kymara 2021 dec. 25. - 11:28:02
(239003/239043)
KELLEMES KARÁCSONYI ÜNNEPEKET KÍVÁNOK MINDENKINEK!
10/10
Ljerk 2021 dec. 24. - 16:44:50 10/10 Előzmény kimbin01
(239002/239043)
Köszönöm szépen, és viszont - mindenkinek!
10/10
kimbin01 2021 dec. 24. - 10:56:53 10/10
(239001/239043)
Dsida Jenő: Itt van a szép karácsony
Itt van a szép, víg karácsony,
Élünk dión, friss kalácson:
mennyi fínom csemege!
Kicsi szíved remeg-e?

Karácsonyfa minden ága
csillog-villog: csupa drága,
szép mennyei üzenet:
Kis Jézuska született.

Jó gyermekek mind örülnek,
kályha mellett körben ülnek,
aranymese, áhitat
minden szívet átitat.

Pásztorjátszók be-bejönnek
és kántálva ráköszönnek
a családra. Fura nép,
de énekük csudaszép.

Tiszta öröm tüze átég
a szemeken, a harangjáték
szól, éjféli üzenet:
Kis Jézuska született!

Boldog karácsonyt mindenkinek!
10/10
kimbin01 2021 dec. 23. - 14:27:24 10/10
(239000/239043)
Sziasztok, boldog karácsonyt mindenkinek! Igen filmet néztem a Jirisant, és most Csuncsu új filmjét. Persze közben még ezt azt. Ezeket is csak esténként, az utóbbi időben, mert elmúlt 2-3 hét a beszerzésről szólt, ugyanis a kis bolt megszűnik az új évtől. így ne rögtön vásárolni kelljen menni az új évben. Nem is annyira az ajándék, mert annak felét online rendeltem, hanem az alapvető dolgok.
Illiona 2021 dec. 21. - 22:59:38
(238999/239043)
Már többször is irtam itt a mongol The Hu együttesről. Egyszerűen jók, miközben hallgatom, szinte árad a ritmus, az erő.
https://www.youtube.com/watch?v=6SZuFi9htLA
Most egy videó alá van feltéve a Wolf Totem című daluk, a film pedig a Dzsingisz Kánról szóló film csatajelenetei. Nagyon jól össze van vágva.
Persze van benne, ami talán kicsit véres, de hát Dzsingisz Kánt nem a péksüteményeiről ismerjük a történelemből. Most minden uj cikket elolvasok, ami elém kerül, és a magyar történészek próbálják ugy feltüntetni a Muhi csatát, hogy tulajdonképpen mi ott győztünk, és csak véletlen, hogy éppen mindenki meghalt... Lépésről lépésre próbálják fényezni a magyarokat.
Egyszerűen csak el kellene fogadni, hogy jobbak voltak a mongolok.
10/10
Ljerk 2021 dec. 21. - 22:55:25 10/10 Előzmény Illiona
(238998/239043)
Izgalmakban nem bővelkedik néhány rész kivételével. Főleg azért néztem végig, mert a kor politikája érdekelt Yae klánjának (Aizu klán) szemszögéből, de végére egy kicsit meg is kedveltem olyan okokból, mint a velük ellentétes oldalon levő klánról szóló Hana Moyu (Burning Flower)-t.

Az ok, hogy különböző korszakok életét mutatják be a szamurájkorszak végnapjaitól az új "polgári" életformáig.



A képen az amerikai hadiflotta "fekete hajói".
Illiona 2021 dec. 21. - 22:38:34 Előzmény Ljerk
(238997/239043)
Sziasztok! Hol van mindenki? Filmet néz?

elkezdtem letölteni ezt a sorozatot, majd beszámolok róla, milyen.
Az AvistaZról több százan letöltötték az angol feliratot, talán nem véletlenül.
Igy első látásra érdekesnek tünik
10/10
Ljerk 2021 dec. 18. - 00:47:28 10/10
(238996/239043)
Yae on Sakura - beköszönt az ősz a szamuráj nagyúr kertjében is
10/10
Ljerk 2021 dec. 17. - 22:33:35 10/10
(238995/239043)
Yae no Sakura - abban az időszakban játszódik Japánban, mint az Acu hercegnő. Izgalom csak néhány részben van, de szép betekintést ad a főszereplőnő életén keresztül több korszakba és eseménybe.
Illiona 2021 dec. 12. - 12:36:53
(238994/239043)
Tomiris avagy Legend of Tomiris

már többször is irtam erről a ragyogó filmről, akkoriban amikor megjelent, illetve amikor a felirat elkészült. Most aki nem tud letölteni annak december 30-án este 9 órakor az M5 csatornán látható lesz.
Akinek van tv-je, illetve abban adás, az vésse be a naptárába, nehogy elfelejtse.
Én most emiatt a beirás miatt rákattintottam, (videa) és csak hallgatom, eredeti nyelven, olyan ez az eredeti nyelv, mint valami lélekcukorka.
10/10
Ljerk 2021 dec. 09. - 05:19:15 10/10 Előzmény Illiona
(238993/239043)
Örülök, hogy tetszettek - én is azért szerettem meg őket, mert más a világlátás, másrészt nem terhelődik le az ember érzelmileg annyira... :)

Ugye Gou. mint az első hivatalos Tokugawa sógun feleség hozza létre az Ooku-t (a sógun asszonyainak lakhelyét), aztán Acu hercegnő - az egyik utolsó Tokugawa sógun feleség zárja be.

