6/10
tündemamusz 2010 febr. 11. - 11:09:03 6/10
(28/48)
A rendezõ romantikusan csöpögõs allûrjei lerontották a filmet, de egyébként jók a színészek és sztori is megállja a helyét. Több, mint pusztán egy limonádé.
3/10
Numa 2009 aug. 06. - 15:08:51 3/10
(27/48)
Gyenge film!
4/10
beo71 2009 júl. 10. - 11:14:13 4/10
(26/48)
Uuuuuncsiiii!
Nem nevezném életrajzi filmnek,a költõrõl,annyit tudunk meg,amit a film közepe fele a fõhõsnõ megállapít róla.Mondjuk,ez tökéletesen igaz és sajnos a filmre is.
Most hol vannak azok az álszent mûvészkedõ kritikusok,akik folyton nyafognak:Bruce Willis akciófilm túltengésén,mikor a drága Keira kisasszony egyik kosztümös dráma után ugrik a másikba,az nem szánalmas?Ezek után a Hercegnõ már nem is érdekel,a Vágy és vezeklés 9/10 nagyszerû eposza után ez igazi szenvedés.4/10.Nagy jóindulattal és sokkal inkább Sienna Miller miatt szánom meg egy 4-essel,mint Keira halovány Knightley miatt.
1/10
Bojsy 2009 jún. 13. - 14:03:32 1/10
(25/48)
Az egyik legborzasztóbb film,amit valaha láttam, büntetés volt megnézni!!!!!

Még a trailer megtekintése is kegyetlen kínzás.

A történet silány, semmitmondó, nem szól semmirõl, a színészek tragikusak, fõleg,ahogy Kheira vekeng..

A legviccesebb az volt,mikor a szõke hajú öreg nõre azt hittük, hogy Cillian Murphy, csak elfelejtett átöltözni a Reggeli Plútón forgatása után...

10/-1
Vétek volt a filmtekercsért.
Valery 2009 jún. 10. - 19:14:41
(24/48)
Hát...
nem a legjobb film amit láttam , máramennyit láttam belõle ... de elmegy...
Csak van egy két dolog amit nem értek ... lehet h az a baj,h túl késõn kezdtem el nézni és néha néha el el bobiskoltam közben.
szóval...Vera és Dylen tényleg lefeküdtek ? a másik meg h akkor kié a gyerek ?igaz amikor elvileg lefeküdtek meg volt már a baba de ha akkor megtették akkor elõtte is simán megtehették...
és a haramadik h akkor végülis Caitlin mentette meg Williamet a börtöntõl?...mert ugyebár Dylen köcsögöskdött a bíróságon... és az alapján lecsukhatták vna ...de mégsem tették meg...
zara18 2009 máj. 30. - 16:01:09
(23/48)
Jaj borzasztó gyenge film
pacica 2009 márc. 03. - 15:33:13
(22/48)
Unalmas.
vedder 2009 febr. 14. - 22:45:54
(21/48)
Az elsõ félóra kicsit lassúcska színpadias, irodalmiaskodó. Utána is csak lassan indul el a történet, de egészen a végéig van egy szép íve a cselekménynek. Szerintem jobban nem érdemes szétszedni a filmet (láttam elõttem megtették egy páran). Örülök, hogy nem kapcsoltam ki az elején mert az összkép pozitív. Aki "szerelmes" romantikus filmen akar könnyezni - bár érzelmes film - az gyorsan hangolódjon át vagy ne nézze.
Sliyu 2009 jan. 24. - 17:07:32
(20/48)
Nekem tetszett. Egyáltalán nem bántam meg, hogy megnéztem!
Eper006 2008 dec. 16. - 13:21:05
(19/48)
Nemnem.Ízlések és ficamok
2/10
horvik 2008 dec. 08. - 21:53:40 2/10 Előzmény Hesztia
(18/48)
Természetesen egy drámától nem vártam habos-babos tinicsodát, hülye nem vagyok... Ettõl függetlenül nekem nem tetszett ez a film. Egyáltalán nem éreztem sem szenvedélyt, sem szerelmet egyik fél részérõl sem, kivéve William-et. Õt sajnáltam is, de annyira azért ez sem hatott meg. Márpedig egy jó drámai mûnél elvárom, hogy bekönnyezzen tõle a szemem. (talán kicsit sokat akarok, de volt már erre példa...) Viszont ettõl még a szõr sem állt fel a karomon... én viszont majdnem megtettem a film közepén, annyira vontatottnak és unalmasnak éreztem!
Sokkal jobb drámákat láttam és olvastam is már! És a színészi alakítástól sem ájultam el.
De ez az én véleményem. Örülök, hogy van, akinek tetszett.
Ízlések és pofonok...
10/10
Hesztia 2008 dec. 08. - 00:39:20 10/10
(17/48)
SPOILER

"És akkor Dylanrõl nem beszéltem, aki a legyet is röptébe... Iszik, mint egy állat és semmi értelmeset nem mûvel, azon kívül, hogy verseket ír és nagy ívben tesz a világra. Szerintem semmi báj nincs abban a házasságban, romantikáról már nem is beszélve."

