Téma: A szeretõ

10/10
webulon 2013 márc. 14. - 13:12:49 10/10
(41/61)
Hát ez elég meleg mazsola........

adott egy ember akit nem szeretek/utálok ... erre Õ kér tõlem szívességet ......
Hát lehet,hogy gonosz vagyok ...de kinevetem s kívánok neki még sokkal több rosszat....menjen a p.csába..

Mert az undor nem véletlenül alakul ki egy másik emberrel szemben oka volt annak biza ....na mármost csak az iránt tudunk ilyen negatív érzelmet érezni aki iránt a múltban voltak pozitív érzések-(bizalom) de az Undor/utálat tárgya szándékosan ,- kihasznált/bántott/megalázott stb....amitõl a érzéseink megváltoztak .(munkahely/barát/szerelem.stb)..

Ez nekem Ok-okozat összefüggés ,- bele ég az ember lelkébe ..s mint ilyen irreveerzibilis

Hitetlenkedve hiszem ,hogy a gyûlöletem alanya szívességet kér ..s én boldogan teljesítem majd ezek után ...még jobban kötõdöm hozzá.....ez olyan akkor mint a Stockholm-szindróma...

Ebben az olvasatban nekem nagyon billeg a Benjamin Franklin-hatás lócája
offtopic
nofrit 2013 márc. 14. - 10:40:12 Előzmény Ezüstliliom
(40/61)
Egyszer próbáld ki. :) Szociál-pszichológiából tanítják: Benjamin Franklin-hatásnak nevezik (itt utána olvashatsz: http://www.hir24.hu/elet-stilus/2011/11/21/tehetsz-egy-szivesseget/)
9/10
Ezüstliliom 2013 márc. 11. - 11:01:44 9/10 Előzmény nikoletta793
(39/61)
Szerintem sem romantikus film ez, és a benne lévõ kapcsolat nem szerelem. Inkább nevezném erotikus filmnek, és az érzelmet benne szexuális vonzódásnak, vágynak.
9/10
offtopic
Ezüstliliom 2013 márc. 11. - 10:56:29 9/10 Előzmény nofrit
(38/61)
"Ez kb. olyan, mint az, hogy ha tudod, hogy valaki utál, kérj tõle egy szívességet, akaratlanul is megváltozik irántad az érzése..."

Nem tudom... Szerintem, ha utál, simán elküld a fenébe.:)
9/10
Ezüstliliom 2013 márc. 11. - 10:48:30 9/10 Előzmény vivee001
(37/61)
Bár én már annyira nem voltam kamasz, mikor elõször láttam, viszont a dolog pikantériája, hogy az elsõ randin tévedtünk be a barátommal erre a filmre, és nem tudtuk, mire vettünk jegyet. Hááááát... ebben a szituban elég zavarbaejtõ volt.:) De azért vagy 8 évig tartó kapcsolat kezdete volt.
nikoletta793 2013 márc. 05. - 12:13:52
(36/61)
noi mivoltombol adodoan a romantikus filmeket is kedvelem es EZ AZ! ez a gyongyszem mind kozott, ez az ami a szivemhez szol ami megerint amit aterzek! szepen fenykepezett film. minden no ismerosomnek alapfilm kell hogy legyen, de tudom ami ram hat nem feltetlenul hat ugy masra is.
talan azert ez az ami a legszebb szerintem mert ez a szerelem mindig langolni fog ez a szerelem sosem valik megszokassa ez a szerelem orokre naiv marad mivel ez az elso. tokeletes szerelem es megsem az mert a fohos tul keson jon ra.
offtopic
nofrit 2013 márc. 05. - 10:53:54 Előzmény Illiona
(35/61)
Nem azt mondanám, hogy azért, mert francia volt. Inkább más korban élt. Dédnagymamám 16 évesen férjhez ment, és 17 évesen szült (1922-ben).
nofrit 2013 márc. 05. - 10:48:53
(34/61)
Szerintem egy picit eltúlzod. Egyébként ha már itt tartunk Duras-nak sem tetszett a film, így "válaszul" megírta a l'amant de la Chine du Nord-ot, mert szerinte is elvesztették a karakterek a regénybeli személyiségüket...
hanguktaekwondooo 2013 febr. 27. - 18:07:13
(33/61)
10/10
Illiona 2013 febr. 27. - 15:55:06 10/10
(32/61)
az is számít szerintem hogy a lány francia volt. A francia nõk talán korábban érnek, fogékonyabbak az erotikára, mélyebben élik meg érzéseiket.
hanguktaekwondooo 2013 febr. 26. - 21:13:26
(31/61)
átlag tizenötéves lány még ma sem megy bele ilyesmibe.
okok nagyon is hasonlóak
ide olyan karmikus terheltség kell, ami szurok módjára nyomja le a fényt.
na jó hagyom mielõtt köveznek
nofrit 2013 febr. 26. - 21:07:48 Előzmény hanguktaekwondooo
(30/61)
:) Nem kell gyõzködnöd, ahogy írtad a tükör két oldaláról néztük - bár szerintem ugyanazt a filmet :) Csak amíg te a testiség mellett semmi érzelmet nem láttál, én (bele)láttam azt is. Mert én abban a vágyban is azt vettem észre, amit más egyszerûen kíváncsiságnak nevez. Egy 15 éves lány saját magát sem ismeri, saját magát sem szereti, akkor hogyan várjuk el tõle, hogy igaz szerelmet tápláljon egy férfi iránt. Viszont ha már odaadja magát, a hormonoknak köszönhetõen kötõdni fog hozzá, amit késõbb még talán szerelemnek is lehetne nevezni. Ez kb. olyan, mint az, hogy ha tudod, hogy valaki utál, kérj tõle egy szívességet, akaratlanul is megváltozik irántad az érzése...

