8/10
edimir 2022 febr. 28. - 15:49:14 8/10 Előzmény Illiona
(239025/239045)
Arisztocrats vagy Arisztokraták , 2021-es mozi.
Spoiler

Nagyon tetszett. Egy-egy mondat, helyzet, pillantás olyan tömény.

Hát igen, kinek mi a "tokiói álom".....

Egy biztos, senki sem kapja csak úgy meg a boldogságot, maguknak kell kiküszködni.
8/10
edimir 2022 febr. 28. - 15:43:34 8/10 Előzmény Illiona
(239024/239045)
Mio Szakácskönyve Mio's Cookbook 2020 japán történelmi film
Spoiler

Köszönöm, hogy felhívtad a figyelmemet az online fesztiválra és a erre a filmre.

Üdítően szívet melengető film volt.

"nincs benne látható erőszak... "
Valóban, csak utalásokból sejtjük a két lányt érő traumák igazi mélységét. Ezek elképzelését a készítők a nézőkre bízzák.

Csak néhány gondolat a film kapcsán.
A mostani főzős műsorokban millió fűszer és spéci, különleges hozzávaló szerepel. Mio úgy tud nagyszerűt alkotni, hogy a helyi hozzávalókkal kísérletezi ki az ízeket, azokat viszi tökélyre hatalmas kitartással, kiváló ízérzékkel. Ő igazi szakács, mert a vendégeinek akar finomat főzni, az ő elégedettségük többet ér minden mai michelin csillagnál. Többször elhangzik, hogy jó szakács csak jó ember lehet, azaz aki ételével akar örömet szerezni az embereknek. És azt hiszem, Mio ilyen értelemben (is) a legjobb szakács.

A jóslat. Itt is kapunk a két lányra egy-egy jóslatot, amik be is teljesülnek. Hmm....

A stáblista után.... Itt is igaz, hogy VÉGIG kell nézni a filmet, még a stáblista után is, hiszen ott a megoldás:))))))))))))))))))))
10/10
offtopic
Ljerk 2022 febr. 28. - 14:48:00 10/10 Előzmény Illiona
(239023/239045)
Köszönöm a felvételt a csoportba! :)
Illiona 2022 febr. 28. - 12:43:13 Előzmény Ljerk
(239022/239045)
Van a facén egy általam létrehozott csoport a Filmrajongók Klubja. Még Boil-t vettem be adminisztrátornak, amikor egyszer külföldre mentem. Itt vannak a régi Sillások is, természetesen edimir és Maggi kivételével (ők nem facéznak) . Sokan mások is. Itt beszéljük ki az uj filmeket, a régi filmekről is irunk ajánlókat. Vannak kinai, japán filmek sorozatok is. Van egy tagunk, aki szinészeket elemez ki, nagyon alapos. Igaz ide jöttek a Thailand-i fiucskás sorozatok is, meg a nagyon gagyi kinai sorozatocskák is. De hát az élet ilyen, minden átalakul, és nem tehetünk mást mint szemléljük, hogyan csuszik minden lefelé. Végül is a Föld csak előre forog.
Más: szintén Japán!
KÉP: van egy japán, aki nem szinész és nem is énekel, hanem valami gyönyörűen jégkorcsolyázik: Yuzuru Hanyu. Az ő egyik kürjét hoztam: a magyar Edvin Marton hegedül!!!
Emiatt keresgettem a videói között, de csak ez a videó (bocsánat) ahol kiirják hogy mi is a zene és ki adja elő: Origin.
https://www.youtube.com/watch?v=hWHBUPMMYcQ
10/10
Ljerk 2022 febr. 26. - 23:10:06 10/10
(239021/239045)
Azon gondolkoztam, hogy milyen csodabogarak vagyunk - úgy tűnik a régi csapat néhány tagján kívül egyetlen egy új érdeklődő sem jelenik itt meg, sőt más koreai film vagy színész fórumlapján sem. Esetleg valahol új fórum van, amit nem ismerek? Vagy ez a szomorú tény?
Illiona 2022 febr. 26. - 20:38:26
(239020/239045)
Sziasztok!
Holnap (vasárnap) vége az idei japán filmfesztiválnak, és remek filmeket hoztak, és tették magyar felirattal online elérhetővé. Néhány nagy kedvenc is lett közöttük.
Van olyan film, ami nincs fönn az Avistán, vagy nincs angolja sem, de a többség lementhető volt.
Amiért nem tudtam mindet megnézni, annak oka, hogy sok volt az igazán elgondolkodtató, komoly lassan kibontakozó film. Meg is viselt ezek többsége, vagyis a napi 1-2 film megnézése semmiképp sem jött össze.
Most egy uj kedvencet mutatnék be, mondanom sem kell, hogy Japánból ! Tamaki Koji énekes 1958 szeptember 13-án született Hokkaidóban.
ezt a dalt amugy először Dimashtól hallottam, az egy másik feldolgozás.
https://www.youtube.com/watch?v=S4B6a8xcBN4
10/10
kimbin01 2022 febr. 19. - 17:40:31 10/10
(239019/239045)
Sziasztok, kellemes hétvégét!Mint a facén említettem, az olimpiai várakozás miatt kerestem valamit, amivel el tudnám ütni az idő KNG sorozatának folytatásáig, így akadtam a The Great King Sejong 86 részes sorozatra. 17 végére lett kész a fordítás, és ezért is kerülte el a figyelmem, ez a 2008-as sorozat. Csodálkozom, hogy ez a gyöngyszem nem került a látóterembe, igaz, hogy 2017 végére lett kész a fordítása, és nekem ezekben az években volt egyéb elfoglaltságom is. Szerintem ez a sorozat, ott van a legnagyobbak között, Silla, és Jumong, Szél királysága méltó párja! Sok ismerős játszik benne, kiemelkedő, szerethető, gyűlölhető karakterek. A történet jó, egyenes vonalban halad, nem túlzó, nem misztifikált. A gyerekszereplők, mint tudjuk szenzációsak!
A film nézése közben sokszor eszembe jutott Dokman mondása, hogy Mishil miért nem lehet királynő: mert nem álmodik! Ismerjük, hogy Sejong alkotta meg a hangul ábécét, de sok mindent álmodott, nem véletlen tisztelik még ma is a nagy álmodót.
Fordította CherryRock, és az időzítés, és a helyesírás kifogástalan.
10/10
Ljerk 2022 febr. 18. - 03:38:44 10/10
(239018/239045)
Köszönöm a linket, nem tudtam a lehetőségről. A vihar kapujában-t biztos meg fogom nézni, a többit nem tudom még - majd válogatni fogok.
Illiona 2022 febr. 17. - 14:39:59
(239017/239045)
Mio's Cookbook

