Téma: A szikla

dodega 2007 okt. 27. - 20:19:01
(24/224)
Ja nem egy oscarjelölésre érdemes film,hanem egy kellemes,nem erõltetett,lazításra alkalmas film,amit kikapcsolódás gyanánt néz az ember és nem kell rajta agyalnia.Vagyis nézne,ha ezek nem b*sznák el a szórakozást.
Zajac 2007 okt. 27. - 20:12:52
(23/224)
Akor jól láttam,hogy megvágták.....szánalmas
ahh...nem egy nagy szám film de egész nézhezõ,jó színészekkel...de így.
SocaCola 2007 okt. 27. - 20:12:21
(22/224)
Én már többször is írtam emiatt levelet a tisztelt RTL-nek, és legutóbb azt válaszolták, hogy így kapják a filmeket a külföldi tulajcégtõl. Kicsit sántít egy kicsit, mert nem hinném, hogy ott magyar szinkronosan néznék...
dodega 2007 okt. 27. - 20:10:03
(21/224)
SPOILER!!!!
Jah kihagyják a katonát az elejérõl, több akciót, plussz a végén vagy 3 perc esik ki amikor cage verekedik az egyik gonosz katonával és az "idegbogyót" szétüti a szájában,majd szíven szúrja magát az adrenalinnal.
Lehet hogy kicsit durvának hangzik,de én láttam és nem támadt tõle kedvem embereket ölni meg semmi ilyesmi...
Teljesen tönkreteszi a filmélményt,hiányérzetet kelt,és nem lesz teljes a kép.Ha jól emlékszem a végén amikro a katona el akarja intézni onnan van egy vágás és hirtelen meg menekült...Aki nem látta eredetileg joggal kérdezheti hogy WTF? Mi lett a katonával,meg az utolsó töltettel....kész...útálom az rtleseket
dodega 2007 okt. 27. - 20:02:59
(20/224)
Teljesen egyetértek veletek srácok,fõleg veled Ubesz.Ez tényleg iszonytatóan aljas egy dolog.Ha úgy vesszük minden film egy mûlakotás a maga nemében,amit bár nem hasonlítunk festményekhez vagy szobrokhoz,de mégis valaki alkotta és úgy alkotta, ahogy azt õ jónak látta és azért adta ki így,mert így találta jónak.
Kérdem én : mit képzelnek akik szénnécenzúráznak egyes filmeket?!Ennyi erõvel mehetnének a múzeumba, hogy kivágják az aktokról a "bizonyos" részeket?
Ez a korhatáros dolog is nagy kalap sz*r.Csak azért vagdosni filmet,hogy átmenjen egyik kategóriából a másikba "nevetséges" és idegesítõ dolog.Felnõtt vagyok el tudom dönteni mit akarok nézni.Ha már elhatározzák hogy leadnak valamit akkor ne a vagdosáson járjon az eszük,hanem a pontos besoroláson.Ne az legyen a megoldás,hogy cenzúracenzúracenzúra...
Van még egy ilyen dolog ami szintén vérlázító a számomra.Amikor átszinkronizálnak filmeket.A DIE HARD 3 az egyik kedvencem,de elszörnyülködtem az undorítóan rossz minõségû szinkrontól amit a retek klub elénk tol.(mellesleg ezért nézem angolul a filmeket ha tehetem)
plaguetongue 2007 okt. 27. - 19:55:19
(19/224)
Szerencsételen RTL Klub, szavakkal kifejezni sem lehet már, hogy ez a csatorna, mekkor nyomorék idióták gyülekezete.
Ez a film alapból gyenge, de így agyonvagdosva meg egyenesen....

