1/10
Jennyfer18 2010 aug. 18. - 22:13:51 1/10
(81/141)
SPOILERT TARTALMAZHAT

Nos, õszintén megdöbbentem, amikor láttam, hogy ezt a filmet ennyien kedvelik... Nem akarok senkit se megbántani, de én már felkészültem arra hogy "megköveznek" és lehülyéznek meg a neveltetésemet kritizálják, amiért csak egy csillagot adtam ennek a "csodás" filmnek.
Én is vártam a nagy hûhát, mert az alapsztori tetszett, egyébként zenész vagyok, mindenem a zene, tehát vártam, hogy majd áthat a film mondanivalója, magával ragad a szellemisége és.... semmi! Csak 100 perc nevetségesen kiszámítható, közhelyes, banális, csöpögõs, hollywood-i maszlagot kaptam. Semmi emelkedett hangulat, semmi ráció.
Mozart valóban csodagyerek volt, na de könyörgöm, mondja már meg valaki, hogy ennek a kis szerencsétlennek mi köze volt a csodagyerek fogalmához? Nevetséges, ahogy odatelepszik a gitárhoz, amit még életében nem fogott, és 5 perc múlva már úgy játszik rajta, hogy azt Jimi Hendrix is megirigyelné... Vagy vegyük a kis négerlány és a zongorázás esetét: zavaros mondóka az abc-s hangokról, pár óra múltán pedig csodás Bachot játszik az orgonán. Na neee! Tudom, hogy milyen évek kemény munkájával megtanulni ezeket! Elismerem, hogy van akinek iszonyatosan nagy tehetsége van ehhez, de ilyet azért mégse akarjon már senki bemagyarázni nekem! A végkifejletrõl persze ne is beszéljünk, a gyönyörû csellózó nõ, a vagány gitáros faszi és az eszméletlen csodagyerek találkozása a tömegben, ahol úgy tûnik, mindenki tudja, hogy ki ki csoda, hisz hallják egymást... neeee!!! Én is sírtam a végén, de a röhögéstõl.
A színészi játékot sem emelném ki, imádom Robin Williams-t, de itt valahogy nagyon visszásan hatott az ordítozó, szegény csóri gyerekeket kizsákmányoló gonosz szerepében.
És még mielõtt azzal gyanúsítanának, hogy nincs lelkem, és biztos az öldöklõs meg lövöldözõs filmeket szeretem, felsorolnék pár filmet, amiknek valóban VAN mondanivalójuk, és az ember napokig kóvályog az õt ért hatások miatt. Mindenkinek szeretettel ajánlom ezeket, ehelyett a maszlag helyett: Zongoralecke, Egy csodálatos elme, Forrest Gump, Halálsoron, Schindler listája
10/10
yoda018 2010 jún. 28. - 13:43:01 10/10
(80/141)
Egyik leggyönyörûbb film, amit valaha láttam. Mindig tudok sírni a végén, még akkor is, ha csak azt az egy jelenetet nézek meg. Freddie Highmore nagyon jó színész, remélem, fog kapni még ilyen jó szerepeket. Jonathan R.M. is jól játszik és jól néz ki. Robin W. pedig a szokásos jó alakítás. :) Szerintem simán megérdemelt volna valamilyen díjat ez a film, ha nem is a filmért, a zenéje miatt minimum. ;)
10/10
Singaporeflash 2010 jún. 20. - 23:04:24 10/10
(79/141)
Eletem egyik legjobb filmje. Nagyon-nagyon szep.
10/10
ren0303 2010 jún. 19. - 23:08:25 10/10
(78/141)
...hát most nem azért de Wizard nem épp segíti Evan-t az elõrejutásban...
Am sztem nagyon jó a film és a fõszereplõk is különösen jól lettek összevállogatva!
10/10
charlena08 2010 máj. 08. - 22:07:22 10/10
(77/141)
OFF:
Igen, a Holt költõkben is nagyon jó! :DDD Azt hiszem, rossz alakítást még sosem láttam tõle, max. rossz(abb) filmet...
