sofi 72 2010 márc. 25. - 15:29:05 Előzmény filiszteus
(35/155)
Sziasztok!!
Nem a filmmel kapcsolatban "ragadtam tollat", csak azért, hogy megköszönjem a dialógusotokat!!! Nagyon élveztem a szócsatát, remélem folytatódni fog!! Végre 2 értelmes ember levelezgetését lehet olvasni itt, nem hülye primkó emberek bugyuta eszmecseréjét, amik ráadásul tele vannak helyesírási hibával!! Köszi!! Jót derültem, remélem még fogok is!!!Üdv
BLACK DYNAMITE 2010 márc. 25. - 12:54:32 Előzmény spermophilus lateralis
(34/155)
OFF
Bocsi,hogy belekotyogok,(habár én még soha sem jártam külföldön, mint világot járt aranyfarkú ürge), de szvsz filiszteusnak igaza van.
Amiket nekem is írtál a "The Book of Eli" film kapcsán, arra mernék következtetni,hogy feltétlen orvosi segítségre van szükséged.Még szerencse,hogy nem vagy a Scientológia lelkes híve, mert így legalább minél hamarabb elkezdheted a psichiátriai kezelést.
És tudod mindenek felett az egészben még téged sajnálatos módon szórakoztat és egyben büszkeséggel is tölt el,hogy mások (és magad is) elmeháborodottnak titulálnak.
A szomorú igazság viszont az,hogy mind ez csak színjáték rászedrõl,...ezt mind ketten tudjuk, ugyebár ?!? ;)
ON
offtopic
filiszteus 2010 márc. 24. - 23:50:52
(33/155)
Nos készséggel elismerem, valószínûleg én is, hát legalább is gondolkodóba ejtenék egy pszychiátert. Nem akartalak a pápai gyerekhez hasonlítani, nem is feltételeztem, hogy képmutató, hazug, gátlástalan és álszent lennél. Tényleg, csak egyszerûen megörültem, hogy a disszimuláció klasszikus tüneteit véltem felfedezni a hsz-edben. Akkor most lenne egy másik kérdésem: mi a véleményed a "Taken" azaz "Elrabolva" címû filmrõl? Ugyanis, szégyenkezve az igénytelenségem miatt, bevallom, nekem tetszett, végig tudtam izgulni, még, ha a fõhõsnek egy kissé emberfelettiek is voltak a képességei.
offtopic
spermophilus lateralis 2010 márc. 24. - 20:45:49
(32/155)
bocs én világot járt ember vagyok és creol alatt mást értek elsõre mint esetleg amit te...
félreértés volt
ami itt megy az egy katasztrófa, jól rendet kellene közöttük vágni, ezt gondolom!

baaah kinyílik a kinyílni valóm és no tolerance
offtopic
spermophilus lateralis 2010 márc. 24. - 20:43:40
(31/155)
az a baj hogy bár általam sem vitatottan nem vagyok normális (amit annak értünk biztos nem férek bele a fogalomba), de teljesen rossz helyre és rossz minõsítéssel skatulyázol be, ha szeretett ferencünkre gondolsz máris jól mellé ment.

a filmekrõl amiket felsoroltál és amirõl ismeretem van (akár csak az ha nem tudatosan hagytam ki, mint pl. a talán igent), vagy láttam azokról a véleményem az mint neked sz.r. ámbátor, ha a dye hardot annak nézem ami, akkor akár lehet szórakoztató is.

nem vagyok semmilyen általam ismert ideológiai fogalom alá besorolható, ezért nem is vagyok jobb radokális. nos a sötétbõrû rossz fiúktól ezért nem félek. bár hiszem, hogy vannak közöttük és a társadalmi passzivitás esetlegesen több kriminalitást okozhat náluk, mint egyéb embereknél. ennek nem a szín az oka, hanem sokkal inkább a kilátástalanság és a flegmatizmus saját sorsukkal szemben.

