10/10
LaciG 2010 nov. 08. - 22:43:24 10/10 Előzmény Voldemort
(1982/2462)
Hát..... A csehekénél jobb, az biztos. De nagyon nem passzol.
9/10
Voldemort 2010 nov. 08. - 13:32:14 9/10
(1981/2462)
Nekünk a Joker hang, tuti, hogy jobb, mint a többi országnak! Sthol András 100% Joker hang!
9/10
!!!666k 2010 nov. 07. - 19:13:42 9/10
(1980/2462)
Nagyon fasza, pörgõs akciófilm, minden a helyén van. 10/10 persze angolul, szinkronnal kb. 7/10.
9/10
Voldemort 2010 nov. 06. - 15:26:54 9/10
(1979/2462)
Amúgy neked ki a kedvenced ebben a részben?
az utolso szamuráj 2010 nov. 06. - 14:41:57
(1978/2462)
nem.
Amúgy:beszélgetés.Minek belelátni olyat a dolgokba,ami ott sincs.
Valamint nem hiszem,hogy valaki rádfogna egy luparát,hogy olvasd végig sorainkat.A fórum erre való.Ha meg nem tetszik,átugrik rajta a szemed,osztán szép napot.
9/10
Voldemort 2010 nov. 06. - 14:34:13 9/10
(1977/2462)
Én nem akarok összeveszni senkivel.
Hadjuk is az egészet. Nekem teszett a Sötét lovag, és kész.
De nem tökéletes film!
10/10
LaciG 2010 nov. 06. - 14:21:51 10/10
(1976/2462)
Na jólvan! Mostmár nem olvastam végig a civakodásotokat, de elmagyarázom, mit jelent az új mozi címe. Batmant szokták úgy nevezni, hogy sötét lovag... ennyi. Az is lehetett volna a film címe, hogy "a maszkos védelmezõ". És Mostmár álljatok le, vagy máshol folytassátok ezt a vitát!
az utolso szamuráj 2010 nov. 06. - 13:57:16
(1975/2462)
Nem.De minek tovább boncolgatni,amit nem értesz??
Mert otthon vagyok a görög mitológiában is,nem hinném,hogy okos lennék.Például a kovácsmesterségrõl fogalmam sincs,és így vagyok a szívmûtétekkel is,sõt,még kismillió dologgal.Szerintem,próbálj meg személyeskedés nélkül visszaírni.
Amit meg pár sorban alább leírtál,szintén hagynám.Mintha nem olvastad volna a másik tettestárs gondolatait,vagy az enyémet.Te úgy gondolod:az alkotók meg több millióan meg így.Slussz.
9/10
Voldemort 2010 nov. 06. - 13:46:26 9/10
(1974/2462)
De a Titánok Harca egy metafóra. Nem vagyok hülye! Ismerem a görög legendákat. Te, nagyon okosnak hiszed magad, már bocsánat. Egy hasonlat. Szerinted minek írtam, hogy Zesus, Hádész? Istenek... A cím, csak egy hasonlat! Istenek harca!
Meg Batman a sötét lovagot is értem, csak az volt az idegesítõ, hogy miért a Dentet kellett szerepelteni annyira, mikor nem is volt az elsõ részben, csak éppen betették a 2 részben. Mindenki a Jokert várta, azt azért mondjuk meg, Nem egy ügyészre vagyunk kíváncsiak. Bár lehet, hogy valaki azt szereti, ha pang a film, mert voltak benne olyan jelenetek, például a Dent miatt.
az utolso szamuráj 2010 nov. 06. - 12:34:58
(1973/2462)
Fikázta volna valaki a Star Warsot???Te tudsz szöveget értelmezni??vagy elolvasol valamit,és belelátsz oda nem illõ dolgokat??Amit agyad épp közvetít??
Nem:A Titánok Gaia és Uranosz gyermekei,12 voltak,.Néhol szó esik 13 "személyrõl" is,aki nõnemû.Lustaságom nem engedi,hogy kiírjam a nevüket,majd utánajársz.
A Titánokat amúgy Tartaroszba zárták aztán.Nem írom le,hogy és miért,majd utánajársz.
Néha nem árt némi ...alap,mûveltség,ha úgy tetszik.A Titánok harca,mégegyszer,hülyeség cím,egy titánt nem látsz.

