10/10
Sonic8 2011 máj. 08. - 13:05:55 10/10 Előzmény cor
(2102/2462)
Akárki bármit mond de szerintem ez az évtized egyik legjobb filmje
cor 2011 ápr. 24. - 14:27:32
(2101/2462)
hát igen. remélem h nem sírás lesz a vége :)
10/10
Matthew89 2011 ápr. 23. - 22:21:24 10/10 Előzmény cor
(2100/2462)
Mindenesetre remélem akármennyi elemet tesznek bele, akárhány szereplõvel, a 2. részhez hasonlóan jó lesz, esetleg a ligával és a kastéllyal kiegészülve együtt egy tökéletes befejezés Batmanhez mérten
10/10
Andrew8 2011 ápr. 13. - 20:49:45 10/10
(2099/2462)
http://www.worstpreviews.com/headline.php?id=21306&count=0

Hugo Strange lenne mégis a fõ ellenség a 3. részben? Újabb szerintem erõs pletykaszagú dolog.
russian 2011 ápr. 12. - 17:13:19
(2098/2462)
Nagyon jó film. :D Nekem Joker karaktere jött be a legjobban. Bírtam a Stohl Andrásos szinkronját!! xDD :) 10/10
10/10
Andrew8 2011 ápr. 10. - 19:27:50 10/10
(2097/2462)
A karakter tér vissza biztosan Liam Neeson nem hinném, mint írtam a fiatalabb Ra's Al Ghul-ra keresnek színészt. Talán visszaemlékezéshez ugyebár. Én is arra tippelek, hogy az árnyak ligájának megalakulása vagy a felesége elvesztése lesz látható.
cor 2011 ápr. 09. - 22:01:33
(2096/2462)
Akkor elvileg csak egy rövid szerepre, mert ha tényleg visszatérne akkor Liam Neeson játszaná. Biztos valami családi jelenetük lesz...vagy az árnyak ligájának megalakulása, vagy ahogy elveszti a feleségét.
10/10
Andrew8 2011 ápr. 09. - 19:56:33 10/10
(2095/2462)
http://www.worstpreviews.com/headline.php?id=21276&count=0

Ra'a Al Ghul visszatér a harmadik Batmanben? Leszerzõdtették a Közösségi hálóban a két ikret játszó színészt Josh Pence-t. Õ lesz a fiatal Ra'a Al Ghul. A Batman Beginstõl 30 évvel korábbról látunk majd egy jelenetet elvileg. Ez felvetette több helyütt a kérdést a lánya is ellenfél lesz? (Talia Al Ghul)

Már látom, hogy Jokert valószínûleg õk szabadították volna ki mármint a megmaradt Árnyak ligája tagok. (talán Talia Al Ghul)

Már ha Ledger élt volna most és tuti berakták volna Jokert ide is ugye. Tippre gondoltam persze, már sosem tudhatjuk meg.
10/10
Matthew89 2011 ápr. 09. - 11:20:11 10/10
(2094/2462)
jaja egyetértek, a Ha/ver-nál egy szuperhõsi hullám van, minek üzenete segítenünk kell...csak paródiás keretbe foglalva...
és igen szerintem minden filmje kellõképpen csavaros nolannak, attól, hogy még Batman "gyõzött" és az "igazság" nem egy szokványos hõsfilm...
cor 2011 ápr. 09. - 11:07:40 Előzmény fortes
(2093/2462)
Nem tom én valahogy komolyan vettem a filmet. Annak ellenére hogy tényleg nem rohangálnak bohóc bûnözõk és szuperhõsök az utcán :) Mondjuk vicces lenne :)
Nem tudom láttátok-e a Kick ass címû filmet. Bár szerény véleményem szerint a film hangvétele eléggé durva, és erõszakos, de végig gondolva ilyen világot is élünk. Ha nem is Magyarországon (bár sajnos mi sem állunk messze tõle)de valóban, megkéselnek embereket naponta apró dolgokért. Nap mint nap lelõnek és kirabolnak embereket az utcákon. Ez a fiú, viszont szembeszáll ezzel. Talán a Batman közvetíteni valója is ez, csak egy kicsit más köntösbe bújtatva. Mindannyiunknak szembe kell nézni a mai világgal és felvenni ellene a kesztyût.