valódi sérelmek, a felsoroltak közül egyet sem látok a virslit én választom. kilódítani, na vagy nem láttál még áruházi securityst, vagy nem ismersz engem :-D
offtopic
filiszteus 2010 márc. 24. - 16:37:02
(30/155)
Mindenképpen megfogadom a tanácsodat, mivel más választásom nincsen. Tehát meg fogok elõbb-utóbb dögleni, még, ha nem akarnék, akkor is. Ha sürgetni akarsz, ajánlj konkrét módszereket. Az éjjel már kiraktam az éjjeliszekrényemre egy doboz ciántablettát, de reggel felébredtem, nem hatott. Lehet, hogy kínai hamisítvány.
Érdekelne a véleményed olyan filmekrõl, mint pl. Dye hard 1.-5. , A függetlenség napja, Szakíts, ha bírsz, A boldogító talán, stb. Több sz.r egyelõre nem jutott eszembe.
Szomorú, ha úgy értelmezted a soraimat, hogy én a boldog megelégedettség talaján állok a társadalmunkat és a társadalmunk erkölcsi normáit illetõen. Semmi rosszallás nem volt részemrõl az állapotodat illetõen, hiszen évekig olyan ember vezette az országot, aki Nálad sokkal súlyosabb eset. Pusztán beugrott, hogy ime a disszimulancia tipikus esete.
Érdekelne még, miként reagálsz valódi sérelmekre: pl. bûdös és el akar mászni a virsli, amit vettél a boltban, visszaviszed, kissé a kelleténél hangosabban méltatlankodsz, mire az agyatlan biztonsági õr kéjes örömmel kilódít az ajtón. Vagy sétálsz a barátnõddel az utcán és 3 fiatalkorú, kreol arcbõrû egyed a mobiltelefonodat és a pénztárcádat követeli nyomatékosan.
Tagja vagy e lövészklubnak? összesúgnak e a csoporttársaid a hátad mögött?
A lényeg a lényeg, elõbb- utóbb megfogadom a tanácsodat, mint, mindenki más itt a Földön.
ibacs 2010 márc. 24. - 15:05:06
(29/155)
Mondtam, hogy baj lesz , ha bezárják az OPNI-t!
offtopic
spermophilus lateralis 2010 márc. 24. - 14:50:41 Előzmény filiszteus
(28/155)
akkor most végre barátok lehetünk? lécci... lécci... olyan jót anyáztunk ez már az érzelmi kötõdés jele:-D

tudod csak van egy véleményem ekkor te jössz, belém kötsz, minõsítesz, betegnek titulálsz, lealázol, mert megpróbálom behatárolni kinek is lenne a film valójában való és megpróbálom azt az "élményi" érzést leírni amit, a film keltett bennem, azért hogy másoknak ne okozzon csalódást, de az aki megnézi annak élmény legyen benne (hiszen ez a ennek a site -nak a dolga)

önkritika a szellemi diagnózis alapja én elfogadom, hogy beteg vagyok, akkor azoknak is el kell fogadniuk a minõsítésemet, akik meg szeretnék nézni a filmet különben nem fog nekik tetszeni és utólag bánják majd, hogy az idõt nem a barátnõjükben töltötték (eléggé pasi mozi, fõleg a lankadó korosztálynak, akik azért még meg szeretnék egyszer mutatni, azt jól beledöglenekaz erõlködésbe). ez úgy megy és az a folyamata, hogy ehhez fel kell állítani egy személyiség profilt, kire passzolhat, tehát kinek tetszhet. az ember semmivel nem másabb, mint az állat és ugyanúgy pózol, csak többet hisz magáról.

olyan társadalomban, amibben élünk és amiben olyan a norma, az egészséges fogalma én szívesen vagyok beteg.

nem tudom miért nem fogadtad el tõlem a jó kívánságomat én tiszta szívembõl kívántam neked még ha csak félszegen és suttogva is. mibõl gondolod, hogy az rossz próbáltad már? én nem rosszat akartam neked kívánni csak olyat ami segít neked, hiszen neked is ez volt a célod az én esetemben feltételezem. szerintem csináld és utánna beszélj róla, akkor ígérem én is mindent megteszek és meggyógyulok.

nézd, a viccet félre téve... teszek arra mit tartanak jónak és mit nem, mi az elfogadott és mi nem ettõl még nem vagyok erkölcstelen, de nem fogok kívánságod szerint mozogni a parketten. ezen felül biztos semmit nem veszek elég komolyan (tudod, mert olvasgatsz, van négy alaptípus), van egy szokatlan kifejezési formám (nevezzük szívélyestahónak), ezen felül pedig van még egy szokatlan humorom. olyan alpáriak vagytok és így nincs megfelelési kényszer csak hozd az alját és máris többet tudsz mint a többi. ha majd magas lesz a mérce mindent megteszek én is, hogy nivóban übereljelek pl. téged. ennyi az egész és máris a társadalmatokon kívül álló vagyok. a kimondott, látszatott, vagy rejtett sértegetéseket már megszoktam. tudom ki vagyok és azt is hogy miért vagyok olyan, amilyen vagyok. tudod biztos az a baj, hogy picit megvetendõnek és alantasnak tartok mindent, ami olyan világi különösen akkor, ha még ilyen mûmoralista szarral tömik tele, mint tesszük... nézd én nem lázongok, mert nincs értelme, csak a devianciám abban mutatkozik meg, hogy teszek a szabályaitokra (persze törvényes kereteken belül)nézd legyünk röviden barátok, szerintem engem fáraszt a veled való társalgás, ami több mint egy mondat, mert úgy sem érek el vele semmit (olyan messze a fény - olvasgass idézgess és meglátod a többiek el lesznek hasalva milyen okos is vagy tulajdon képpen... már megvan ami az igényed - én megnézném azért, hogy az aki dícsér szeretnék e dícséretet) nálad és kár az idõért. intézzük a jövõben ezért szerintem gyorsan:
-vidám mosoly
-hogy vagy?
-ahh kösz egész jól!
-és te?
-jaja gyógyulgatok (talán)!
-de te még mindig nem próbáltad ki a tanácsomat!
-meglátod minden könnyeb lesz!
-ok hétvégén ráérek és meglátom lesz e rá kedvem!
-bocs de rohanok!
-én is szia
-szia a legjobbakat és üdvözlöm anyádékat!

