koo.sandor 2010 jún. 30. - 23:43:19
(114/234)
Nekem tetszett:)
ahogy az a nagy mackó fogja a kezében azt a reklámszatyrot,amiben ott van minden vagyona...
9/10
Protocall 2010 jún. 25. - 16:57:27 9/10 Előzmény Wilde
(113/234)
Szép kis elemzés, egyetértek veled. Hollywood profizmusát is hûen tükrözi a film, megtalálható benne az összes kellék, ami az életrajzi dráma receptjéhez kell. Hogy helyenként csöpög? Muszáj. Sandra Bullock végre megmutatta mire is képes. Nagyon jól alakítja a temperamentumos, céltudatos nõt, aki ha kell meg tud ijedni és el is tud érzékenyülni. Eddig én se tartottam sokra mint színészt, de most "villantott". Végre lemosta magáról a gagyi, bugyuta vígjátékos, kevés I.Q-s karaktert -amihez kellett az új frizura is, amitõl tartottam, de jobban áll neki mint a sötét (azért a botox-kezelést õ sem úszta meg). A többi szereplõ is remekül lett kiválasztva... Szóval a film egyben van, 10/9.
Wilde 2010 jún. 23. - 19:26:05
(112/234)
Nagy hal.
Csodaszép mozi, Burton legjobb munkája, és mondanivalója, legalábbis az egyik, ráhúzható az összes, "true story" álomgyári munkára, így a Blind side-ra is(azért majdnem követte az eredeti címet a magyar fordítás, hát nem?...:))
Szóval, van a valóság, ami talán nem annyira érdekes. Erre jön valaki, egy kicsit feltupírozza, kiegészíti, amitõl az nem változik meg igazából, ám egyszerûen színesebb lesz, érdekesebb, filmeknél meg mondjuk ki, jobban eladhatóbb. A tupír lehet érzelem, közösségi szellem, mondanivaló, élethelyzetek túldimenzionálása, szóval bármi, ami azért nem úgy történt IGAZIBÓL...de a nézõk néha nem a valóságra vágynak, hanem a tündérmesékra, amik azt sugalják, igen az élet ilyen is lehet-vagy ilyennek kéne lennie...:))
Odakint piszkos jó munkát végeznek ám az ilyen filmekkel, kevesen tudják, de mint utólag kiderült, az ilyen agyondicsért mozik mint pl az Amerikai gengszter jó ha egyharmad részt igaz....de kit érdekel, mikor jó kis film? Az egyszeri ember 120 percben szórakozni kíván, ezek a termékek pedig megadják nekik. Szándékossan írom: termék. Hollywood profitraéhes valami, de nincs ezzel igazából sok gond, jelentkezzen, aki itt rízsért dolgozik....senki? Köszönöm. A mértékek képezhetik vita tárgyát, a többi meg üres fecsegés.
Szóval, a Blind side mértékre vágott, profi termék, ami valós alapokra épülõ, érzelmes történetet mesél el, élvezhetõ és inspirálló mód. Slussz. Lehet csodálkozni, hogy egy fekete grizzlykölyköt szó nélkül felvesz egy fehér(!!!!!) gazdag család, és hazaérve nem a sövényvágót meg a mosatlant rakják a kezébe, hanem megágyaznak neki és vacsorával kínálják. Persze sztereotíp mód úgy mennek le reggel az emeletrõl,hogy az is lehet, ki vannak rabolva...de lám, nem minden színes egyforma. Lehet arra is rácsodálkozni, hogy ez a végtelen lassú srác szép lassan egyenlõ lesz akármelyik családtaggal, sõt egy felsõbb középosztálybéli nõ rájön, mennyire felszínes hülyeségeket kell elhallgatni barátnõi közt, és a sajnálkozás a szegények felé mennyire...ocsmány tud lenni, valahogy lenézõ is egyben. Aztán persze kiderül, a macinak van valamihez tehetsége, amihez sok ész nem kell, dehát a sport néha már csak ilyen. Jönnek a szokásos problémák...dehát ez már csak így van, hogy ismételjem magam. Nincs semmi olyan, amit a nézõ ne tudna elõre: most mégse gáz a dolog. A rendezés gördülékeny, a film néha humoros és bár párszor beuszik a szirup, fõleg a végén, el lehet viselni. És van benne egy motor, úgy hívják, Sandra Bullock. A színésznõt én magam nem tartottam sose sokra, olyan aranyos csaj a szomszédból. A Megérzés után le is írtam, aztán....tessék, jó,kapott egy Arany Málnát is a biztonság kedvéért egy másik filmjéért, így egy évben megjárta a mennyet és a poklot is.
Valamint az igazsághoz hozzátartozik, múlt évben szerintem labdába nem rúghatott volna: ám itt valóban élete legjobbját hozta, azonkívûl, hogy sose volt még ilyen csinos. A kötelezõ drámai dolgokat gond nélkül megoldotta, mégis, számomra az olyan apróbb pillanatok maradtak maradandóbbak, mint mikor elõször a fekete negyedben rákacsint a "szimpatikus" bandavezér.....Sandránk egyszerre tehetetlen, sebezhetõ, ugyanakkor felháborodott és harcias, ahogy paraszt beszólásokkal álltalában a nõk viselkedni tudnak-a szégyen érzetén kívûl. Kicsit talán sokat pattogott meg mindenbe beleszólt, de ha a valós Anne Touhy is így viselkedett, ki vagyok én hogy kritizáljam.
Azért beficcennek kicsit nyálas részek is, ölelés a végén, node az ilyesmit sokan szeretik úgyis, csak én érzem -meg még páran-feleslegesnek, ámde megint...mi van, ha így volt a valóságban is? Filmet néha amúgy se az átlag dolgokról érdemes forgatni.
Valami hihetetlen forgalmazói döntés nyomán ez a mozi, ami akkora bevételt elért, hogy ihaj, meg több díjra volt jelölve, csak dvd-n jön ki nálunk, nem is értem, mikor valami nyamnyadék nyemnyere Miley cicus nagyvásznon landol...ne már, komolyan. Nem fontos mû ez, kérem, de vállalható munka és szórakoztató történet egy igen jó fekete kezdõ színésztõl, és egy idõsödõ színésznõtõl, aki beérett komolyabb szerepekbe, és itt a fanyalgókat is meg tudta gyõzni, több van benne, mint gondolnánk.
És igen, cukorka,édesség, nyál: de a nyálunk fontos dolog, szerelmünk csókja attól is édes, és segít lebontani a kaját, többek közt az édességet is, amit azért majd mindnyájan szeretünk, és néha nagyon is jól esik...:))
10/10
tyler94 2010 jún. 23. - 01:34:57 10/10
(111/234)
10 pont!
Az Életrajzi drámákról mindig valami dög unalom jut eszembe, de ez nagyon bejött, egy percét se untam.
1 baj volt velem, hogy olyan hamar vége volt:D