Egy film csak kedves, szép, õszinte és hûséges embereket hivatott ábrázolni? Gyarlók, mint sokan mások...ráadásul ehhez hozzáadódott az a történelmi kor, amiben élni voltak kénytelenek.
Megtehette volna a nõ, hogy továbblép, de nem tette, talán mert gyáva volt, talán azért, mert még mindig szerette...szerelembõl, szenvedélybõl. A szerelemnek, házasságnak nem csak a tinifilmekben ábrázolt, habos-babos formája létezik...a megcsókolta a menyaszonyt jelenet után folytatódik a sztori.
10/10
Hesztia 2008 dec. 08. - 00:19:41 10/10 Előzmény Eper006
(16/48)
Talán az, hogy végre kapott egy olyan szerepet, amiben meg tudta csillogtatni a tehetségét. (Nem hittem volna, hogy ezt leírom egyszer vele kapcsolatban.:) Na jó, a Vágy és vezeklésben már éreztem, hogy kerekedik a dolog.
2/10
horvik 2008 dec. 07. - 22:44:30 2/10 Előzmény Zempy
(15/48)
Örülök, hogy Neked tetszett ez a szánalom, de mint írtam, a probléma biztosan az én ízlésemmel van! Ha megengeded, akkor én nem ajánlanám senkinek, mert szerintem a romantikus szála is csapnivaló, ha valakit érdekel, lejjebb láthatja miért:
SPOLIER
Szerintem eleve botrányosan viselkedik mindkét nõ, de fõként Caitlin a harsány, prostituáltra jellemzõ viselkedésével. És akkor Dylanrõl nem beszéltem, aki a legyet is röptébe... Iszik, mint egy állat és semmi értelmeset nem mûvel, azon kívül, hogy verseket ír és nagy ívben tesz a világra. Szerintem semmi báj nincs abban a házasságban, romantikáról már nem is beszélve. Vera karaktere is eléggé kiábrándító, fõleg, hogy képes volt megcsalni a férjét. Bár az aktust nem ábrázolták, szerintem ez egyértelmûen kiderült a filmbõl! Kérdem én, hol volt az igazi szerelem??? Egyedül William volt képes az érzéseit õszintén a felszínre hozni, de rútul átejtették, amibe szvsz. bele is õrült.
SPOILER VÉGE
Nekem ez a botrányos szerelmi sokszög egyáltalán nem romantikus,de örülök, hogy Te nem így látod...
Emiatt én egyáltalán nem ajánlom hõs szerelmeseknek sem!
8/10
Zempy 2008 dec. 05. - 20:25:44 8/10 Előzmény horvik
(14/48)
Nem igaz, hogy a romantikus vonal el van rontva. Aki nyáladzós, hatásvadász századik egymás karjába omlós történetet várt, annak biztos csalódás. De a szerelemnek vannak egészen más, kevésbé napfényes oldalai is. A film címe is valahol erre próbált ráutalni, maximum te nem éreztél rá.
Eper006 2008 dec. 02. - 10:41:45
(13/48)
Nem értem,mi vitte rá Keirát,hogy játsszon ebben a filmben.Nekem sajnon nem tetzsett,pedig direkt úgy ültem be,hogy tuti klassz lesz,mert õ szuper filmekben játszik.
Személy szerint jobban tetszett a másik háborús filmje,a Vágy és Vezeklés.
2/10
horvik 2008 dec. 02. - 00:07:21 2/10
(12/48)
Sziasztok! Nekem hétvégén volt "szerencsém" megtekinteni a filmet. Sajnos egyáltalán nem tetszett,úgyhogy csatlakozom az elõttem szólókhoz, akik élesen kritizálták a mûvet! Valóban vontatott és unalmas a történet, ráadásul a legtöbb karakter unszimpatikus, vagy inkább beteg személyiség. A legkedvesebb teremtény a döglött hal volt, amivel a kisfiú játszott! A versbetétek is idegesítetek, és a zene sem aratott nálam átütõ sikert. Szvsz. elég kusza és összecsapott film. A romantikus vonala is teljesen el lett rontva. Hozzáteszem, nem ismerem Dylan Thomas életútját, úgyhogy biztosan minden így zajlott az életében is, mint ahogy a vásznon... csak ezt kár volt filmtekercsre venni! Én a film közepe táján majdnem ki is jöttem a moziból!
Összegezve: nem ajánlom, cseppet sem, romantikus alkatoknak sem! Inkább töltsétek le, mert még 500 Ft-t se adnék ki érte (de még egy vacak dvd-t se! :P)
De persze elõfordulhat, hogy velem van a hiba és ez egy mestermû a maga módján. Mindenesetre én másra számítottam! :(