1/10
offtopic
valkover 2010 máj. 08. - 21:11:19 1/10
(76/141)
Köszönöm :) Téll érdekel hogy azokban h játszik, nekem is egyik kedvenc színészem, szóval majd igyekszem megnézni legalább az egyiket. A Holt költõk társasága c. filmben is baromi jól játszik :) Bár ott is inkább pozitív jellem.
10/10
charlena08 2010 máj. 08. - 18:39:39 10/10 Előzmény valkover
(75/141)
Amit még hozzáfûznék:
"Robin W. kivétlesen nem pont pozitív szereplõ a filmben és fura volt így látni õt."
Ha szereted Robint, és érdekelnek további negatív szerepei, akkor ajánlanám az Álmatlanság és a Sötétkamra c. filmjeit! Elképesztõ jó azokban is, ezzel is bizonyítva, mennyivel több õ, mint idióta "ripacs", mint sokan hiszik, + hogy csak bohóckodni tud... Nekem egyik kedvenc színészem, benne van a Top 5-ben. :) És valóban, itt is remekel:

SPOILER: elõször még bizalmat ébreszt a fiúban, majd lassan kiderül, hogy kapzsi és csak a pénz motiválja.
1/10
offtopic
valkover 2010 máj. 07. - 06:24:06 1/10 Előzmény charlena08
(74/141)
Hát lehet :) Akkor majd 10 év múlva újra értékelem. :P :)
10/10
charlena08 2010 máj. 07. - 00:07:53 10/10
(73/141)
Ízlések és pofonok, ez se jöhet be mindenkinek. :)
Vhol megértem valkover véleményét abban, hogy a maga a történet nem túl hiteles. Nem is azért szeretjük. OK, hogy léteznek ilyen gyerek-zsenik, de az egész körítés, a szülei, a további történések és egymásra találások nem túl valóságosak. Aki 1 zenés, valódi drámára számít, valószínûleg csalódni fog. A kisfiú nemtetszése pedig 1 dolog, és erõsen szubjektív.
Ez inkább egy romantikus, szentimentális film, a hitrõl, és a magáról a zenérõl, egyedi megközelítésben. :) Még nem láttam hasonlót, ami így mutatta volna be (fõleg 1 kisfiún keresztül) a zene iránti ösztönös tehetséget, ebbõl fakadó örömöt. (engem spec. ez utóbbi is nagyon megragadott, át tudtam érezni.) De megértem, ha vkinek ez már a "giccs" határát súrolja, mert túl szép, hogy igaz legyen... Mégis, milyen jó néha megnézni 1 ilyen filmet is, a sok boldogtalan, nagyon igazi dráma között, valódi felüdülés a léleknek. :)
valkover: javaslom, próbáld meg kb. 10 év múlva újranézni, lehet hogy másképp fogsz vélekedni. :)
10/10
NADALFAN 2010 máj. 06. - 23:04:54 10/10
(72/141)
na jó lehet kicsit durva voltam ,de ez a film abszolút nem giccses,a gyerek meg k.jól játszotta az "idióta zsenit":))-szerintem...
1/10
offtopic
valkover 2010 máj. 06. - 20:21:13 1/10
(71/141)
Hát tényleg sajálom h nem tetszett ez a film... Ettõl még visszább vehetnél. Bár annyira nem érdekel... Nekem giccses volt ez van, te ezt szerted, még se szóllak le érte. Ááá, hagyjuk.
10/10
NADALFAN 2010 máj. 06. - 19:47:09 10/10
(70/141)
alighanem az az egy csilag mindent elárul rólad:))szegény szüleid mily gyermeket nemzettek???
1/10
valkover 2010 máj. 06. - 17:13:42 1/10
(69/141)
Nem egy jelenet volt benne irritáló, hanem a gyerek szerplése... nekem túljátszott volt.
