Illiona 2021 aug. 18. - 10:21:27 Előzmény kimbin01
(238965/239045)
A kinai sorozatoknak talán kellene adnod egy esélyt! Részint amiatt, hogy koreában mostanság nemigen készülnek igényes, jó sorozatok, és valamit nézni kellene. A kinai sorozatok viszont nagyon jók! az idén van egy tucat jó alkotás. Az egyik probléma velük, ami minden szinkronnal, hogy a hang eltér a szinész személyiségétől. Ez főleg amikor szenvedélyt alakit a szinész, a szinkron nem tud annyira szintén szenvedélyes lenni. Vannak kifejezetten rossz szinkronhangok is. Maga a hang, hangzás érdekes módon hasonlit a magyarra :) Csak szokni kell, ami az első 3 epizód. A másik zavaró, az hogy minden filmsorozatban van direkt reklám. A reklámozandó terméket eszik isszák. Most pl egyik ramen-féleség van teritéken, a dobozát biztosan felismerném, ha arra járnék. A My dear guardien cimű sorozatban viszont visszatért egy régi reklámozandó termék, a durian is, ami iszonyatosan büdös gyümölcs, persze hogy nem kell a kutyának sem. De ezek csak apróságok, ettől függetlenül élvezni lehet ezeket a sorozatokat. Ezeket forditják is, a videa n és az indavideón fenn vannak. You are my hero, My Dear Guardien, Nice to meet You, a Irreplaceable love - ezek csak az általam nézett ujabb sorozatok.

kép: Ma dear guardien, no nem a filmből, ez valamelyik fotózáson...
10/10
kimbin01 2021 aug. 17. - 09:41:34 10/10
(238964/239045)
Sziasztok! Ebben a nagy melegben a nagy gépet be sem kapcsoltam, ezt a kis szobát nagyon bemelegíti, télen még fűteni is pianóban kell. A kis gépen, meg a telefonon, nem szeretem nézni, nagyon pici. Tulajdonképpen az elmúlt két hét lustálkodással telt, kipihentem a 35+-ban való sütés-főzést. Nekem ez volt a nyaralás. Ma már bekapcsoltam, élvezem a hűvös levegő áramlását, és majd nézek valamit. A kínai sorozatok nem nagyon hoznak lázba, néhány tényleg jó filmjüket megnéztem, és meg is fogom, de a sorozat, főleg, ha remake, nem hoz lázba.
Illiona 2021 aug. 13. - 20:37:06
(238963/239045)
Nice tu Meet You

Ez is kinai sorozat, már vagy 2 hónapja hogy megnéztem (azóta ujranéztem). Először nem is akartam róla írni. De ez is egy kis gyöngyszem.
Az ékszertervezők világába visz el ez a sorozat, egy fiatal lány küzdelme az elismerésért, a boldogságért. Van itt is minden, csalás, árulás, lopás, plágium plágium hátán, hütlenség. Nem szent senki és semmi, ha a hatalomról van szó!
Itt már az is haladás, ha főszereplőnőnk egyáltalán túlél, de azért mindig marad józan ész, némi férfiúi segitség, meg az ékszertervezői tehetsége...
De van más is: a szerető gondoskodás (egy fogyatékos családtagról), hűség a szerelemben, hűség egy vállalat iránt, és legfőképp hűség önmagunkhoz. Egy szerető, összetartó családot mutat be, és egy széthúzó, önző emberekből álló családot. Van egy olyan család ahol mindegyik változat jelen van, hol melyik erősebb.
A sorozatot fordítják, nem tudom hol tart, de google forditója is szinte tökéletes, magam a filmet az Avistáról töltöttem le.


Kép: a két főszereplő
Illiona 2021 aug. 13. - 17:12:07 Előzmény edimir
(238962/239045)
Sziasztok!
Hol van mindenki? Filmet néz?

