9/10
offtopic
pozsizsuzsi 2011 szept. 25. - 12:47:04 9/10
(90/130)
:DDDDDDDDDD
CDK 2011 szept. 25. - 12:37:50
(89/130)
Spoileredbõl az jön le, te valami Rambo 0.1-nek nézted. Még csak egy lol-t sem érdemelsz.
10/10
offtopic
Ford Mustang 2011 szept. 25. - 12:26:46 10/10
(88/130)
Szerintem sipmester maga sem gondolja komolyan azt a sok baromságot, amit ír. Valószínûleg egy Amerika-fóbiás, aki mindenben az amerikai propagandát és az elnyomást látja.
offtopic
zottyo534 2011 szept. 25. - 12:16:16
(87/130)
A Szerencsejáték zrt-t.
9/10
offtopic
pozsizsuzsi 2011 szept. 25. - 12:13:18 9/10
(86/130)
Azt áruld el hogy mit propagál.
2/10
sipmester 2011 szept. 25. - 11:59:41 2/10
(85/130)
hahó! sokak (fõleg fórumozók) kérésére újra nézem a filmet. tényleg alulértékeltem a filmet, 4-est kellett volna adnom. SPOILER **** eleje tényleg szép képekkel indul (acélmunkások), de aztán teljesen ellaposodik, kocsma, esküvõ, csupa karót nyelt szereplõ, de aztán jön az izgalom szerelmi háromszög van kilátásban! következõ felvonásban áthatjuk, h milyen gonoszak a vietkongok. bizony-bizony durva módon bedobják a gránátot a civilek lakta óvóhelyre. akad egy túlélõ, egy anya és gyereke szerepében, de a gonosz vietkong legépfegyverezi õket. de a hõs amerikai legépfegyverezi a gonosz vietkongot. következõ színben a gonosz vietkongok orosz ruletteznek, mivel már annyira nyerésre állnak, h tökre unatkoznak, és amikor nem civileket mészárolnak, jenki foglyaikkal ütik el a szabadidejüket. hogy értsük pontosan ki a gonosz, a kunyhó falán ott díszeleg ho-shi minh apó mosolygós képe, aki áldását adja erre a tevékenységre. de az egyik amerikai hõs tervet eszel ki, aminek következtében rambot megszégyenítõ módon 3 mp alatt 10 gonosz vietkongot szed le pajtásával. ez szerintetek nem szájbarágós egy kicsit? a szakállas úr ezután hõsként tetszeleg a városban, büszkén feszítve egyenruhájában, és az emberek ahelyett, hogy leköpdösnék, gratulálnak neki. de lelkifurkija támad, h bajtársa nõjét blokkolná, de közben õ meg kedvet kapott a szerencsejátékhoz a gonosz vietnámiakkal (de õk legalább nem vietkongok). aztán jön a legnagyobb hatásvadász rész, amikor kihívja a pajtását párbajra pl. ahelyett, h leütné és elvinné. de persze így akár még izgulni is lehet. aztán a szakállas csávó visszamegy, körbeülnek a haverok, és legnagyobb megdöbbenésemre, hogy megnyugtassák kis lelkecskéjüket eléneklik az amerikai himnuszt! azt hittem elsírom magam kínomban. konflektik és vége! ***SPOLIER VÉGE

összefoglalva egy hatásvadász propagandafilm, amiben vannak jók és gonoszak, a sztori pedig lassú, didaktikus, közhelyes, színpadias szereplõkkel.
vénasszonyoknyara 2011 szept. 11. - 13:15:36
(84/130)
Ajánlanék neked jó néznivalót: idõnként kedvcsinálónak összevágnak 10 filmbõl akciójeleneteket és egyben leadják (A mi profilunk a szórakoztatás, stb.. Ott nincs egy perc üresjárat. Repülnek az autók, hatalmas robbanások, nagy állcsúcsonvágások, géppisztolysorozatok.
4/10
Fecni007 2011 szept. 11. - 12:59:49 4/10
(83/130)
Én is untam, de nagyon. Egy rakás jelenetet felesleges idõhúzásnak érzékeltem. Ez van. Vietnami filmekben nálam még mindig a Szakasz a nyerõ.
offtopic
_Enzooka_ 2011 júl. 14. - 20:46:51 Előzmény wilice
(82/130)
30 felett? 17-18 évesen láttam elõször, azóta a kedvenc filmjeim egyike.
8/10
Zalaegrszeg 2011 júl. 14. - 17:25:47 8/10
(81/130)
A sok pozitív hozzászolás vett rá , hogy letõltsem és megnézzem a filmet.
Aki akciófilmet akar nézni annak nem ajánlom.
Számomra maga a film cselekménye nem túl jó, viszont a mondanivalója annál inkább.
Hihetetlenül átjön, hogy micsoda emberi kapcsolatok voltak a 60-as 70-es években.
Én pont a szocializmus végén voltam kamasz is visszaköszönt a filmbõl az igazi barátságok fogalma.
A mai korban ez már kihalt. Közömbösen élnek az emberek egymás mellett még a családtagok is.
Számomra feldobta a filmet aszereposztás is.Nagyon jó volt látni fiatal színészként De Nirot, Meryl Streep-et (csodálatos volt fiatalon ) és persze Christopher Walken-t. Nekem Õ volt a a legnagyobb a filmben.
A film bizonyos életkór felett lesz érthetõ és elfogadható.