Fortes: Szerintem mint a tökéletes trükk, mint a Batman tartalmaz olyan elemeket, amik elrontják a valóságra való törekvést valahol. Ahogy írtad, ugyebár nincs a valóságban se batman se joker. A tökéletes trükk, bármennyire is fantasy, szerintem erõs dõreséget követett el azzal, hogy klónozást is belevitte a történetbe. Mert ettõl a film már nem csak fantasyt követett. Hiszen valahol a valóságot akarta érzékeltetni nolan, hisz különben Nem Edison és Tesla nevét említette volna, hanem bármilyen más tudóst kitalálhatott volna. Vélemény?
cor 2011 ápr. 09. - 10:29:49 Előzmény fortes
(2092/2462)
Abban mindenképp igazad van hogy tudni kell hol kezelni a filmet. Mondjuk ez szerintem minden filmre érvényes. Nolanesen csavaros a film. Az hogy a hajónál te rögtön kitaláltad az a te érdemed. :) Mindenesetre sok filmnél az a helyzet, hogy annyit közöl, amit mi megértünk belõle. Jó most egy Batmannél mi lehet a mélyebb értelem amit közölni akar? Hogy Batman nem adja fel a küzdelmet, a végén a szerencse az igazak mellé áll, és igen is ott a jóság az emberekben, a mai zûrös világ ellenére, önfeláldozás és küzdelem?(talán mindenkinek más). A Sz**-t képletesen értettem, egyéb más jelzõkkel illetted a filmet amit én nem találtam helyén valónak. A Tökéletes trükknél én már a film közepén tudtam, hogy Borden hasonmása az õ trükkmestere, és hogy nem Angier halt meg hanem az õ hasonmása. Amit nem tudtam az az hogy az egy klón lesz. Ettõl még nem nevezném a filmet unalmasnak. Mert csak úgy mint a batman ez is rendesen csavaros és olyankor meglepõ. Azért mert te vagy én hamarabb rájöttünk a csattanóra az a mi "hibánk".
10/10
Matthew89 2011 ápr. 08. - 23:17:06 10/10
(2091/2462)
jó, ott sejthetõ, hogy az "emberek" humánosak lesznek, de ez is csak annk a gondolatmenetnek szól, hogy az emberek mégse olyan elvetemültek, lehet nem olyan mélységesen mint egy Drámában...de nincs idõ jobban kifejteni mindig....azért még1X mondom a trükkfilmbe sincsenek "magasztosabb" fizolófiák, és lehet ez csak ez egy Batmanfilm (mesén alapul), és a másik filmjébe nagyobbat szólt :D,
jah a rendezõsködést és a pénzt úgy értem, ha lenne egy biztos helyed egy stúdiónál ki szponzorálja filmjeid és egyebek, nem haragudnál meg ha megkérné egy képregényhõs megfimesítését, mégha rühelled is kihozol belõle egy jó filmet, hisz jó híred lesz, alkalmaz tovább is a warner és persze money...és ha szereti ha nem ügyesen megcsinálta, és biztos helye, sikere, és anyagi fedezete lesz...:D:D:DD:D
ahhoz hasonlítanám, mint haydn a kolyzene területén közel 200 éve 30 évig megmaradt egy biztos állásba megszabott zenei kerettel, Mozart meg éhbérért dolgozott, mert szabadon akart élni...és csak utólag ismerték el.
jó ez kicsit elvont hasonlat...nem tom érthetõ-e
4/10
fortes 2011 ápr. 08. - 22:51:23 4/10
(2090/2462)
Örülök, ha neked tetszett, és reménykedek Nolanben, hogy a következõ rész már nekem is fog. Egyébként szerintem sem volt pocsék, csak nem tudom hova tenni, amikor világmegváltó filmként írják le: egyszerûen tudni kell a helyén kezelni. Ami a filozofálgatást érinti, az számomra erõltetett volt, ami pedig a kiszámíthatóságot, arról csupán ennyit szeretnék elmondani:

