fordítják, és nem túl zavaró az angol felirat, fölé kerül a magyar. :-)
szavazat: 8/10 április 21. 13:37:35
április 21. 13:37:35
(239584/239593)
Már el is küldtem a feliratokat!:)

Jó szórakozást!:)))))))))))))

Kíváncsi vagyok a véleményedre, majd mesélj róla, hogy tetszik!:)))))))))))
szavazat: 8/10 április 21. 13:21:29
április 21. 13:21:29
(239583/239593)
Elküldöm e-mailben neked a google fordítós feliratokat, csak rossz lesz a beégetett angollal, az roppant zavaró.
szavazat: 8/10 április 21. 13:15:23
április 21. 13:15:23
(239582/239593)
Igen, google fordítóval nézzük. Ha vmi falsnak tűnik, még ott az angol felirat ellenőrizni, de néha a fül se rossz, néhány szófordulatot még az eredetiből is megérteni. Örök hálám Illionának, hogy megtanított kezelni a programot, így nem kell várnom a fordításra, ami hatalmas szabadságot jelent a választásban.
szavazat: 8/10 április 21. 13:10:49
április 21. 13:10:49
(239581/239593)
MÉRCÉK

És ne felejtsük el a közeget sem, hiszen a vendéged a találkozón elmesélte, hogy bizony az átlag koreai férfinak is a felesége mellett ott a szeretője, ami ott teljesen természetes, ő lógott ki, akinek "csak" felesége volt!

A szent látszat és a szemforgatás... ez az egyik oldal, a másik oldal egy "tradíció" a nőről való gondolkodásban... hiszen a vendéged is említette, hogy a férfi az első Koreában (nem mintha nem sejtettük volna magunktól is), aztán jön a nő (sokkal lejjebb), és az idiótákkal egy szinten a külföldi férfi, a külföldi nő pedig.... hát az max. a bányászbéka ülepét csodálhatja mélyen lentről....

Egy ilyen társadalomban a szexbotrány nevetséges... egy szelep, amit meg-megnyitnak, hogy levezessék a társadalmi indulatokat, hogy eltereljenek... és igen, koncot dobjanak oda "népnek"... egy kis panem et circenses koreai módra...
szavazat: 10/10 április 21. 12:58:35
április 21. 12:58:35
(239580/239593)
Letöltögettem a részeket beégetett angol felirattal - még nem néztem meg, de valamennyire azért angolul is értem. Honnan veszitek a magyar szöveget, tudomásom szerint nem fordítják, vagy mégis? Vagy google-os fordítással nézitek?
szavazat: 8/10 április 21. 12:47:54
április 21. 12:47:54
(239579/239593)
off
The Fiery Priest - Feri atya - Nyomozó

Spoiler

A lezülléséről már beszéltem, arra nem térnék vissza.... a jövője? Azért most egy más közegben dolgozik, olyan társakkal, akikben hasonlóan ott a bizonyítási vágy a jó oldalon, kiköszörülni a csorbát... a Rendőrlány is állandó motiváló tényező.... hogy nyuszi maradt-e? Talán, nem lehet mindenki oroszlán, a lényeg, hogy a megfelelő helyzetben és megfelelő időben képes légy legyőzni a nyusziságod és azt tenni, ami helyes.....
Azért van benne makacsság és kitartás is, ez segíti a sikerhez, amikor bénázik... lásd kedvenc gengszterünk letartóztatása... a bokszolásban gyengébb, de a feje kőkemény... sosem lesz belőle sztárnyomozó, de egy rendes "iparos" talán....
Nem fényes páncélú Grál lovag, csak egy esendő ember, aki megpróbál visszakeveredni a jó útra....

Számomra színészként semleges volt....
szavazat: 8/10 április 21. 12:29:13
április 21. 12:29:13
(239578/239593)
Szia!:))) Csatlakozom az előttem szólóhoz!:)))))))))))))))
Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok!:)
április 21. 12:24:31
április 21. 12:24:31
(239577/239593)
The Fiery Priest Feri Atya

Spoiler

Az ügyésznő az más! ő eleve negativ indulatot váltott ki, már amikor megjelent. A szinésznő is, meg a karaktere is. Ez végig párhuzamban volt egymással. Mert nézzük csak a jó utra térését!
Semmi nem mozditotta volna meg, kizárólag a saját létbiztonsága!! és eddig? hogy ilyen magasra felhúzott, az csak azért lehetett mert engedte magát korrumpálni, igy lett benne bizalma a főügyésznek, emiatt jutott kb 15 év alatt, ahová eljutott az ügyészségen.
És az eddigi kb. 15 év? hány esetben hozott ő döntést a bünözők érdekében?
És ezt bevallotta?
Vezekelt érte?
a 15 évér minimum 15 év ami kijárt volna neki?!!

mit is üzen ez a film a társadalomnak?
hát azt, hogy csak élj ugy ahogy tetszik, lophatsz, csalhatsz, fogadhatsz el jogosulatlan pénzeket, amikor majd észhez térsz, akkor mind ujjongani fogunk, és minden meg lesz bocsájtva, irány a főügyészi szék!!!

