irredenta84 2013 júl. 09. - 19:16:11 Előzmény mierda
(194/234)
Én elõször csak angolul láttam, de többször megnéztem, mert én is kíváncsi voltam rá, hogy Sandra Bullock miért kapott Oscar-díjat. És szerintem is nagyon jól játszott benne, volt, hogy nekem is összeszorult a torkom a meghatódástól. A szinkron is nagyon jó, már több éve Für Anikó a magyar hangja Sandra Bullocknak, az utóbbi években ugyanis Györgyi Anna a Downton Abbey-ben szinkronizál, szerintem azért lett itt is Für Anikó. A plasztikai mûtétekre meg csak annyit írhatok, hogy engem nem érdekel, mit és hányszor varrtak át rajta, én a színészi alakításait nézem, nem azt, hogy mi változott rajta. A kedvenc színésznõm, és pont.
mierda 2013 jún. 06. - 22:16:58 Előzmény tesz-vesz
(193/234)
gyere kostold meg a kolbaszom, az nem ilyen uncsi
Sternanis 2013 máj. 19. - 16:26:20
(192/234)
Lehet, hogy vannak érdekesebb történetek, de ne feledjétek, hogy ez a film igazi, megtörtént eseményeken alapszik. Ehhez képest viszont egyáltalán nem igénylem, hogy bármit is másként meséljenek el, mint ahogyan az megtörtént.
Felül kell tudni emelkedni azon, hogy nem a filmmûvészeti szempontok itt most a fontosak, hanem a történet maga. A többi most nem érdekel.
tesz-vesz 2013 máj. 18. - 00:35:05 Előzmény zee944
(191/234)
pontosan így van
tesz-vesz 2013 máj. 18. - 00:23:56
(190/234)
sandra milyen nagyon megmondja a négereknek a gettóban a magáét hopsza, és még a haja szála se körbül.
micsoda egy bátor nõ, micsoda realitások. nekem meg megalszik a tej a poharamban.
offtopic
tesz-vesz 2013 máj. 18. - 00:21:49
(189/234)
teszteN
tesz-vesz 2013 máj. 18. - 00:20:57
(188/234)
borzalmas film, nézhetõen indul, de valahogy nem állnak össze a jelenetek, a karakterek borzalmasak, kidolgozottságuk nulla, fõként sandra, és a magántanár,

spoiler lehet:
az egy dolog, hogy vesznek neki egy saját vadonatúj terepjárót (ezt se tudom mondjuk megemészteni), de mikor azt összetöri, még meg is simogatják a fejét. mi van?
borzalom. amikor elmondja sandra a fociedzésen hogy hogyan játsszon, védje a családját, a csapatod a családod, már egyértelmûen tudtam, hogy egy ostoba rendezõvel van dolgunk. ezután már egybõl tud játszani, hoppá, bravó.
a kegyelemdöfés az volt, mikor megjelenik a sok edzõ az edzésen, és mikor kidönti az ellenfelet a tesztet, akkor egyszerre kapják elõ a telefont az edzõk, hoppá, milyen "menõ" jelenet, a hamburegeragyú 9 éves amerikai gyerekeknek meg tátva maradt a szájuk a jelenet nézésekor, kár hogy ilyet ma már a walt disney se enged meg magának vagy 15 éve, akkora gyerekes klisé
nincs kidolgozva semmi, nincs koncepció, a rendezõ azt hiszi elég leforgatni bizonyos jeleneteket a történésekbõl és kész a film, hát rohadtul nem így van, sajnálom ha sokan nem látják ezt.
7/10
Danijel 2013 márc. 14. - 14:48:40 7/10
(187/234)
Számomra az a tök érdekes, hogy egy létezõ átlagos(abb)-nak mondható családról szól a sztori, méghozzá majdnem egy idõben van az igazi majd a megfilmesített történet. Mint hogy ha bekopognának egyszer hozzád, (ha történt veled valami érdekes), és azt mondanák, -Hé, csinálunk egy filmet az életedrõl, és Brad Pitt fog játszani téged................:D
offtopic
baranyijo83 2013 febr. 23. - 16:36:14 Előzmény Marcipáncica_
(186/234)
nagyón jó film a szeretetrõl szól emberi bánásról nekem nagyon tetszett mindenkinek túdnám ajánlani sandrabullock nagyón jó benne
sid 2013 febr. 07. - 03:13:21 Előzmény Cordelia
(185/234)
A blind side amcsifociban inkább vak oldal, amerre az irányító nem lát, mert oldalazva áll a zsebben (kuszán fogalmazva). Csak kis megjegyzésként írtam. :)

Amúgy nagyon tetszett, de inkább a téma és a játékos, nem pedig a megvalósítás miatt.
10/10
pandamacko 2013 jan. 29. - 09:33:01 10/10
(184/234)
Szerintem nagyon jó film, elgondolkodtató, megható érdemes megnézni. Sandra B. amúgy is kiváló színésznõ, ebben is nagyot alakít!
sandros5000 2013 jan. 28. - 21:25:06
(183/234)
Akirõl a film szól most játszik nagydöntõt az nfl-ben, vagyis super bowlt. Február 4.-én lesz a meccs hajnalban, a sport 1 v 2-n, egészen biztos hogy mutatják majd a srácot, aki akarja megnézheti.

