Ed Gonzo 2008 márc. 12. - 08:59:24 Előzmény goodboy
(64/144)
@ Goodboy

Az elsõ rész álom, Diane álma. A helyeknek és személyeknek megvannak a maguk megfelelõi a valóságban, csak az álom 'logikája' átformálja õket.
Álmában Rita/Camilla teljes mértékben rá utalva Bettyre/Diane-re amnéziája miatt, míg a valóságban õ az, aki nem élni nélküle. Bemennek a saját házába is, ahol a halott nõ fekszik (saját maga? láttátok már magatokat álmotokban?).

Az álom ott ér véget, amikor a cowboy kalapos tag valami ilyesmit mond, hogy "ébresztõ szépségem".
Az ébredése után Diane-nek szembe kell néznie a valósággal: a kék kulcs ott van az asztalon. A jófej bérgyilkos hagyta ott, mivel elvégezte a munkát, megölte Camillát.

Néhány emlék és álomflashback (kedves néni-bácsi páros a repülõtérrõl) után lelövi magát, és ráhanyatlik a párnára, amit még a nyitó képsorokban látható elmosódva.
goodboy 2008 febr. 25. - 09:11:04
(63/144)
Köszi, így már érthetõbb.
goodboy 2008 febr. 22. - 10:10:55
(62/144)
Ha valaki eltudja mondani nekem mirõl szól a film megköszöném, mert én a végén már teljesen belezavarodtam.
wolody 2008 febr. 06. - 22:56:56
(61/144)
Én is elkéstem, jócskán, de csak most láttam. Hát el nem tudom mondani mennyire bosszantott- már a film vége felé is, hogy nem értem- végül is így is lehet hatni érzelmileg a nézõre :-) A hatás azt hiszem azért lejött. érdekes teóriákat írtatok, még nem adtam fel, hogy megértem -hiába nem kell, én még akarom- biztos, hogy újranézem.
nagyon tetszett a bénázó bérgyilkos, a nagydarab pasi, ahogy leütötte, azt a hisztizõ csajt, és Naomi Watts kedves aranyos, szép, Betty karaktere, -egy ideig...
verdeleth 2007 ápr. 04. - 09:58:35
(59/144)
É nem kezdek részletes fejtegetésbe, hogy ez meg ez mit jelent, maradjunk annyiban hogy egy k*rva jó film ez
Patrick Bateman 2007 ápr. 02. - 15:46:51
(58/144)
Kár, hogy olyan sokat lopott Ellis Glamorámájából ez a film. Amúgy tényleg nem rossz, csak az eredetiséget hiányolom belõle.
Vidi 2007 ápr. 02. - 02:46:48
(57/144)
Én eddig 3-szor láttam ezt a filmet és az egyik kedvencem. Elsõre abszolút nem értettem (még moziban láttam 2002-ben), de aztán rájöttem, hogy nem is kell értenem. Az bõven elég, hogy érzelmet kelt.
Fõleg az tetszett, hogy Lynch szó szerint minden momentumával magyaráz. Elég csak a félig nyitott ajtóra emlékezni, de nagyon sok mindent lehet mondani, amivel erre a szörnyû világra próbál rávilágítani. Elég sajátos stílusban, de ez nem baj, mert ez teszi különlegessé a filmet.
Vagy vegyük a film címét: Mulholland Drive
Mi is ez tulajdonképp? A Mulholland Drive egy kanyargós út, telis tele titokzatos leágazással, átláthatatlan erdõvel és nem utolsó sorban gyönyörû panorámával az álmok (?) városára. Ergó ez is Hollywood-ot jelképezi. Nagyon tetszett, ahogy Lynch odaszúrt egy fricskát Hollywood-nak, és õszintén remélem, hogy sokan el is gondolkoznak rajta, hogy mennyire igaz is, az amit mond.

És amit az utolsó kockákon bevág, amit tulajdonképpen szájbarág az egész film során is, hogy: "itt minden csak illúzió".

