10/10
Atis88 2012 aug. 07. - 19:40:34 10/10
(2202/2462)
Miért csak egyszer lehet megnézni?
Csekély értelmû medvebocs 2012 aug. 07. - 17:45:53
(2201/2462)
Aki még nem látta az nézze meg.Mert kiváló akciófilm,bár csak 1x lehet megnézni,de Heath Ledger alakítása mindent megér.10/10.
10/10
greg_frehley 2012 júl. 30. - 21:06:17 10/10 Előzmény freek82
(2200/2462)
Joker minden napra ígért egy hullát és azzal, hogy Gordont halottnak hitte ez meg volt.

Dent azért hibáztatta Gordont, mert korábban sokszor figyelmeztette õt, hogy az emberei a maffiával állnak kapcsolatban, de õ nem foglalkozott ezzel és ugye Rachel halálában és Dent Kétarcá válásában nekik nagy szerepük volt.
freek82 2012 júl. 30. - 10:08:36 Előzmény freek82
(2199/2462)
Valaki?Mindegy legfeljebb újrázom a filmet, úgysem mostanában láttam, csak idõm nincs nagyon mostanság
freek82 2012 júl. 29. - 19:35:23
(2198/2462)
Bale játszotta a gépészt???Na ezt nem tudtam, duurva.Emlékszem arra a filmre, és arra is amit írtál a fogyással kapcsban.
Viszont a sötét lovagról, régebben láttam már, meg is akarom majd nézni vmikor újra, de:
arra emlékszem, h nem volt teljesen tiszta, h a gordont nem lelõtték a film felénél?aztán feltûnik megint.Persze tudom, h ez csak vmiféle trükk volt, mert utána õ maga kérte a felesége bocsánatát, h ezt megcsinálta vele(Hogy még nyomozó kollégája is kiment a családi házhoz, és közölte a szomorú hírt.
De mi volt ezzel a cél, h ezt megszervezi?Joker kártyákon ott volt az õ dnn-e is, jelezvén, h õ is a következõ áldozatai között lesz, de ezzel miért lenne közelebb jokerhez, ha elhiteti vele, h megölte.Mert ez volt ott a cél,nem?

A másik ami nem tiszta, h Dent a film végén mért gordonra van kiakadva Rachel halála miatt?Azt hajtogatta gordonnak, h melyik korrupt embered vette föl rachelt?Dehát joker kapta el õt, és harveyt...
10/10
Keló Scofield 2012 júl. 29. - 19:16:30 10/10 Előzmény JohnnyBGood
(2197/2462)
Szerintem egy ,,kicsit'' túlkomplikálod:) Ez a rész egyértelmûen nem Batman-rõl szól, hála Istennek, ennél jóval komolyabb filmet csinált Nolan. Valószínûleg ezért nem tetszett C. Bale játéka, de szerintem kiváló színész, pld. "A tökéletes trükk" vagy a "Gépész", utóbbi fõleg kemény film, ha jól emlékszem 50 kg alá fogyott a szerep kedvéért.
Nem hinném, hogy túlzsúfolt lenne a film, a hosszúsága is megvolt, éppen elég.
M. Freeman nagyot játszott? Nos, ez nem a "Remény rabjai" voltak:), ami szerepe volt, ahhoz nem kellett valami nagy színészi teljesítmény.
JohnnyBGood 2012 júl. 21. - 08:49:48
(2196/2462)
Látványról:

Aki teheti hogy nagy monitoron FullHD-ben nézi a filmet, a színvilágától, élességétõl, tökéletességétõl leesik az álla.
Mivel ezzel nyit a kis számomra "pixeles" low quality régi Batman-ek után, hatás szempontjából eleve nagyon erõsen nyit. Ez szerintem sokak véleményét érzését meghatározza mielõtt magába a filmbe elkezdené beleélni magát. (a kezdõdiket itt most kihagytam direkt)

Pl pont a fent említett látvány ami nagyon megfogott és zavart is egyszerre. Sehol semmi piszok, mocsok, kosz, minden rabszállító, kamion, rendõrautó, helikopter, iskolabusz egyéb swat jármû, még a mellékszálakon is Túlpucolt, túlfényezett, patyolattiszta, agyonkrómozott, szó szerint csillogóvá polírozott, hibátlan, sérülésmentes, míg kárt nem szenved persze.
Viszont ez Gotham city, a mocsok városa, nem a gazdagoké, akiknek a seggükön a napsugár is hanyattesik... (lásd: aluljárós jelenet vagy bármilyen jelenet, valószerûtlenül agyoncicomázott, mintha a Transformerst látnám) De amúgy gyönyörû!:) Csak nem illik a Batman-hez.