Õ van a nfl.com oldal nyitólapján.
lizikee_22 2013 jan. 10. - 19:27:57
(182/234)
Nagyon tetszett ez a film. Sandra Bullockot alapból szeretem, de ebben a filmben ahogy a magabiztos erõs nõt játssza nagyon megtetszett, gratula neki. És ahogy Michael szépen lassan de beilleszkedik a családba (bár mindig elõ kerül honnan jött), minden fontos részt ki emeltek a filmben amikor kicsit feljebb lép a "családi létrán": elõször nagyon szótlan alig akar beszélni , a családi "burkon" kívül van, aztán közbe közbe már beszél a családdal (kezd beilleszkedni), és a legvégén láthatjuk azt amikor igazán a család tagja lett: amikor oda megy a Sandra Bullockhoz és mondja hogy rendes ölelést kér (elbúcsúzás kép).
Nagyon aranyos, szép film!
10/10
Marcipáncica_ 2012 dec. 29. - 13:32:40 10/10
(181/234)
Megható, szép, kedves történet. Alapvetõen nem csípem Sandra B.-ot, és mikor megláttam ezzel a szõke hajjal majdnem kikapcsoltam, de örülök hogy nem tettem. Jól játszott el kell ismernem, engem most megvett kilóra :)
1/10
stanmore 2012 dec. 25. - 22:01:31 1/10
(180/234)
Dráma? Ez vicc,inkább egy unalmas limonádé.Sandra röhejesen teszi magát.Ezért Oszkárt adni,óriási blama.
AldersbacherFilmYeah 2012 aug. 20. - 22:52:48
(179/234)
Egy élmény volt ez a film.
Hihetetlen,hogy mennyire õszinte..A története remek,és a színészi játék meg zseniális.
Sandra Bullock nem véletlen a kedvencem..Istenien játszotta el a karaktert.
9/10
DDLL 2012 aug. 20. - 22:37:22 Előzmény M.Zs.F
(178/234)
oscar... na igen :) én nagyon vártam már, h egyszer oscar közelébe kerülhessen. Meg is lepõdtem, hogy õ kapta, de nagyon-nagyon örültem neki! :)
10/10
M.Zs.F 2012 júl. 20. - 00:39:08 10/10
(177/234)
Talán magam is meg fogok lepõdni ha visszaolvasom majd mit írok, pláne hogy Sandra Bullock nagy kedvencem Julia Roberts mellett. Viszont így gondolom, és tudom hogy nem fog változni a véleményem.

A filmrõl annyit, hogy manapság, amikor a csapból is folynak az újabbnál-újabb mozifilmek mindenféle témakörben, üdítõ volt megnézni ezt a filmet. Õszintén lehetett rajta nevetni, mosolyogni, és néhol könnyezni. Nehezen indult be, az elején még meg is fordult a fejemben, hogy lehet a Winter's bone mellett kellett volna inkább voksolnom. No de aztán bevonult Ms.Bullock..........

Szóval Sandra Bullock régóta nagy kedvencem, Féktelenül volt az elsõ amiben láttam, aztán azóta a filmjei nagy többségén vagyok túl. Nagy kedvenc a Nász-ajánlat, amiben egy hasonlóan diktatórikus és nagyhatalmú nõt játszik. A mozi az Õ játéka miatt is nagy kedvencem, jól áll neki a szerep. Viszont ebben a filmben ugyanaz mégis más. A film elején kifejezetten erõltetettnek tûnt számomra amit játszott-úgy tûnt nekem, mintha nem a dolgára koncentrált volna. A végére belejött úgy éreztem, vagy pedig megszoktam. Minden jó ha jó a vége-szokták mondani. Azt hiszem most sok embernél húzom ki a gyufát, de akármennyire is szeretem, és nagy kedvenc és imádom: nem adtam volna Oscar-t ezért a filmért Neki. Viszont ami még feltûnt, hogy Nála szintén kezd kialakulni a "jellegzetesség". Arra értem, mint ami szerintem csak az igazi NAGY színésznõk sajátja, tehát teljesen mindegy mit játszik, akkor is az a mimika, az a mosoly, vagy bármi jellegzetesen az övé. Rajta kívül Meryl Streep-en figyeltem meg eddig.

.........szóval bevonult Sandra, és elkezdõdött, bár még mindig lassan a film. És egész szépen vitték, bár ehhez Quinton Aaron játéka is nagyban hozzájárult. És Junior pedig egy üde folt az egészben. A lényeg, hogy vitték a filmet, és jól is fejezték be, megszerettem igazán a végére.
A laptopom memóriája nem túl bõ, és folyamatosan töltök új filmeket, de ez azt hiszem állandó marad. Valahol az egészen nagyok közt, valahol a Pretty Woman, Forrest Gump, Amelie csodálatos élete, és az Édes november között. Mert ott a helye.

10/10
szakakata 2012 márc. 25. - 19:15:45 Előzmény Spooner
(176/234)
Sandra nincs túl egy plasztikai mûtéten sem. Õ volt a reklámarca egy presztízs kozmetikai cég öregedésgátló luxus krémjének, aminél klinikai tesztek igazolták, hogy segít a bõrnek, hogy maximum 15 évvel fiatalosabb bõrre jellemzõ módon mûködjön. :) Az eredmény magáért beszél. :)
10/10
lenccs 2012 márc. 06. - 21:57:43 10/10
(175/234)
10 pontos. az pedig, hogy ehhez egy igaz sztori adta az alapot: 11 pont!