Edmond Dantes 2018 jan. 23. - 09:53:09
(53/73)
Minden elõttem felsorolt, de csak utólag elolvasott hasonlattal egyetértek, cseh vonal = Hasek-Menzel-Hrabal stb és Forrest Gump-hasonlattal is, mert nekem is kb. 20 perc után az a film jutott eszembe meg a Bakancslista, de aztán rájöttem, h utóbbi egészen más tészta. Ez a svéd tészta viszont igenis ízletes, fogyasztható. Azért merem kijelenteni, mert egyáltalán nem kedvelem az abszurd-komikus, szatirikus-fekete humoros vagy humortalan filmeket, ezt a Százévest viszont félve ugyan, de elkezdtem, könnyen végignéztem és nem bántam meg.
2/10
sutyig 2017 dec. 29. - 22:17:15 2/10
(52/73)
Nagyon gyenge és nagyon eröltetett.
vino-et-veritas 2017 aug. 04. - 21:46:40
(51/73)
Érdekes, hogy milyen sokszor betüremkedik ez a Forrest Gump dolog.

Akkor inkább egy "lájtos" road movie, némi csehszlovák felütéssel és történelmi szatírával, valamint Argo-utánérzéssel...
eIemes 2016 okt. 10. - 10:32:36
(50/73)
azért amikor az atombomba készítéséhez tanácsot ad, az egy árnyalatnyi forrestgump volt :)))
_goldie_ 2016 okt. 09. - 18:08:21
(49/73)
nekem nem volt forrestgumpos utánérzésem..sokkal inkább olyan régi csehszlovák szatírák jutottak eszembe mint pl a Sörgyári capriccio :) számomra a kisöreget eljátszó (48 éves) színész hiteles volt és Rudolf P szinkronjával sem volt gondom
eddig 2x láttam mindkétszer kitûnõen szórakoztam 2x10 pont :)
10/10
Giokute 2016 okt. 09. - 11:25:20 10/10
(48/73)
Kiváló film igényeseknek és akik képben vannak a történelemmel. Végig szórakoztató.
Attaca 2015 nov. 07. - 19:41:33
(47/73)
Könyvben jobb volt. Azért filmben is abszolút élvezhetõ, javaslom, hogy akinek tetszett a film, az mindenképp olvassa el a könyvet is, van az író ak egy másik könyve, nekem az is tetszett..
alien1976 2015 aug. 14. - 05:42:56
(46/73)
Fantasztikus film volt. A sztori tetszett, és nagyon lekötött. A múltba való ugrálások pedig kimondottan érdekessé tették. A karakterek jók emberiek voltak. Még akkor is, ha ez totál furcsának tûnik. Annyira megkedveltem volna, hogy akár több órán át tudtam volna nézni kalandozásukat. :)
10/10
Balthazard 2015 aug. 09. - 16:27:13 10/10
(45/73)
Aki szereti az európai filmeket,annak feltétlen meg kell néznie.Nem tudtam elkapcsolni.A film varázsa,a történet fordulatai végig lekötötték a figyelmemet.Két öregember,aki könnyen veszi az életet,azt éreztetvén,hogy nincs vesztenivalójuk.Mindeközben folyamatosan ugrálunk az idõben és a 100 éves ember múltját is nyomon kísérhetjük.Nekem 10/10.
Csonger 2015 júl. 13. - 23:58:22
(44/73)
Aranyos, jópofa film. Volt benne egy kis Ponyvaregény (a megfelelõ ütõszerszám kiválasztása) meg egy jó adag Forest Gump (ezt nem kell magyaráznom). Herbert Einstein jelenetei voltak a legjobbak. :)
10/10
eful11 2015 jún. 13. - 18:54:46 10/10
(43/73)
Ámen, de ha igazán jót akarsz tenni magaddal, akkor olvasd ne nézd. Szerencsére ez után is még simán olvasható a Jonasson könyv, mert a film csak tizedét nyújtja az élvezetnek. Kis túlzással elõzetesnek tekinthetõ:)
10/10
Gollam24 2015 jún. 13. - 10:00:44 10/10 Előzmény eful11
(42/73)
A Svejk-et még nem láttam, de azért annyi hasonlóság van a Forrest Gump és a 100 éves közt, hogy itt is és ott is egy különc ember furcsa, szokatlan élettörténete jelenik meg a filmben, nyílván a 2 film mondanivalója már nem ugyanaz és ez a különbség köztük.....majd megnézem a Svejk-et, hogy én is "megvilágosodjak"....DDDDDDD
10/10
eful11 2015 jún. 12. - 15:22:03 10/10
(41/73)
Ez a Forrest Gump dolog annyira jellemzõ rá, hogy milyen fertõzõ az ostobaság.
Amikor a film megjelent, egy amerikai kritikus, aki valószínûleg még életében nem olvasott el egy könyvet és akinek Csehország max a Budweiser címkérõl lehet ismerõs, a Forrest Gumphoz hasonlította mert neki ennyire futotta. Ezt átguglifordítózták a hasonló képességû magyar kollégái és így került a szöveg a magyar oldalakra.
Az értelmesebbje, mert olyan is van, már inkább Hasek Svejkjéhez hasonlította nagy tisztelettel, ha már muszáj hasonlítgatni.
10/10
Gollam24 2015 jún. 11. - 20:37:40 10/10
(40/73)
Jaj, de nagyon nagy film volt ez Istenem!
Hiába na igazán jó filmeket különc, az átlagtól eltérõ emberekrõl és helyzetektõl lehet készíteni.