***SPOILER***
Amikor moziban néztük a filmet, és egyszercsak bevágtak két hajót, fél perc múlva odafordultam a mellettem ülõ ismerõsömhöz:
- Na ez tuti valami olyasmi lesz, hogy mind a két hajón van egy bomba, és megüzenik nekik, hogy csak akkor nem robban fel, ha felrobbantják a másikat... de végeredményben épp azzal robbantják fel magukat, ha ezt megpróbálják.
Ahogy ez szép lassan kibontakozott, kaptam pár döbbent tekintet, és sehogy sem tudtam többé elhitetni az ismerõsömmel, hogy én még nem láttam ezt a filmet. Kérdezte, hogy akkor honnan tudtam ilyen részletességgel: magam sem tudom, talán a Fûrész címû film ugrott be? Egyszerûen csak egy olcsó, ügyetlenül beillesztett jelenetnek érzõdött. Tudom, furcsa példa, de ezt leszámítva sem volt számomra semmi meglepõ csavar a történetben.
**SPOILER VÉGE***

Egyébként igen, örülnék, ha ott lennék egy nagy stúdióban rendezõként, de nem igazán értem, ez hogy jön ide.

cor: Ne haragudj, végigolvastam párszor, amit írtam, és nem találom, hol "sz**"-oztam le a filmet. A Tökéletes trükrõl viszont leírtam, hogy egy elrugaszkodott fantasy-elem ellenére számomra miért ezerszer hihetõbb, mind a Dark Knight.
10/10
Matthew89 2011 ápr. 08. - 21:54:52 10/10
(2089/2462)
Tudod, ha vki leül a képernyõ elé, teljes mértékû tisztelettel és elfogultsággal a Burton filmek mellett, és szkeptikussággal az új filmek (pontosabban az elsõ elé), aztán rájön, hogy egyre jobban tetszik neki ez az újraformált világ is. E két film miatt néztem meg Nolan filmjeit és mindegyikbe megtalálható, azok a hasonló csavarok és elgondolkoztató elemek. A tökéletes trükköt se hittem, hogy milyen fantasztikus filmet hozz ki két bûvész vetélkedésébõl, megspékelve a családi érzésekkel és még talán a szerelemrõl is, noh meg a presztis jelentõségének fogalmáról...és de mond meg a TDK mivel rosszabb filozófiai elemeket tartalmaz, hasonlóan egyszerû valós egyszerû dolgokat vett fel, olyan nolanos, hisz õ írja a forgatókönyvet, persze lehet a stúdió ötlete is lehetett vigyenek Batmane új lelket, de alkotói szabadságot hagyva. Most szereti-e vagy sem érdekli a nézõt, ha az eremdény most is perfekt. Jó persze másabb mint a többi filmje, hisz adott a figura, az alapanyag (comicok), de én úgy gondolom sikerült az általad említett bûvészfilmhez ugyanolyan maradandót letenni az asztalra, és mitõl kiszámítható? épp nem gondoltam volna anno, hogy a nõ életbe marad, reméltem biztatja Batmant, így halálában biztatja, még ha mást is választott...hisz Alfréd életbe tartja neki azt a képet, hogy várt volna rá...sorolhatnám persze ha nem tetszett neked nincs mit tenni...de szerintem örülnél ha ott lennél egy nagy stúdiónál rendezõként és "alkotói2 szabadságot kapva biztos állásod és persze jó sok zsetont félretéve....
mindezt úgy írtam le, hogy tetszik a Burtonféle is.
cor 2011 ápr. 08. - 17:47:58
(2088/2462)
A véleményed mind végig tetszett, egészen odáig hogy elkezdted negatív véleménnyel illetni Nolan eme mûvét. Unalmasnak semmi kép sem nevezném, felejthetõnek meg még úgy se.. A Tökéletes trükk amit említettél, igen. Egy remek mû. De ami nekem nem tetszett az az, hogy bele ment egy olyan témába amibe nem kellett volna. Ez pedig a klónozás. Kérdem én, hogy az akkori technikával, hogy tudott volna még egy olyan remek tudós is mit Tesla bármit is klónozni? Még ma se képesek rá rendesen. Ez a film se százas, bár az egyik kedvencem. Én nem osztom a véleményed, miszerint is ezt csak a pénzért csinálja Nolan. Meg ezt mi nem is tudhatjuk :). Azzal egyet értek, hogy a Burton féle batman miért jó. De ez máshogy közelíti meg. És szerintem igen is jól alkotta meg Nolan. Én sok sok piros pontot adok neki. És csak azért mert nem mese szerû, még nem sz**.
