moxika 2006 nov. 09. - 08:01:41
(24/144)
fogalmam sincs honnan tudom pótolni, mert természetesen a jobb filmeket nem nagyon ismétlik. kicsit olyan ez most nekem, mint amikor fáj a fogad, a doki kifúrja, aztán haza küld. na majd csak körbe ér a filmistenek polcán ez a film és újra leadják.
Newcastle United 2006 nov. 07. - 08:33:45
(23/144)
Hát igen, minél igényesebb egy film, annál zavaróbb a szinkron.
marmyk 2006 nov. 06. - 21:22:44
(22/144)
Ha logika nincs is, hangulat alapozás van. :) Ha tudod pótold valahogy, már ha tetszet a film. :) Mellesleg szerintem bûn rossz a szinkron. Én moziban néztem kétszer még. Szinkoronnal egyszer próbáltam, talán a HBO-n kb. 3 mondatott bírtam. A Lost Highway-el is így voltam. Én Lynch filmet már csak eredeti hanggal nézek.
moxika 2006 nov. 06. - 21:00:27
(21/144)
nagyon köszi marmyk, ezek szerint semmi logikai lényegrõl nem maradtam le?
üdv moxika
marmyk 2006 nov. 06. - 12:42:43
(20/144)
fehér alapon táncolnak, megy egy limo, megy a zene, megy a limo, megy a zene, megy a limo, ütközés kb. ennyi,(a limoban a lány ül) itt a lányt ha jól emlékszem leakarják lõni és elfutt
moxika 2006 nov. 05. - 20:14:44
(19/144)
sziasztok!

pár mondatban írja le valaki az elsõ 5 percet. sajnos késõn kapcsoltam be a videót. Onnan indul a film nálam, hogy egy lány vérzõ fejjel az úton megy aztán meglát valakiket és elbújik egy bokor mögé, lehajtja a fejét.
elõre is köszike
ZAVI 2006 aug. 20. - 15:47:35
(18/144)
Hát én megnéztem, és tényleg nem érteni belõle semmit, annyira zavaros, értelmezhetetlen. Lehet, hogy ha többször megnézi az meber, akkor picit jobban összeállnak a képek, csak ezzel az a baj, hogy ahhoz túl unalmas, hosszú a film. Mégha izgalmas jelenetekbõl állna, akkor újranézné az meber de így. És én imádtam a Twin Peaks-et, az is nagyon sejtelmes, hangulatos, misztikus volt, de ennek a filmek így nem láttam értelmét. Talán inkább ebbõl is sorozat kellett volna. De ha az volt a célja, hogy csak a hangulatra koncentráljon az ember, amúgy a filnek semmi értelme, akkor OK....
lecsosnokedli 2006 jún. 29. - 12:43:43
(17/144)
Én az elméletemet teljesen egyedül, segítség nélkül találtam ki, de találtam egy oldalt, amit érdemes megnézni annak akit komolyan foglalkoztat a téma: <a target="_blank" href="http://www.mulholland-drive.net/" title="http://www.mulholland-drive.net/">www.mulholland-drive.net</a>
Ez nem a hivatalos oldal, és van rajta egy csomó teória meg segítség a filmhez.
sanyibakter 2006 jún. 28. - 19:12:33
(16/144)
Végülis lehet valami ebben az álom dologban de azért eléggé erõteljesen jósló álom az ami ennyire bejön a valóságban!Bár Lynch világa amúgyis olyan álom-rémálom-vágy-vízió-találd meg hol a valóság és találd meg magad ha tudod!
lecsosnokedli 2006 jún. 28. - 18:09:48
(15/144)
Én szeretem a jó filmeket többször is megnézni, és ezen kívül azt is szeretem, ha egy film megmozgatja az agyamat. Szerintem a Mulholland Drive magában is nagyon jó, a gondolkodás nélül is. Angelo Badalamenti zenéje is ámulatba ejtõ. Egyszerre sötét, ijesztõ és kellemes. A Straight Story-t is meg lehet nézni többször, pedig abban aztán nem kell minden apró részletre figyelni, hogy megértsd.
lecsosnokedli 2006 jún. 28. - 18:05:18
(14/144)
!Aki még nem látta, az ne olvassa tovább!

Utoljára 1-2 éve láttam, szóval nem emlékszem annyira a részletekre, és persze az is lehet, hogy rosszul gondolom, de szerintem a dobozig álom az egész. Tudom, mit gondoltok most. Ez így elég gyatra megoldás, rendezzük le az egészet egy álommal és kész, nem kell gondolkodni. Viszont ha jobban belegondoltok, a doboz utáni rész (a valóság) sokkal valóságosabb, annak ellenére, hogy elõször úgy tûnik, hogy onnan kezdõdik az összekeveredés. Az összes ember, aki az álomban benne van, az valós ember, ott vannak például a party-n, csak az álomban más szerepben. Ráadásul a doboz kinyitása után, azt mondja a cowboy (erre csak azért emlékszem, mert most belenéztem): Hé kislány, kelj fel! Aztán pedig felébred Naomi Watts, arra, hogy kopognak az ajtón.
Tényleg meg kéne néznem mégegyszer, mert nem emlékszem pontosan a történetre, de azt hiszem, hogy a nõ akit Naomi Watts alakít a vágyait álmodja meg. Színésznõ szeretne lenni, ráadásul a másik csaj is tetszik neki, de a valóságban nem kaphatja meg.
Ezen kívül még lehetne értelmezni az álmot, hogy mi, miért van, de az is lehet, hogy csak álom, és az álomban nincs logika, de szerintem Lynch nem rak be csak úgy találomra értelmetlen jeleneteket.

