molnibalage 2013 nov. 18. - 18:33:14 Előzmény Weeda1987tommacska1987
(130/190)
molnibalage 2013 nov. 18. - 13:13:51 Előzmény Weeda1987tommacska1987
(129/190)
Az, hogy a filmben így ábrázolták nem szükségszerûen így volt, a hatásvadászat miatt lehet, hogy ezt megváltoztatták. Apróbb dolgokat kihagytak vagy átírtak a filmben. Pl, nem esett szó arról, hogy az elsõ helinél a kimentett és meglõtt Busch a kimentés után belehalt a sérülésekbe.

Ha a gép teherterének egyes részeit trafálja el az RPG akkor talán túlélte volna a gép, de szeritnem ehhez piszok nagy mázli kellett volna. Egy RPG egyszerûen olyan kiterjedt sérülést okozna, hogy a gép irányíthatóságát vagy fõ rendszereit biztosan érinti. A szállíó helik egyszerûen "puhatestûek". Az sg.hu Haditechnika fórumán sanszoan tudnak segítegeni. Esetleg posztolhatom is ott.
Weeda1987tommacska1987 2013 nov. 13. - 12:25:12
(128/190)
Láttam lejjebb hogy pro hozzászólok is olvasták a fórumot tõlük kérdezném hogy mi lett volna akkor ha az rpg-k nem a hátsó rotort találják el mert azért zuhant ugye le mind 2 õ de az rpg ugye a páncél leküzdésére van.
Sz Peter 2013 okt. 21. - 08:55:40
(127/190)
Na, ebben aztán semmi propaganda nincs.
Pont azt mutatja be, hogyan szívtak anno az amerikai elit csapatok Mogadishu-ban.
1/10
Tomala 2013 okt. 21. - 01:11:28 1/10
(126/190)
Sokkal jobbra számítottam. De ez sajnos leginkább csak egy látványos, pörgõs US Army propagandafilm, semmi több.
Csak annak ajánlom, akinek egy ilyen filmben csak a kilõtt golyók száma számít.
filmimádóó 2013 okt. 13. - 10:31:48
(125/190)
Megnéztem a filmet és jó volt, csak jó sokáig tartott...
rené2010 2013 okt. 12. - 23:37:48
(124/190)
Házimozival érdemes megnézni a hangok miatt!
9/10
Pitymalik 2013 okt. 12. - 20:00:31 9/10
(123/190)
Ja tényleg jó volt.De a könyv az igazi.
Mumtaz 2013 okt. 12. - 09:53:26
(122/190)
Jó is. Meg itt mondjuk megszólal a másik fél is. Kb. olyan emberek szólalnak meg a Szómáli oldalról, mint amilyeneket a filmben is látunk.
9/10
Pitymalik 2013 szept. 30. - 15:32:43 9/10 Előzmény Újvállalkozó
(121/190)
Ha valakit érdekel a téma a Mogadisu ügy címû könyvet érdemes elolvasni máris érthetõvé válik minden amit a filmbe beleraktak. Mindennek van jelentõsége bár eléggé le van egyszerûsítve a könyvhöz képest de hát érthetõ bele kellett zsúfolni a játék idõbe.Meg hát nehéz lett volna mind a száz katonának követni a küzdelmét 30 valahány ember történetére csökkentették a szálakat.A könyv sokkal izgalmasabb volt a maga brutalitásával és a katonák nagy része érthetõ módon befosott, besokalt az öldökléstõl kemény lehetett.
10/10
Újvállalkozó 2013 júl. 14. - 00:16:22 10/10
(120/190)
Nagyon jó akciófilm. Leszámítva az elsõ 25 percet végig pörögnek az események és sûvítenek a golyók. Érdemes megnézni az extrákat is. Nekem különösen tetszett, hogy a színészek (csökkentett) katonai kiképzést kaptak, ki-ki a maga szerepe szerint. Még az igazi Durant pilotával is találkoztak a laktanyában. Megemlíteném, hogy ennyi híres színészt még nem láttam egy filmben egyszerre szerepelni...talán az Oceans 11,12,13 szériában. Tom Hardy-t például fel sem ismertem volna, ha nem olvasom el a stáblistát. :)
10/10
SzemánMáté 2013 júl. 08. - 14:47:52 10/10 Előzmény vvega
(119/190)
Az biztos. Nagyon jó film.10/10
nestafari 2013 máj. 27. - 23:22:46 Előzmény vvega
(118/190)
Ahogy a kritika is írja; az a Pearl Harbour! ?;)
vvega 2013 máj. 18. - 17:42:29
(117/190)
A Sólyom végveszélyben a férfiak Titanicja!
Mumtaz 2013 márc. 02. - 01:15:15 Előzmény ilyés
(116/190)
Rachid Taha - Barra Barra.
Nézd meg YouTube-on. Mondjuk a fickó olyan, mintha egész életében nem csökkent volna az alkoholszintje 8 ezrelék alá.
Hans Zimmert meg ne is említsük. Hozta a megszokott formáját. :-)
10/10
ilyés 2013 jan. 21. - 22:37:09 10/10 Előzmény Mumtaz
(115/190)
Ez kurvajó, miket nem tudsz, nekem tetszik amiket írtál, érdekes tények ezek. A film 10/10! Csak ajánlani tudom! A zenéjét meg már szarrá hallgattam, annyira tetszik! :) -> Hans Zimmer - Leave no man behind
Mumtaz 2013 jan. 20. - 15:06:15 Előzmény 950617
(114/190)
Hogy érted, hogy hosszúra? Az egész film pont a "városi részrõl" szól. Minden más szinte "csak" körítés. Az egész bevetés 16 óráig tartott, ahhoz képest az egészet bele kellett sûríteni egy 144 perces filmbe. Ha kitalált történet lenne, akkor egyetértenék veled, de ez ugye megtörtént esemény.
Szegény Ridley Scottnak nem volt szerencséje, mivel elég erõsen választás elé állították. Õ a "történetet" teljesen a valóságnak megfelelõen akarta vászonra vinni az összes háttér infóval együtt, de az részben rossz színben tüntette volna fel az USA-t, ezért az USA megtagadta tõle, hogy valódi Black Hawk - vagy bármilyen más - helikoptereket és egyéb valódi felszereléseket adjanak a film elkészítéséhez. Ridley Scott Németországból kapott bérbe 4db Huey helikoptert - mivel az akkor az USA-n kívül Black Hawk helikopterek nem voltak szolgálatban -, amiket feketére festett, majd ezek után szerintem el is sírta magát, hiszen a film pont arról szól, hogy Black Hawk-okat lõttek le. Az USA végül belement, hogy valódi cuccokat ad a film elkészítéséhez, de feltételül szabták, hogy a film nem tüntetheti fel rossz színben az USA-t.
Scott szerintem megoldotta a feladatot, mert az USA baklövéseit nem másként festi le, hanem egyszerûen kihagytak minden erre való utalást a filmbõl. Na jó, nem mindent, csak amit lehetett. Innentõl az egész film majdnem teljes egészében mellõzi a háttér információkat és magára erre az adott incidensre és a bevetésben közvetlenül résztvevõ személyekre koncentrál. Láttunk már hasonló megoldást például Wolfgang Petersen: Das Boot (A tengeralattjáró) címû filmjében. Az egyénekre koncentrált és pozitív színben tünteti fel õket, mégsem gondoljuk, hogy Hitler a helyes cél érdekében vezényelt tengeralattjárókat a hajózási útvonalakra.