Jó szórakozást hozzá!
Illiona 2022 febr. 17. - 14:38:13
(239016/239045)
Ma ismét egy különleges japán film ismertetőjét hozom, még február 20-ig nézhettek meg online 20 filmet, magyar felirattal, eredeti nyelven, egy 1 perces regisztrációt követően, ez a film azok közül van.

Mio Szakácskönyve Mio's Cookbook 2020 japán történelmi film

Ez egy nagyon aranyos, kedves film, 200 évvel ezelőtt játszódik, nincs benne látható erőszak... Persze, mindig van a háttérben némi hatalomvágy, irigység, az ember minden felüliró nemi vágya (majdnem férfiakat irtam , de ezt ma már nem lehet :) ) hiszen ha nem lenne, nem is készülhetne film sem.
itt egy ismertető a filmfesztivál honlapjáról:

"Mikor Tokiót még Edónak hívták, egy fiatal lány szakácsként szerzett magának nevet, miközben arról álmodott, hogy újra találkozhat gyerekkori barátnőjével. Szívmelengető történet a barátságról és a főzés művészetéről.

Egy katasztrofális árvíz után Mio elhagyja szülővárosát, Osakát, hogy egy edói étteremben dolgozzon. Nagy tehetséggel van megáldva, ám az Osaka és Edo közötti ízlésbeli különbségek nem hagyják nyugodni, így az arany középút keresésébe kezd. Mindeközben megtudja, hogy legjobb barátnője, Noe szintén a fővárosban van, de alacsony státusza miatt ritkán láthatja őt. 

A mintegy 200 évvel ezelőtti Japánban játszódó szórakoztató kosztümös dráma üdítően mutatja be a kötődést a főzésért rajongó Mio, és a Yoshiwara vöröslámpás negyed kurtizánjává lett Noe között. Az Edo-kor (amely a 17. századtól a 19. századig tartó 200 évet ölelte fel) a viszonylagos béke és a kulturális virágzás ideje volt; a filmkockákon megjelenő aprólékosan elkészített ételek mintha ezen időszak esszenciáját próbálnák a nézőnek átadni. "
Illiona 2022 febr. 15. - 20:53:46
(239015/239045)
Sziasztok!
ma is néztem egy japán filmet, a tegnap feltett oldalon, egyet a 20-ból.
Arisztocrats vagy Arisztokraták , 2021-es mozi.