My Dear Guardien
Igen ez egy jó mondás!
Gondolom, azóta már végig is nézted. Ebben a sorozatban nem sok eldöntendő kérdést feszegetnek, legfeljebb nem fogadjuk el, amilyen válaszokat kinálnak.
Már korábban is emlitettem, hogy ez egy válasz sorozat a korábbi elit rendőrös sorozatra, és még nagyobb sikert akartak, de hát a nézők nem igy akarták.

Most már vagy 2-3 hete megjelent ennek az elites sorozatoknak egy ujabb gyöngyszeme, az elit tűzoltóké, még nagyobb forgatókönyv, még különösebb edzések, még veszélyesebb feladatok, The Flaming Heart címmel. Napok óta szemezgetek vele, de annyira nem akarom egyenlőre ezt túúúltolt sorozatot. És ezek után ki - mi fog következni?
Ha marad ez a három sorozat az elit rendőrökről, katonákról, és tűzoltókról, -minden hibájuk ellenére - megvan idénre az első 3 sorozatom, nem tudom a koreaiak vagy más kinai sorozatok tudják-e überelni ezt a hármat.
Kép: my dear guardien ....................
8/10
edimir 2021 aug. 08. - 11:23:54 8/10
(238961/239045)
My Dear Guardian

"Minden szentnek megvan a múltja, minden bűnösnek megvan a jövője"

Hmm, most járok a sorozat felénél, ott szerepel benne ez a mondás, mintegy jelezve egyrészt, hogy hibákkal, buktatókkal teli úton jut el vki a kiteljesedésig, másrészt az a bizonyos második esély, ami jár mindenkinek.

Az iskolai barát számára hangzik el ez a bizonyos mondat. Ő az, akinek 8 évvel ezelőtt az élete kisiklott az események szerencsétlen fordulata következtében.

De számomra úgy tűnik, hogy ebben a sorozatban többek számára is megjelenik a 2. esély. Csak az a kérdés, ki hogyan él vele, ill. kitől kap segítséget, hogy a problémáját leküzdje....

A mártír özvegye, aki 8 éve egyedül neveli kisfiát, aki apja halála után született...

Az anno 13 évesen szexuális zaklatás áldozataként immár 21 évesen is a történteket feldolgozni nem tudó unokahúg.....

10/10
kimbin01 2021 aug. 05. - 08:17:47 10/10
(238960/239045)
Tegnapelőtt este néztem egy koreai filmet. A királyság titka: északi Ashin. A cím alapján örültem, hogy végre egy történelmi filmet láthatok. Bár elég magasra pontozták, nekem csalódás volt, mert mint a film derekán, háromnegyedénél kiderült egy zombi film . Nem szeretem az ilyen jellegű horrort, magát a horror műfajt sem, de vannak kivételek. Az Alien filmek, abból is az első, talán még a második része.
Csak azért írok róla, ha van valaki, akit érdekel, az tudjon róla. Netflix- es film.
Illiona 2021 aug. 04. - 18:22:11
(238959/239045)
Sziasztok!
You Are My Hero - My Dear Guardian - doktornők

Nos, ebben a kérdésben teljesen egyetértünk.
Ha már a You Are My Heroban Mi Ka doktornőt (hiszen igy is szólitják) elfogadjuk szinte tökéletesnek, akkor a másik katonás sorozatban nincs fokozat a legjobb felett, csakis alá tudjuk rangsorolni.
Nekem is az volt a véleményem a nőről, hogy orvos ide vagy oda, ő csak egy plázacica.
Mi Ka minden szempontból túltesz rajta. Azért vannak neki is negativ dolgai: az egyik ilyen az iszonyú randa rózsaszin trikó! mikor megvette, nem látta? vagy amikor felhúzta, akkor nem gondolta, hogy lekerülhet róla? és hogy merte levetni és a fiúra rákötni! ezer szerencséje, hogy a fiú tolerálta neki Mint ahogyan mindent tolerált, és ahogy ott röhögött? és ráadásul semmi szemérmetesség nem volt benne.
A másik amikor valamiféle meccset néztek együtt a fiúval, az a viselkedés!!! az is túlzás volt. Azonkivül az a kötelező álszemérmesség! De még ezekkel is messze kiemelkedő volt a szerepe, szerepeltetése.

