10/10
charlena08 2010 márc. 05. - 14:18:26 10/10 Előzmény ghalleck
(34/234)
EZZEL IS mélyen egyetértek :)))

Csak ismétlem magam, HA EZÉRT az alakításért Sandra nem kap Oscar-t, akkor nem tudom, ki érdemel??????!!!!!!!
10/10
charlena08 2010 márc. 05. - 14:13:52 10/10 Előzmény ghalleck
(33/234)
Milyen igaz!
És milyen KÁR :(( Nem tudom felfogni, miért nem kerül/t a magyar mozikba, már CSAK AZÉRT, mert Oscar-várományos, magáról a story-ról nem is beszélve! :((( Vagy azt gondolják, M.o.-n az efajta történetek tõlünk távol állnak?! Közben meg olyan gagyi filmeket behoznak hogy csak úgy süvít (tiszt. a kiv.-nek persze). No comment :SSS
Már most REPESVE VÁROM A DVD-t...
10/10
mountain 2010 márc. 01. - 19:22:44 10/10 Előzmény ghalleck
(32/234)
nekem nagyon tetszett a film, illetve maga a történet.örülök, hogy élnek ilyen emberek, akik így viszonyulnak másokhoz. és a történet megható és felemelõ, igaz nem akció film, nem fikción alapul, hanem egy igaz emberi történet.végre.
10/10
ghalleck 2010 febr. 28. - 13:21:51 10/10 Előzmény Scarface80
(31/234)
És ez bizony, a magyar filmforgalmazás újabb mélypontját jelenti.
10/10
ghalleck 2010 febr. 28. - 13:18:18 10/10
(30/234)
"csupa jót feltételez mindenkirõl és mellõzi az elõítéleteket"?
Igen? Akkor mi van Leigh Ann képmutató barátnõivel? Mi van Michael gettóbeli "haverjaival"? Collins barátnõivel? Az ellenfél játékosával a pályán? A tirpák szurkolóval a lelátón? Leigh Ann rokonával, aki a "karácsonyi" lap apropóján telefonál? A tanárokkal, akik elõször nem hajlandók figyelembe venni Michael-t?
A film természetesen megmutatja az elõítéleteket, és nem feltétlenül mindenkirõl feltételez jót. Ha így lenne, Leigh Ann nem vágná "pedigrés" barátnõjének a szemébe, mekkora nulla, Michael pedig nem törné szét a "tesók" kecóját.
Nem hiszem, hogy az alkotók közül bárki is bûnbakot keresett volna - nem ez látszik rajta. De az igenis igaz, hogy legtöbbünk távolságtartással hajlamos szemlélni azokat, akik úgymond, hátrányos környezetben nevelkednek és élnek. Ez a mozi a korlátok, gátlások ledöntésének története: hál' istennek, vannak, akiknek sikerült.
A film: tízbõl tizenegy.
9/10
bobo01 2010 febr. 24. - 23:24:29 9/10 Előzmény Lyl
(29/234)
az elõbbiekre reagálva egyetértek-számomra is ez a film egyik legnagyobb értéke:végig várod,h vmi elromlik, (!!!SPOILER:h ellop vmit, amikor összetöri a kocsit, h mi lesz Collins-al stb) és annyira jó, hogy nem:-)
egyszerûen megéri ilyen filmeket megnézni, újra elhiszed, hogy a világban vannak jó dolgok:-)
10/10
Lyl 2010 febr. 19. - 23:28:14 10/10
(28/234)
Bár némely pillanata a filmnek kissé közel állt a giccshez, de mindig belül maradt, finom eszközökkel tartva a színvonalat végig. Megrendítõ film, kiemelkedõ alakítások, 10/10.

