offtopic
Sz Peter 2013 máj. 27. - 19:53:58
(1239/1379)
És azt tudtad, hogy ebben a Vasember szinkronja Adrian Pasdar, aki a "Heroes"-ban volt a repülõ ember?! :)
10/10
Zoli9898 2013 máj. 25. - 17:58:56 10/10
(1238/1379)
Szerintem felülmúlni nem tudnák, max azonos szintre tenni vele. Ne érts félre, de ami a PC-n mûködik, az nem biztos, hogy a vásznon is mûködne, fõleg azután, hogy Nolan elég realistán ábrázolta Batmant, fura lenne egy 4 méteres Bane hátán 1 hektolkiteres tartályal, vagy Solomon Grundy a láncaival. Ennek ellenére én megnézné, mert a játékok tetszetek és a következõt is várom, de számomra Nolan Batmnjénél jobb szuperhõs-mozi nincs. :D Az Arkham-sorozat meg eddig király. Remélem méltó lesz a folytatás.
offtopic
Sz Peter 2013 máj. 22. - 10:20:34
(1237/1379)
A "Avengers Assemble"-t ismered? Most kezdtem neki.
offtopic
Sz Peter 2013 máj. 20. - 19:37:45
(1236/1379)
Vagy "A sötét lovag visszatér 1-2"-t.
Superalonso 2013 máj. 18. - 13:56:33 Előzmény Újvállalkozó
(1235/1379)
Ne érts félre nekem is jobban tetszett az elsõ 2 rész, de a 3. talán a legemlékezetesebb rész és talán annak is a legjobb a forgatókönyve....Joker-t nehéz lesz felülmúlni bárkinek is még egy ideig...
9/10
Újvállalkozó 2013 máj. 12. - 00:00:43 9/10 Előzmény Superalonso
(1234/1379)
Azért az elsõ két Batman film nem tré egyáltalán, csak más stílusban készült.
10/10
peti2006 2013 máj. 10. - 12:41:52 10/10
(1233/1379)
A trilógia teljessé vált és megkaptuk a Happy Endet.
Nekem a második rész volt a csúcs, de ez a része is hozza (a mostanában nem szokásos) igen magas színvonalat. Szóval 100%.
10/10
Zoli9898 2013 máj. 08. - 11:47:10 10/10 Előzmény tazmanch
(1232/1379)
Én ezt egy kicsit másképp látom. A szuperhõsök ERDETI célja az volt, hogy helyes utat mutassanak nekünk és a jó döntésekre sarkaljanak, nehéz helyzetekben, az akció szál pedig azért kellet belékjük, mert elsõsroban a fiatalságnak(12-25éves kor) készült (képregények) és így jobban megfogta õket, mint egy 3 órás dokumentumfilm a drogokról. Amúgy, ha megnézed a régebbieket, azokban is volt ilyen taralom, az akkori idõkhöz igazítva. Másrészt ez a trilógia minden korosztálynak készült, így az akció a fiatalabbakat, a dialógusok pedig az idõsebbeket fogják meg és a kor haladásával ez változik majd. Amit mégemlítettél, hogy 3D meg jó nök és sok akció. Sajnos ezt a filmstílust a holywoodi "egyszernézõs" akciófilmek rendezõi kellõképpen belénkszuszakolták, hog az a jó, ha van 3 jó csaj , minél több CGI, 3D meg monumentális akció. Pl.: Feláldozhatók2 , Vasember 2, Jason Statham összes, Transformes.....
Ezek filmek amúgy nekem is tetszettek, de melyikre fognak még 30 év múlva is emlékzni a Sötét lovag trilógiára vgy a Tarnsformers 2-re? Úgy van ez mint pl. a Rambo 2 meg a Keresztapa: melyikben volt több akció Rambo 2, melyiket tartják még mai is alapmûnek: Keresztapa, pedig jó ha 10 akciójelenet van benne. Ennek ellenére megértelek, lehet, hogy ez a trilógia nem a te szád íze szerint készült, de ha megengeded, ajánlanék egy hasonló témájú, de több akcióval fûszerezett filmet: Vasember 3. Remélem az jobban fog tetszeni, mert nekem is tetszett, bár nem annyira mint Noan mûvei....