Hadd döntsék már el az alkotók,hogy nevezik mozijukat.A Sötét lovag cím pedig végsõ tettére utal,ahol lovagi szolgálatot tett Dent hírnevének megörzése érdekében,hogy az megmaradjon tisztának,õt pedig úgy lássa a közvélemény,ahogy.Csak kevesen tudják az igazságot,az ebben rejlõ nemességet(lovagi erényt)
A Te nyelvedre lefordítva,elvitte a balhét.
9/10
Voldemort 2010 nov. 06. - 12:09:25 9/10 Előzmény az utolso szamuráj
(1972/2462)
A Star Warst ne szarozzd, azt jól meg csinálták!
A cím Csillagok Háborúja, azt jelenti, hogy ûrcsata, csillagrendszerek háborúznak, remélem láttad a filmet, mielõtt még hozzá szólnál a kultuszhoz.
A Titánok harca címe azt jelenti, hogy Istenek harca, ugye mert Perselus félisten, apja Zeus, ott van Hadész, mennyit mondjak még?
Minden címnek van jelentése.
Akkor ne Batman - A sötét lovag legyen a film címe,ha nem: Gotham City - A sötét lovag
10/10
LaciG 2010 nov. 06. - 09:32:56 10/10 Előzmény Voldemort
(1971/2462)
Ahogy azt Nolan is mondta az egyik interjújában: a film történetvonalának Dent a központi figurája. Az õ érzelmi változása osztja szakaszokra a filmet. És ezért tették õt a film végére. És azért kapták el Jokert olyan sehogy, azért nem helyeztek rá annyira hangsúlyt, mert az eredeti terv az volt, hogy lesz Joker a 3. rész fõgonosza is. Mondjuk egy gumiszobás jelenet tényleg jól mutatott volna a végén. Mondjuk a stáblista után.
És hiába csak pár éve ismerte Rachelt, ha szerelmes volt belé. Brucenak csak egy gyerekkori barátja/szerelme volt, és a denevérember különben is arra tette fel az egész életét, hogy védje Gothamet. Nagyobb volt az akaratereje, mint Dentnek, nem roskadt össze.
Ja, és azt se felejtsd el, hogy

SPOILER

Harvey Dent fél arca súlyosan megégett. Azért ez is egy fontos dolog. És ez az egész Batman miatt történt (legalább is szerinte).
az utolso szamuráj 2010 nov. 05. - 18:00:48
(1970/2462)
Amúgy,mint a siker is mutatja,nem mindenki van úgy,ahogy te.Pl még senkitõl ilyesmit nem hallottam,avagy olvastam.
Nomeghát...ne beszéljünk a "mindenki" nevében.
az utolso szamuráj 2010 nov. 05. - 17:57:28
(1969/2462)
A Csillagok háborúja:én egy csillagot nem láttam háborúzni.
Gyilkos számok:nem láttam ölni a számokat
Titánok harca:egy nyamvadt titán se ficcent benne
Éjszakai rohanás:ezek nappal is rohantak!

Akkor hát,ezen alapon...
És nem:amúgy lemérheted,ki mennyit szerepel benne,Batman megsugom,gyõz.De szemmel láthatóan nemigen értetted,amit írtam elõbb,hogy miért fontos Dent.
Ó,dehogynem.Az emberek kevesebbért is ölnek.Miért ne lehetne pár nap allatt valakit úgy megszeretni,hogy csülökre??Nem rendhagyó eset lenne,ne vicceljünk már.

Fényezni,bevallom,nem tudok.Egyik hiányosságom.
9/10
Voldemort 2010 nov. 05. - 17:29:31 9/10
(1968/2462)
A cím Batman - A sötét lovag, akkor ne Harvey Dent legy a középontabn, nem õ érte nézük a filmet, hanem batmanért, és Jokerért.

Spoiler

Pár éve ismerte a nõt, azért, nem fogok gyílkolni, mert meghalt. Fõleg, hogy ügyész volt, a rendért harcolt. Nem kell ki fényezni, ez a hibálya a filmnek szeríntem. A jokerért, és batmanért néztem, nem a Dentért, evel, szeríntem mindenki így van, az tuti.
az utolso szamuráj 2010 nov. 05. - 16:51:37
(1967/2462)
Talán mert a film valóban egy új karakterrõl-illetve karakterekrõl szólt,nem annyira a Denevéremberrõl.
Azaz,hogy ront meg a vásznon eddig nem látott gonosz valami jót,hogy szennyezi azt be.Batman karaktere valahol már fel volt építve az elsõ részbõl,és inkább a vége felé adnak hozzá,amikor értelmet nyer a cím is.Dent sorsa viszont központi kérdés,a történet szempontjából a leglényegesebb.
Ezért nem egy egyszerû akciófilm Nolan mestermûve.És ezért élvezték tele az alsógatyájukat a kritikusok mindenhol,lévén,ez itt dráma,aki túllát az akciókon,persze annak.Végre egy képregényfilm,aminek van mélysége,van benne kohézió,és nem csipp-csupp problémák a hõsök lelki élete.
9/10
Voldemort 2010 nov. 05. - 13:47:27 9/10
(1966/2462)
Na, végre láttam tegnap este teljesen jó minõségben, és én 10/9 adtam rá. De csak a Joker miatt, mert nagyon jól játszott a szinész, és maga a Joker karakter... egy Legenda! Élvezet volt látni, és hallani!
De volt valami, ami nagyon nem volt kóser! Ezért nem lett 10-es a film, nekem.

