5/10
The Cortez 2023 jan. 31. - 00:12:42 5/10 Előzmény Ahoj poplacsek
(19/59)
És mi van ha valakinek a Marvel + Halálos iramban és ez is bejön?
9/10
Ahoj poplacsek 2023 jan. 30. - 20:56:42 9/10 Előzmény Ahoj poplacsek
(18/59)
Na emésztgettem az elmúlt pár napban és ez bizony egy kurvajó film. Akinek a Marvel cuccok meg a halálos iramban ötszáz jön be, az persze kerülje el nagy ívben, mert ki fog készülni tőle.
1/10
Donuts 2023 jan. 30. - 18:17:13 1/10
(17/59)
Csúnya és nem érdekes
9/10
Hungary.095 2023 jan. 30. - 07:37:09 9/10
(16/59)
Aki a hálivúdi filmekhez szokott, annak tényleg nem fog tetszeni. Aki viszint látta a rendező két ismert filmjét és tetszett, az most sem fog csalódni.
9/10
Ambrose78 2023 jan. 29. - 21:48:22 9/10
(15/59)
Az első tíz perc után, ki akartam kapcsolni, de a filmek és a jelen alkotásban szereplő színészek iránti szeretetem miatt nem tettem. Mostantól azonban, az egyik kedvenc filmem! Oly közel éreztem magamhoz, hogy szinte megérintett! Ilyen különleges filmélményt, nagyon régen nem láttam!
9/10
ghnemeth 2023 jan. 28. - 17:08:48 9/10
(14/59)
Nagyon jó film, valóban. Ezzel együtt azt hiszem, nem jobb, mint az In Bruges, de hogy ez az ember, Martin McDonagh azt elérte, hogy Hollywood sorskérdésekről szóló művészfilmnek fog tapsolni heteken belül, valószínűleg egy művészi pálya csúcsa, s méltán az. A rendezőn kívül az alkotógárda további tagjait is megilleti a dicséret, Colin Farrell tényleg zseniális.
10/10
silas83 2023 jan. 28. - 08:19:20 10/10
(13/59)
Imádtam. Ezerszer inkább egy ilyen film, mint az Avatar 2. Nekem '22 év filmje a Sziget szellemei. Adnám az Oscart neki.
2/10
lowbudget 2023 jan. 28. - 05:39:14 2/10
(12/59)
És valakik még képesek ezt az év legjobb filmjének hazudni! Nevetséges! Szánalmasan erőltetett az egész.
2/10
lowbudget 2023 jan. 28. - 05:38:01 2/10
(11/59)
Nézhetetlen, mert erőletett.
Érződik, hogy valaki akart csinálni egy "nagyon jó film"-et, csak éppen elfelejtette, hogy ahhoz előbb valami mondanivaló, valami ötlet kellene.
Lehet, hogy sokat gondolkodtak a párbeszédeken, mielőtt megírták, és lehet, hogy sokszor vették fel a jeleneteket, de az eredmény mégis egy unalmas, felejthető, semmitmondó film.
Attól, hogy egy párbeszéd szokatlan, fura, attól még nem lesz jó hallgatni.
Attól, hogy egy jelenet nem megszokott, idétlen, attól még nem lesz szórakoztató.
Egy üres történetet pedig még jó színészekkel sem lehet eladni.
pharkas 2023 jan. 27. - 21:31:57
(10/59)
Imadtam a korabbi filmjeit, meg a ket foszereplot is, de ezt 55 perc utan meg kellett allitanom, es felek, a masik 55 percet nem is fogom megnezni. Van benne par jo poen, a fenykepezes se rossz, de elkepsztoen lassu,es unalmas.
9/10
Ahoj poplacsek 2023 jan. 26. - 21:05:32 9/10
(9/59)
Hát akkor ezt most pár napig emésztgetni fogom.
8/10
Tudom 2023 jan. 24. - 23:51:38 8/10
(8/59)
A színészi játékok miatt érdemes megnézni - Colin Farrel (akit sose szerettem előtte) fantasztikusan játszik, Oscart érdemel. Ugyanígy Barry Keoghan, akit hasonlóan lehetne jutalmazni. Lassú film kevés cselekménnyel, de én mégsem találtam unalmasnak, ami valószínűleg a sikeresen fenntartott feszült hangulatnak, a szép zenének és a gyönyörűen fényképezett tájaknak köszönhető.
5/10
The Cortez 2023 jan. 13. - 19:46:15 5/10
(7/59)
Egy jóval gyengébb eresztés a rendezőtől, 5 évvel a nagyszerű 3 óriásplakát után. A sztori érdekes, egyben morbid, viszont leginkább unalmasan, monoton módon van tálalva. A film fekete humorban, groteszk jelenetekben, őrült poénokban és szokásosan káromkodós szövegekben tobzódik. Erős érzelmeket meg figyelemre méltó jellemváltozásokat mutat be, emellett a magányról, a kilátástalanságról, a haverságról + az eltávolodásról szól, miközben egy polgárháború húzódik a háttérben. A színészi játékkal nincs gond: McDonagh az In Bruges emlékére újra összerántotta Farrellt & Gleesont, valamint Barry Keoghant is bebaszta Farrell mellé, akivel az Egy szent szarvasban tolta együtt. A színpadias alkotás legnagyobb érdeme a lenyűgöző, de amúgy baszottul ingerszegény ír helyszín fényképezése.
itsme1 2023 jan. 04. - 08:02:16
(6/59)
Személy szerint nem szeretem, ha egy filmnek nincs története csak a párbeszédek drámai ívére épít, de ebbe a forgatókönyvbe olyan jó dialógusokat írtak, hogy magával ragadnak még az eseménytelenségek is. A színészek is hozzák a maguk professzionális szintjét. (Farell csak a szemöldökével ki tud fejezni vagy tízféle érzést.) A lenyűgöző vágóképek is fenntartják a figyelmet, de a befejezést nem tudom megbocsájtani. 6/10
The_Sandman 2022 dec. 27. - 01:21:02
(5/59)