10/10
Keló Scofield 2013 máj. 07. - 18:36:36 10/10
(1231/1379)
Ez már nem az a tipikus "szuperhõsös" mozi, mint a Burton féle rendezett régebbi részek. Ilyen pókember meg hasonló történeteket meg sem nézek, bár biztosan látványos, de ez egy nagyon komoly film, nekem ez a rész tetszett a legjobban a trilógiából, bár tény, hogy az elsõ kettõ is kellett ehhez.
4/10
tazmanch 2013 máj. 07. - 12:35:44 4/10 Előzmény Zoli9898
(1230/1379)
Bocs, engem egy akciófilm (pláne ha szuperhõsös) ne a dialógusokkal káprzátasson el. Azt meghagynám Eastwood, Reiner, Zemeckis, meg Almodóvar mestereknek.
Az akciófilm szórakoztasson (ha kell, 3D-vel, 2-3 jó nõvel, poénnal, stb...) és ne bealtasson.
Persze ízlések és pofonok.
Superalonso 2013 máj. 04. - 13:23:28
(1229/1379)
Szerintem a 3. rész a legjobb, de nem ez a legemlékezetesebb, hanem a 2. rész, mert egyrészt volt benne egy remek néhai Heath Ledger, másrészt a gonosz egy újfajta formáját látjuk (a pszichopata barom kategória), akinek nincs értelmes célja, hacsak nem az hogy mindenki rettegjen tõle és elpusztítsa Batman-t, én bevallom õszintén korábban nem láttam ehhez hasonló gonoszt, akit nem érdekel a hatalom, pénz, kurvák stb.....ezért olyan emlékezetes film a sötét lovag, a Joker-maszk pedig igazi kult-filmmé tette.
Viszont a 3. résznek jobb a forgatókönyve, a gonoszoknak van értelmes célja: elvenni a gazdagoktól azt, amibõl nekik csak oly kevés jutott és elpusztítani Gotham-et és Batman-t.....ráadásul van benne egy hatalmas csavar is a végén...
Bele sem tudok képzelni hogy mennyivel nagyobb film is lehetett volna a 2. rész, ha nem azt a jelentéktelen Maggie Gyllenhal-t választják a szerepre, hanem egy sokkal szebb nõt..na az még inkább javított volna rajta...
Úgy összességében szerintem Nolan maradandót alkotott a trilógiával (sztem ezt nem lehet túlszárnyalni), a 9O-es évek Batman filmjei ócska, vacak tré filmeknek tûnnek Nolan Batman-jéhez viszonyítva....
10/10
Zoli9898 2013 máj. 04. - 12:55:06 10/10
(1228/1379)
Már többször hozzászoltam, de látva a sok fanyalgást, most újra írok: Akinek mind a három nem tetszett, az eléggé más stílust kedvel, illetve írja le, hogy mia az ai tetszett. Ezen kívül pedig persz, hog nincs sok kció, ugyanis olan stílusa itt muatat egy ksi hsonlóságot Tarantinoéhoz, itt i a dialógusk feszítik fel a dolgot, az akció pnt az í-re. Nálam a trilógia 10/10 külön pedig: Kezdõdik 9/10 Sötét Lovag 10 /10 Felemelkedés 10/10 a sorrend pedig: Kezdõdik<Sötét LOvag<Feemekedés! Zseniális! Szerintem ennek a nymába sem érnek a MArveltõl évente 5 váltotatban ömlõ gyorsan összedobott szuperhõs filmecskék. Ez egy öök pédlakép és véleményem szerint megugrani mostanában nem fogják, fõleg, hogy betört a "LEGYEN BENNE 3D MEG 2-3 JÓ NÕ POÉN MEG AKCIÓ SOK ANIMÁCIÓVAL ÉS MAJD SZI A NÉP" stílusú flmek fénykora. KEvés ilyen gyöngyszem van, mely a játékidõn túl is jelent valamit és képes mást is adni. Szerintem ezért kitûnõ és kötelezõ darab.(persze ez csak az én véleményem, ettõl még lehet msának más) 10/10 :D
10/10
Keló Scofield 2013 ápr. 28. - 12:43:09 10/10 Előzmény tazmanch
(1227/1379)
Valóban, ez már nem igazi Batman film. Jóval több annál!
wintermoots 2013 ápr. 27. - 14:12:46
(1226/1379)
zene, képi világ remek, a történet katasztrofális, számos jelenet szinte már paródia.
megérdemelt volna minimum egy arany málna-jelölést a legrosszabb forgatókönyv kategóriában. kár volt benne annyi jó színészt szerepeltetni.
az elsõ két film nem volt igénytelen, ez igen.
