10/10
serpos 2008 júl. 31. - 14:06:32 10/10
(162/2462)
most láttam spanyol szinkronnal,magyar felirattal.Bátran merem mondani hogy talán a legjobb Batman film!Joker és Kétarc is sokkal komolyabb,"felnõttesebb" mint az elõzõ részekben,ami nem is baj :D
leopard26 2008 júl. 30. - 13:52:40
(161/2462)
Most nézem!Fasza
seti 2008 júl. 30. - 10:35:58
(160/2462)
Volt szerencsém múlt szombaton megtekinteni a filmet az amzterdami IMAX moziban.

Nem fogok spoilerkedni. :)

Aki várja a filmet, az szerintem nem fog csalódni, tényleg remek film, feszült és drámai, és ezek nem csak üres szavak. Heath Ledger(Joker) alakítása pedig tényleg olyan jó, mint aminek mondják, rendesen elrabolja azokat a jeleneteket, amikben szerepel. Azért a többi szerep sincs elhanyagolva, és a többi színész is oda tud tenni rendesen.

Elég sûrû a cselekmény, amolyan Keresztapásan, vagy Szemtõl Szemben-esen kiterjedt.

Összegezve megérdemeltek a pozitív kritikák.

Az IMAX szép részletgazdaggá teszi a legfontosabb jeleneteket, fõleg a légi felvételek lenyûgözõek. Szerintem jó lesz nem IMAX változatban is, a film van olyan jó, hogy a figyelmet a sztorira terelje.

Igaz néhány esetben azért vigyorogtam elégedettségemben olyan jeleneteknél, ahol az IMAX nyújtotta plusz kijön, képben vagy hangban.
10/10
Drakeamarth 2008 júl. 28. - 20:50:18 10/10
(159/2462)
Spoilermentes remek írás a filmrõl, ami eloszlatja minden aggodalmat:

http://videodrome.freeblog.hu/archives/2008/07/27/The_Dark_Knight_-_A_sotet_lovag_2008/
Marvi 2008 júl. 26. - 23:47:14
(158/2462)
Nem tudom miért kell ilyen negativan hozzáálni a dologhoz emberek...a film mindenhol jó kritikát kapott és tényleg jó..Ledger alakítását nem tulozták el, tényleg maradandót alkotott Joker szerepében, már csak a nevetésétõl is borsodzott a hátam és pont ezt vártam el minden idõk legeredetibb negativ képregény hõsétõl...
A többi színész játéka is mind bõven elfogadható, bár nem kiemelkedõ...igaz Batman szerepével már probálkoztak páran/Michael Keaton, Val Kilmer, George Clooney/ mégis Jack Nicholson-ra emlékszünk mint Joker, vagy Jim Carrey-re mint Rébusz(vagy mi volt a szinkronos neve) a képregényadaptáciokbol így nem lepett meg hogy Bale másodjára sem volt igazán kiemelkedõ...ezzel csak arra akarok célozni hogy Bruce Wayne/Batman elég összetett személyiség és sztem nehéz lehet teljesen átélni és hihetõen megformálni azonban az említett nevek közül még mindig õ volt az eddigi legjobb sötét lovag...
A sztori maga egyébként ugyszintén nagyon jó, egyedül ami nem tetszik az a Harvey Dent vagy másnéven Kétarc vonal amit eléggé elcsépeltnek éreztem...igaz a Batman forever-ben Tommy Lee Jones sem egészen tökéletes alakítást nyujtott azonban a karakter jóval kiforrottabb volt és a kettõs személyiség kihangsulyozása sokat segített a pszihopata jellem megerõsítésében...amit itt nagyon hiányoltam.../mégha maga a Kétarc születése itt sokkal logikusabb és elfogadhatóbb, valamint jol be van építve a teljes történetbe/
Azt hozzá kell tennem, hogy én elfogult vagyok Batman téren mivel képregényhõsök közül õ az örök kedvenc, így nem biztos hogy teljesen objektiv véleményként elfogadhatja ezt bárki, mégha én ugy is érzem hogy mivel nagy elvárásaim voltak a filmmel kapcsolatban ezért nehezebb volt sztem jót alkotniuk mint mondjuk egy Pókember esetében...viszont azt le kell szögeznem hogy sikerült!
Én ugy gondolom hogy mindenképp az eddigi egyik legjobb filmes Batman adaptációhoz volt szerencsém azonban akit nem annyira érdekel maga a téma vagy ez az univerzum az is bátran megnézhati a filmet mert bõven megéri az árát! /javallot elõtte megnézni a Batman: kezdõdik-et!/
Szasza112 2008 júl. 26. - 20:52:53
(157/2462)
IMDb-n mindig elsõ, de nekem vannak kedvenc filmjeim amik szerintem Top 10-esek, de az oldalon a Top 250-ben sincsenek...
Meglátjuk, egy péntek estét (meló után) megér a moziban, sztem.
3/10
gerhajdu 2008 júl. 26. - 18:03:06 3/10
(156/2462)
Bocsánat, ezt elírtam. Nem azt kartam írni, hogy örülnék, ha csökkenne, csak hogy "nagyon leesik". Azért nem mindegy:)
3/10
gerhajdu 2008 júl. 26. - 17:51:23 3/10 Előzmény Zempy
(155/2462)
Ráadásul olyan filmek vannak az IMDb listáján, amikkel nem is lehet összehasonlítani egy ilyen filmet. Nyilván a a szavazatok száma és az érték aránya alapján kerül fel a listára. Csakhogy alig 1 hete mutatták be és szerintem sokkal fontosabb, hogy az évek alatt hány nézõnek jön be. A 9.7 máris 9.5-re csökkent. Õszintén, hogy egy filmet összevessünk azokkal a legendás filmekkel, semmi értelme 1 heti sikerét nézni. Az nem jelent semmit. Az is lehet, hogy egy új film hamarosan õt is megelõzi vagy nagyon jól leesik az értékelése. Az, hogy most a Keresztapát hirtelen megelõzte: ettõl nem a legjobb film. Legjobb film sose volt:)
auror 2008 júl. 25. - 23:27:02
(154/2462)
Errõl még nem esett itt szó, de a Dark Knight-ból kb 30 percet IMAX formátumon forgattak. Nagyon remélem, hogy behozzák ezt a verziót is a Cinema City-be!
Zsótti ecsém 2008 júl. 25. - 15:48:58
(153/2462)
A felol nincs ketseg, hogy tul nagy a felhajtas a film korul. Egyet ertek vele, hogy nem ez a vilag legjobb filmje, mondjuk ugy, tan olyan nincs is igazan!! Heath Ledger viszont - ne ertsetek felre, de tragikus halaleset ide vagy oda" - tenyleg bamulatos. En mar lattam a filmet, de mindenkinek csak azt tudom ajanlani: ne ugy uljetek be a moziba mintha minden idok legjobb filmjere valtanatok jegyet. Egy jol "eltalalt" Bat Man film elso reszenek a folytatasat nezhetitek meg, ami tan megjobban "el lett talalva" mind rendezes, mind forgatokonyv, mind szineszek szempontjabol. Kicsit mas jelleget olt mint elodje (Gotham city mar mas, de tan pont ezert lesz valosagos), de tovabbra is tartja a jol ismert magas szinvonalat. Es bizony lesz akinek ez tetszeni fog, es lesz akinek total nem. Pl en haverommal neztem meg, es neki nem jott be mert mast vart. Na bumm!
10/10
Drakeamarth 2008 júl. 24. - 22:43:30 10/10
(152/2462)
Én meg azt nem értem, mi a fenéért kell ennyire az imdb-re alapozni a véleményeket? Persze, hogy nem a világ legjobb filmje a Dark Knight. De most komolyan egy olyan oldalnak kéne ezt eldönteni, ahova bármilyen útszéli kretén is szavazhat bármilyen filmre, független attól, látta-e vagy sem?

Nem kell ennyire felfújni a dolgot. A sötét lovag valószínûleg krva jól sikerült,ami elég volt arra, hogy mindenki, aki hazajött a moziból, örömmel nyomjon egy tízest a filmre. Ennyi. Nem kell ezt túllihegni.

Ha hiteles(ebb) lstát/forrást akarsz, nézegesd a Rottentomatoes oldalt. Ott kritikusok szavazatai alapján jön ki egy bizonyos százalék. Az valószínûleg reálisabb érték.
Zempy 2008 júl. 24. - 21:33:52 Előzmény dash
(151/2462)
Fantasy ide vagy oda, azt hiszem a GYU méltó rá, hogy "beférjen" oda.