A végét a megtekintés pillanatában elnagyoltnak, lezáratlannak éreztem, de ülepedve kicsit, jó ez így, nem kell az extra brutális drámai végkifejlet mindenhová, pláne egy "semmiből" kipattant konfliktusba. A főszereplők kiválóan játszanak, a háttértörténet egyszerű, egy sor terhelt figurával (ha szarkasztikusan akarok fogalmazni: meglátszik, hogy ott a szigeten genetikai szörnyszülöttek élnek, a generációkon át egymás közötti házasságnak megvan az eredménye) Ajánlott darab!


karesz76 2022 dec. 22. - 08:56:49
(4/59)
Aki szereti a drámát annak biztos tetszeni fog a film.
A szereplők jók a szöveg jó, a diszlet jó.
Két ember "megromlott" barátságáról, és a köztük zajló párbeszédről szól nagy vonalakban.
De nekem nem tetszett!
Számomra egy szörnyen unalmas, igazából semmiről nem szóló történet volt ez.
Ilyen, és ehez hasonló történetek, nap mint nap lejátszódnak, bármelyik falú kocsmájában, de mondhatnám azt, hogy bármelyik párkapcsolatban előfordulnak hasonló helyzetek, ott is az eggyik napról a másikra sokan mondják a párjuknak, hogy ennyi volt, többet ne szólj hozzám, ne keress. És sok esetben ezt a másik fél nem tudja elfogadni, és ugyanigy keresi az okokat. (na jó talán az újukat nem vágják le az emberek nap mint nap, bár mondjuk férfi és nő között hasonló helyzetekben ennél rosszabbak is vannak, amit az esti híradóban látunk).
Szóval ez egy olyan történet, amin már te is valószinűleg átestél (persze nem pont igy), épp ezért unalmas is.
pihes 2022 dec. 21. - 14:39:11
(3/59)
4/10
JBauer83 2022 dec. 19. - 10:21:24 Előzmény 3,14159
(2/59)
Ha történelmi metaforaként tekintesz a befejezésre, és megvonod a párhuzamot a "fő" szigeten zajló konfliktussal, akkor a befejezés - és a "banshee" szerepe a címből - is nyer egy olyan extra értelmet, ami megadja a befejezésnek azt a hiányzó réteget, ami miatt nehéz hova tenni elsőre a záró képsorokat. Persze megáll önmagában is, de szerintem így kerek!

A kettészakadó Írország fölött ott áll Anglia, aki elégedetten figyeli, ahogy - egy időre, mert tudjuk, hogy a konfliktus enyhült aztán - elégedetten figyeli, ahogy testvér testvér ellen fordul.

3,14159 2022 dec. 14. - 19:45:23
(1/59)
Aki vevő a feketehumorra az talál benne pár jó poént, de azért ez alapvetően egy brutális dráma!
Elég összetett téma, nem sok filmmel kapcsolatban éreztem ezt, hogy pár napig ezt pihentetnem kell, aztán újra nézni.
A látványvilága, korabeli hangulata, operatőri munka is jó.

Nem tudom, hány pontot adnék rá. Maradt bennem valami hiányérzet, a feloldatlanság miatt, és ezt nem szoktam meg a tipikus hollywoodi hepiendeknél. Amire mondhatnám, hogy nem tetszik, de egy ilyen filmnek, milyen vége legyen?
Lehet, hogy így a legjobb. Vagy gagyi lenne másképp.
Hát, majd valamikor újra nézem, és újra átgondolom. Most olyan 8-9 pontot adnék rá.