És abban is egyetértek, nem az a film (de a könyv sem az), amit többször megnéznék (elolvasnám).
hanguktaekwondooo 2013 febr. 25. - 19:19:44 Előzmény nofrit
(29/61)
Sztem nem egy filmet néztünk, megesik.
A naivitásról más fogalmaink vannak.
A bájmarcsi egyetlen pillantása kimerítette a btk. ide vonatkoztatható szakaszait.

A szexet szerelemnek látni valóban nem tanácsos.
erre utaltam is, egyrõl beszélünk.
De a képlet mintha Alíz egyik tükre volna Carroll apó tétova mancsában.
Egyikünk fejjel lefelé és hátulról látja a kép fotonegatívját.
Nem gyõzködlek.
Nézd meg jobban filmet.
bár az egész nem ér annyit
10/10
Illiona 2013 febr. 25. - 18:31:35 10/10 Előzmény nofrit
(28/61)
én már többször megnéztem a filmet és az egyik kedvencem. Az ember ha az érzelmi élete eseménydúsan telik, akkor sokféle érzelmet sokféleképpen él meg, helyzetétõl, családi kötelékektõl, életkorától függõen. Ez a film közvetít egy életérzést, egy életfelfogást 3 generációval korábbról, és a számunkra egzotikus Távol-Keleten.
Ez sok modern európai embert megérint, és hát vannak akiket talán nem.
Engem mindenesetre elvarázsolt .
A kínait én nem tartottam öregnek a lányhoz, hiszen volt benne valami gyermeki, mint ahogy a lány meg egy kicsit koravén volt.
A lány ha meg is vallotta volna a szerelmét, mit nyert volna vele, hisz a kínait úgysem kaphatta volna meg.
nofrit 2013 febr. 25. - 15:30:16 Előzmény hanguktaekwondooo
(27/61)
Szerelem? Mit nevezünk szerelemnek?
Szerintem mindketten szerelmesek voltak a maguk módján... Egyik sem az igazi, egészséges érzelem. Egy épeszû 32 éves nem lesz szerelmes egy 15 évesbe. Egy 15 éves nem lehet még igazán szerelmes, hiszen még csak most kezd ismerkedni magával az érzékiséggel, érzékenységgel. Sokan összekeverik a testiséget a szerelemmel. Itt inkább a férfi volt az, aki keverte, a lány csak naivan volt nyitott az új dolgokra, ugyanúgy a testiségre és ugyanúgy a szerelemre.
hanguktaekwondooo 2012 dec. 09. - 22:46:27
(26/61)
Ritka szar. Vagy egy hónapja végig kellett ülnöm.

Olvasom az izgatottan aléló kommenteket.

mi van.
milyen romantika?
Melyik az a jelenet?
Pontosan.

Fogalomzavaros tévelygés.
ettõl még a s.újhelyi gyõzõ is képzettebb

itten megy a magánélet.
a szex a meghatározó. a minden.
Oktatófilm, amiben egy sajtjellemû francia kokottkezdemény fotónegatív csocsoszanként elkap egy idõnként okosan fel és levetkõztetett kínai balféket.
egzotik lemúr, még bordélyházas szerepjáték is tombol. szinte a nyílt utcán.
hú.

milyen összhang?
még fizikailag se.

Egy dolog, mit akarsz belelátni, és egy, hogy mirõl van szó.

oké, csináltak már rosszabbat is.
de ne már romantika. ne már.
szemforgatás.

ez egy szexfilm. a rafinált dekoráció teszi a dolgát.
de az.
alig több.

ma dám, vaj(h) légy


Selyemmolylepke (2008.júl.19): Nagy a homály.
A szerelemre hangolva c. film éterikus folyamatábra, ahol a gyökércsakra már zavarbaejtõen ismeretlen fogalom.
Milyen párhuzamot véltél felfedezni a fenti dörtidenszing és Karvaly mester pillangóhatása között?

Vagy csak hímpor szállt a szemedbe?

villanyt (2010.máj.25) látta egyedül a filmet.
"a lány nem volt szerelmes a férfiba"
agree.
10/10
webulon 2012 dec. 09. - 13:29:06 10/10
(25/61)
Jaj de jó .....
Spoiler:

Ahogy kelnek át a Mekongon ,-csodálatos a folyó a táj..

Az autóban utaznak ,- összeér a két kéz ...szeretkeznek az ujjaik ,-a férfi ostromol a nõ befogad...éget a szenvedély....

Spoiler vége


A romantikus filmek egyik legjobbja ,-

10/10
10/10
tundeorsolya 2012 aug. 12. - 15:26:28 10/10
(24/61)
Régen láttam már ennyire jó filmet.
vivee001 2012 júl. 06. - 23:39:20
(23/61)
Szinte én is csak annyit tudnék mondani amit "brrrrrrr" nevezetû (lehet hibásan írtam) hozzászóló.:) Én is kamaszként láttam, méghozzá 14 évesen elõször. Engem is megragadott és mély nyomott hagyott bennem. Évente legalább 1x megnézem. :) Szép film.
10/10
oimuka 2012 ápr. 14. - 13:23:29 10/10 Előzmény ikoo
(22/61)
Sajnos a filmet újra fel kellett töltsem a youtube-ra, mert az egyik csatornámat megszüntették. A film újra tehát látható.

http://www.youtube.com/watch?v=b-493PrGkjg