9/10
pencroft 2010 szept. 28. - 10:24:31 9/10 Előzmény Eternity
(84/144)
Ööö... hát én elõször szinkronnal láttam, és utána inkább megszereztem eredetiben. Igaz, az én szinkronos verzióm lehet hogy kicsit hibás volt, mert picit el volt csúszva a hang, és ez egyes jeleneteknél (leginkább a Club Silenciónál) nagyon-nagyon zavaró.

De még ha nem is lett volna elcsúszva a hang; az az éjjel fölébredõs "no hay banda...silencio" sokkal hatásosabb eredeti hangon.
Eternity 2010 szept. 23. - 14:57:12
(83/144)
Sajnos nem esett szó a szinkronról... Szerintem elképesztõ, amit Kisfalvi Kriszta és Németh Borbála mûvelt! Megérdemelnek egy-egy nagy tapsot!!
9/10
pencroft 2010 aug. 10. - 17:44:16 9/10
(82/144)
Ez a film valami hihetetlen. Amikor elõször megnéztem, a végén azt mondtam: ez meg mi a jó szent izé volt??? Aztán elkezdtem keresni a neten, hogy van-e valami értelme, és kénytelen vagyok bevallani, hogy ez a film okosabb volt nálam.

Ha valaki meg akarja nézni, akkor úgy üljön le hozzá, hogy tudja: elsõre szinte semmi értelme nem lesz. Tessék fölvenni, CD-n, DVD-n megszerezni, és háromszor megnézni... :-) Bármilyen hihetetlen, de VAN értelme...

(Csak azért nem adtam rá 10-est, mert szubjektívan értékelek, és az elsõ megnézés élményét rontotta a "butaságom", mert én bizony magamtól semmit nem értettem belõle. De bekerült az abszolút kedvenceim közé negyediknek.)
10/10
pingvincorpse 2010 júl. 16. - 00:02:28 10/10 Előzmény tamast2
(81/144)
Meg kell nézned még párszor. Az agya nam mindenkinek rakja elsõre össze.
Ez egy csodaszép "szerelmi" tõrténet.
1/10
tamast2 2010 júl. 04. - 19:47:10 1/10
(80/144)
Hat ennek nem sok ertelme volt. Ilyet en is tudnek csinalni. Van aki ezert penzt kap, meghozza valoszinuleg jo sokat. Hasonlitott a Tween Peaks-hez, de az legalabb ertheto es logikus film. Ezt annyira rejtelyesre szerettek volna csinalni, hogy nem lett ertelme. Ossze vissza gagyognak neha a szereplok, tovabba indokolatlan hirtelen hangulatvaltozasok tarkitottak a filmet.
The Man Who Laughs 2010 máj. 22. - 00:33:46
(79/144)
Az elsõ igazi David Lynch film amit láttam (eddig csak a Dûnéhez volt szerencsém). Láttam már elvontabb filmeket (Donnie Darko - nem a kedvencem, de értettem, Terry Gilliam filmjei: Az Idõbanditáktól a Dr. Parnaszusig mindegyik filmjét nagyon szerettem), de ez feladta a leckét. Nem volt rossz film, mert végig izgalmasnak találtam, a színészek is jól játszottak és az egésznek a hangulata tetszett. Viszont a második felétõl egyre jobban kezdtem elveszteni a fonalat és egyre kevésbé értettem. Még, most sem tudom, igazán, hogy a két történet a filmben, hogy kapcsolódik (film a filmben, alternatív valóság, a 2. az 1. elõzménye, illúzió az egész). Egyáltalán nem bántam meg, de nem is fogom isteníteni, csak azért mert nem értem. Nem tudom, hogy Linch többi filmje menyire érthetõ, de ez alapján egyelõre nem nekem valóak a filmjei (ki tudja, lehet, hogy idõsebb fejjel jobban értem majd).

Pár év múlva elképzelhetõ, hogy újra megnézzem, de addig maradok az egyszerûbb alkotásoknál amiket az én primitív filmrajongó fejem is képes feldolgozni.
10/10
wolfmarimba 2010 ápr. 09. - 01:07:17 10/10 Előzmény pingvincorpse
(78/144)
http://www.ejfelkapitany.hu/mulholland.htm
Elemzések és különbözô megoldàsok a film megértésével kapcsolatban.
10/10
pingvincorpse 2009 okt. 23. - 15:54:02 10/10
(77/144)
Sziasztok!!!

A film teljesen megérthetõ, is meg nem is!!!
Attól függ, milyen szemszögbõl figyeled.

Az egyik ilyen:

Két sík van az egyik, amikor kész az a film, amit a doboz vagyis a DVD- vagy hívd ahogy akarod a KÉK dobozt, tehát a filmben levõ film kész van, vagyis amit a film készítõje készítettek Justin Theroux, a rendezõ.
És van az a film ami az élet a filmben amit Lynch készít. Hiszen meghívta az életben Wattsot, és mikor meglátta a Képen õt akkor azt mondta Lynch hogy „THIS IS THE GIRL”. Pont mint a filmben.

