10/10
realman 2014 aug. 28. - 16:37:47 10/10
(2402/2462)
Igen, 3ponot adtam neki. Aztán újra néztem és ide állítottam ezzel az írással vagy kis hobbi szintû "kritikával?"
Most meg említettem szépet jót és butaságot és rosszat. Szerintem korrekt voltam ha valaki ezek után is belém kõt hogy védjen egy filmet akkor ott komoly gondok vannak.
5/10
offtopic
cellasto 2014 aug. 28. - 15:42:03 5/10
(2401/2462)
na várjunk,pár napja 3 pontot adtál rá.
akkor most melyik a jó? :)

nálam is van ilyen,én általában túlértékelem elsõre,de aztán hónapok-évek múltával felébredek és rájövök,hogy jóval kevesebbet érdemel(ez a nolan filmekre különösen igaz)
5/10
offtopic
cellasto 2014 aug. 28. - 15:30:20 5/10
(2400/2462)
tudjuk:nolan az isten


majd pár év múlva meg más lesz az :)
10/10
realman 2014 aug. 28. - 15:11:41 10/10
(2399/2462)
na Csak hogy tisztáztuk és mindenki békére leljen

A Sötét Lovag

Elöször is kezdjük egy kis történelemel majd a történetel
2005-ben Christopher Nolan szinte a sírból hozta vissza a
Batman karakterét mivel a legutobbi két film a Mindörökké Batman és
a Batman és Robin Joel Schumacher-tõl nem csak filmnek de még
gyerek mesének sem jó.
2005-ben visszont olyan tervel ált elõ a DC comics és a Warner Bros
amilyenre ez elött nem volt példa egy "Szuperhõs" filmnél
realista mondon kezdte bemutatni a franchi-t.
És hogy miért volt a Szuperhõs szó idézõjelbe téve?
Nos Egyszerû Batman a DC egy olyan karaktere kinek semmi emebrfeleti ereje nincs.
Puszta inteligenciáját ,testi erejét és a teknikát alkalmaza hogy emberfeltinek látszodjon.
A 2005-õs Batman Kezdõdik szerintem a legjobb a trigloiába Batman magába fordult ahogyan kell lennie
Gotham City sötét esõs és nyomasztó, a rendõrõk korupta. Pont mint egy Batman filmben el várja az ember.
De ennyit is az elsõ részrõl következen a Sötét lovag.

A Történet szerint Gordon és Batman már már csak nem teljesen ki tisztitota Gotham utcáiról
a mocskot. De a meg maradt bûn szövetezetek egy eszelõs örült gyilkoshoz fordulnak segitségül.
Gordon, batman pedig Harvey Dent-el szövetkeznek És mikor Joker az örült szinre lép el szabadula káosz.
A történet sokkal egyszerübb mint az elõzõ résznél. És Batman sem sokat szerepel a filmben.
De a Sötét Lovag nem errõl szól, nem Batmnarõl. Hanem inkább arról hogy vajon egy
örült gyilkos képese a legtisztább városbba vagy a leg erkölcsösebb embert vagy társadalmat
olyan romlásba boritani hogy a saját életükért másokét el veszik?

A karakterek, batman karaktere úgyan az marat kisebb lelki ki térésel, ez allat azt értem hogy
a film elején körübelül a film másfeléig nem úgyan az a magába fordult depresziós.
De a Film végére ezt is vissza kapjuk egy nagyon jó csavral.
Gordon felügyelõ pedig a film allat már kapitány lesz.
Alfred továbbra is a bölcs komornyik kinek mindig van egy zseniális mondata (és ez nem szarkazmus)
Harvey Dent pedig a megtörhetentlen jó álamügyész, egy fehér lovag.
Joker karaktere talán a legizgalmasabb mint már fenntebb emlitettem ez egy realisztukis megközelités
ebbõl adodoan Jokert itt nem egy savba eset balesetnek köszönheti hogy arcára fagyot
a vigyor hanem kettõ családi dráma, igen nem egy hanem kettõ. ha jól oda figyelsz a oárbezsédekre
fõleg Jokernél akkor észre fogod venni.
És itt nem az arc izmaival van gond, hanem vágási sebbek és egyszerü festék az ami azt a
gyilkos mosolyot az arcán köszönheti.