hát nem sokkal kedélyesebb lenne minden. én nem haragszom rád, sõtt kedvellek ezért szánok rád idõt csak közben valahogy teszek rád így adott a belsõ nyugalom és relax... olyan harmónikus hatást keltesz bennem, mintha egy elmaradottal társalognék arról, hogy a múlt hónapban cserélt utoljára zoknit, most meg a fütykösére húzva rohangál és azt hiszi szép... nos kukurikú... (kielégítettelek... sajnálj egy picit... és keresd meg az antidepresszánsaimat lécci). maradjunk kontaktusban, ha lehet. talán majd még kirándulhatunk is egyszer majd együtt, ha gondolod én leszek a hátizsákod bibibi :-D
offtopic
filiszteus 2010 márc. 24. - 00:31:52
(27/155)
Az utolsó hsz-edben egészen jól álcázod Magad, talán csak egy szakembert nem tudnál megtéveszteni. Azért az, hogy egybõl korai halálomat kívánod, eléggé árulkodó jel.
A filmet egyébként nem láttam, a készítõi nem rokonaim, a forgalmazásban nem vagyok érdekelt és lehet, hogy tényleg egy kalap sz.r. Ez azonban az állapotodon, mit sem változtat.
Hogy Te is egy találó nicknevet válassz, ami emlékeztet a mostanira, javasolnám a Drosphila Funebris-t.
Én nem kívánok viszonzásul Neked semmi rosszat, csak annyit: Gyógyulj meg!
offtopic
spermophilus lateralis 2010 márc. 24. - 00:12:54
(26/155)
a név maga az ember!

filiszteus/ok jelentése:
"Nevükbõl származik a filiszter szó, amely kulturálatlan, földhözragadt embert, nyárspolgárt jelöl"
lopott idézet a wikipédiából, mert szebben én sem tudom ezt megfogalmazni és mivel tudtam, hogy ennyire frappáns nem is erõlködtem.

ajándék neked tedd el és legyél rá büszke.

néha jó veletek kínlódni, de te már nagyon fárasztó vagy. a film viszont neked való, pont az ilyen mûmájerekre és pszeudóintellektre gondoltam, mint te is! menj el és nézd meg biztos élvezni fogod (bár szerintem már láttad ezért érzed úgy hogy a tökeidre léptem, ped. esk. nem akartam)!

még eszembe jutott egy olyan mondat is, de nem tudom elmondhatom e nyíltan, azért nagyon bátortalanul megpróbálom... nos szerinteeem: dögölj meg! és akkor szia!
offtopic
filiszteus 2010 márc. 23. - 10:11:11
(25/155)
Ez a hsz. egy elmekórtan könyv egyik idézetére emlékeztet engem. A disszimulánsokról szólt a fejezet. A disszimuláns az az elmebeteg, aki nagyjából tisztában van az elmeállapotával és meg akarja játszani a normális embert. Pl. az egyik beteg az alábbiakat mondta:
"Itt van pl. ez a Bordás Sándor, hát õ teljesen a totemfáraó. Na nem úgy, hogy õ maga az, hanem belekerül abba az erõtérbe, amit õ maga létesít. Vegyünk pl. egy darab izzó vasat . . . "
Ha az ember futtában olvassa, értelmes szövegnek tûnik.
spermophilus lateralis 2010 márc. 22. - 23:47:10
(24/155)
ez egy felejtõs vacak...
olyanoknak akik szeretik a mûérzelmeket (bár lenne ok érzelemre, jól elcseszik hogy ne csináljanak hollywood -ot belõle), amelyeket hogy ne legyen túl giccses mindig megpróbálnak mindvégig totál lefogni, de ezen keresztül is lejön a link, hátsó gondolat a film üres mondanivalótlanságának.
minnél jobbam el akarnak szakadni a gyökerektõl, annál jobban kötõdnek és látszik mindvégig, de a záró képsorban legalább azt a szemetet kaptuk, amit várhatunk is hollywoodtól. az legalább hiteles volt bár addigra már kínomban zokogtam, olyan siralmas volt az egész együgyûség!