Arról a korszakról is sok taiga készült, de mondjuk fél fokkal kevésbé jók.
Illiona 2021 dec. 08. - 15:18:14
(238992/239043)
Sziasztok!
egy hónapja, hogy nem tudtam belépni, végül irtam a PORTnak, és egyszer csak rápróbáltam, és simán sikerült is.
Ezt csak azért irom, hogyha valaki szintén nem tudna belépni, van erre jó példa...
Ljerknek:
megnéztem mind a 3 tajgát, amit ajánlottál, nagyon jó, érdekes és tanulságos volt. Igazi felüdülés.
Nagyon tetszettek a sorozatrészek utáni pár perces bemutatók az egykori csaták és kastélyok mai helyszinéről. Sőt hogy melyik megállótól hány percre található :)
azért fájdalmas volt az a sok épitészetileg csodás kastély, amiket simán leégettek a háborúk során. Az oké, hogy eleve fából csinálták, és nem a jövő nemzedékeknek a jövőben, de akkor is.
10/10
Ljerk 2021 nov. 11. - 20:09:21 10/10
(238991/239043)
Érdekes emlékfolyamban volt részem. A YouTube -on most találkoztam először egy annak idején (1975) 18 éves japán gitáros/énekesnő albumával, ami nagyon megfogott ( https://www.youtube.com/watch?v=hboXXVfj24M ). E nosztalgikus stílus hatására eszembe jutott az "Answer Me 1988" koreai sorozat amely az ifjúság édes-szomorkás elmúlásáról szól, el is kezdtem nézni, ahol a főszereplőnő a 27 évvel ezelőtti múltra emlékezik - 1988 környékéről. Mit ad isten a Neoton Família Korea című száma is hallatszik egy rövid ideig..., nekik is ott van az emlékeik közt :)
Illiona 2021 okt. 24. - 20:22:11
(238990/239043)
Szia!
Igen, a Zöld sárkány gyermekei nagyszerű kinai-magyar mozifilm volt az , amit ajánlottam egy másik oldalon. Örülök hogy tetszett.

A mult hétvégén éppen Szakire javaslatára jártam Grabensiában, ez egy pici faluban, Garábon található buddhista szentély, amit egy kinai - magyar házaspár tart fenn.
Itt hallottam egy történetet, ami a kinai Bazsarózsa története, ez a kinai tulajdonosnő kedvenc története.
https://hu.tutkrabov.net/articles/bazsarozsa-szimboluma-klnaban.html
https://hun.koshachek.com/articles/kina-nemzeti-viraga-tipikus-kinai-viragok.html

A magyar férfi kedvence viszont egy könyv, a James Hilton Kék Hold völgye. Ez a könyv magyarul, és angolul ott is volt a szálláson. Sajnos hiába ez egy egyestés és éjszakás könyv, de fény miatt nem tudtam elolvasni (talán 170 oldal) megrendeltem, csak antikváriumban kapható, ezen a héten hozza a posta.
A könyv 1933-ban iródott, és 1973-ban készitettek belőle egy nagyon rossz filmet, de ennek ellenére meg kell nézni, a videán fenn van, szinkronizálva. Nem tetszik hogy holivúdban készitették, hogy musical elemeket is tartalmaz. De csúcs szereplők vannak benne, és maga a téma nagyon érdekes, sok kérdést vet fel.
Az édenkert és annak megtalálása nagyon érdekes felvetés, ahol nincs betegség, nincs öregség, béke és boldogság honol, elhozza-e a boldogságot? 5 fő megmenekül egy repülőgép szerencsétlenség túlélőjeként, a Tibet magas hegyei között, hóviharban. 5 különböző ember, megannyi indittatás.
Nézzétek meg, és várom ki mit is gondol minderről.

itt egy leirás: (Antikvárium.hu)
"Titokzatos tibeti pilóta eltérít egy repülőgépet, és leszáll vele valahol egy ismeretlen, hóborította síkságon. A repülőgép utasai - nők, férfiak, angolok, amerikaiak - végül egy kolostorba kerülnek, civilizált körülmények közé, távol a háború felé rohanó világ eseményeitől.
Csak fokozatosan derül ki, hogy elrablásukat megtervezték, s az is, hogy a kolostor lakói szinte az időn kívül élnek, s arra készülnek, hogy a pusztulás után újra közkinccsé tegyék az emberiség örök értékeit, segítsenek a világ átrendezésében. Az utasok vérmérséklete azonban különböző. Van, aki megérti a tervet, s jól érzi magát távol a zűrzavaroktól, de van, aki börtönnek érzi a holdsütötte völgy békéjét, s menekülni akar. Ezektől az emberektől, jellemük kibontakozásáról, szerelmükről, kalandjaikról szól James Hilton szomorkás hangulatú regénye. "