Szereplõkrõl:

Mivel Bale nekem pozitív hangulatomban is csak másodrangú színész és ettõl nem tudok elvonatkoztatni, sokat veszít a film Batman jelentõségébõl és a jó/rossz egyensúlyából. Nem játszik jól, rossz választás még ha a Kezdõdik után kötelezõ is volt a szerepeltetése, de azért nézhetõ karakter, Feketében tök mindegy is, maga Batman piszkosul jól néz ki ahogy felöltöztették. Tény hogy suta-buta a szerepe szerint de ez már nem Bale hibája. Egy biztos, ez nem az a hõs Batman akit várnék, csak egy mellékszereplõ ebben a filmben.

Joker-t annyi helyen dícsérték hogy én itt már nem teszem, tény hogy mindent visz és egyedül is eladná a filmet. Messze jobb mint Jack a Joker. Nagyon ütõs az alakítás és a maszkírozása is. Megunhatatlan szerintem. (nem akartam belekeverni az aktualitást a Denveri lövöldözõt aki állítólag Joker-nek nevezte magát, mégis ha így van látszik milyen az ha ilyen élethûen játszik valaki filmszerepet egy ilyen brutálisan kemény comic-adaptációban)

A többi szereplõ is nagyon jó, Oldman hatalmas, mint mindíg, Freeman pedig elengedhetetlen mint mindíg, batman-en kívül senki nem zavart, bár a film címe inkább Joker kellett volna hogy legyen :)

Rendezés:

Szuper. Nagyon ütõs akárcsak a forgatókönyv, egyetlen bajom ezzel, hogy olyan gyorsan kapkodták a sztorit, annyira beleakartak gyömöszölni mindent, hogy az embernek pislogni sincs ideje elsõ megtekintéskor, mert különben lemarad valamirõl, ezért abszolút többször nézõs film, nekem mindíg nyújt valami újat. De tény hogy túl sok mindent gyömöszöltek bele és ez sok karakter és cselekmény kárára vált. Kétarcnak sem sikerült sajnos igazán kibontakoznia, egyszerûen nem kapott rá lehetõséget, pedig megérte volna. Túl hirtelen váltott jó és rossz között minden átmenet vagy komolyabb dilemma nélkül. Ez kicsit nekem zavaró volt.

Összességében:

Messze a legjobb Batman film eddig amit láttam, ez a komor világ (még ha mocsok helyett polírozott is) nagyon ütõs! A színek gyönyörûek, a jelenetek beállításainál pedig amilyen különbözõ színek és kontrasztok kapnak szerepet, az tökéletes lett, csak emiatt a markáns elkülönülés miatt nem omlik egyveleggé a film, de pont ez tetszik benne, ezt tök jól megcsinálták. Csak ajánlani tudom.

Hibák elsõre nem szúrtak szemet, utána már igen, de bármikor újra megnézem.
9/10 a maga mûfajában.
10/10
Keló Scofield 2012 júl. 20. - 18:33:03 10/10 Előzmény TheGreatDanton
(2195/2462)
Szintén Zenész!:) Ugyanez a véleményem, és csatolnám hozzá a "Tökéletes trükk" c. szintén kiváló alkotást.
10/10
TheGreatDanton 2012 júl. 19. - 19:03:35 10/10
(2194/2462)
Én az összes Nolan filmet többször tekintettem meg, de A sötét lovagot és az Eredetet már legalább 30x láttam és nem tudom megunni.
Már szinte kívülrõl tudom az összes párbeszédet de akkor se tudom megunni.
Seemann 2012 júl. 19. - 14:35:44
(2193/2462)
Nolan filmjei azért jók -elsõre-, mert hihetetlenül hatnak az újdonság erejével. De sajnos már harmadszori, negyedszeri nézésre valahogy fárasztónak tûnnek. Erre már a Batman elsõ részénél rájöttem. Szóval, önmagában valahogy a filmek kevésbé kidolgozottak, inkább csak hihetetlen bravúrral vannak összetákolva, de úgy, hogy elsõ nézésre iszonyúan odacsapjon. Elõször az embert magával ragadja, de kevésbé megkomponált, mint mondjuk egy Tim Burton-féle Batman, ami meg századszorra is egyedi, és magával ragadó.