SPOILER

Miért kellett elosztani Bruce Wayne/Batman szerpét???
Nem mondhatjuk, hogy õ volt a fõszerepkõ... Valaki... a rendezõ, átadta annak a Harvey Dentnek. Miért kellett õt ennyire szerepeltetni. Többet szerepelt, mint a Joker, aki Legenda! Meg a finálé se tetszett. Jokert elintézték, csak úgy, mikor eddig nem bírtak vele. Meg az az izzé se tetszett: az a Batman, hogy átlát, megtalál mindenkit a mobiltelefonok segítségével, mert ugye minden embernél van mobil. Meg, hogy kékbe lát... a Mr. Fox meg írányítja Batmant a számítógépnél, ez számomra hihetetlenség... ilyen tuti, hogy nincs!
Meg miért kellett a Harvey Dentet a végfinálénak tenni. Átállt a sötét oldalra, mert elveszítette a nõt, mikor alig ismerte. A Bruce gyerek koruk óta ismerte, de õ még se lett bosszú álló... ez is erõltetett lett... szerintem. Nem is látta a halálát. csak beszéltek... ennyi.
Szóval ez volt, ami nem volt kóser. Még vártam a Jokert, a film végin, de nem volt ott. Vártam, hogy lesz a gumiszobába, és mondjuk össze van kötözve, és kiabálja, hogy: Batman! Batman!

Én úgy éreztem, hogy nem õ volt a végfinálé, de a karaktere az csodálatos! A legjobb jelenet, amikor elsõ videófelvételt küldte a sajtónak, és egy batmant utánzót kínoz, meg öl majd, és azt mondaj: Te vagy az igazi batman? Olyan jól mondja, de ugye a magyar hang is jol oda van rakva, az is számít. Amikor nõvérkének öltözött, az is nagyon jó volt, meg amikor a batman kihallgatja, és hirtelen kikapja a Jókert az aztaltól, és beveri a fejét az üvegbe, rácsapja az asztalra... Röhögtem, és sajnáltam is. Inkább õ neki szurkoltam mint a batmannek.

SPOILER VÉGE

Kár, hogy már nem lesz több Jóker, mert szerintem nem merik valaki mással Jóker karakterét eljátszatni...
10/10
LaciG 2010 nov. 04. - 19:54:29 10/10
(1965/2462)
Ja, és még valami:

OFF

Ha valaki Ledger UTOLSÓ filmjét akarja látni, az a Doctor Parnassus. Ott is nagyon jól játszik, és a filmnek is nagyon jó a hangulata. Egyedül Jude Law játéka nem tetszik benne, mag az ezredfordulós CGI.
10/10
LaciG 2010 nov. 04. - 19:51:08 10/10
(1964/2462)
Ez szerintem azért van (ahogy azt több filmkritikus is mondta), mert a Batman: Kezdõdik! "visszahozta az életbe a legendát". A Batman széria egyre rosszabb lett, és az emberek már nem voltak kíváncsiak egy újabb folytatásra. Viszont nagyon kellemes csalódás volt. Ha a moziba nem is mentek sokan, ez egy jó film volt, fõleg az elõzõekhez képest. És az embereket újra érdekelni kezdték a képregényhõs kalandjai. A folytatás már sokkal több pénzt hozott.
De ez csak akkor fog bebizonyosodni, amikor a mozikba kerül a 3. rész. Arra már biztos nem azért ülnek be, mert meghalt Joker.

Ui.: De szeretném látni még õt a vásznon... új tervekkel, új mozdulatokkal... R.I.P. Heath Ledger
4/10
sawyerx 2010 nov. 04. - 16:59:10 4/10
(1963/2462)
jóvan, a batman és robint kiskoromban láttam, és az jobban megmaradt, mint ezek ^^ xD