4/10
tazmanch 2013 ápr. 27. - 02:40:23 4/10
(1225/1379)
Nekiveselkedtem - csalódtam (megint, mint ahogy az elõzõ két résznél is). Adtam egy esélyt ennek az epizódnak is, végtére a hype, meg a magas pontszámok jókat ígértek. Nos, nem jött be. Három etapban sikerült legyûrni ezt a valamit, amit Batman filmként adagoltak be az embereknek (sikeresen).
Rendkívül hatásvadász, vontatott, néhol kifejezetten unalmas, telenyomva egy raklap töltelék karakterrel. Mivel nyúlik, mint a rétestészta, könnyen bele lehet bólintani és már nem is tudja az ember, hogy ki-kivel-miért.
Mire akcióhoz érünk (ahhoz a kevéskéhez), nem tud felpörgetni, alig vártam a végét.
Elnézést a nagy rajongótábortól, ez csak az én véleményem, de számomra még egy limonádé Daredevil is jobb szórakozás, az legalább pörgõs.
Hathaway kisasszony pedig totál hiteltelen és idegesítõ volt 'Macskanõként', maradjon csak meg szépen a neveletlen hercegnõ és a kosztümös szerepek világában, az való neki (azt legalább tuti nem nézem meg).
Mr.Robin11 2013 ápr. 22. - 11:17:51
(1224/1379)
Tom Hardy nagyon jó választás volt. Talán az egyik legemlékezetesebb fõgonosz. A csatornás összecsapás meg talán a szuperhõs filmek legjobb része amit valaha csináltak.
Hans Zimmer zenéje meg a legjobb a világon. Nem csak ebben, hanem minden filmben ütõs amelyhez a zenéjét adja (Gladiátor, Utolsó szamuráj, stb a teljesség igénye nélkül).
Számomra meglepõ volt hogy nem is jelölték a filmet Oscar díjra, pedig a legjobb zene kategóriában simán vinnie kellett volna szobrocskát.
10/10
Keló Scofield 2013 ápr. 21. - 15:14:17 10/10 Előzmény Mr.Robin11
(1223/1379)
Nálam ez a rész tette fel a koronát. A "világos" jelenetek utalás volt a felemelkedésre, és bár H. Leadger óriási volt a 2. részben, szerintem Nolan nagyot húzott, tett rá még egy lapáttal.
Az elõzõ 2 részhez képest, most voltak igazi színésznõk is, plusz H. Zimmer (egy zseni) zenéje, de ezen már nem is csodálkozom, ha õk összefognak, abból valami egyedi lesz.
borkasztik 2013 ápr. 21. - 11:32:54 Előzmény gergo.gery
(1222/1379)
Én is ugyan így érzek ezzel a filmmel kapcsolatban. Imádtam a második részt és tényleg nagyszerû volt a Joker ábrázolása, de sokszor unatkoztam a film alatt, és a nagyobb jelentek közül is egyedül az utcai aluljárós üldözés ugrik be semmi más.
Ebben én valahogy jobban tudtam azonosulni a fõhõssel és jobban lekötött mint a Sötét lovag. Ne értsetek félre azt is nagyon szeretem, de ez valahogy jobban bejött.
Mr.Robin11 2013 ápr. 09. - 11:33:42
(1221/1379)
Kis összegzés(némi S.P.O.I.L.E.R.)

Lassan eltelt 1 év a bemutató és azóta sokszor újra néztem a filmet (természetesen az elõzõ két résszel együtt).
A kezdeti varázslat óta azért sok minden lepergett és egyértelmû hogy a Batman Kezdõik és a Sötét Lovag a két legjobb rész.