unalmas vontatott dialógusokkal igyekeznek árnyékoltabbá tenni a filmet, amitõl nem coolabb lesz, hanem csak görcsösen nevetséges... hmmm... nevezzük inkább röhejesnek...

mûmájer film mûintelektuálisoknak. olyanoknak való, akik azt gondolják magukról: HOGY és azt mondják utánna NI és ezt addig mondják, amíg valaki fel nem figyel rájuk, hogy õk milyen okosak NI, mert megértették HOGY!

kb. max. 22 évesekig ajánlható, akik még elgondolkodnak milyenek lehetnek az idõsödõ nagyfiúk és pont ilyeneknek is képzelik õket. a fõ probléma ott van, hogy közben a +35 korosztályt akarja a cselekményeivel megszólítani, akik már a küszöbön állnak, de még nem léptek be... hogyan is kell majd, ha õk is letöltenek még mondjuk vagy öt évet az életükbõl (elõkészítõ szellemileg visszamaradott midlife crisis -ban szenvedõ elvált apukáknak)... de nekik meg már bárgyú lesz, mert kinõttek a korból, ahol valami mocskos discóban csak szivarral lehet az ajtó elõtt peckesen strázsálni, hogy mindenki lássa hogy ki is itt a valódijani. ja igen és apu skoda feliciáját is elkötötte, hogy luxus legyen a köbön a muciknak, már amelyik esetleg utánna, mármint zárás után vágyik még egy kis luxusra. tehát akiknek szól, azok pont hülyén fogják magukat érezni, mint örök nagy fiû mert érzik, hogy egyre többször kókad valami, aminek nem kellene cserében viszont többször kell éjsazka vizelni, tehát lassan de egyre konzekvensebben komolyodnak körülöttük a napi körülmények.... bocs most gyorsan egyet hánynom kell ettõl az egész civilizációnak nevezett halmaztól és íratlan együttélés szabályok beidegzõdötten rángatózó megnyilvánulásaitól!

köszönöm, akkor meg is lennék... és tovább...
pszeudó sz*rság ráncos pofájú gibsonnal és ocsmányan rusnya lányával! a story színhülyén felépítve. megnéztem, mert gergely azt mondta nézhetõ, nem az. ez a második beugratás 1hónapon belül, még adok egy esélyt :-D csíííz...

legszerethetõbb pofa az atomgyáros, vagy az alkoholista titkosügynök meg a segg politikus (akkor maga most nem volt itt...?! ööööõõhööööm neam earteaem hooel vagyoek blöeee... hoel neaem vagyoeaek, de tõk jóe éraerzés pofámba a pisztollyal).
2/10
NADAL14 2010 márc. 22. - 21:29:38 2/10
(23/155)
Hát ha ez az év filmje akkor nem tudom it várjunk?Lerágott ócska sablonokkal teli zagyvaság ,nekem inkább nagy csalódás volt Gibsont ebben a sz@rban látni.
10/10
bercesnagy 2010 márc. 22. - 20:34:58 10/10 Előzmény zilo157
(22/155)
Az év filmje, nekem nagyon bejött. 10/10
dzsekwolf 2010 márc. 21. - 19:00:41
(21/155)
dolph lundgren vagy rutger hauer nem játszik benne??? :))
7/10
Villanycápa 2010 márc. 21. - 17:58:53 7/10
(20/155)
Ha valaki arra számít hogy valami Halálos Fegyver szerû gagyit fog látni amikor ezt a filmet nézi az csalódni fog, itt nem lesznek infantilis poénok.
Végre újra komoly filmben szerepel Mel Gibson!
jikov 2010 márc. 20. - 20:20:17
(19/155)
Sztem nem rossz. Nem gagyi komolytalan mesefilm(talán azoknak azt kellene nézni, akiknek ez nem tetszett..).
9/10
beo71 2010 márc. 20. - 14:24:14 9/10
(18/155)
Mel Gibson csak nagyon jó,Ray Winstone isteni.
Martin Campbell jó érzékkel vezeti az érdekes politikai krimit,az akciók nem a nézõ kiszolgálására vannak,hanem a történet részeként,igazán a kiemelkedõ színészi játék miatt emlékezetes.Mel visszatért!(Retteghetnek a kis huszonéves sztárocskák.)
1/10
zilo157 2010 márc. 19. - 17:05:12 1/10 Előzmény fodorfa
(17/155)
az elsõ 45 percig sikerült eljutnom.
Azt kell, hogy mondjam ilyen szinten sz*r filmet rég láttam. Mel Gibson amúgy se kedvenc színészeim egyike, de ebben a filmben k*rva sz*rul játszott, de a többi színész se volt jobb.
A szó szoros értelmében röhögõgörcsöt kaptam amikor meghal a lánya...
Nem ajánlom senkinek.

2/10
fodorfa 2010 márc. 18. - 15:16:05
(16/155)
taken 2