"Van, ahogy van, lesz, ahogy lesz"....DDDDDD...óriási
Az egész filmet átlengi egy take it easy - feeling és erre totál rá lehet érezni....

Sokat elmond a filmrõl, hogy ez a 3. legsikeresebb svéd film anyagilag, ez svéd film esetében egyenlõ a kiváló minõséggel, mert ez nem blockbuster-nek készült.

Nekem ez jobban bejött, mint a Forrest Gump, pedig az is nagy kedvence, igazi evergreen az is.

10/10.....még több ilyet.
10/10
támadómókus 2015 jún. 11. - 17:41:27 10/10
(39/73)
Te jó ég! Ez zseniális film volt! Egy ilyen buggyant és szellemes vénember gondolatait öröm volt hallgatni! Akit nem nyûgözött le, hogy a fickó úgy éli az életét, ahogy, hogy igazi egyéniség, nem nyájkövetõ lény, és aki nem talált vicceset a filmben, pedig tele volt csomó helyzet- és jellemkomikummal, annak felfogóképességére nem tudom, mit mondjak. Még annak ellenére is, hogy sok helyen egyáltalán nem volt realisztikus a történet, úgy is nagyon lelkesítõ hatásúnak találtam, fõleg azt, ahogy bemutatta, hogy az emberek mennyiféle személyiségûek lehetnek, egyáltalán nem kell egy szabvány legyenek. Sõt, mindegyikük tanult a másiktól, és egy csoda volt nézni, ahogy ezek közös nevezõre jutnak! Zseniális és üdítõ!
Aki írta, hogy "intellektuel hanta", szerintem nem jött még rá, hogy az intellektus nem csupán a logikát, hanem az érzelmi intelligenciát is magában foglalja. Rengeteg tartalommal volt átszõve a film, amibõl nemcsak logikai, de érzelmi szinten is lehet tanulni...

--- SPOILER ON ---
...Most azon ne akadjunk fenn, hogy a bácsi hülyesége miatt meghaltak egy csomóan, mert értelmes ember volt, de valljuk be, elég hibbant is. De ez már a film elején letisztázódott. Akkor mit vártatok? Nekem külön tetszett, hogy a retardált, hatalommániás gonoszak haltak meg. Különösen tetszettek azok az elhalálozási módok. Az embernek hadd legyen már ennyi öröme. :)
--- SPOILER OFF ---