A filmfesztivál ismertetője:
" Vajon a boldogság más formát ölt a különböző társadalmi osztályokba tartozó nők számára? Egy dráma, ami két különböző hátterű nő szemszögéből kérdőjelezi meg a modern élet mindennapjait.

Hanako számára, aki tekintélyes és gazdag családban nevelkedett, kötelessége volt, hogy egy magas társadalmi rangú férfihez menjen feleségül. Most a húszas évei végén jár, és a potenciális férfiakkal való folyamatos találkozók után végre rátalált az ideális kérőre. Bizakodva várja a boldog házasság kezdetét, ám megtudja, hogy leendő párja egy másik nővel is viszonyt folytat. Ő Miki; egy átlagos, vidéki családból származó lány, aki keményen dolgozik a túlélésért Tokióban. A nagyon különböző társadalmi rétegekből jövő Hanako és Miki élete végül keresztezi egymást. 

Elgondolkodtató dráma a mai japán nők életéről, amely a tokiói felső osztályból származó főszereplő és egy vidéken nevelkedett, alacsony jövedelmű karrierista közötti osztálykülönbségek vibráló ábrázolásán keresztül tárja elénk a szomorú valóságot. Kadowaki Mugi (Hanako) és Mizuhara Kiko (Miki) színészi alakítása kihagyhatatlan, melynek a csodás képi világ ad egy külön mélységet. "

Amikor ment a film, már azt hittem sose ér véget. Miután itt az irodában, monitoron vagyok kénytelen nézni, ráadásul bármennyire lassú volt, nem lehetett felállni, a végére már szinte rosszul éreztem magam. De végére megértettem, a szereplők érzelmeit tökéletesen lehetett ráérezni, nem kellett semmit mondani, közölni. A rendezés zseniális. Ez igy volt pont jó, tökéletes.
Holnap egy ujabb japán mozit fogok megnézni!
Illiona 2022 febr. 15. - 08:14:39
(239014/239045)
Sziasztok! Hol van mindenki!?
Elsősorban Ljerknek

Február 14-27 között japán filmeket lehet megnézni online, szám szerint 20 db-ot, eredeti nyelven, magyar felirattal.
https://japanalapitvany.hu/online-jap%C3%A1n-filmfesztiv%C3%A1l-2022

én tegnap este az Az Úszó Vár cimű egyestés mozit néztem meg, nagyon jó volt.
itt a hivatalos ismertető a filmfesztivál oldaláról:

"A hatalmas létszámfölény ellenére egy 500 fős csapat harcba száll a hadakozó fejedelmek korában.

Körülbelül 400 évvel ezelőtt Japánban a szamurájok között dúló folyamatos harcok után a nagyhatalmú Toyotomi Hideyoshi az ország egyesítésének küszöbén áll. Megparancsolja az embereinek, hogy támadjanak meg egy kis várat, az utolsó megmaradt ellenállást. A várban a megadásról vitatkoznak, de a fiatal, mindig álmodozó nagyúr a harcot választja. Vajon dőreség volt így döntenie, vagy épp ellenkezőleg?

Lenyűgöző történelmi film azokról, akik bölcsességükkel, bátorságukkal és népük iránti szeretetükkel felfegyverkezve szamurájként kiállnak méltóságukért. Komikus alakításával magával ragad minket a főszereplő, Nomura Mansai, aki eredetileg kyogen színészként a hagyományos japán színházi műfaj képviselője volt. Speciális mozgás- és tánctudását nagyszerűen kamatoztatja a különc várúr szerepének alakításában. A film megjelenésekor hatalmas sikert aratott Japánban intenzív csatajelenetei és elmepárbajai miatt."
10/10
kimbin01 2022 jan. 31. - 17:11:47 10/10 Előzmény Ljerk
(239013/239045)
Ennyire most nem búvárkodtam bele, hogy 56x is végignézzem idáig, de ez is motoszkált bennem, mivel Imjog (Mennyei szárny?) alakulata volt a legközelebb a trónhoz, amolyan kormányőrség.
10/10
Ljerk 2022 jan. 31. - 16:43:08 10/10 Előzmény kimbin01
(239012/239045)
Sokáig én is valami hasonlót gondoltam, de most valahogy megmaradt bennem - hogy Eulje nagyúr néhány résszel korábban (a 13. rész 20. perce körül) a két hercegnőnek és Deokmánnak meséli, hogy Munno távozása után Imjong vezeti a Hwarang szertartásait.

