9/10
sexykex 2018 ápr. 03. - 12:53:04 9/10
(214/234)
Nagy Mike hátrányos helyzetű kölyök, de szerencséje van. Nem egyszer, sokszor.
Ha a gazdagok olyanok lennének, mint Leigh, akkor megbocsájtanám nekik, hogy gazdagok. Nem vagyok irigy és különösebben szegénynek se mondanám magam. Egyszerűen igazságtalannak tartom a kapitalizmust.
A filmmel nincs semmi bajom, már többször láttam. Sandranak nagyon-nagyon jól áll ez a szerep és ennyi szirup még belefér az életünkbe.
10/10
Towner 2017 márc. 15. - 10:48:39 10/10
(213/234)
Nekem harmadszor is nagyon tetszett. (nagyon kevés filmet nézek újra, belenéztem és nem tudtam abbahagyni)
olahmiki1959 2017 jan. 09. - 02:39:06
(212/234)
Szép, jószándékú tanmese - aminek valóságalapja van, és amire nyugodtan mondhatjuk, hogy ilyen is csak Amerikában történik - rengeteg hihetetlen epizóddal, mozzanattal, sokszor szájbarágósan, megmosolyogtatóan, és giccsesen.
Engem azonban valójában egy dolog érdekelt igazán: mire kapott Sandra Bullock Oscar-díjat?
És, miután megnéztem a filmet, sajnos azt kell mondjam, ez már a közröhej kategória, hogy egy ilyen, teljesen átlagos, hétköznapi színészi alakítás is Oscar-díjat érdemel.
Amerikában...
Teljesen egyértelmû, hogy a téma kapta a díjat, a tolerancia kihangsúlyozása, a hátrányos helyzetû feketék felemelésének bemutatása, és Amerika sokadik, lelkifurdalásából eredõ filmes törlesztésének szándéka. (Farkasokkal táncoló, stb., stb...:)
Elõttem már gyakorlatilag mindent leírtak, pro-és kontra ütköztettek érveket és ellenérveket, ezért nem fejtem ki hosszan a véleményemet.
Egyszer meg lehetett nézni - nagyjából ezt vártam, és be is jött - de Kathy Bates alakítása - amirõl valaki elõttem azt írta, hogy briliáns, hogy miért, fogalmam sincs - és Sandra Bullock tisztességes, de semmi különöset, semmi emlékezetest nem nyújtó színészi játéka nekem csalódás volt, az Oscar-díj fényében pedig pláne.
Ha abban az évben ez volt a legjobb nõi alakítás, akkor az amerikai film eléggé nagy bajban lehetett...:DD
Cordelia 2016 jan. 25. - 23:06:23
(211/234)
a film még Michael Oher-nek sem tetszik, pedig róla készült. Szerinte is csupa cukor és nagyban megnehezíti az életét, hogy csináltak belõle egy hõst, pedig semmi mást nem akart, mint egy tiszta ágyat, valami ennivalót és biztonságot.

Nemrég olvastam egy iráni irodalmár professzor könyvét, aki azt tanácsolja, hogy "ne keressük a könyvekben az életet".
te ezt átfogalmaztad, ezentúl a filmekben sem keressük...
5/10
Xxy92 2016 jan. 25. - 00:12:59 5/10
(210/234)
Kövezzetek meg, de nekem nem tetszett ez a film. Mind Sandra Bullock, mind a fõszereplõ srác színészi alakítása fenomenális, Kathy Bates pedig csak hab a tortán. Nem is ezzel van itt a baj, hanem a film realitásával. Azt mondják, igaz történet inspirálta, hát nem tudom. Akármennyire is szeretném, én képtelen vagyok elhinni, hogy egy, az amerikai felsõ tízezerbe tartozó család minden egyes tagja, fenntartások nélkül és szinte azonnal saját fiaként befogadjon egy 20 év körüli, 200 centi-120 kilós kombójú, hontalan, fekete srácot. Csak úgy vesznek neki egy zsírúj autót, amit az elsõ útján összetör, megsebesítve a saját gyereküket.... A helyzet mégis változatlan, és mindenki imád mindenkit.