és egy wikipédiás oldal:
https://hu.wikipedia.org/wiki/A_K%C3%A9k_Hold_v%C3%B6lgye_(film)
Mennyei Harmónia 2021 okt. 21. - 20:16:28
(238989/239043)
Kedves Illiona! Köszönöm, végül megtaláltam a filmet, amelyet egyszer említettél - bár nem koreaia volt, hanem magyar film. Talán emlékszel: könnyed, humoros, mégis érdekes, egy kínai és egy magyar férfi találkozása. :)
Mennyei Harmónia 2021 okt. 21. - 20:14:56 Előzmény Ljerk
(238988/239043)
Pont a napokban gondoltam az Acu hercegnő c. sorozatra. Nekem is nagyon tetszett és egyben megrendítő volt, milyen szépen vezetett végig egy korszakon.
10/10
Ljerk 2021 okt. 04. - 05:32:42 10/10 Előzmény Illiona
(238987/239043)
A régebbi történelmi korok foglalkoztatnak inkább, ezért csak a videó elejét néztem meg.

A taiga sorozatok általában három félére oszthatóak:
- egyharmaduk azzal a korszakkal foglalkozik amiben a Gou, Gunshee és a Takeda sorozat is játszódik, ekkor épül ki a Tokugawa sógunátus, amely fokozatosan bezárkózik a külvilág elől,
- másik harmaduk a videóban említett Meiji császár nevével fémjelzett korszakkal és előzményeivel foglalkozik, megjelennek az amerikaiak és kikényszerítik Japán nyitását - ez vezet Japánon belül igen bonyolult politikai és katonai játszmákkal a Tokugawa sógunátus bukásához, és ehhez tartozik az Acu hercegnő című sorozat is, amelyben a politikai történések egy része jól látszódik, azonban rengeteg dolog nem érthető meg teljesen, itt is van 3-4 sorozat amit tudok ajánlani, de talán egy fél fokkal kevésbé jók, mint az 1550 és 1620 között játszódóak,
- a maradék harmadnyi taigában mindenféle más korszakokból idéznek fel eseményeket.
Illiona 2021 okt. 03. - 11:35:21
(238986/239043)
Sziasztok! Hol van mindenki? Filmet néz? És Mit?

Ljerknek (és mindenki másnak)

itt egy videó ami a mai japánnal foglalkozik. Nagyon érdekes, és mindenképp hasznos végignézni, innen értettem meg egy csomó mindent. Egy kivétellel. Az atombombák megbocsátását Amerikának!!! Itt ebben a videóban is megmagyarázza a fiatalember, de én azért ezt még mindig nem értettem meg.

https://www.youtube.com/watch?v=RirtWpgiURU
Illiona 2021 okt. 01. - 17:25:51 Előzmény Ljerk
(238985/239043)
Gou- japán történelmi sorozat
Lehet hogy a további 2 sorozatban, ami rám vár, már én is jobban meg tudom különböztetni a női szereplőket. :)))
Még valami érdekes! a tea szertartartás! és az a gyönyörű zöld szinű tea!!! és az a gondosság, ahogy elkészitik! Nem is hiszem, hogy van ennél szebb szín! Utánanéztem a neten, és ez a japán Matcha tea, itt nálunk is forgalmazzák, most rendeltem,(egy keveset ) még azt a kis seprűt is, amivel felkavarják. Ahogy néztem videókat, ma is ugyanaz a tea, ugyanugy készitik el. Ez valami, ami nem változott az évszázadok alatt.
Kép: aki viszont különbözött mindenkitől, csak keveset szerepelt a filmben.
10/10
Ljerk 2021 okt. 01. - 13:35:18 10/10 Előzmény Illiona
(238984/239043)
Kedves Illiona! Én teljesen jól meg tudtam különböztetni Gout és Hatsut...... Nyilván mert férfiként másként látom a hölgyeket... :)

Keresztények - ezt majd a Gunshee Kanbei-ban jobban lehet látni, bár igazából ott is csak a nagyobb rangú szamurájok szemszögéből. Addig csak annyit, hogy Toyotomi Hideyoshi Kyushut meghódító (Japán déli szigete, itt lesz majd Toyotomi koreai hadjáratának fő bázisa ~ 1590-1598) hadjáratáig szabadon téríthettek, azonban Toyotomi veszélyesnek látta őket a szamuráj egyeduralom szempontjából, akárcsak korábban Oda Nobunaga a Hiei szent hegy harcos buddhista papjait.