Zseniális !
10/10
Redfield 2007 ápr. 01. - 05:32:31 10/10
(56/144)
egy teória szerint Pullman az egészet elképzeli a sitten a fejfájások hatására. Hogy mi történne, ha más ember lehetne, és újrakezdhetné. De a valóság elõl nem lehet menekülni, ezért visszafolyik a valódi énje, múltja, a dühe az elképzelt képbe, és ördögi körként zárul az egész. Próbál menekülni abból ami történt. A kamerás muksó valójában az õ féltékenységének, dühének, cselekvésvágyának a megtestesítõje. Az alternatív kéz, ami megteszi azt, amit õ nem tenne / tett volna meg.
OvaMind 2007 márc. 31. - 16:34:41
(55/144)
Mondjuk én akkor az útvesztõbent úgy értelmeztem, hogy a Bill Pullman-féle karakter lüti a fiatal srácot, és a szülei úgy tudják hogy meghalt a gyerek, ezért nem akarják neki elmondani mi történt azon az estén. Õk sem hiszik el, hogy a sittn egy cellában rátaláltak a fiukra. a csaj az ikertestvérével valamilyen kettõsséget mutat, a film pedig úgy ér körbe, hogy rámondja a faszi a rögzítõre h az öltönyös fõstrigó meghalt. Nemtom nekem ez jött le
OvaMind 2007 márc. 31. - 16:30:57
(54/144)
Szerintem is ezeknek a filmeknek a hangulata lenyûgözõ, de még ezekben is különbség van, függetlenül attól h van egyfajta egységes Lynch-feeling. A sztori talán a mulholland drive-ban a legkiforrottabb és a filmnek van jelentése ha csak szimbolikusan is. A lost highwayben pedig nagyon komoly a képi világ, otta bszolút a feelinget kell csak érezni, mert a filmnek kevés logikája van.
ondok 2007 márc. 31. - 12:01:55 Előzmény amatõr
(53/144)
Nem tudom,hogy van e a filmmûfajban olyan kategória,hogy formalista,mert szerintem Lynch abba tartozik,borzongat a borzongásért,misztifikál önmagáért.Pl nagy érdeklõdéssel figyeltem a Tween Peaks sorozatot,aztán a végén egy hülyeség jött ki belõle,mintha õ maga sem tudná eldönteni,hogy komolyan kell e venni,vagy paródia az egész.
10/10
Redfield 2007 febr. 06. - 11:16:03 10/10
(52/144)
Nálam az ultimátum, a film csúcspontja a színházas rész. De lehet, hogy már leírtam egyszer. :) Egyszerûen elképesztõ hatást gyakorolt rám, amikor vagy tízszer elmondják, hogy az egész csak illúzió, és nem igazi, és mégis, mégis elhittem, hogy valóságos. Aztán jött a pofára esés, ami elgondolkoztatja az ember, akár az egész életén is. :) Zseniális. Kevés olyan hatlamas, és még élõ rendezõ van, mint Lynch!
Newcastle United 2007 febr. 06. - 10:59:59
(51/144)
A lény a parkolóban...hát igen. Emlékszem le is öntöttem magam colával.:) Szerintem nem lehet megállapítani, hogy melyik a jobb, ez vagy a Lost Highway, mindkét film hibátlan. Igaz a Mulholland Drive egy jobban kidolgozott, érettebb alkotás.
OvaMind 2007 febr. 05. - 15:49:05
(50/144)
Szerintem ez jobb film, mint a Lost Highway. Az útvesztõben esetében már túl erõltetetten kavarja meg a sztorit Lynch, a Mulhollandben viszont szimbolikusan lehet értelmet találni a filmben. A sztorit ugyan nem lehet kibogozni, viszont sokkal pszichotikusabb az egész. Naomi Watts nagyon jó, és a "fekete ember" is irtózatosabb a lost highway bohócszerû figurájánál. Egyébként szerintem a legütõsebb rész mikor feltûnik az a lény az étterem parkolójánál. Megállt bennem az ütõ...meg az öreg házaspár... elég elborult film az biztos.:)