A másik orvosjelölt nő a My Dear Guardienből pedig ilyen lehet nálunk a Honvédkórház, legalábbis ilyennek képzelem el.
Kép: a My Dear Guardien plakátja
8/10
edimir 2021 aug. 04. - 02:14:56 8/10 Előzmény Illiona
(238958/239045)
You Are My Hero - My Dear Guardian - doktornők

Nos, az elit rendőrökről szóló sorozatot az ajánlásodra már megnéztem, az elit katonásnak meg csak nagyon az elején tartok, ma nem tudtam vele haladni, mert eltűntek azok a könyvjelzőim, amikkel fordíthattam volna a feliratot, ill. levehettem volna a videókat, nem volt türelmem még ezeket is újra megkeresgetni. Ami feltűnt, hogy tényleg "emelték a tétet":))))))) Az a nemzetközi kiképző helyszín az elején vmi gyönyörű azzal a földközi-tengeri hangulattal, jelzi hogy nem egyszerűen a belső piacot célozták csak meg kizárólag a sorozattal, hanem az amerikai és európai nézőket is.

Ami feltűnt a két sorozat női főszereplői esetében, hogy bár mindketten kezdő orvosok, de Mi Ka-ban van vmi ragyogó mosoly, amitől egyből megkedveljük, a katonaorvosnő viszont egy make up baba. Persze katonaorvosként természetesen "komolyabb" a karaktere és ebből adódóan merevebb, de nekem hiányzik belőle a természetes báj, szép, de mesterkélt. Míg Mi Ka nem kimagasló szakember, csak roppant elkötelezett a betegek gyógyításában és a 40 rész alatt épp ezért igyekszik minden módon fejleszteni a tudását és személyiségét, hogy a betegeit megmenthesse, addig a katonaorvos lány igazi okostojás már a kezdetektől. A minden problémára megoldást találó rezidens. Néha kifejezetten arrogáns, hepciás liba.

A két sorozat férfi főszereplője is kicsit eltér, bár mindkettő vezéregyéniség, de egyformán szimpatikus a két karakter és a két színész játéka egyaránt.....

Kb. ennyi így első benyomásként.
8/10
edimir 2021 aug. 04. - 01:42:56 8/10
(238957/239045)
Tilli, dorombka:)

Nem igazán értettem, amikor Tilli a portra való belépés nehézségeiről, ill. amikor dorombka a könyvjelzőiről beszélt a találkozón.

Most úgy tűnik, az én gépem lett merő káosz a számomra, a chrome vmi új verziója jött fel az ikonra kattintva és semmit se találok a megszokott dolgaimból, így többek közt a könyvjelzőimet se, ide a portra is többszöri kísérlet után nagy keservesen tudtam csak felevickélni, hogy a hozzászólást elküldhessem. Nem vagyok elragadtatva attól, hogy a jól bejáratott dolgaim eltűntek és most mindennel kínlódok.:(((((((((((((((((((((((((((((((((
8/10
edimir 2021 aug. 04. - 01:33:11 8/10 Előzmény dorombka
(238956/239045)
Óh, Kisfelség!:))))))))))))))))))))))) Emlékszem, amikor Yushin maci eljött a Fűvészkertbe!:)))))))))))
8/10
edimir 2021 aug. 04. - 01:28:39 8/10 Előzmény Crutia
(238955/239045)
Hur Jun

Többször feldolgozták a csoszon kor egyik leghíresebb orvosának életrajzát, gyönyörű történet egy kiváló emberről.