4/10
fortes 2011 ápr. 08. - 15:37:25 4/10 Előzmény Matthew89
(2087/2462)
Véleményem szerint ezt a filmet nem az apró logikátlanságok vagy irreális akciók miatt nem lehet komolyan venni: sokkal inkább azért, mert egy komikus hangú, bõrruhába bújtatott elmebeteg futkos egy furcsa, bemaszkírozott fickó után, és mindezt TELJESEN úgy tolják az arcunkba, hogy "Igen, ez itt mind a komor valóság! Nézd, mennyire hiperrealistán dolgozzuk fel ezt a témát!"
És most nem arról beszélek, hogy bármi ebben a témában ostobaság lehet. Az eredeti Tim Burton-filmek az én szememben épp azért fantasztikusak, mert a helyén kezelik a dolgokat: TUDJÁK, hogy ennek a történetnek már az alapköve is egy mese, így maga a helyszín, a karakterek, a cselekményszövés, a párbeszédek is oly mértékben "mesések" (ha lehet így nevezni), hogy egy pillanatig se érezzük magunkat a valós világ talaján, és végeredményben épp ezzel válik az a film százszor olyan komorrá és drámaivá, mint amilyenné a Nolan-félék csak álmukban szeretnének.
Sajnálom, de számomra ez a film egy nevetséges, unalmas, kiszámítható, üres héj marad. Abszolút felejthetõ, Nolan leggyengébb alkotása, gyakorlatilag bûzlik róla, hogy a pénzért csinálja, a stúdió könyörgésére, és nincs igazán oda a figuráért. Rossz ezt mondanom, mert kivétel nélkül minden egyéb filmjét imádom: és ami érdekes, hogy például a Prestige sokkal inkább irreális, gyakorlatilag egy fantasy a Dark Knight cselekményéhez képest, mégis hihetõen van tálalva. Mitõl is? Attól, hogy dolgozik a rendezõ. Attól, hogy a párbeszédek nem képmutató, üres filozofálgatások, attól, hogy Christian Bale nem a húzóneve miatt van ott, hanem mert ráillett a szerep, attól, mert a feszültséget (és ebbõl fakadóan még azt a kevés, de roppant torokszorító akciót is) egy létezõ, körülírt és megismertetett konfliktus szüli, nem pedig egy Deus ex Machina által odabûvölt bohóc, akitõl az a fantasztikusnak titulált játék, hogy nyammog, mígnem egy egészen erõltetett végjátékban elbánnak vele. De az unalomáradat még itt sem áll meg, be kellett hozni még egy irreálisan megszületett szereplõt, és õt is gyorsan elgyapálni.
Órákig tudnám még folytatni, de igazából felesleges, mert senkit nem gyõzök meg. Maga a film egyébként nem teljesen pocsék, 10-es skálán 4 pontot adnék rá a megvalósítás, a zenék és néhány jól eltalált pillanat miatt, de ennyi.
cor 2011 ápr. 08. - 14:18:41
(2086/2462)
jól mondod.
10/10
Matthew89 2011 ápr. 08. - 12:22:36 10/10
(2085/2462)
nem a véleményalkotás szabadságával van gond, hanem reagáltak a hozzászólásodra, mert szted nem kell komolyan venni ezt a filmet, megint felteszem a kérdést, melyik filmbe nincs legalább egy fikarcnyi fikció, vagy az alkotó szubjektív lenyomata? :D
10/10
Matthew89 2011 ápr. 05. - 14:54:26 10/10 Előzmény cor
(2084/2462)
én is annak adok 60% esélyt vagy 75% is.
cor 2011 ápr. 04. - 20:57:51
(2083/2462)
remélem az elsõ lesz az. :)