Patetikus volt számomra ez az illúzió, ez az ábránd. Nagyszerû lenne, ha a világ errõl szólna, de ez sajnos nem igaz. Én nagyon szeretem a drámákat, rendszerint meg is siratom a mélyebb filmeket, de ezen kb. nevettem. Nem értem, hogy ezt miért nem látja senki.


10/5 (és csak a színészi játék miatt nem 4)
vargavera 2016 jan. 24. - 17:02:33
(209/234)
Szuper film, ne hagyjátok ki.
Akárzhányszor meg lehet nézni.
sadrok 2015 szept. 13. - 21:20:03
(208/234)
Nagyon szép film, és Sandra Bullock valóban nagyon alakít benne....
syuzi 2015 jún. 21. - 13:48:08
(207/234)
Nagyon szép film volt nem minden napi történettel:)Megható volt látni ezt a filmet:)
Tanulságos film volt nekem nagyon tetszett a film:)
proklima 2015 máj. 02. - 03:24:58
(206/234)
Kedves kosheen01!
Az elsõ mondatot olvastam el a hozzászólásodból, mivel ilyen terjedelmû írásokat nem szokásom végigolvasni.
"Megszólíttatva érzem magam akkor is, ha a "válasz" gomb lemaradt a hozzászólásodból."
Nem maradt le a "válasz" gomb, mivel nem egy konkrét hozzászólásról, hanem egy jelenségrõl írtam.
"Megszólíttatva érzem magam.."
Ebbõl nem volt nehéz kikövetkeztetni, hogy feltehetõleg arról a kb. 6 sorról lehet szó, amit a politika "elburjánzásáról" írtam.
Amit leírtam, az a véleményem.
Nyugodtan leírhatod, hogy szerinted meg "Óriási baromság!" és "Ökörség!" amit én írtam.
Nem fogok megsértõdni.
És akkor kvittek vagyunk.
Mivel az említett terület az, amirõl nem kívánok vitatkozni, mivel ellenkezõ esetben saját magamnak mondanék ellent.
Üdv
Proklima
proklima 2015 ápr. 30. - 16:30:58
(205/234)
A film igaz történetet dolgoz fel, egy amerikaifutball-játékos, Micheal Oher élettörténetén alapul.
A forgatókönyv Michael Lewis hasonló (The Blind Side: Evolution a Game) címû regénye alapján született.
Mint az elõzõ kép is mutatja, valós személy/személyekrõl van szó.
Vannak ilyen emberek is, szerencsére.
De ebbe a filmbe pártpropagandát belemagyarázni!
Óriási baromság!
Mert direkt azért vették magukhoz Michael Ohert, hogy ebbõl propaganda filmet forgassanak?
Ökörség!
Sajnos manapság úgy látszik, hogy a politika úgy megfertõzte az élet minden területét, hogy sokan már képtelenek "politikamentesen" gondolkodni.
Ez egy nagyon jó film, teljesen pozitív a gondolatvilága.
Szívmelengetõ életrajzi alkotás.
A színészek is jól játszanak, különösen tetszett "SJ".
Persze van akik másként látja.
Idézek a Mancs kritikusától:
"...ez egy lakberendezõi mozi. Falra hányt bûbáj a nappaliban, szeretetszõttes az elõszobában, a konyhában pedig egy örök darab: a nyáron is izzó családi tûzhely."
Szóval ilyen egy cinikus-kritikus.
Ha õt is befogadná valaki a családjába, talán változna a szemlélete.
A 10-es skálán 10 pont (ts:10).
10/10
sognatore 2015 febr. 21. - 16:48:28 10/10
(204/234)
Tényleg csodálatos. Válaszolva muller13 kérdésére, igen, a film is tetszett, az egyik kedvencem. A szereplõk természetesek, nincs túljátszva még akkor sem, ha a határtalan jóság miatt már talán valószínûtlennek is tûnhet. Nincsenek nagy hatásvadász jelenetek, nem ebben rejlik a szépsége, és nem emiatt köti le az embert. A történet példa értékét egyszerûen és mégis érdekesen mutatja be, minden percét élveztem. Nyugalmat és békét sugall. :)
10/10
Virág.. 2015 febr. 01. - 20:04:05 10/10
(203/234)
Ez egy csodálatos film az elfogadásról, a toleranciáról és a jóságról. Mint írjátok valóságos történetet filmesítettek meg, tehát nem csak egy szirupos amerikai film, hanem maga a valóság. És igen, vannak ilyen emberek.