Ja, és miért kell más filmekhez hasonlítgatni? Közel sem volt olyan tucatfilm ez, hogy bármi elcsépeltrõl szólt volna. Csak a nyájkövetõk érzik ezt a kényszert, hogy árgus szemekkel figyeljék, ha valami eltérõ a divattól és a hagyományoktól. Jaj. Ha valakinek nem tetszett és nem is értette, esetleg végig sem nézte, az inkább üljön le és nézzen valami "tömegfilmet". Miért? Mert pont nem nektek szól ez a film.
Gina424 2015 márc. 15. - 18:09:06
(38/73)
Nem volt ez rossz film, bár a Forrest Gumpos utánérzés kimaradhatott volna belõle. Jó volt nézni, de sajna az egyszer már ellõtt poén, az már el van lõve. De azért fõzés közben jó volt...
2/10
zorkooo 2015 febr. 01. - 12:54:20 2/10
(37/73)
Erõltetett, nagyon lassú és nyögvenyelõs történet. Gyenge és kevés poén, vígjátéknak harmatgyenge.
Szerintem az itteni pozitív kritikák irreálisak, ez a film max. 2/10. (A két pont a két jobb poénra megy.)

Még valami: a fõszereplõ öregkori magyar szinkronhangja katasztrofálisan rossz.
Rudolf Péter próbálja "öregesre" torzítani a hangját, de csak valami fura, kellemetlen, és egyáltalán nem természetes halk hörgés jön ki belõle :(
7/10
zungi 2015 jan. 11. - 02:10:36 7/10
(36/73)
10/7, egy-két jó poén azért volt benne, meg egyszer amúgy mindenképp nézhetõ, de könyvbe sokkal jobb és viccesebb is szerintem. Ott kiérdemli a 10/10-et:)
kareshu 2014 dec. 31. - 22:38:56
(35/73)
Amikor vége lett és felálltam, csak ezt tudtam mondani:
- Ezt a sz@rt!
Tiszta idõpocsékolás, inkább tölts le valami mást!!
A pozitív kritikákra ne adj! (Én benyaltam az intellektuel hantát.)
perry 2014 dec. 23. - 18:27:07
(34/73)
Aki kedveli Jirí Menzel kedvesen esendõ alakjait vagy Hrabal cseh karaktereit, és ne adj... még Milo¹ Forman korai filmjeit
az jól fog szórakozni A százéves ember, aki kimászott az ablakon és eltûnt filmen is.
Mert Királyhegyi Pál szavaival élve:

"Nem szabad túlságosan komolyan venni a nõket, a csókokat, a vonatokat, a városokat, az embereket, ezt az egész nagyszerû mindenséget, az életet. Figyelni kell, mert színes, érdekes ez a pazar színjáték. A lényeg sohasem változik. Kaland az egész, nincs kezdet és nincs befejezés. Csak állomások vannak. Szaladunk, lihegünk, kergetjük a boldogságot, de elérni nem lehet soha."
Igen , errõl van szó, így visszatekintve a világtörténelmet sem, pontosan elég az a szenvedés amit elõdeink átéltek és nekünk meg módunk van ezt ironikus kissé abszurd derûvel szemelni a megszépítõ jelen kissé karcos nagyítóján át figyelni.
mert mi is jut nekünk, jó estben családi sör, vagy rosszabb estben egy szociális otthon ahol a hamut is maminak mondjuk majd, csendes belenyugvással az elkerülhetetlenbe távozunk. Vagy csak úgy egyszerûen kisétálunk az ablakon -persze nem árt figyelni, hogy a földszinten lakjunk-, nekivágni a jövõnknek...
Azt meg mi sem bizonyítja jobban , hogy Svédországban is élhetnek Háry Jánosok no lehet , hogy csak a filmvásznon.
Mert a kisember is lehet hõs, lehet 007 ügynõk robbantási szakember atombomba ötlet gyáros. Találkozhat a politika régvolt nagyjaival. Mondjuk Napóleonnal:), vagy a francia királlyal és így tovább...
A világ meg szépen fütyörészve halad a maga útján, hatalmas bõröndnyi pénzek és hullák övezik A százéves ember útját jófajta mesélõs mesebeli világot kapva a múltból és a szebb sorsra érdemes jelenbõl.
Persze, lehet valakinek ez unalmas, lehet se füle se farka történet, nekem olyan mint a svéd Petõfi aki A százéves ember, aki kimászott az ablakon és eltûnt.... :)