És valójában mi is történik Koreában?
Itt volt az elmult télen a nagy szex botrány, mindenkit meghurcoltak, a filmkészitéstől eltiltottak aki csak rá mert nézni egy kolléganőre 20 évvel ezelőtt! nem kellett bizonyiték! semmi! csak egy lotyóféle vallomása, és szinészek, rendezők egész pályafutása lett lenullázva. A sajtónak meg hir kell csak, és az sem baj, ha nem igaz hir!! mert túlnyomás van, mert verseny van, mert kell bármiféle hir, minél szaftosabb annál jobb.
Vagy itt van a legujabb Y. kábitószer botránya. Engem a részletek nem is érdekelnek, de szörnyű, hogy mennyire mélyen, mélyre lemennek. Mert a hiréhes sajtót ki kell szolgálni! Mert túl sok idol van már, kell egy kicsit ritkitani. Mert elegük van már a cselolok mindent megengedő világából, és ott ütnek, ahol csak birnak, mert ezek az idolokhoz csak dől a lé, irigység, meg nem értés van mindenütt.
Nem néznek senkit és semmit. Egyetlen kis félrelépés, amit én pl nem tekintek bűnnek, és felnagyitják, odadobják koncként a sajtónak, és akit az megtalál, annak nincs visszatérés.
Ez mind Igazságtalanság, és következetlenség!!!!!!

Mert ha ez igy igazságos lenne, akkor miért is kell néznünk PSH képét egy egész sorozatban? talán mert nem lehetett rábizonyitani a nőverést? Ki volt ott? De ha őt visszaengedték, akkor Y. -t is akarom egy egész 16 részzesben főszerepben!!!

Természetesen ezek a szinészek csak két kiragadott példa, több is volna.

Nos, ilyen társadalmi napi politikai incidensek között ez a Feri Atya féle sorozat vége azért ujra csak végiggondolandó.
április 21. 12:01:59
április 21. 12:01:59
(239576/239593)

Spoiler

a végéről, a 4-es fogatról:
a nyomozó, aki mint egy kis nyuszi (húsvéti persze) éldegélt, s végül az események hatására felbuzdulva tett néhány jó cselekedetet. De valójában megváltozott ő? A lelke legmélyebb bugyraiban vajon megmarad nyuszinak, vagy rendes nyomozó válik belőle? én nem kezeskednék érte, hogy egy kolléga halála, és néhány kudarc után nem lenne ujra csak nyuszi. Maga a szinész, hát engem nagyon hidegen hagyott, abszolut érdektelen, vagyis ha később szerepel valamiben, vagy ha nem , nem is érdekel. Olyan semmilyen.

szavazat: 10/10 április 21. 11:50:58
április 21. 11:50:58
(239575/239593)
Sziasztok! Kellemes húsvéti ünnepeket mindenkinek!
szavazat: 8/10 április 21. 11:41:39
április 21. 11:41:39
(239574/239593)

Spoiler

A 37-38. részt én is felirat nélkül néztem meg, aztán már nem volt kedvem felirattal is,így vágtam az utolsó két résznek. Engem is megtévesztett az orvos arca, meg hogy utána nem mutatták a kispapot. Vártam a temetést, de gondoltam, elteszik a végére. Így aztán számomra is kellemes meglepetés volt, hogy másként alakult a dolog.

Márpedig, ha csinálnak netán 2.évadot, akkor....
KÉP: csak ez a négyes jöhet szóba.... Ügyésznőnk - Kim /Feri atya - a Nyomozó - Rendőrlány

Hacsak néhány évvel később nem játszódik a folytatás, akkor bizony kedvenceid kimaradnak belőle, mert még a börtönben csücsülnek.... a kis Migránsban és a folyton evő csillagászban már nincs több, nekem kicsit már így is túltengtek...

A végén vannak olyan beépített elemek, amikre a folytatás épülhetne akár.... Az Ügyésznő "büntetése", a "csapat", amit kér maga mellé a vezekléshez... és Kim/Feri atya szavai a "dühéről"... ez amolyan sorozatot lezáró jövőkép is lehet, de akár egy 2. évad csírája is....

Hmm, szerintem is nehéz lesz olyan jó kis karaktereket találni kedvenc gengszterünk, a Színes Öltönyös, de akár a Polgármesterasszony helyett, akik lendületet tudnak adni az új évadnak....

Nekem úgy rémlik, hogy a lekapcsolt és börtönbe küldött rosszfiúk között nem volt ott, akitől maga a főügyész is tartott, felette is állt vki, akinek a pártkasszájába a választási hadjárathoz kellett volna a pénz... őt mintha nem kapcsolták volna le, de lehet, hogy csak nem figyeltem eléggé.

Nem tudom, hogy a "négyes fogat" elég lenne-e a 2. évad szekerét elhúzni.... újabb 40 részen keresztül már nem biztos, hogy érdekelne a verekedős pap.... és hát a tűz se mindegy, Parázs Pap, Aligpislákoló Atya ... mert azért ez a magas fokon égek nem mehet a végtelenségig....

Tudom, te nem kedvelted az elején meggyilkolt Lee atyát. De talán a végén a pápa szelfi helyett lehetett volna egy mise az emlékére. Mert rendben, hogy a hírekben bemondták a tisztázását, de szerencsétlen még rendes temetést se kaphatott anno, mivel "öngyilkosságot" követett el....