10/10
Redfield 2007 jan. 29. - 13:04:34 10/10
(49/144)
Szerintem is tud paráztatni. Én csak úgy hívom: A mûvészi horror királya. (azért nem thriller, vagy film-noir, mert így közérthetõbb a népnek)
10/10
Redfield 2007 jan. 29. - 12:32:27 10/10
(48/144)
Én komolyan gondoltam. :) És sosem foglalkoztatott igazán, hogy a tanár mit szól hozzá. Gyakran teszteltem õket. Nem azt írtam, hoy ez így van, nem a zsenialitását kérdõjeleztem meg, csak azt, hogy tisztában van e a dolgokkal, amik õ zsenivé teszik, a mozgatórugókkal, és inkább azokat figyeli, vagy valóban mélyen, õszintén kiírja magából a dolgokat, és nem azzal törõdik, hogy milyen reakciókat vált ki az emberbõl.
amatõr 2007 jan. 29. - 12:17:41
(47/144)
Igen, mindenkinek más nyújt élényt, én sokszor szeretem, ha már megrágott falatot kapok a számba. Ezzel a filmmel, meg még sok másikkal is, az volt a bajom, hogy nem keltette fel annyira az érdeklõdésem, hogy megnézzem mégegyszer, és bogozgassam tovább. Volt olyan film, amit nem értettem, de ennek ellenére fúrta az oldalam a kíváncsiság, hogy vajon mi az igazság, mi a mondanivaló, stb, ez nem ilyen volt.
Én örülök annak, hogy ti, akik Lincset, Tarkovszkíjt, és társaikat tartjátok nagyra, kevesen vagytok:) De ez nektek elmélkedõsöknek is, és nekünk popkornzabálóknak is jó. Nekünk azért jó, mert így számnkra a moziban vetített filmek 90%-a élvezhetõ, mivel a többség szájizlése szerint készülnek a filmek, nektek meg azért jó, mert van mitõl elhatárolódni, különbözni, ritkán láttok jó filmeket, de ha igen, akkor az hatalmas élmény. Olyan ez mint a süti. ha minden nap a kedvenc sütidet ennéd, akkor egy idõ után nem az lenne a kedvenc, és megunnád, viszont ha nagyritkán megsüti a nagymami, akkor az hatalmas élény.
amatõr 2007 jan. 29. - 12:01:17
(46/144)
>Eltérek a témátol, szori<
Brenner Józsi dogába ilyet írni bozony tényleg fa:)
Én miután elolvastam az "Egy elmebeteg nõ naplója" c. mûvét, sokkal jobban értettem a novellákat. Nekem ez a mûve volt a kulcs a többihez, lényegében betekintést nyersz a pszichoanalitika (asszem így írják) világába egy irodalmi mûvön keresztül, sokmindent megértesz az emberi viselkedéssel kapcsolatban, és ezzela a böécsességgel felruázva már bátran neki lehet veselkedni a noveláknak, szerintem.

De lincset továbbra sem szeretem.
amatõr 2007 jan. 29. - 11:48:44
(45/144)
Szerintem a szájbarágós és a semmitmegnemmagyarázós filmek között is lehet átmenet. Már lentebb kifejtettem, hogy eme film nekem egy kádsúrolás élményével ért fel. A filmnézést lehetne hasonlítani az ajándákbontáshoz. Vannak, amiket könnyen kibontasz, és máris ott a meglepi. Van olyan, hogy jól el van csomagolva, és sokat kell szöszmötölni, hogy ki tudd nyitni, de örömmel szöszmötölsz, mert sejted, hogy tényleg van bebbe valami számodra. Van olyan, hogy üres, és a szöszmötölés a lényeg, de olyan szépen és ötletesen van csomagolva, hogy az is öröm.
Aztán jön lincs és társai....
Egy üres katondoboz szögesdróttal körbetekerve, bogozhatod bakker, de csak a kezed megy tönkre, kinyitbni nem lehet, csak belelesni, de bent meg sötét van, lehet benne akármi, meg semmi.
Szerintem.