Érdekeségek. Ami talán a legérdekesebb dolog a filmben amikor Joker a börtümben ül és egy párbeszédben
meg emliti "Akarod tudni miért használok kést? A pisztoly túl durrva nem lehet ki használni a finom érzelmeket
az ember utlsó másodperceiben mutatja meg hogy õ milyen is valójábban"
És ha ezt a mondatod fel fogtad a film közepe felé akkor a végén egy olyan jelenet kapsz
ami rengeteg embernek csak egy szimpla zuhanás, a film végén Batman le dobja Jokert egy éepületrõl
Joker miközbe zuhan csak horrorisztikusan röhög, és ekkor tudatosul a nézõbben,
hogy Joker karaktere egy valóban hidegvérel gyilkolo szpiopata.
Egy másik érdekeség az a hatalmas csavar, Harvey-t és Rhecal-t két külömbözö helyre relyteték el
bombákhoz kötözve, Joker pontosan tudja hogy Batmanek fontos Rhecal és hogy õt inkább meg
menti mint az álamügyészt, a csavar ott van hogy forditva mondta el a helyszint.
És ez után a dráma után vág át a film úgyan olyan sötét és komor hangulatuvá mint az elsõrész.

Hibák. Nos szerintem a Sötét lovagba rengeteg hiba van amit a fanatikus rajongok észre sem vesznek.
Menyünk sorba, Az film nyito jelenetébe Jokert látjuk hátal miközbe fog egy maszkot meg érkezik
egy kocsi mibe ugy szál be hogy akkor vezsi fel a maszkot mikor éppen beszál, pár perc mulva ki derül
hogy azok a bandatagok nem tudják hogy ott van Joker de közbe szinte elötük vete fel a maszkot feléjük fordulva.
Batman kiugrik egy felhökarcoló tetjébõl el kapva egy zuhanó embert majd ré esnek egy kocsira
és semmi bajuk, de a film végén Batman 8méter magasból le esik és eszméletét veszti.
Joker-t el fogják majd közlik hogy nem tujdák ki õ nincs neve sem ál neve (Joker köhöm köhöm)
És azt a festéket miért nem mosátok le róla könyörgöm? vagy valami foto?
Joker úgy szökik meg a börtönbõl már fél holtra van verve de le szerel egy képzet rendõrt a celábba majd 7 rendõr nem képes
meg fékezni a kapitányságon, és végül úgy szökik meg hogy egy bombát aktivál amibe midneki meg hal
õ meg csak ott ál behuzot nyakal pedig körülöte áltak a rendõrõk.
Majd pedig egy sajto tájékoztaton Harvey azt mondja hogy õ Batman és a rendõrõk már viszik is.
Jó értem én hogy létezik be ismerõ valomás de ennyit erõvel egy öregaszony is mondhata volna.
Arról nem is beszélve hogy beismerõ valomás biroságon szokás tenni különben nem hiteles.
Még rengeteg hiba van a filmben ami a realisztikus megközelitése miatt nem müködik.

Vélemény és Zárás. Nos szerintem a Sötét lovag többször nézhetõs alkotás de szeintem túl értékelt nem kicsit,
imbd 9,0 pont röhejes, és hogy a top 4dik. Az a baj hogy az elsõ rész olyan jóra sikeredet
hogy rengeted fanatikus rajongó nem képes be látni hogy ez a második rész nem Batmanrõl szól
hane sokkal inkább egy politikai rendõr háború és hogy a saját realiszikus meg közelitésén bukik meg a film sok jelenete
dehát probáljon meg valaki meg gyõzni egy rajongot akármiért is rajongjon:)
Nekem a film 10/7.


Béke.
offtopic
Sz Peter 2014 aug. 27. - 08:20:28
(2398/2462)
Naja, így a legkönnyebb.
Ha a kacsa nem tud úszni akkor a víz a hülye, ugye?!
10/10
-NOMAD- 2014 aug. 26. - 16:22:01 10/10
(2397/2462)
Amúgy megnézve Cesar Romero-t és Jack Nicholson-t a legjobb Joker szerintem Heath Ledger.
Igaz, hogy jóval drámaibb oldalát mutatja Jokernek, de továbbra is megmarad az a kegyetlen, komikus jellem, ami az a alapja figurának. Nekem az õ alakítása jött át a legjobban mind drámai, mind humor tekintetében. Talán Nicholson még, aki a sok õrültségével még eléggé adja a szerepet, de koránt sem hozza olyan jól a világtól elrugaszkodott elmebeteget mint Heath Ledge. Kár érte. :( :( :(
10/10
-NOMAD- 2014 aug. 26. - 16:11:31 10/10
(2396/2462)
Bár Kubrick, csárlisín meg az F1 majmolása után mást nem is vártam tõled... :D
10/10
-NOMAD- 2014 aug. 26. - 16:09:23 10/10
(2395/2462)
Taníts mester. Bár gondolom sosem leszek olyan nagymértékben degenerált mint te, de egy próbát megér.
10/10
-NOMAD- 2014 aug. 26. - 15:57:49 10/10
(2394/2462)
Nekem tetszik. Jót vidulok a HSZ-eiden.
10/10
-NOMAD- 2014 aug. 26. - 15:42:54 10/10
(2393/2462)
"blablabla ... Engem az egész film zavar ... blablabla."
Akkor tessék elhúzni másikat nézni ... De gondolom pénzt ezért sem adtál ki. -.-