Mint film 10/7, mint mondanivaló 10/10
10/10
wilice 2011 jún. 16. - 09:18:19 10/10
(80/130)
A valaha készült - és persze általam látott - összes film abszolut non plus ultrája. Szó szerint beleszegezett a székbe, ez az a film, ami után nincs kedved beszélgetni, akkorát üt. Háborúról, és arról, hogy a háború mit tesz az emberekkel, sosem csináltak ennél megrázóbb filmet. 30 alatt nem ajánlott, szerintem. A rendezés és a színészi játék mellett ki kell emelni Zsigmond Vilmost, ennél szebben fényképezett film sem sok van. A vadászjelenetben, a hegyek közötti kék párában felbukkanó gyönyörû szarvas tekintete évekig kísértett álmomban, annál kifejezõbb képét a halálfélelemnek, illetve magának a halálnak még sosem láttam. Fogalmam sincs hogy csinálták, de ezért az egy pillanatért megérdemelte az Oscart.
ilali 2011 jún. 10. - 01:38:10
(79/130)
kép
ilali 2011 jún. 10. - 01:13:07
(78/130)
kép
10/10
SZOTYl 2011 jún. 10. - 00:46:55 10/10
(77/130)
Sokadjára nézem meg ezt a filmet, és mindig lenyûgöz... bár ez nem is a legjobb szó...
De eddig mindig csak feliratozva láttam, és most a Filmmúzeumon szinkronizálva megy. Ritka pocsék szinkron :-/ Bár Stohl András szinkronjai az esetek nagy részében rendben vannak, C. Walkennek õ nagyon nem passzol. Máté Gábor még elviselhetõ lenne De Nironak, de mikor De Niro még asztalt csapkodva üvölt, Máté Gábor meg beszél...brrrr
Ráadásul jóformán az egész film alatt lehet hallani az eredeti hangokat. Számomra ez nagyon sokat ront a film élvezhetõségén, tisztára mint annó az alámondásos filmek.
Kár.
A film zseniális, felkavaró, szívszorító...
Frony 2011 jún. 09. - 15:38:30
(76/130)
Nagyon jó film, jó szereplõkkel és kellõ izgalommal!! Nekem a maga nemében: 10/10
Mindenkinek ajánlom, persze felnõtteknek !!!
spinabifida79 2011 márc. 23. - 23:09:36
(75/130)
Tény, hogy kell némi élettapasztalat a film mélyebb átéléséhez. Ha eljutottál oda 35 évesen, büszke lehetsz rá. Vannak sokan akiknek 100 év is kevés lenne.
*SPOILER Az utolsó jelenet, amikor a büfé tulajdonosa rántottát készít a barátainak, miközben potyognak a könnyei, annyira emberi. Benne van minden, barátság, szeretet, hûség.
C.s.o.k.i 2011 márc. 23. - 22:52:08 Előzmény keksztekercs
(74/130)
Kedeves hozzászólók én 35 éves vagyok, még a fele sem voltam mikor elõszõr láttam ezt a filmet, és mint elõttem sokan azt éreztem csak hogy hosszú, vontatott, néha kiszámítható ez a film, egészébe véve nem nagyon tudtam értékelni. Egyértelmûen éretlen, és fiatal voltam ehhez, mikor már jóval késõbb nagyon sok szívással, és tapasztalattal a hátam mögött láttam, már semmi nem volt zavaró, vagy vontatott. Zseniálisan mutatják be az elején a karaktereket ki milyen, az életben, milyen tulajdonsággal, vagy éppen tartással rendelkezik, mielõtt elmennek a háborúba, azután az kapott nagy hangsúlyt, hogy kibõl mit váltott ki az a borzalmas háború, mennyire elferdült, és nyomorék tud lenni az emberi lélek, ami ténylegesen valóságos. Ezért lehet, hogy valakinek nyomasztó ez a film, de az igazság az, hogy tényleg remekmû szerintem, hosszú monológom lényege senkit sem bántva, hogy van amikor valamihez meg kell érni az évek alatt a megértéséhez.
Ezenkívül a zene fantasztikusan eltalált, csodálatos munka. Nos ennyi, mindenkinek jó szórakozást kívánok.
keksztekercs 2011 márc. 17. - 14:52:53
(73/130)
kicsit hosszú, de a 60. perctõl kipattan a szem

nincs benne különösebb forduló vagy csattanó, de nekem 10bõl 7et visz, ajánlom!
9/10
Mike088 2011 febr. 16. - 01:29:17 9/10
(72/130)
Nem mindegy az se ki milyen hangulatban áll neki nézni. Nyugodtan le kell ülni és beszippantani a film hangulatvilágát utána már visz magával. Hát mit mondjak De Nirot elõször meg se ismertem csak amikor felnézett a sapkája alól. Elképesztõ milyen fiatalok voltak még, Meryl Streep is tündökölt. Összességében 10/9
offtopic
mahoney 2011 jan. 31. - 14:18:39
(71/130)
Nem igazán jött be ez a film.
Számomra túl lassú volt, az elejét nagyon untam. A végkifejlet meg kitalálható volt már akkor, amikor az utolsó vietnámi De Niro-Walken közös jelenet volt (valamivel a 100. perc után...), és Steven sorsa sem volt meglepetés.
A színészi alakítások jók voltak, de maga a film 6-7 pontnál szerintem nem ér többet.