1/10
valkover 2010 máj. 04. - 11:21:50 1/10
(68/141)
Huhh... Látom jó sokatoknak tetszett a film, de hogy nekem nem az fix. Talán én vártam mást ettõl az egésztõl azt hittem na végre ez egy szép mûvész film tele érzésekkel stb. De nekem nagyon nem jött át az egész. Hatás vadász volt és még milyen giccses. A története is elég erõltetett, hitelesség egy csipetnyi is sok ha van benne, cifra akart talán direkt lenni a film, de sztem csak bénácska kavarodássá alakult... Persze érthetõ maradt csak... Nem mondom azt hogy szar volt hiszen ha valakinek ez jön be, de nem fogom senkinek se ajánlani mert na nem! Egyetlen érdekessége a filmnek hogy Robin W. kivétlesen nem pont pozitív szereplõ a filmben és fura volt így látni õt.
A kisgyerek enegem kifejezetten irritált, pedig bizti mások szerint aranyos. Nem mondom aranyos de nem adtam volna neki ezt a szerepet.
Azt bevallom hogy van egy két szép szám és azok tényleg érzéssel teliek, még is sajnálom, de a zene se menthette már meg ezt a filmet...
10/10
charlena08 2010 ápr. 28. - 23:25:23 10/10
(67/141)
Hát én nem is nagyon tudnék kedvenc részeket kiemelni. :) Mert tele van az egész megkapó és megható jelenetekkel. A zene meg ami végigkíséri, fantasztikus, ezért is lehet többx megnézni! Nem csak a kisfiú, az összes színész kitett magáért, még a mellékszereplõk is.

SPOILER: Leírnám az egész filmet, de többek között: Tetszett a kisfiú HITE a szüleiben és a zenében, elhivatottsága, a szülõk közötti láthatatlan kapocs, a szenvedéseik érzékeltetése, ami remekül kijött a dalokban, és amikor apja-fia látatlanban együtt zenéltek, felszabadultan. Talán ez utóbbi a fõ-kedvenc jelenetem. :)
10/10
charlena08 2010 ápr. 25. - 23:11:50 10/10
(66/141)
Nagyon szívesen! Örülök, hogy sikerült megvenni! ;)
Ez a film csodálatos, nem lehet vele betelni. ;)
wnnb 2010 ápr. 24. - 21:06:33
(65/141)
Mindazoknak, akik szeretik a romantikus drámát és értik, érzik a zenét, ez egy kihagyhatatlan film.
Két, számomra remek zenei részt külön is kiemelnék. Az egyik, amikor elõszõr játszik a kissrác a gitáron, a másik pedig a templomi kórusban a kislány hangja. Elképedtem mindkettõtõl.
10/10
charlena08 2010 ápr. 24. - 20:54:53 10/10 Előzmény feeco
(64/141)
Persze h. igaz: nem csak fül után mondtam, megbizonyosodtam, az új DVD végén bemondják. :)

Félig OFF:
Kolovratnik volt elõzõleg? Most nem ismertem fel, itt végülis bejött... A Tudorokban már nagyon NEM. (fõleg miután az ember hallja JRM valódi hangját. K.K. csak erõlködik, hogy leutánozza, JRM-bõl pedig alapból jön az õserõ, tök egyedi akcentusú is).
Hujber-t kedvelem, ehhez a poz. szerephez nagyonis passzol itt. Major Melindát már kevésbé, de azért elmegy. A kisfiú hangja egyébként Morvai Bence, ez is jó választás. :)
10/10
feeco 2010 ápr. 24. - 16:20:04 10/10 Előzmény charlena08
(63/141)
..az új szinkron nagyon jó hír (ha igaz)..
Az affektáló Kolovratnik Krisztián helyett Hujber Feri, a ripacs Bajor Imre helyett pedig a remek Mikó István.. Ennek csak örülni lehet..
gerdosszie 2010 ápr. 23. - 15:21:45
(62/141)