Így Imjong, bár nem ellenséges Yushinnal - mégis megbántódhatott, hogy mégsem ő lett Bojong mellett a másik szertartássegéd.
10/10
kimbin01 2022 jan. 31. - 16:00:58 10/10 Előzmény Ljerk
(239011/239045)
Szerintem ő már tudja Mishil milyen kinyilatkozást tesz, és sajnálja Jushint. U Nagyjából jól betájoltam hogy hol is van, rögtön megtaláltam ezt a részt. Ha emlékezetem nem csal, akkor a gayaiakról fog szólni a kinyilatkozás.
10/10
kimbin01 2022 jan. 31. - 15:46:48 10/10
(239010/239045)
Sziasztok! Most pótolom a lemaradásokat, lassan utol is érem magam, de közbeszólt az az 5 rész KNG legújabb, most menő sorozatából, amit meg kellett néznem. Mondjuk filmet nézni én is csak a kötelező gyakorlatok után tudok, leginkább délutántól.
Közben tartottunk egy kis születésnapot, az idén én töltök be egy kerek évszámot, jövőre meg a fiam.
10/10
Ljerk 2022 jan. 25. - 19:50:19 10/10
(239009/239045)
Természetesen végignéztem már... :) Mint a Gou-ban, mint a Gunshi Kanbeiben feltűnt a főszereplő alakja: Akechi, aki "Japán talán egyik legmegosztóbb személyisége tettei okán" - láttam vagy hat féleképp magyarázni azt a bizonyos tettét, itt sem lesz másképp... :)

Szerepelni fog benne egy színésznő, akit amikor először megláttam, azt hittem a Dong Yi -t alakító színésznőt hívták meg... :)
Illiona 2022 jan. 25. - 13:45:43 Előzmény Ljerk
(239008/239045)
Kirin ga Kuru
egy dal a sorozatból csak ugy figyelemfelkeltőnek
https://www.youtube.com/watch?v=rm0LNQEcm_A

és egy összeállitott videó a nyitó filmzenével, ez azért már indulósabb!
https://www.youtube.com/watch?v=bS8HBJKdzAg
Illiona 2022 jan. 25. - 13:32:04
(239007/239045)
Sziasztok!
Hol van mindenki?

Továbbra is érdekel a Japán történelem, bár az odautam meghiusult, illetve hát későbbre tolták, jelenleg beutazni sem lehet, csak a japán állampolgároknak.
De legalább út hiányában legalább van idő felkészülni...Egyszer majd talán véget ér ez a járvány is...
Most fordítják az Ázsia Ékkövein a Kirin ga Kuru cimű japán sorozatot, aminek ideteszem a forditó által irt ismertetőt:
"Akechi Jūbei Mitsuhide … Japán talán egyik legmegosztóbb személyisége tettei okán. Mitsuhide Mino tartományában felnőve tapasztalja meg a Sengoku Jidai idején kialakult hatalmi harcokat A híres Saitō Dōsan mellett látja meg Mino és a főváros Kyōto sürgető problémáit, mely az Ashikaga shōgunátus gyengeségéből fakad. Minot azonban el kell hagynia egy belviszály okán és Echizenben próbál szerencsét, ahol a gazdag úr Asakura Yoshikage nem használja ki képességeit. Több, mint 10 éves várakozás után, 1568-ban jön el a várt változás Oda Nobunaga személyében, aki megteszi azt amire addig senki nem volt képes. A fővárosba kíséri Ashikaga Yoshiakit, hogy megtegye 15. shōgunnak. Mitsuhide azonban két tűz közé kerül, mert a shōgun és Nobunaga közötti ellentét a fővárosban azon mód megkezdődik. Végül Mitsuhide, Nobunagát választva emelkedik egyre feljebb és feljebb a ranglétrán, mígnem Nobunaga fővazallusává válik. Mitsuhide azonban egyre sűrűbben tapasztalja meg Nobunaga különleges látásmódját a világról, mellyel egyre kevésbé ért egyet. Azonban a háború vége még messze, vajon sikerül eljönnie a Kirinnek?"

a forditó egyíébként Fulcrum, most tart a 4. epizódnál.
10/10
Ljerk 2022 jan. 21. - 15:01:10 10/10 Előzmény Ljerk
(239006/239045)
Az első nyolc megnézés alkalmával sosem értettem ezt az apró mozzanatot, csak most világosodott meg 9. megnézésre. :)