Te vszínűleg ezt nézted: https://en.wikipedia.org/wiki/Hur_Jun_(TV_series)

Mi kimbinnel a 2013-as feldolgozásról beszéltünk, ami kb ugyanannyi időben, az előbbi 64-részes, ez utóbbi ugyan 135. de csak 35 perces részekkel. https://en.wikipedia.org/wiki/Hur_Jun,_The_Original_Story

Ő az a bizonyos autóbalesetes színész, aki a 2013-asban a főszerepet játszotta: https://en.wikipedia.org/wiki/Kim_Joo-hyuk
Itt és a God of War/Soldiers-ben is emlékezetes alakítást nyújtott a számomra.
10/10
kimbin01 2021 aug. 02. - 12:30:54 10/10
(238954/239045)
Sziasztok! Igen kipihenve! Szombatról vasárnapra biztos meg volt a 8 óra alvás. Akkor várjuk, ezt a filmet is. Majd csak... Minden esetre utánpótlás van!
Illiona 2021 aug. 02. - 10:47:59
(238953/239045)
Sziasztok!
Hétvége kipihenve?
Régóta nem figyeltem a boxoffice koreai filmlajstromát de a COVID miatt nem is volt sok értelme.
De most megjelent egy uj film Jo In Sung főszereplésével, Escape From Mogadishu címmel.
07 28-án mutatták be, és rögtön 778 ezren vettek jegyet rá.
https://www.hancinema.net/korean-box-office-for-the-weekend-2021-07-30-~-2021-08-01-153187.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook&fbclid=IwAR3gzpwbG8DKyZrk1dQO8wChSukFeOkij2Rzb9OMYBs56eUkAGTCqIofAaM

Menekülés Mogadishuból "az 1990-es években a két szomáliai koreai nagykövetség közti valós incidenssel foglalkozik, az esemény mögött húzódó indítékok feltárásával.
Várom a letölthető filmet....
kép: a film posztere
9/10
offtopic
dorombka 2021 aug. 01. - 11:17:46 9/10
(238952/239045)
...és hogy ne maradjunk éhesen : Volt sok ínycsiklandó gyümölcsös édes süti , pogácsa és ... nem maradtunk autentikus koreai finomságok nélkül sem, úgymint kim-bab https://www.youtube.com/watch?v=IXOYTnCc9aY és Pepero https://secure.ap-tescoassets.com/assets/MY/699/8801062267699/ShotType1_540x540.jpg
9/10
dorombka 2021 aug. 01. - 11:00:33 9/10
(238951/239045)
Volt másik személyre szóló ajándék is...de az enyémet otthon lenyúlta Kisfelség...alias Tokmana
9/10
dorombka 2021 aug. 01. - 10:58:25 9/10
(238950/239045)
Mindenkinek személyre szóló ajándék hasznos útmutatóval
9/10
offtopic
dorombka 2021 aug. 01. - 10:56:45 9/10
(238949/239045)
Kedveskéim! Nagyszerű volt a találkozó, mint mindig. Volt lelki, szellemi, testi táplálék, ajándékok tucatjai ...kinek-kinek kedvére való.A Mennyei Papnő távolról is kegyes volt hozzánk...az idő kiváló volt, mint mindig. Előtte és utána esett az eső.Az időjárást említve megállapítottuk, hogy egyértelműen itt a klímaváltozás. Kimbin mesélte, hogy jó pár száz éve is volt nagyon sokáig tartó hőséghullám...de arról nem tudni mi történt a sarki jégtáblákkal. Egy vélemény szerint azonban akkor még lapos volt a Föld és nem is voltak sarkok. :).
10/10
kimbin01 2021 aug. 01. - 09:38:05 10/10 Előzmény Illiona
(238948/239045)
Nem figyeltem eléggé, még csak készül! Vagy egy órát kerestem, hogy merre találok egy linket! Addig be kell érni trailerekkel.
10/10
kimbin01 2021 aug. 01. - 09:36:25 10/10 Előzmény Illiona
(238947/239045)
Hazafelé annyit beszéltünk a dinnyéről, hogy folyt a nyálam! Itthon két szép, sárgadinnye várt, és még bírtam enni belőle! Ma reggel meg leszúrtam a picikét, csekély tíz kilójával, úgy nekiugrottunk, hogy fele már oda van!
10/10
kimbin01 2021 aug. 01. - 06:26:20 10/10 Előzmény kimbin01
(238946/239045)
Hülye gép! Megismerkedni!