10/10
charlena08 2010 márc. 13. - 14:25:01 10/10
(54/234)
Nagy betûk: Bocs, elragadtattam magam: lelkesedés, amely Sandrának szólt, de TÉVESEN neked címeztem. Neked tényleg felesleges õt fényezni, de a rajongói talán szívesen olvassák.
Szerintem legyen 1-1, és ezzel zárjuk le a kis "vitánkat", voltam olyan elõvigyázatlan/érzékeny hogy NEKED reagáltam, és az Arany Málnás (amit bárhogy is, kissé túlzónak éreztem: ha én írnék a kedvenc színésznõd fórumába, és leszólnám, te szó nélkül hagynád???) hsz-edre "kikértem magamnak" Sandra nevében. Többet nem esem ebbe a hibába, inkább nem reagálok, részemrõl az ügy lezárva. A fórumozók biztos nem erre kíváncsiak, továbbiakban a filmrõl kívánok beszélgetni (másokkal, ha lehet). Ez a film túl jó ahhoz, hogy felesleges OFF-okkal legyen teleírva.
NBalázs91 2010 márc. 12. - 18:05:45
(53/234)
Még annyit hogy a Blind side-nál jobb címet nem is lehetet volna találni
Blind side: Vak oldal
Tehát azaz oldala az irányítónak amit nem lát ezért 100%-ig meg kell biznia a Tackle-ben(falember), vagyis Bizalom és ezaz ami az egész filmet jellemzi.
NBalázs91 2010 márc. 12. - 18:02:15
(52/234)
Még annyit hogy a Blind side-nál jobb címet nem is lehetet volna találni
Blind side: Vak oldal
Tehát azaz oldala az irányítónak amit nem lát ezért 100%-ig meg kell biznia a Tackle-ben(falember), vagyis Bizalom és ezaz ami az egész filmet jellemzi.
NBalázs91 2010 márc. 12. - 17:56:54
(51/234)
Én nagyon sok amerikai focis filmet láttam és mindegyik remek sztori azonban csak kettõ van ami érdemes arra, hogy versenyezen ezzel még pedig:
- Emlékezz a titánokra(Remembet the titans!)- igaz történet
- Mindent a gyõzelemért (Rudy)- igaz történet
Sandra Bullock Oscar-díja megérdemelt, én láttam az összes jelölt filmet a legjobb film kategóriában és messze eza legjobb.
Ezt a filmet azoknak ajánlom akik nem értik vagy úgy gondloják az amerikai foci egy tolakodásról szóló 'verekedõs' sport, hisz nem az... hanem annál sokkal több. És azoknak akik szerint eza a sport csupa bunkó, iskolázatlan emberek sportja, hát nem ebben a sportban csak fõiskolát végzett értelmes emberek játszanak és azoknak is a legjobbjai. A fõiskolás bajnokságot is többen kisérik figyelemmel mint Európában a 'Soccert'.
Eza történet amúgy igaz történet és Micheal Oher szeptembertõl a második szenzonját fogja megkezdeni Baltimorban.
Ez egy 10/10-es és mindekinek nagyon ajánlom.
pacino96 2010 márc. 12. - 14:54:46 Előzmény charlena08
(50/234)
Én charlena08-at támogatom. Nekem is a kedvenc színésznõm és most az Oscar-díj megerõsített abban, hogy milyen zseniális és ahogy charlena is mondta mennyire természetes színésznõ. És nem sok olyan színész van, akirõl el tudod képzelni, hogy akár a szomszédod is lehetne.
10/10
charlena08 2010 márc. 11. - 21:39:28 10/10
(49/234)
Ne haragudj, de nem áll szándékomban gyõzködni Téged. Úgyse tudnálak. Ha már ellen-listát állítottál fel, biztos mélyen meg vagy gyõzõdve a magad igazáról, legyen így. Mint írtam, ízlések és pofonok. Mint ahogy te sem tudnál meggyõzni engem arról, hogy márpedig tehetségtelen... (ha ez volt vele a cél.)
Természetesen tudnék én is kedvenc listát készíteni, nem azért nem teszem, mert nem tudnék ellenérveket felsorolni. Továbbá, ha az illetõ valakinek a kedvence, akkor nem tudja elfogulatlanul nézni, hisz azért kedvenc, nem??? Mégsem vagyok annyira "elvakult", mint írtam, neki is vannak kevésbé ütõs filmjei, amitõl még a tehetségét NEM vonom kétségbe. Ha az is vagyok (elfogult), az sem baj. Számomra Sandra - RITKA! természetes színésznõ, a többiekhez képest, bájos és karizmatikus a kamera elõtt, beszédes tekintettel, és jó humorral megáldva. (utóbbit az Arany Málna átvétele is ékesen bizonyította).
Csak hogy fogd a fejed :), elég sok kedvencem a listádban van! :DDD Ennyit róla az én szememmel.
Visszatérve, nem kontrázni jöttem ezen topikokba, hanem hogy a SZEMÉLYES VÉLEMÉNYEM leírjam a kedvenc színésznõmrõl, és kifejezzem nagy-nagy örömömet a szerintem MEGÉRDEMELT Oscar-ja kapcsán. ;) /Most épp azért hogy lássam, hányan nézték meg a filmet esetleg a díj óta/miatt. Ezt leszámítva is nagyon érdemes./ Megyek, mielõtt csöpögne a monitor! :)
10/10
charlena08 2010 márc. 10. - 15:22:49 10/10 Előzmény Marcellus
(48/234)
Még sajnos nem láttam az All About Steve c. filmet, csak pl.-nak hoztam fel az Arany Málnát: "annak ellenére, hogy..."-ként. Lehet 2értelmû volt amit írtam, bocs. :) Nem hiszem, hogy annyira rossz lenne benne, de majd megnézem, és utána írok véleményt.