Várom a reakciókat.
amatõõr 2006 jún. 28. - 16:33:44
(13/144)
Ha megnézed mégegyzser, már négynél tartasz, szóval értitek mirõl beszélek. Én csak egyszer láttam, még moziban, de nem éreztem késztetést, hogy még 4x megnézzem.
sanyibakter 2006 jún. 28. - 15:35:53
(12/144)
Mi a teóriád?Halljuk:)
lecsosnokedli 2006 jún. 28. - 11:51:02
(11/144)
Lehet, hogy bennem van a hiba, de én a harmadik megnézésre, nagyjából értettem a dolgokat. Aztán lehet, hogy rosszul gondolom. Csak sejtésem volt róla, ahhoz meg kéne néznem mégegyszer, hogy leellenõrizzem a teóriámat.
amatõõr 2006 jún. 28. - 01:53:21
(10/144)
Ezzel meg az a gond, hogy Lynch elvárja a nézõtõl, hogy vagy ötször nézze meg, hogy nagyjábó sejtse, hogy mit akar közölni a film, és ez azért nem szép dolog. Éna nno még moziban láttam, a fõszálat akkor nagyjából talán(?) értettem, de tele van ezernyi képpel kis jelenettel, amiknek sefülesefarka, és kb újranézéskor tudsz rajtuk esetleg gondolkodni, hogy miért is rakták bele ezeket a filmbe.
Szóval ez a lynch nem olyan filmeket készít, mint amilyenek illik, hogy van egy fõszál, az érted, ha nehezen is, de érted, és újranézéskor meg felfedezed, hogy jé ez is meg ez is ezt támasztja alá, és dejó egyre jobban összeáll a kép. Nem. Nála fordítva van, Megnézed egyszer, van egy sejtésed, megnézed mégegyszer, rájössz, hogy még annyit sem kapizsgálsz a filmbõl, mint hittél. Ez azért elég merész dolog, aki szeret kirakózni, annak bejöhet. De mondjuk én azért szeretek kirakózni, hogy a végén lássam a képet, és nem csupán magát a gobózgatást szeretem. És Lynch filmjeinél, marhasokat kell rakosgani az egyes darabokat, míg végre egy homályos kép kialakul, ha kialakul. Csak engen nem érdekel annyira a végeredmény, hogy napokat szöszöljek vele, mert a film még arra sem buzdít, hogy megéri kirakni, mert a végén oly jó lesz, lehet hogy a végsõ kép csupán egy üres lap lesz egy Caravaggio helyett.
sanyibakter 2006 jún. 27. - 21:34:10
(9/144)
Nahát!Megszerzem azt a filmet és újra megnézem mert tisztán akarok látni a terepen:)Bár annakidején a halott inditotta be a gondolatmenetem de már nem emlékszem rá!Pedig olyan jó kis elméletem volt annakidején:)
sanyibakter 2006 jún. 27. - 20:55:10
(8/144)
Melyik részét?Amit írtam az csak egy szabad asszociáció!Arra értem ahogy a doboz kinyitásakor mefordul egy picit az egész film és a lány jelleme is ami valahol mégis benne rejlett!Tehát a doboz akár egy pandóra szelence is lehet ami Hollywoodot jelképezi!Másrészt ez egy szokásos hollywoody történet valahol!Már nem emlékszem pontosan a filmre mert vagy 3 éve láttam de a végén a csaj a bácsikájáról meg nagynénjérõl halucinál,nem?Már nem tom mit mondtak de az is fontos magyarázata a filmnek úgyemlékszem!Szerintem:)
10/10
Redfield 2006 jún. 27. - 18:55:18 10/10
(7/144)
a filmet, vagy a hozzászólást? :) Lynch-tõl már megtanulhattuk, hogy a filmjeit nem lehet érteni. Õ a lélek mélységeiben vájkál, és abban sosincs biztos pont. :) Ezt a filmet valóban nem érteni, hanem érezni kell. Eléggé kellemetlen ha valaki kap egy információt, amit (akárhányszor is nézi újra a filmet) nem tud feldolgozni, de ezért is olyan mesteri õ. Mert odaállít egy rejtély elé, aminek több megoldása is lehet, és te mégsem találsz egy igazit sem... ettõl olyan varázslatos. Olyan kiismerhetetlen. :)
sanyibakter 2006 jún. 26. - 14:51:25 Előzmény Newcastle United
(6/144)
Ez jó kifejezés "érezni" kell.Talán nem lehet egyenes logikával leírni mirõl szól,de szerintem a kék "doboz" egy nyolcas közepe és a nyolcas a végtelen jelképe és akárhányszor járod is be az utat ugyanazokat a hibákat követed el,miközben egyszer a tükör egyik egyszer a másik oldalán találod magad!
DinkaMailer 2006 máj. 26. - 21:01:59
(5/144)
Ez a film a tökéletes mézes madzag! Mindig csak egy lépésre vagy a rejtély megoldásától, de valami sosem stimmel, szóval gyárthatod az új elméleteket... Pontosan ezért olyan jó... Na meg persze elképesztõ érdekes hangulata van...
Ajánlom mindenkinek, aki élvezi, hogy a kérdéseire nem kap elõemésztett, szájbarágott válaszokat, hanem meg kell dolgoznia értük...