***SPOILER***

Nem tudom, feltûnt-e másnak is, hogy az eldurvult világot bemutató filmekben edzõdve, amikor Sandra egyedül megy a veszélyes környékre, attól féltem, hogy történik vele valami. Vagy, amikor a Michael megkapja a szobáját, attól tartottam, hogy tesz valami rosszat. Még nézõként is szinte vártam, hogy valami baj legyen.
Kifejezettem örültem, hogy semmi ilyen nem történt a filmben, és megmaradt végig az a szál, amire már korábban utaltak páran itt, a szeretet. Ettõl jó igazán ez a film, hogy fel merte vállalni a szeretet erejét, csupa jót feltételez mindenkirõl és mellõzi az elõítéleteket.
Kiváló film!

***SPOILER***
10/10
susmuruss 2010 febr. 19. - 22:40:42 10/10
(27/234)
azt a budos mindenit.Amig neztem magamban vigyorogtam hogy milyen szep meset sikerult filmre vinniuk a rendezoknek. Aztan a vegen kiderult hogy igaztortenet alapjan keszult. Ledobbentem hogy ilyen van. K-----va jo film. 10/10
9/10
baica 2010 febr. 19. - 01:58:12 9/10
(26/234)
Jó kis film ez! Egy percig se éreztem unalmasnak. Nézze meg mindenki!! , Sandra meg is érdemel egy Oscart viszont én a Best movie kategóriába az Everybody1s fine-t hoznám ki gyõztesnek Deniroval, igaz nem is jelölték :D.
10/10
Shimmyke 2010 febr. 16. - 00:38:22 10/10 Előzmény ShelbyGT0303
(25/234)
Kedves Shelby!
Hát épp ez az...Rengeteg szegény embert fel LEHETNE karolni, de ez a család vállalta, hogy a közvetlen környezetük rosszallva tekint rájuk, vállalták a nehézségeket, mind lelki, mind anyagi értelemben, tisztán csak felebaráti szeretetbõl.

Abban igazad van, hogy sok ember rászorulna hasonló jótettre, de hány olyan ember él a földön, akinek lenne mibõl ilyet tenni, de mégsem teszi?
Vagy maradjunk csak abban, hogy hány olyan ember van, aki nap mint nap pazarol...
Lehet egy rendszert szidni, igazságtalannak kikiáltani, de míg egy rendszer tagjai nem irányítják más mederbe magát a rendszert, addig csak a remény marad, hogy lehet az egészet máshogy is csinálni...
Hogy lehet, mondjuk önzetlenül jót cselekedni!
És ennek a reménynek a fennmaradását ez a film, valljuk be, kiválóan támogatja.

Ez a film igenis jó példa az emberi összetartásra, a feltétel nélküli szeretetre és nem utolsó sorban arra, hogy hány olyan helyzet van az életben, ami gyökerestõl megváltoztat mindent, kívül-belül.

Bullock kisasszony megérdemli az Oscar-t! Már csak azért is, hogy végre egy felelõsségteljes, komoly és érett szerepben tetszeleg, nagyon jól! ;-)

Aki hasonló megindító filmet akar látni, bár a téma elég más, annak ajánlom a Fireproof címû filmet. Emberi-, leginkább társkapcsolatról szól:
http://www.imdb.com/title/tt1129423/
10/10
dekapetra 2010 febr. 13. - 11:44:31 10/10
(24/234)
Nagyon jó film! Egyetértek a korábbi pozitív hozzászólásokkal.
Messze a legjobb az idei Oscar jelöltek közül.
Sandra Bullock tényleg jót alakít.
És hogy az NFL-hez is kapcsolódik szinte tökéletes.
Go Ravens!:)
10/10
10/10
charlena08 2010 febr. 10. - 23:55:17 10/10
(23/234)
CSODASZÉP STORY. Végig a könnyeimmel küszködtem, annyira megérintett.
Sandra eddig is a kedvencem volt, de itt fölülmúlta önmagát. Én gondolatban már Oscar-t adtam neki ezért, de borzasztóan szorítok hogy ténylegesen meg is kapja!!!!
Az egész film, szereplõk, story, rendezés, minden a helyén. Nem tudok és nem is akarok belekötni. Tényleg jól írták alant hogy az egészet belengi a SZERETET. Ezzel mindent elmondtam :)))