Ha valaki ebben a filmben nem látja meg a csodát, attól én félek.
kakafej13 2014 dec. 28. - 17:24:45
(202/234)
Nekem csalódás volt. Azt hittem egy komoly életrajzi drámát fogok látni, de ez egy tipikus amerikai családi film. Gondolom sokaknak azért tetszik, mert igaz történeten alapul, ami valóban szép és megható. DE ha azt nézzük, hogy ezt hogy filmesítették meg...semmi pozitívat nem tudok mondani, sõt...(Csak Sandra Bullock alakítását, aki valóban jó volt.) Szívesen meghallgatom, hogy akinek maga a film tetszett, az indokolja meg, hogy miért jó. Vagy ha egy szép igaz történetbõl bármilyen filmet készítenek, az már "jó film"?!
tik1 2014 dec. 24. - 22:57:00
(201/234)
Kar hogy nem kosaras lett....
5/10
pelu 2014 szept. 23. - 07:45:55 5/10
(200/234)
Eléggé meglepõdtem, h milyen remek átlaga van a filmnek mind itt a porton, mind az imdb-n. Számomra egy egyszer nézhetõ, tipikus amerikai szirupos, aranyos kis történet volt, de semmi több. Voltak jó pillanatai, de olyan is, amikor nem sok kellett hozzá, h ne kapcsoljam ki az egészet. De ha nem veszi teljesen komolyan az egészet az ember, akkor néhol kellemesen mosolyogva el lehet nézegetni. S bár életrajzi filmként van elõadva, vajmi kevés köze lehet a valós élethez.
Sternanis 2014 szept. 11. - 23:22:17 Előzmény Damill
(199/234)
Igaz történeten alapszik. Szóval számodra giccses vagy sem, az életbõl merített a könyv írója.
Damill 2014 aug. 22. - 16:41:05
(198/234)
Jajj, ez a film mekkora giccshalmaz, ennek kellett volna arany málnát kapnia, nemhogy oscart :D. Nyilvánvaló, hogy ez megint Hollywood nyálaskodása a feketék felé az elfogadás jegyében, stb, nem azért kapott díjat a film, mert annyit érne. Lásd Gettómilliomos és a többiek.
7/10
Ray9610 2014 jún. 27. - 14:57:16 7/10
(197/234)
SPOJLERES
7/10
Ray9610 2014 jún. 27. - 14:56:46 7/10 Előzmény M.Zs.F
(196/234)
---- SPOJELRES ----

Abszolut egyetértek abban, hogy bármennyire is jól játszott, nem értem az Oscart. A forgatókönyv hibája vagy nem tudom minek az oka de például a jelenet az edzésen nagyon erõltetett volt, vagy a hirtelen egyik percrõl a másikra jobbb leszek, profin játszok klisé elmaradhtatlan itt is..... Az, hogy igaz történet alapján írták emeli az értékét a filmnek.
10/10
cico'ka. 2013 aug. 20. - 22:20:08 10/10
(195/234)
Most láttam elöszõr a filmet. Lehet, hogy túl szép, hogy igaz legyen, de akkor is van mondanivalója: ha van mibõl, akkor adj, és ne sajnáld, a másik pedig az, hogy higyj mgadban, és törj fel a csúcsra, ameddig lehet. Nekem az nagyon tetszett, hogy igaz történeten alapul, mert ez is azt bizonyítja, hogy igenis vannak olyan emberek akik képesek szeretettel fordulni mások felé, függetlenül a bõr színétõl, vagy származásától...
Szerintem ez a film tökéletes volt úgy, ahogy van. Jó színészek, és rendezés. :)