Így van ezzel a Mulholland filmmel is. Ez a két sík van benne, és ha szét tudod õket szedni megvan a teljes egész.

Na ezt gondold át nézd meg a filmet még egyszer és rájössz.

Az a baj azokkal, akik nem figyelnek akkor amikor kéne Lynchnél, amikor beszél az a fickó akihez pisztollyal megy ellopni a könyvecskét a csávó ott a kocsis balesetrõl beszélnek, így itt már folyam van a film végével hiszen Watts felbéreli a szõke pisztolyos csávót hogy nyírja ki Harringet. Persze ezt is lehet félre érteni, és lehet kell is hogy Lynch azért tette bele hogy összefüggést stimuláljon, mert ha nem teszi bele attól is a film se értelemben, sem érzékileg sehogy sem szenved kárt.

Vagyis mikor Lynch készítette a filmet a gondolatai az élete benne van abban a filmben amit õ csinált vagyis a nem valóságban (abban a filmben amit a film közbe a filmben csinálnak) .

Ezért nem érthetõ az, hogy mikor az elején megjön Naomi Watts azt mondja sosem járt itt, még is mikor a végén kijön az a rész, hogy éveken keresztül itt él és jár Laura Heringel, értelmetlen jelenetet kap. És mikor kint járnak Mul drv.-n akkor nem is meri meg a csaj, hiszen ott éltek és Wattsal cserélt lakást. Igen mert az megint a valóság, és hogy megöli magát az film, illetve az élet.

Azért a színésznõ neveit használom mert így könnyebb megérteni. Hiszen a filmben Diane---Watts, és Cammila-----Harring.

Igaz egy kicsit összecsúszik az hogy a végén le kell lõnie magát mert 2 világban nem létezhet Watts.

A más nevek melyek elõlépnek a film végén és összekuszál mindent az az hogy ott már maga az élet van. Az összes többi amit nem tudsz a végéhez kötni az a film ami a Film lényegében van.

A másik ilyen:

Ahogy leírtam ezt a filmet olyan bonyolult is, illetve annyira egyszerû.
Barátnõm úgy érezte mintha skizofrének volnának, illetve Harring mikor az elején baleset érné leírna egy történetet de rosszul emlékszik vissza rá, rengeteg jelentéssel és értelemmel bír ez a film.

Egyszerû olyan, mint az élet, ennél pontosabb élettelibb érzésekkel teli, igazi élõ hatást kiváltó filmet soha de soha nem láttam.

Sokan kinyomják az egy óra után, mert bemutatja, hogy mi a helyzet azért, hogy a végén összekavarjon.

Einsteint tudnám itt mondani, aki azt mondta egyszer:
" A világegyetemben, az élet érthetetlensége épp abból fakad, hogy megérthetõ"

Ezt a filmet nem igazán a történet alapján kell megítélni, hanem talán ott, hogy mit vált ki belõled, és hogy hogyan lehet az életet a végtelen variációt a megjósolatlan életbeli utakat filmre vinni, és megérteni.
Nem úgy, mint azoknál a filmeknél ami kb 94%léka az össz. filmnek hogy tudod milyen a vége az élet nem ilyen.

Szerintem mindenki maga dönti el hogy NEKI mirõl szól ez a film.

Ezért nem készít semmilyen filmjéhez kommentárt.

ETTÕL KAPNAK FRÁSZT HOLLYWOODBAN OLYAN FILMEKET AKAR MINDENKI CSINÁLNI MINT Õ, AKI ÉRZÉST KOMOLYSÁGOT AKAR BELEVINNI, ÉS NEM LYNCS RENDEZI NEM SIKERÛL SOHA.

A LEGJOBB RENDEZÕ A LEGJOBB.

Hasonló szövevényes filmjei:

1: Mulholland Dr. A sötétség útja
2: Lost Highway Útvesztõben
3: Inland Empire
4: EraserHead Radírfej
5:+ Blue Velvet Kék Bársony
9/10
eike82 2009 aug. 30. - 09:18:57 9/10 Előzmény Ed Gonzo
(76/144)
Sziasztok! Tegnap megnéztem a filmet, nagy nehezen szántam rá, mert tudtam, hogy bonyolult, és nem lesz könnyû felfogni a lényegét. A film után eldöntöttem, meg fogom nézni még párszor, mert egyszer nem elég. Film után kezdtem el olvasni a hozzászólásotokat, nagyjából egyetértek Veletek. Viszont, találtam valamit, amit nem értek: "A jófej bérgyilkos hagyta ott, mivel elvégezte a munkát, megölte Camillát." Ez mikor történt? Ha jól emlékszem, egyedül Diane halt meg a filmben, mivel szájba lõtte magát.
8/10
bumbi91 2009 júl. 16. - 14:37:29 8/10
(75/144)
Az én elméletem a következõ:***SPOILER***
Amikor vége az elsõ résznek, Rita belenéz a dobozba, és megtudja, hogy ki volt õ, mielõtt autó balesete volt. Camillának hívták, színésznõ, gazdag és Dianeel járt. Dianenak semmi köze sincs Bettyhez, csak ugyan az a színésznõ játsza, teljesen máshogy néz ki, és a személyisége is más. Erre a kávézóban lévõ pincérnõvel utalnak akinek elõször Diane a neve, aztán meg Betty. Camilla szakít Dianeel aki ezért bérgyilkosokat bérel fel hogy megöljék Camillát. A bérgyilkosok lefizetik a söförjét, hogy ölje meg. De amikor megállnak hogy megöljék, akkor beléjük száguld pár részeg autóval. Így kezdõdik a film.
Tudom hogy nem mondtam minden jelenetre magyarázatot, de szerintem Lynch is azt akarta, hogy ne lehessen mindent megmagyarázni.
10/10
pingvincorpse 2009 ápr. 08. - 15:26:13 10/10
(74/144)
A zene csodálatos, és ez a film tükrözi azt hogy a mostani Oscar egy darab szart se ér!!!!
Ha ez a film nem a kék bársony nem az Elefántember nem, stb. nem akkor sajna Lynch Nem fog kapni eggyet se.
Igaz Nem HOllyWoodba való ember.
10/10
eucrow 2009 febr. 26. - 11:05:34 10/10
(73/144)
A bennem lévõ idealista még mindig nem tudta magát túltenni azon, hogy Naomit még Oscarra sem jelölték ezért a csúcsteljesítményért. Elõhozza az érzelmek skáláját, a film végén kiráz tõle a hideg... Valószínûleg Lynch nem tartozik Oscarék kedvencei közé.
noirr 2009 febr. 10. - 11:52:29
(72/144)
ja és ez a szám még a szökésben is elhangzik:)
noirr 2009 febr. 10. - 11:51:36
(71/144)
Engem a színházas rész fogott meg leginkább, rebekah del rio hangja gyönyörû, maga a szám is, annyira magával ragadó, az embernek sírni támad kedve(az eredeti angol címe roy orbison elõadásában különben is crying:)).és amikor kiderül az egészrõl, hogy átverés,..hát az hatalmas.maga a film is.mindenkinek meg kellene néznie, hiába hogy nem lehet megfejteni de legalább gondolkozni lehet rajta, ami sokaknak jót tenne mondjuk..
10/10
eucrow 2008 aug. 22. - 15:43:40 10/10
(70/144)
Több angol nyelvû honlap is van, ahol megpróbálják kibogozni a történetet, sõt, a szimbólumokat is (doboz, kulcs, színek), de fix magyarázatot senki nem talál, és szerintem pont attól (is) jó ez a film, hogy a többé- kevésbé érthetõ alaptörténethez több szál kapcsolódik, amit már alig, vagy egyáltalán nem érteni.
3000 2008 aug. 17. - 17:59:35
(69/144)
A hangulata tényleg jó, a sztori viszont szinte felfoghatatlan.
Jeliza-Rose 2008 aug. 09. - 22:01:22
(68/144)
Ez a film:óriási.Végig annyira nyomasztó a hangulata,izgalmas,ijesztõ.A kedvenc filmjeim közé tartozik bár másodszor nem mertem még megnézni.Szeretem David Lynchet... 10/10
10/10
eucrow 2008 júl. 08. - 14:33:07 10/10
(67/144)
Nekem ez az egyik kedvenc filmem. A hangulata annyira sajátos... Többször is megnéztem, hogy nagyjából rájöjjek, mi történt. De csak nagyjából :)
10/10
galpe 2008 márc. 30. - 17:10:31 10/10
(66/144)
Áldom az eget, hogy ezt a filmet láthattam. Eddig a Twin Peaks vitte a pálmát, de ez a film is nagyon ott van. Minden szerepel benne, ami egy igazi Linch filmhez kell: gyönyörû nõk, fantasztikus zene, eszméletlen humor, vörös függöny, nem várt váltások, stb... Ha, eddig valaki nem szerette a Linch filmeket, ezt feltétlenül látnia kell, és így talán más szemmel nézi meg a többit is. Mindenkine jó szórakozást, jó mozizást!!!!
goodboy 2008 márc. 12. - 10:05:27
(65/144)
Köszönöm szépen a felvilágosítást ezek után ha összefutok ezzel a filmmel újra, már valószínûbb érthetõbb lesz.