10-bõl 10*-es! (pedig 10-et is ritkán adok!)
10/10
tegab 2010 febr. 09. - 16:19:34 10/10 Előzmény teva56
(22/234)
Nos, végignéztem a legjobb film oscar-jelölteket, és hát messze ez viszi a prímet. Remélem, megkapja, és Sandra Bullock is végre kiforrotta magát egy komoly szerephez, mégpedig brilliánsan megoldva feladatát. Amit az Ütközésekben nyújtott, jóval felülmúlta ebben a remekmûben
teva56 2010 febr. 03. - 21:12:18
(21/234)
Nagyszerû,szívet melengetõ film,végig a szeretet áradt a filmbõl.
Sandrának drukkolok az Oscar-ért megérdemli.
Michael Oher is nagyon jól játszotta
a kedves ,szerethetõ srácot.
S.Csaba 2010 febr. 03. - 08:16:32
(20/234)
Én is Sandra miatt néztem meg, de még a Golden Globe elõtt. Szerintem is nagyon szép film és nem csak egyszeri nézésre alkalmas. Szívmelengetõ és megható. Összességében kicsit hosszú, lehetett volna 10-12 percet még vágni belõle. De egy drámánál még talán ez a hosszúság belefér. Mindenesetre most közel került hozzá, hogy Oscar-t kapjon...
raven1011 2010 febr. 02. - 11:55:46
(19/234)
Nagyon jó film. Nem tudom miért nem adják itthon de ha esetleg mégis lesz szinkronos változat,akkor is az eredeti nyelven nézzétek...megéri...

Errõl a történetrõl egy másik hasonló film jutott az eszembe,akinek ez tetszett az is biztos tetszene. Rádió a címe és Cuba Gooding JR játszik benne Ed Harrissel. Az is nagyon jóóó film. :) Mellékesen szintúgy igaz történet. :)
10/10
Scarface80 2010 febr. 02. - 01:55:12 10/10
(18/234)
Itt nem vetítik......
10/10
Scarface80 2010 febr. 02. - 01:54:27 10/10
(17/234)
A film bevétele immáron 129,3 millió dollárnál tart, felülmúlva ezzel a népszerûnek számító Újhold és a 2012 sikerét. A Michel Ohert alakító Quinton Aaron, korábbi testõr is a nyomornegyedi életbõl emelkedett fel, és mivel Oher otthonához közel nõtt fel, a kritikusok szerint is nagyon jó alakítást nyújtott.
Michael Oher esete egyébként nem ritkaság az európai labdarúgásban sem. Több nagy játékos emelkedett ki dél-amerikai vagy afrikai nyomornegyedekbõl, mint például Ronaldinho, de a magyar Gera Zoltán is azok közé tartozik, akik mélyrõl felemelkedve lettek sikeresek a pályán.
Tücsök@ 2010 jan. 31. - 13:27:45
(16/234)
Szép film.
Sandra Bullock miatt töltöttem le...mondom ha már végre adtak neki egy Golden Globot ...muszáj megnéznem (egyik kedvenc színésznõm)

Nem tudtam viszont hogy ennyire "Igaz" igaz történeten alapul, a végén a sok kép az igazi családról + ez a Michael Oher most 23... szal nem is egy régi story...

Nagyon tetszett, megható de nem csöpögõs...
Elgondolkodtató, ahhoz képest, hogy nagyon amerikai(fõleg ugye a foci miatt).

Minimum egy Oscart-jelölést mindenképpen adnék Sandrának...(már csak azért is mert Õ elvállalta míg Miss Smile as Julia Roberts nem, gondolom nem ajánlottak neki eleget, nem hiszem hogy nagy költségvetésû film volt.)
nézzétek meg...
Móni Póni 2010 jan. 28. - 14:35:11
(15/234)
Nagyon jó film, én is egész végig a könnyeimmel küszködtem. Egy percén sem unatkoztam (pedig semmi izgalmas nem volt benne:))! Sandra Bullock megérdemelte a Golden Globe-ot ezért az alakításáért!