OFF: Bár kedvenc színésznõm, tisztában vagyok vele, hogy õ sem tökély, pl. a Nász-Ajánlattól se dobtam hátast. Aranyos volt, de nem annyira átütõ ez alkalommal.

Az valóban nagyon szimpatikus volt, ahogy Sandra átvette az Arany Málnát, és hogy 1átalán ÁTVETTE! Sokan el se mennek, szégyellik, stb. Ez is csak azt bizonyítja, mennyire jófej a nõ :)
A Sors különleges fintora hogy 1 évben kapta meg az Oscarral, de ezek szerint az ítészek nem vették ezt alapul, hanem a filmbéli (TBS) TELJESÍTMÉNYT díjazták! ;)) Amivel nagyon egyetértek. Valaki NE AZÉRT kapjon Oscart, mert már sok filmet csinált, régóta van a pályán, stb., hanem az épp aktuális teljesítményéért.
10/10
Marcellus 2010 márc. 10. - 14:36:59 10/10
(47/234)
Véleményem szerint az All About Steve egyáltalán nem rossz film (szerintem sokan nem értették, amit mondani akartak a röhejes karakterek röhejes ruhái és gesztusai mögött a készítõk), akármennyire lehúzták a kritikusok, és Sandra se alakított rosszul. Ha rosszabb alakítást kell keresnem 2009-bõl, valahogy egybõl a Twilight jut eszembe, de annál tuti sok ezerszer rosszabb is van. Sandra megmutatta, hogy az Arany Málnáért is ki lehet ám menni, elmondta, amit gondolt és mulatságos pillanatokat szerzett. És egy napra rá megkapta az Oscart. Szerintem ez az igazi gyõzelem. :)
10/10
charlena08 2010 márc. 10. - 13:25:39 10/10
(46/234)
Nem is rossz cím A Szív Bajnokai. :) Talán kicsit "giccsesebb" a kelleténél, de még mindig jobb, mint az angol nyers fordítás.
10/10
charlena08 2010 márc. 10. - 12:56:06 10/10 Előzmény Andibandi10
(45/234)
Valóban, a srác is NAGYON JÓL játszott! :)
Ha nem lenne ilyen ismeretlen, talán jelölték is volna 1 pár díjra...
10/10
charlena08 2010 márc. 10. - 12:54:04 10/10 Előzmény DP@i
(44/234)
Ajánlom, NÉZD + MIELÕBB! ;))) Szerintem remek film, nagyon emberi. :)

Tényleg érthetetlen hogy pont 1 ilyen témájú filmet nem hoztak be, és utólag szerintem nem is fognak... Bár ki tudja.
A DVD ezek után viszont remélhetõleg HAMAR kijön! :)
10/10
charlena08 2010 márc. 10. - 12:48:55 10/10
(43/234)
Ízlések és pofonok...

Attól még hogy gyenge filmben is szerepel (Arany Málnát kap), NEM BIZTOS hogy rossz színésznõ is... Hány Oscar-díjas színésznek vannak gyenge filmjei (is)? Senki sem lehet karrierje során állandóan a csúcson. Õ az évek során "megérett" az Oscar-ra. SZERINTEM.
Nem mintha meggyõzni akarnálak, de ezt le kellett írnom, részemrõl ennyi.

Csak azt nem értem, MIÉRT pont SANDRA szúrja az emberek szemét...
7/10
Erämaa 2010 márc. 09. - 21:45:29 7/10
(42/234)
Összeségében szerintem ez egy jó film, szerethetõ, fõleg Mike karaktere és az õt játszó Quinton Aaron. Mondjuk a legjobb nõi Oscar-t szerintem Carey Mulligan (An Education) jobban megérdemelte volna (többi jelöltrõl nem tudok nyilatkozni,mert nem láttam az alakításokat)
mtv.94 2010 márc. 09. - 17:06:27
(41/234)
hát mondjuk 'gyenge oldal', mert a 'blind side' azt jelenti.. igaz ez se valami találó név.. XD
A Szív Bajnokai szerintem egész jó cím :)
RixosWalerius 2010 márc. 09. - 15:57:52 Előzmény pancsa87
(40/234)
te mit adtál volna neki? A VAK OLDAL?:D
pancsa87 2010 márc. 09. - 13:37:20
(39/234)
hogy sikerült megint a lehetõ legbénább magyar címet adni egy filmnek? ezen mindig megdöbbenek...A szív bajnokai.
Demolition Man 2010 márc. 09. - 12:22:14
(38/234)
Magyar bemutató nem várható valamikorra? Milyen dolog ez?! Sandra egyébként megérdemelte az Oscart és az Arany Málnát is! :)
Andibandi10 2010 márc. 08. - 21:18:16
(37/234)
Maga az alakítás szerintem nem Oscar díjjas volt, nem volt benne semmi különös. Persze összességében õ egy nagyon jó színésznõ,megérdemli a díjat, de nem ezért!
Nekem a fekete srác alakítása tetszett nagyon!
Andibandi10 2010 márc. 08. - 21:15:57
(36/234)
Jaj gyerekek, gyönyörû film!!!! Gyönyörû... Kár, hogy csak kevés ilyen ember van!
8/10
DP@i 2010 márc. 08. - 07:52:29 8/10 Előzmény charlena08
(35/234)
Megkapta. A filmet még nem láttam, de már nagyon megnézném - senkinek nem éri meg egy Oscar-díjas filmet behozni?!