Sandra az 1ik kedvenc színésznõm. Valóban nagyott alakított. Sok színész nem méretteti meg magát, és hasonló karaktereket keres.
Bámulatos, amit ez a nõ csinál... ahogy visszagondolok a régebbi filmjeire, ugyan az az ember, mégis teljesen más, HITELES személyiség.
Aligvárom a következõ filmjét, legyen az vígjáték, Krimi vagy egy újjab dráma.


Esetleg mondhatnátok hasonló filmeket!
o.O.doriii.O.o 2010 jún. 20. - 11:49:13
(110/234)
Nagyon-nagyon jó film! Mindenkinek ajánlom, tanúságos történet, ami ráadásul igaz is! Imádtam...
10/10
noncsa81 2010 jún. 17. - 14:41:53 10/10
(109/234)
Imádom... Soha életemben nem sírtam még filmen, hát ezen bõgtem... :) 10/10
G-x 2010 jún. 16. - 15:43:09
(108/234)
Nagyon jó film, ráadásul igaz történet alapján. A srác pedig van vagy 2 méter,meg ahogy a filmben is mondják,hogy az ilyen környezetben felnõtt gyerekek agresszívek lehetnek, mégis annyira visszafogott és szerény. Elképesztõ. 9.5/10
Sandra Bullock megérdemelte az Oscar-díjat, meg Junior a kissrác nagyon jó fej volt.
9/10
Ochoa 2010 jún. 13. - 21:27:07 9/10
(107/234)
Valóban jó film, nem unatkoztam egy percig se, pedig nem egy akciófilm. Ami igazán széppé teszi a egészet hogy igaz történet, ami csak a végén derül ki. Imádom az igaz történetekbõl készült jó filmeket és ez az! Bekerül a gyüjteményembe, az biztos.
BarlaPeti 2010 jún. 13. - 00:37:31 Előzmény zee944
(106/234)
Nem tudom hogy ugyanarról a filmrõl és ugyanarról az alakításról beszélünk-e... :) No comment!
BarlaPeti 2010 jún. 13. - 00:33:11
(105/234)
Hogy ebben Sandra Bullock mekkorát alakít... hihetetlen! :)
10/10
egy lány... 2010 jún. 11. - 19:14:05 10/10
(104/234)
remek film...remek szereplõk...remek történet.... minden remek(:
csak ajánlani tudom... számomra 10/10 ♥
Gabriella54 2010 jún. 09. - 17:41:02 Előzmény charlena08
(103/234)
Szerencsére megjelent a dvd, nálunk a tékában már kölcsönözhetõ!

Egy kis ismertetõ: http://www.primateka.hu/dvdfilm.php3?id=d7282

Nagyon csodálkozom, miért nem vetítették moziban is...már ennyire csak az akciófilmekre lenne igény? Persze ha be sem mutatják, hogy is lehetne rá igény? Tiszta 22-es csapdája!
9/10
athletic 2010 jún. 06. - 08:57:39 9/10
(102/234)
A legjobb film amit az utóbbi idõkben láttam!Sandra Bullock nagyon jól alakította a szerepét!Megérdemelt az Oscar díj!
TommyGun 2010 jún. 05. - 19:46:24
(101/234)
Lenyûgözõ film, csodálatos történet. Respect.
10/10
Carlo Abarth 2010 jún. 03. - 10:04:49 10/10
(100/234)
Szerintem ez egy nagyon jó életrajzi dráma...egyszerûen lenyûgözõ!!!
wrossi 2010 jún. 02. - 20:07:12
(99/234)
Ami elképesztõ ebben a történetben,hogy az utolsó szóig igaz,Michael Oher jelenleg is a Baltimore Ravens támadófalának tagja.Ez maga az amerikai álom.
wrossi 2010 jún. 02. - 17:39:07
(98/234)
A szívem szakad meg ezért a srácért,csak pofonokat kapott az élettõl mégis árad a tekintetébõl a jóság,az elsõ negyed óra után ez a véleményem.
9/10
kukec 2010 jún. 02. - 00:55:25 9/10
(97/234)
Jó film, szerintem érdemes megnézni!
solaris79 2010 jún. 01. - 17:07:36
(96/234)
Az a legnagyobb hiba, ha mások véleménye alapján nézed/nem nézed meg a filmet.

De ez csak az én véleményem...:-))
tamast2 2010 jún. 01. - 14:52:04
(95/234)
Most jo ez a film, vagy nem? Nezzem, vagy ne? A kommentekbol soha nem jovok ra, hogy ki okoskodik es ki irja az igazat a filmrol. Mar mellefogtam nehanyszor.