fizsuu 2019 jún. 18. - 15:07:07
(110/130)
Akik fikázzák ezt a filmet, valószínő 1990 után születtek. Ez van, más lett a világ.
Remekmű
1/10
lapototo 2019 jún. 10. - 14:05:06 1/10
(109/130)
Hü de szar........
3/10
atis206 2018 júl. 08. - 00:57:45 3/10
(108/130)
Ez nagyon gáz film! 10/1
1/10
Mozila 2018 jan. 07. - 23:01:42 1/10
(107/130)
Ebben a filmben igenis van érték,...10/1 !
cellasto 2017 ápr. 19. - 16:34:30
(106/130)
jézus..téged honnan szalajottak?
ilyen aljamód leszólni ezt a remek filmet, mert nem értettél meg belõle semmit...
franszoá81 2017 ápr. 19. - 16:30:31
(105/130)
az egyik legócskább, legunalmasabb háborús film amit életemben láttam. háborús filmnek nevezni egyébként is vicc, mert kb 10 percnyi történés van benne, a maradék 170 perc egy f*shalmaz kisvárosi dráma, pár csöves gyári melósról. a film elsõ órája arról szól, hogy van 6 alkoholista akik fetrengenek egy lagziba meg a kocsmába satu részegen és óbégatnak. szégyen, hogy van aki egy szinten emlegeti az apokalipszis mosttal vagy a szakasszal.
8/10
fantyoyo 2016 jan. 26. - 20:44:14 8/10 Előzmény adeept
(104/130)
nahát... barátság meg ilyenek...

van film, ami nagyon jó, pedig nem a barátságról vagy a szerelemrõl, hanem mondjuk a teljes nihilrõl szól. És van film, ami valami egészen nagyszerûrõl próbál elmondani valamit - fals módon. Nagyon nehéz meghatározni, mitõl sikerül igazán egy film, ennél a filmnél valami olyan érzésem volt, hogy a "nagyszabás", a grandiozitás helyenként talán gondolati fércszerûségekkel volt összedolgozva.

neked nem adnék tanácsokat, és lefaszozni se foglak.
10/10
adeept 2016 jan. 17. - 13:56:20 10/10 Előzmény fantyoyo
(103/130)
Egy f@sz vagy fantyoyo. Ha unod a filmet fel kell állni és ki kell menni. Esetleg kifelé menet még visszakérheted a jegyed árát és vehetsz belõle egy popcornt. Kb. az való neked. Nem is kísérletezek vele, hogy megértessem veled azokat az érzéseket, amiket a film bemutat: barátság, szerelem, vágy, csalódás, várakozás, árulás, vezeklés, megmentés hogy csak néhányat soroljak.
Egy rövid történetet ajánlok inkább figyelmedbe:
Antiszthenész az ókori, cinikus filozófiai iskola megalapítója mondta egyszer a mesterének, Platónnak, az idea-tan megalapítójának:
"Látom a lovat, de nem látom benne a 'lóság'-ot." Mire Platón csak annyit felelt: "Mert nincs hozzá szemed."
8/10
fantyoyo 2015 nov. 09. - 19:46:52 8/10 Előzmény fantyoyo
(102/130)
kicsit igazságtalan voltam, annak idején jobban megharagudtam a filmre, mint amennyire megérdemelte.
egészen kiváló erényei vannak, remek képek, a perfekt meryl streep, vagy joe cassano, pl. a billiárdtermes szcéna, de azért egy 7-8-asnál most se adok többet.
8/10
fantyoyo 2015 nov. 06. - 09:40:20 8/10
(101/130)
valamikor még a 80-as években láttam moziban, és mindig az jut eszembe, hogy a végén, a "nick, nick, nick"-nél fájdalmasan felröhögtünk a haverommal. addigra már jóideje kényelmetlenül fészkelõdtem. és emlékszem a filmbõl pár erõs jelenetre, de valahogy leginkább az volt, hogy könyörgöm, legyen már vége.
azóta sokszor botlottam bele, hogy mekkora világ nagy filmje, elhatároztam, hogy megnézem vagy 30 év múltán.
kíváncsi vagyok, mennyit változik az élmény.
le fogom írni.
(az eredeti pontszám, amit az emlékeim alapján adnék, olyan 5-6 lehet)
6/10
kisokka 2015 máj. 28. - 10:26:42 6/10
(100/130)
Véleményem szerint az egyik legjobban túlértékelt háborús film, ami valaha létezett. Eszemben sincs azt mondani, hogy szar lenne, de azt a kimagasló pontozást sem érdemelné, amit kap. Ezt úgy mondom, hogy a színészeket egytõl egyig kedvelem és még a történetet se mondanám rossznak.
Az a bajom vele, hogy túlságosan vontatott, sokszor apróságokra van fecsérelve az idõ és maga a hadszíntér felér egy tökéletes semmivel. Ez egy háborús filmnél azért erõs negatívum. Inkább egy szerelmi drámáról van szó, barátságról szóló elemekkel. Anno nagy csalódás volt, nemrég újranézve is az maradt.
10/10
breeder 2014 máj. 18. - 21:02:55 10/10
(99/130)
Michael Cimino teljesen jogosan kapta meg ezért a filmjéért a "Legjobb rendezõ"-nek járó Oscar-díjat!
Tényleg nagyon jól összerakta ezt a filmet! ***SPOILER*** A film felvezetõje valóban nagyon hosszúra sikeredett, de
úgy érzem ez azért kellett, hogy a szereplõket jobban megismerjük mielõtt még bevonulnak katonának!