10/2 - de csak a hal miatt! :DDDDDDD
8/10
Zempy 2008 nov. 24. - 15:20:57 8/10
(11/48)
A film harmadáig úgy gondoltam, nem fog ez bejönni nekem, de aztán szerencsére mégsem így lett.
Szépen összehozott munka ez, nincs benne semmi mesterkéltség és hamisság. Hatásvadászat és giccs nélkül is jól ábrázolja mindazt, amit célul tûzött ki, remek alakításokkal és gyönyörû képsorokkal.
A színészek jók: a legkellemesebb meglepetést Sienna Miller nyújtja, akit eddig csak egy-két felejthetõ szerepben láttam, de itt bizonyítja: ha akar, tud játszani. Keira szintén megfelelõ, bár szerintem nem sikerült teljesen egy meglett nõt ábrázolnia, kissé kamaszlányos-merev stílusát még mindig nem vetkõzte le teljesen. A költõ alakja roppant érdekes, szinte minden jelenetben más arcát mutatja: a mûvészetnek élõ különc, érzéketlen és önzõ fráter, kéjenc, a szerelem bolondja bosszúvágytól fûtött alak- mindezek a vonások felfedezhetõk benne, hihetetlen, hogy ennyi darabból életre tudták kelteni. A legkevésbé õ rokonszenves a nézõnek, de véglegesen mégsem veti meg az ember. Bár nem világos, miért kellett ehhez Dylan Thomas neve-alakja végig akár teljesen fiktív is lehetne. A C. Murphy által játszott katona szerepel a legkevesebbet, mégis vele sikerült leginkább azonosulnom: az ember szinte várja az érzékeny, mindent eltûrõ emberbõl kitörõ robbanást, szerencsére ez sincs hatásvadász módon túldramatizálva.

Visszafogottság, csend, rezdülések- ezek a film kulcsszavai, a három legjellemzõbb elem, amivel a szereplõket ábrázolják. A jelenetek jó része kis házban, vagy egyetlen szobában játszódik, mégis érdekfeszítõ marad. Talán amit hiányoltam, az a két fõszereplõnõ együttes jelenléte. Ebbõl valamiért kaphattunk volna többet, különös barátságuk is kicsit jobban kibontásra kerülhetett volna. A befejezõ jelenet mégis kárpótol valamilyen szinten: remek, ahogy a két nõ szinte szavak nélkül búcsúzik, ölelés nélkül, közöttük az autó és benne a költõ, szimbolizálva a most már kettejük között tornyosuló és õket végleg elválasztó akadályt.

Jó film tehát a Szerelem határai, érdemes volt megnézni, noha közel sem tökéletes és vannak gyengeségei. A Vágy és vezekléshez meglátásom szerint semmi köze KK személyén kívül, ez egy merõben más témájú és megközelítésû film. Azoknak ajánlanám elsõsorban, akik kedvelik a kevéssé eseménydús, nagyjából hétöznapi történeteket, melyekben egy-egy emberi jellemet nõk szemszögén át villantanak fel.
10/10
zzoe 2008 nov. 19. - 23:08:22 10/10
(10/48)
Gyönyörû, drámaian szenvedélyes film, gyilkos szerelmi sokszög + II. világháború, érthetõ "carpe diem" hangulattal, mert lehet, h holnap már nem élsz...csodás beállítások, felvételek, Cillian Murphy játéka nagyszerû...különös hatású a szülés és a nagyon naturális harci jelenet összevágása...nekem nagyon bejött a film
Faye Valentine 2008 nov. 17. - 14:19:14 Előzmény Obránszky Ármin
(9/48)
"Pár ilyen és megérem, h KK fan leszek." XD XD XD XD XD XD