a Felemelkedés és jó nagyon, csak a filmben vannak olyan apróságok amik(szerintem)nem jók, vagy nem illenek bele a filmbe. Nolan elkövette azt a szokásos hollywoodi-i hibát, hogy nagyon túl akarta szárnyalni az elõzõ részeket, ezért még több technikát, akciót, statisztát vitt bele a filmbe.

Az elsõ két részben Batman szinte csak éjjel mozgolódott, míg ebben a filmben több a nappali rész.
A túlszárnyalás és a hatásvadászat buktatója a fölösleges jelenetek. Ilyen például amikor a rendõrök és a terroristák verekednek az utcán és 5000-en vannak. Majd Batman a repülõgéppel másfél perccel a robbanás elõtt elszállítja az atombombát(ez az amit már sok akciófilmben ellõttek).
Szerintem sokkal jobb lett volna a film vége, ha nincsen az 5000 rendõr, nincs az atombomba, hanem csak egy sötét lyuk (Denevérbarlang, csatorna, a börtön) és Batman ott verekedett volna meg Bane-nel 1:1-ben (mint a film közepén).

Van az a mondás hogy a kevesebb néha több. Nálam ez nagyon érvényes a Felemelkedésre. Nolan túl nagyot akart robbantani, ahelyett hogy megmaradt volna az egyszerûségnél.
Ezzel együtt így is nagyon jó a film, csak így sokszor újra nézve szerintem túl sok benne a hatásvadász rész.
De a pozitívum sokkal több mint a negatívum, úgyhogy így is 10/8. (csak az elsõ két rész 10/10-hez képest kevesebb).
9/10
gergo.gery 2013 ápr. 07. - 11:02:56 9/10
(1220/1379)
Na srácok,tegnap végre én is megnéztem ezt a filmet.Hát tényleg méltó lezárása volt A sötét lovag-trilógiának.Bocsássatok meg amiért ezt irom,de nekem most már EZ A KEDVENC RÉSZEM,sõt,nálam MÉG A SÖTÉT LOVAGOT IS LEPIPÁLTA!Itt aztán volt minden,amire egy igazi Batman-rajongó vágyik:látvány(Batman és Bane párharcai vagy a zsaruk kontra rosszfiúk csatája-talán itt van a film egyetlen kis hibája,mivel az nem normális,hogy a rendõrök fejvesztve rohangálnak a rájuk gépfegyverrel lövöldözõ bûnözõkre,s alig halnak meg közülük.Itt van még a stadion felrobbantása,meg város romba döntése is+Batman felbukkanásai),akció,dráma(amikor Bane súlyosan megsebesiti Batmant,aki egy idõre harcképtelenné válik vagy az öregember,amikor elmeséli Bane és a "pokolban" született gyermek történetét,a városlakók rettegése hogy meghalnak-e vagy sem vagy mi lett Batman-nel a robbanás után,Alfréd szomorúsága amiatt,hogy Bruce-t is elvesztette),titkok(Selina Kyle,Bane,Miranda Tate,és Blake valódi kiléte,valamint az is,amikor Gordon megtudja az igazségot a sötét lovagról),végül pedig a bámulatos befejezés(Gotham megmenekült,valamint még az,hogy Bruce Wayne nem halt meg,igy Batman sem).Egyszerûen csodálatos volt ez a film!Nolan úr,megemelem a kalapom ön,valamint a stáb minden tagja elõtt!Nálam 9/10-s ez a film(Ugyanakkor felfoghatatlan számomra,hogy miért nem kapott Oscart-pdeig szerintem egyet mindenképp érdemelt volna).Be kell vallanom,hogy A TDKR az elsõ olyan film,amiben láttam Tom Hardyt és Marion Cotillard-t szerepelni,amit nyújtottak ebben a filmben az dicséretet+dijakat érdemelne(de azért most is Chris Bale tetszett a legjobban.Mellette még Michael Caine,valamint Gary Odman és Morgan Freeman alakitása nyûgözött le.)Zárszóként még annyit,hogy Anne Hathaway csodálatos volt Selina Kyle/Macskanõ szerepében-nálam ez az alakitás mág a Michelle Pheiferét simán lepipálta,Bane-t pedig csakis úgy tudom elképzelni,ahogy Tom Hardy alakitotta.Ajánlom mindenkinek,aki szereti a képregény-adaptációkat!