Ebben a filmben amennyire csak lehetett, követték a megtörtént eseményeket, bár arról nem tesznek említést, hogy valójában a kimenekítés közben néhány - nem amerikai - ENSZ békefenntartó is életét vesztette. Ridley Scott tett egy utalást a bevetés egyik nagy hibájára is. Ennek a háttere az, hogy nem ez volt az egyetlen elfogó bevetés meghatározott személyek ellen. Ezekre a bevetésekre egy elõre "megírt" bevetési terv volt, amit korábbi elfogásoknál is alkalmaztak. Ez azért volt elõre "megírva", mert a célszemélyek nem biztos, hogy addig ott tartózkodnak, míg az amerikaiak kidolgozzák az elfogás tervét. Ezért volt egy elõre kidolgozott és kipróbált terv, hogy azonnal reagálni tudjanak, amikor eljön az ideje. Sajnos azonban - mivel ezt a tervet többször is alkalmazták - az "ellenség" is tisztában volt a forgatókönyvvel és tudták, hogyan kell készülni rá.
A támadási terv általánosságára utalt a filmben Garrison tábornok mögötti eligazitó térképre/mûholdképre ragasztott papír, amire az volt írva: "Mission Template", valamint erre utalt Garrison megjegyzése is: "A terv nem változott". Ez egyértelmû utalás arra, hogy az Amerikaiak teljesen hülyének nézték a milicistákat, de ez egy elég nagy hiba volt és ez közvetlenül befolyásolta az akció kimenetelét.

Még egy érdekesség. A filmben Ewan McGregor által alakított John Grimes karakterét sokáig kitalációnak tartották, de a valóságban egy hasonló személy tényleg részt vett a bevetésen, de a nevét a filmben megváltoztatták (nem John Grimes az igazi neve), mivel a valódi személyt 2000-ben 30 év börtönre ítélték kiskorú molesztálásáért és megerõszakolásáért.
950617 2013 jan. 17. - 21:20:38
(113/190)
Elég jó film. Amikor néztem, csak egy bajom volt vele. Túl hosszúra csinálták a városi részt, és egy idõ után fárasztó lett.
8/10
cellasto 2012 dec. 23. - 20:36:25 8/10 Előzmény webulon
(112/190)
jó kis film
ha követte volna a könyvet,még jobb lett volna...illetve nem.akkor meg sem engedik csinálni :D
webulon 2012 dec. 02. - 20:46:39
(111/190)
Mint a szakasz ......na jó annyira nem jó ..van benne egy pár Usa nagy hús vagyok mondat ,-mond meg a gyereknek ..stb....
de a látvány -eszetelen jó --

S ami különösen sokat dob ...készült egy egész jó kis játék is, Delta Force sorozat rajongók ...nagy-nagy örömére :-))

remek a zene is.- aki egy jó háborús mozit szeretne nézni s már unja a II.vh és Vietnámot akkor ezen film tökéletes választás