Elgurul az egyik golyó a tartályból az elején és széttörik. David Morse elkiáltja magát, hogy mindenki kifele. Mindenki kiszalad de egy katona bentmarad és rázárják az ajtót. Következõ kép: Ed Harris azt mondja: gyerünk, és elmennek onnan. De mi történt a bent maradt katonával? Ezt csak az tudja aki nem ezen a szemétdomb csatornán látta ezt a filmet elõször:-)
efes 2007 okt. 27. - 19:44:09
(18/224)
a legsúlyosabb "világmegmentõ" zene díjat nyerte el tõlem :D
Ubesz 2007 okt. 27. - 18:58:52
(17/224)
Ezt a hulladék vágott verziót nehogy elsõnek nézze meg valaki. Egyszerûen szánalmas amit mûvel ez a csatorna.. Már magában is mennyire torz dolog egy akció filmbõl kivágni a véres részeket??? Az még hagyján hogy nevetséges(és amugy nemtudom hogy ehez van e egyálatlán joguk) de néhol még a story sem érthetõ mert kimarad néhol 1 perc ahol akció van.
A legvicesebb akkor is a Csillagközi invázió volt ezen a csatornán...Ha vki nem látta volna az egész film arról szól hogy hatalmas bogarakat lõnek szét azok pedig darabolják fel a katonákat a csápjaikkal namost nem csináltak ebbõl nagy problémát náluk, kivágták az összes rész ahol meghal egy katona...A film ugynézett ki mintha diavetités lenne...
de Niro 2007 okt. 27. - 17:33:41
(16/224)
Úy emlékszem,h elég jó részeket, de nem tudnám pontosan megmondani h mit, talán már a legelején, mikor meghal az egyik katona, azt is....általában azért szokták ezt tenni, h lejjebb vigyék a korhatárt, h kirakhassák a 12karikát,és ez azért jó mert így a reklámokért többet lehet kérni(gondolom),amivel egy kicsit elcs*szik a filmet...Aki látta már, az tudja, h jó, aki nem, szerintem az ne nézze meg így elsõnek!!!
Sugovica 2007 okt. 27. - 13:05:00
(15/224)
Vajon mit, és miért vágtak ki belõle????????
de Niro 2007 okt. 27. - 09:50:03
(14/224)
Nekem az Ál/arc meg ez a két kedvenc akciófilmem(bár a mûfajt annyira nem szeretem),de ezek baromijó, sokszor megnézhetõ filmek...De ahogy láttam ez egy VÁGOTT VERZIÓ!!!!!VÁGOTT???
Mért kell megvágni, így meg sem nézem, pedig már olyan régen láttam,de ez szerintem pofátlanság!!!
Vagy nincs igazam??
2/10
zszoltan 2007 okt. 17. - 20:18:46 2/10
(13/224)
Elgondolkoztam, és arra jöttem rá, hogy egyrészt nekem nem lenne szabad kategóriákat említeni, mert ugye nem úgy értékelem a filmeket. Másrészt pedig lehetséges, hogy a - gyerek koromban látott - sok film közül csak azoknak az emléke maradt meg, amelyek már az átlagosokból kiemelkedõ alkotások. Így amit én kiemelkedõnek mondok, az már a kiemelkedõk közül emelkedik ki. Végülis nincs egy olyan kategória, amit én válogatás nélkül néznék mostanában. Tehát a tucatfilmeket én nem is látom. (És ha te megértetted, mire akartam kilyukadni, akkor kérlek, nekem is írd meg privátban e hsz-om lényegi részét, mert engem is érdekelne, mit is mondtam. :))
10/10
Denhd2 2007 okt. 16. - 15:47:47 10/10
(12/224)
Sablonos lenne? Nem hiszem. Vagy ha mégis akkor azok az akciófilmek amiket a Szikla után csináltak mik??? Szerintem nagyon el lett találva! Ez az egyik kedvenc filmem! A zenéje is nagyon jó!
2/10
zszoltan 2007 okt. 15. - 21:20:28 2/10
(11/224)
Jó má' neked! Még emlékszel valamire belõle. Nekem olyan súlytalan volt az egész. (Fõleg az a rész, amire kérdeztél. Mint amikor csak beszólni akar egy keményet.) Még csak szépen összerakott akciófilmnek sem nevezném, mivel számomra már túl sok és fájdalmas volt egynémely 'úgy kicsinállak, hogy még évszázadok múlva is írni fognak rólad'. Lehet, hogy én láttam túl sok kommandós akciófilmet, de számomra ez egy meglehetõsen sablonos kis szösszenet volt. (Az említett 'Ál/arc' nekem lényegesen jobban tetszett, legalább a története elég érdekes volt. De két megnézés után azt is letöröltem a kaziról.)
10/10
Kamnouze 2007 júl. 26. - 16:04:16 10/10
(10/224)
Szeretem, ha egy akciófilm kissé dramatikus. Márpedig ez az.
Am sztem érezhetõ egy kis Bad Boys-os beütés Michael Baytõl, sok apró részlet hasonlít a csupán egy évvel korábbi filmre. A zene is elég jó, de ide az van írva, h Nick-Glennie Smith csinálta, és közbe tényleg, de Hans Zimmer is benne volt.
Newcastle United 2007 febr. 17. - 18:56:27
(9/224)
Hmm, hagyjuk a száraz tényeket meg miegyebet, ezt érezni kell.:)
10/10
Redfield 2007 febr. 17. - 17:08:18 10/10
(8/224)
Pedig azért szövegelhet bárki ide-oda, tényekkel, meg õsökkel, meg miegyébbel, jobb személyes indokot a hazafiasságra nehéz találni. :) sztem.
Newcastle United 2007 febr. 17. - 16:51:56
(7/224)
Vitába szállnék Shaw úrral, ez inkább a sovinizmus deffiníciója.:)
10/10
Redfield 2007 febr. 17. - 14:47:31 10/10
(6/224)
"Patriotism is the virtue of the vicious,"

De nekem jobban tetszik egy másik idézet a témából:
"A patriotizmus az a meggyõzõdés, miszerint ez az ország az összes többi fölött áll, mert te ide születtél." (George Bernard Shaw)
Newcastle United 2007 febr. 17. - 13:13:50
(5/224)
A '90-es évek egyik legjobb akciófilmje. Nekem nagyon tetszik.