Egyébként a befejezést csak úgy lehet értékelni, ha Nolan folytatást akart, éspedig Jokerrel. Nem kell sokat gondolkodnunk ahhoz, hogy rájöjjünk, így volt, hiszen Ledger annyira beleélte magát Joker szerepébe, olyan átéléssel és bravúrral játszotta el, hogy a harmadik részt is egyértelmûen a közremûködésével képzelték el. A film végén lévõ párbeszéd is ezt a befejezést készítette volna elõ, arról nem beszélve, hogy Batman elég nyilvánvaló módon "épp hogy" felül tudott kerekedni Jokeren.
Csakhát jött a szomorú halál, így egy újabb karaktert szedtek elõ. Nem mintha ez a harmadik rész értékébõl levonna bármit is, de a másodikéból sajnos igen. Így a befejezés több mint elégtelen; azok után, hogy Joker mindent kitervelt, mindent eltervezett, bárhonnan meg tudott menekülni, egyszer csak lóg a kötélen, meg se hal, és többé nem tudunk róla semmit, nyilván lecsukják, és innentõl kezdve éli a nyugodt rabok problémamentes életét a szigorú szabályairól és fegyelmérõl ismert gotham-i börtönben.

Szóval ez így igencsak nem kóser.
10/10
Atis88 2012 júl. 19. - 08:52:20 10/10 Előzmény Gab98
(2192/2462)
Szigorúan véve Batman nem szuperhõs, nincs szuper ereje, különleges képessége, csak tele van lóvéval, így mindenféle egyedi kütyüket meg tud venni vagy le tud gyártatni magának. Egyébként a film tényleg nagyon jó.
10/10
Keló Scofield 2012 júl. 07. - 19:39:21 10/10 Előzmény gerhajdu
(2191/2462)
Ez egy hatalmas film, a zenéje meg pláne. Veri a régebbi rendezõket C. Nolan, várom a "Felemelkedést".
3/10
gerhajdu 2012 jún. 23. - 12:56:27 3/10
(2190/2462)
Bármennyire is próbálom értékelni ezt a filmet, ezzel a befejezéssel évek óta nem tudok mit kezdeni.
10/10
Gab98 2012 jún. 10. - 12:03:14 10/10 Előzmény hossza
(2189/2462)
Utálom a szuperhõsöket, de ennél jobb akciófilmet még nem láttam. Úgyhogy nem csak a szuperhõs fanoknak ajánlott.
10/10
horipapa. 2012 jún. 01. - 18:56:08 10/10
(2188/2462)
Tökéletes, az egyik legjobb akciófilm amit láttam.
10/10 várom a folytatást/befejezõ részt!
8/10
allpacino 2012 máj. 31. - 20:04:11 8/10
(2187/2462)
Igen de a port.hu alapján nem lehet filmet értékelni és inkább azt a 1399szavazatott a helyedba le se mertem volna írni mert csak kinevetnek téged és én is úgy gondolom hogy Heath Ledger csak a halála miatt kapta meg a oscar dijat de nagyon sajnálom a halála miatt isten nyugtassa :(


Ahogy õt megláttam, nincs nyugtom azóta!
10/10
SouthBronx 2012 máj. 31. - 19:05:13 10/10
(2186/2462)
Ne a port.hu szavazatához mérjétek a filmeket, hanem az Imdb a mérvadó!!!!

Kértem az istentõl dobjon le az égbõl egy kis boldogságot!
10/10
Sonic8 2012 máj. 31. - 18:35:38 10/10 Előzmény allpacino
(2185/2462)
Amit Al Pachino barátunk irt az nem szól annak a 1339 szavazónak akik miatt film 10/9-re áll és ez egy filmnél eléggé nagy dolog.
8/10
allpacino 2012 máj. 30. - 21:16:13 8/10 Előzmény Sonic8
(2184/2462)
Ezt a filmet nem ajálom senkinek mert nem ez a jó film nézzétek meg inkább a nagymenõket meg a keresztapát mert ott kezdödnek a filmek nem a sötétlovagnál :DDD
10/10
Sonic8 2012 máj. 27. - 12:44:46 10/10 Előzmény Kulcskészítõ
(2183/2462)
Rég olvastam ilyen jó "kritikát" vagy szebben mondjam véleményt,megfogalmazást egy filmrõl.
Nagyon jól összefoglaltam a filmet.
Valóban egy zseniális film fõleg a színészi alakítások pl: Heath Ledger---Joker.