Sz Peter +1
offtopic
Sz Peter 2014 aug. 26. - 10:32:03
(2392/2462)
Látod, még csak nem is érted.
offtopic
Sz Peter 2014 aug. 25. - 19:39:02
(2391/2462)
Na ez az. Persze, hogy lehet hibákat találni (melyik filmben nem?) de vagy fennakadsz rajtuk, vagy szimplán szórakozol a filmen, ezek ellenére. ;)
offtopic
Sz Peter 2014 aug. 25. - 15:09:59
(2390/2462)
Szerintem meg a szomorú az, hogy az emberiség egy része mindig saját magából indul ki és szerintük csak olyan dolgoknak van - vagy lehetne - létjogosultsága ami csak az õk igényeiknek felel meg.
Mindenki más le van tojva.
Na ezért tart ott a társadalom ahol.
10/10
realman 2014 aug. 25. - 10:19:12 10/10
(2389/2462)
Le írtam a véleményem egy filmrõl, ennyi. Látom most sok ember lelkébe tiportam pedig ez csak egy film.
Kétféle ember létezik a sötét lovag trilógia kapcsán az kinek tetszik és akinek nem, akinek tetszik az semmi hibát nem képes észre venni a film kapcsán pedig rengeteg van benne.
Különben meg mi az már hogy van három film ugyan azon a helyen játszódik de az összes részbe különbözik? Hova tûnt a Kezdõikbõl a "Sziget"? mert a Felemelkedésre már Gotham volt a Sziget. És nem azzal van itt a probléma hogy Batman köpenyben harcol mert Batman úgy harcoljon hanem a reális meg valósításával van a probléma a film abba bukik bele amibe mások szerint a legerõsebb mert nem látnak tovább egy filmen. De ez nem egy Batman film, ez egy politika rendõr háború. Rengeteg dolgot fel lehetne sorolni a film trilógiába ami miatt rossz, csak ezeket a fanatikus rajongok sose lesznek hajlandóak be ismerni.
offtopic
Sz Peter 2014 aug. 25. - 08:50:00
(2388/2462)
A röhej az, hogy milyen dolgokba vagytok képesek belekötni egy film kapcsán, te is és realman fórumtárs.
Beismerõ vallomás, meg hogyan gyõz le Joker x rendõrt.

De az, hogy pl miért nem ismeri fel senki Batman-t egy "félig" álarcban, vagy nem jönnek rá, hogy Bruce Wayne az, vagy, hogy miért kell egy hosszú köpenyben verekedni ami csak akadályoz a harcban, na ezek egyáltalán nem zavarnak benneteket. :)
offtopic
Sz Peter 2014 aug. 23. - 17:37:04
(2387/2462)
Neked minden ostoba, szemét. És még én kötözködök?! :P
offtopic
Sz Peter 2014 aug. 23. - 13:28:01
(2386/2462)
A ténybeli beismerõ vallomást mint bizonyítékot fogadják el.
Olvasgasd a büntetõ jogot!
10/10
breeder 2014 aug. 21. - 16:34:12 10/10
(2385/2462)
A képregényhõsös filmek már csak ilyenek.
Például Superman-t sem kritizálom meg azért, hogy nincsen a könyökén két repülõgép turbina, vagy mert nem ismeri fel a kedvese szemüveg nélkül! :D
Sz Peter 2014 aug. 21. - 14:48:26
(2384/2462)
Beismerõ vallomásról hallottál már? ;)
5/10
offtopic
cellasto 2014 aug. 21. - 13:09:42 5/10
(2383/2462)
most nolan a menõ :)
majd aztán jön a következõ :D