Én már jó ideje várom a Sötét lovagot, de azért gondolkodjunk már el.... ez lenne a világ legjobb filmje? Ne, épeszû ember ezt nem veszi be. Nyilván kivételesen jól sikerült, de sztem el fogjuk felejteni. A tapló amcsi nézõk szintje megint más dolog. És az is, hogy miután emelkednek a mozijegyárak is, naná, hogy mindig jön egy új film ami megdönti az addigi rekordtartót. Felesleges tehát sok éve bemutatott filmek bevételeit mostaniakkal összemérni.
Biztos vagyok benne, hogy szegény Ledger halála is közrejátszik abban, hogy tódulnak a nézõk a filmre... na meg a nagy hírverés, hogy posztumusz Oscart adjanak neki (mondjuk az eddigi filmrészletek alapján ezt megértem).

Nem akarok szkeptikus és lehúzó lenni, csak nem akarok megint pofára esni a túlzott elõzetes elvárások miatt... mást is arra intenék, hogy várja meg a magyar bemutatót, és a hatalmas bevétel alapján még ne várjon csodát.
10/10
GnrMTE 2008 júl. 24. - 21:24:43 10/10
(150/2462)
Érdekes, hogy a szted ez a szuperhõsös film kategória teljesen mása, mint a gyûrû kúra. Az egyik a képzelet szüleménye és a másik is, csak éppen a kor különbözik. Meg itt nincs annyi varázsló. Jah és az Egri Csillagokban például jobb csatajelentek voltak, mint a nagy hírû hollywoodi produkcióban véleményem szerint.
dash 2008 júl. 23. - 14:34:17
(149/2462)
Ez sajnos jellemzõ IMDB-re, meg az átlag ember ízlésére, hogy egy szuperhõs film vezeti a listát és a Gyûrük ura kétszer is befér a legjobb 20 film közé... Nolant sokkal jobbnak tartom annál, hogy ilyen "buta" filmekre vesztegesse a tehetségét, szerencsére ezt már sokunk örömére egyszer bizonyította is a Mementoval. Természetesen ott leszek a moziban az új batman filmen, mégha az elõzõ sem gyõzött meg arról, hogy ez kéne nekem, de a hozzászólásokat és kritikákat olvasva úgy érzem, hogy Nolan mûfajon belül valami egyedülállót alkotott. Bõvebben majd a bemutató után...
sanyiii82 2008 júl. 23. - 13:28:18 Előzmény Andrew8
(148/2462)
Érdekességek a filmmel kapcsolatban:

http://www.bigfast.atw.hu/
10/10
Andrew8 2008 júl. 22. - 20:20:36 10/10
(147/2462)
Hoppá :)
User Rating: 9.5/10 (91,097 votes)

Top250 ben csak 9.4 de még mindig elsõ.
10/10
Andrew8 2008 júl. 22. - 18:27:34 10/10
(146/2462)
LOLOLOL.

IMDB-n is fennt van. (csak angolul)



London – Bántalmazással vádolta meg anyja és nõvére a Batman sztárját, Christian Bale-t (34). A színész állítólag botrányt rendezett, majd tettleg bántalmazta õket egy londoni szállodában a Sötét lovag címû új Batman-opusz angliai bemutatójának elõestéjén.
A walesi születésû, de ma már Hollywoodban élõ sztár a Park Lane-en álló Dorchester hotelben bérelt lakosztályt, ahol anyja és nõvére is meglátogatta, de a családi találkozó a feljelentés szerint verekedésbe torkollott. A két sértett másnap tett feljelentést Bale ellen, akit megkerestek a rendõrök, de úgy döntöttek, nem tartóztatják le az aznap este esedékes díszbemutató elõtt.

– A helyzet rendkívül kényes, de úgy döntöttünk, a panasz kivizsgálását a régen várt bemutató utánra hagyjuk – közölte a The Sunnak egy rendõrségi forrás. – Az esemény után azonban kihallgatjuk Mr. Bale-t a feljelentéssel kapcsolatban.

Az összezördülés hátterérõl egyelõre semmit nem hoztak nyilvánosságra, de annyi biztos, hogy az új Batmannek már nincs szüksége több botrányos hírverésre. A film az elsõ hét végén minden rekordot megdöntött 155 millió dolláros bevételével, ami nagyban köszönhetõ a Joker szerepében tündöklõ Heath Ledger (†28) korai és gyanús januári halálának.
10/10
Andrew8 2008 júl. 21. - 20:29:34 10/10
(145/2462)
Juj. IMDB-n most még 69100 ezer nézõvel is 9.6.
10/10
balazs1983 2008 júl. 21. - 17:44:59 10/10
(144/2462)
Emberek, a film oriasi! (Sydney)
Most lattam es egy MUST!!!
wzoli 2008 júl. 21. - 14:56:39 Előzmény Hegyirabló
(143/2462)
Akkor már Te máris nem írhatnál :)