10/10
dralizs78 2014 ápr. 18. - 07:32:54
(98/130)
Számomra óriási csalódás volt ez a film,fõleg azok után,hogy milyen sok pozitív dolgot hallottam róla.
9/10
markinho1 2013 szept. 02. - 18:26:26 9/10
(97/130)
Mikor elõször megnéztem, kicsit csalódtam. A színészek játéka eszméletlen jó (bár a szinkron az egyik legszarabb szinkron amit valaha hallottam). Tegnap megnéztem mégegyszer, és egy hatalmas filmnek tartom. Már már annyira tökéletes, hogy megrémít. Hihetetlen hogy ezért De Niro nem kapta meg az Oscar-t. Hatalmasat nyújt ebben a filmben is.

SPOILER

A két orosz rulettes jelenet nagyon nagyon jó. Mikor Christopher Walken fejbelõtte magát, könnyezett a szemem.

SPOILER VÉGE

Az egyik kedvenc filmem lett.
majomanna 2012 okt. 29. - 21:03:05
(96/130)
Túl gyors volt a film nekem.A karakterekkel,és szinkronnal minõségben,mennnyiségben többet kellett volna foglalkozni.De,jó.
10/10
Heisenberg 2012 aug. 08. - 00:27:16 10/10
(95/130)
Sok sok halasztgatás után megnéztem a filmet és pozitívan csalódtam ugyanis én nem találtam vontatottnak. Semmiképpen sem sorolnám be a vietnámi háborús filmek sorába, talán az apokalipszis mosthoz hasonlít a legjobban, mindkettõ azt mutatja be hogy milyen komoly hatással lehet a lélekre a háború, ugyanakkor mindkét film unalmas lehet azok számára akik egy igazi lövöldözõs háborús akciófilmet várnak. Nekem a film elsõ része is érdekes volt, az orosz rulettes rész pedig felejthetetlen, hihetetlenül feszült pillanatok, amelyeket az ember nem felejt el egyhamar azt hiszem. Az orosz rulettben csak a szerencse dönt, a való életben is vannak olyan pillanatok amikor csak a véletlenen fogja meghatározni a további sorsunkat és ezt nem mindig könnyû feldolgozni.
10 pont
4/10
Rahar 2012 jún. 10. - 14:52:47 4/10
(94/130)
Egy kicsit csalódott vagyok. Sok híres és tehetséges színész szerepel a filmben, nagyon jól játsszák el a karaktereket. A film képi világa kifejezetten igényes. Az alaptörténet és a cselekményvezetés az ami kevésbé tetszik. Nagyon nehezen indul be a film, több mint egy óra játékidõ után kerül elõször bemutatásra az Ázsiában játszódó rész, ami nem lenne baj, ha az elsõ több, mint egy órában érdekes dolgok kerülnének bemutatásra. Értem én hogy az emberek ügyes-bajos hétköznapjait, a háború borzalmait és a háborúból visszatért, már más emberek életét idõrendben történõ bemutatás hatásos, egyértelmû és látványos. De attól még egyszerûen untam az elsõ egy órát. Én azért nézek filmet, mert elsõsorban érdekes történeteket akarok megismerni, gyári munkások hétköznapjai több, mint egy órában nem ez a kategória. Ahhoz képest, hogy az elõzményeket legalább egy órában taglalja az alkotás, a vietnámi eseményeknél nincs bevezetés, hogy hogyan kerültek oda, kiképzés, addigi harci tevékenységek, haverkodás a katonatársakkal, semmi, in medias res kezdéssel, bele a közepébe. Tehát mégsem kell minden egyes dolgot aprólékosan bemutatni :) Innentõl már izgalmasabb a film és számomra meg is maradt majdnem a végéig. Megítélés kérdése, hogy több helyen szájbarágós a film, szerintem néhol igen, de ez engem egyáltalán nem zavar. A film befejezése nem tetszik, átütõbbre, mélyebb mondanivalóra számítottam.
Eme fórumon sok embernek nagyon tetszik ezen alkotás, nekem kevésbé, de ezzel nem az ízlésüket akartam becsmérelni, csak leírtam véleményemet, nem akartam tudatosan megbántani, megsérteni senkit.
Bobo90 2012 jún. 04. - 17:45:55 Előzmény sipmester
(93/130)
Kit érdekel?
Szarok rá mindenki, hogy mennyi pontot adsz a filmre, nem kell a rizsád.
mdzsonsz 2011 okt. 09. - 10:11:57 Előzmény sipmester
(92/130)
sipmester, ne csüggedj! kimbin01 már öreg ehhez. Megnéztem, 59 éves. Az életének több mint a felét a komcsi rendszer állampropagandájának a védõernyõje alatt élte (vagy pedig gyermekkorában amerikába szakadt hazánkleánya, aki jól megtanult magyarul). A lényeg, hogy mindkét esetben agymosott társadalomban él(t). A propagandisták kedvenc célpontja. Ahogy mi 25, 33 évesek is, csak nekünk meg kellett tanulnunk páncélt növeszteni, különben elnyelne a "demokratúra". :) :)
2/10
sipmester 2011 okt. 08. - 18:58:40 2/10 Előzmény pozsizsuzsi
(91/130)
hogy betámadt a reakció. ígérem majd megnézem 10 év múlva is, de inkább 20 év múlva. cserébe ti is megnézhetnétek az említett jeleneteket, és kicsit átgondolhatnátok az egészet. a hairre se vagyok túlzottan rápörögve, de kétségkívül van benne pár remek zene.