2/10
ariskerase 2011 jan. 27. - 08:15:31 2/10
(83/203)
Adok Clint Eastwood miatt 10/2.
slacio 2011 jan. 13. - 11:34:27
(82/203)
ez még az én ártatlan lelkemnek is túl romatikus volt :)
offtopic
Folgore 2010 szept. 29. - 22:52:42
(81/203)
Nem tudom, mikor teljesül be egy szerelem. Nem is tetszik ez a szó. Nekem ez a szó túl végzetes. A ragaszkodást hordozza magában, ami egy ember életében nem hozhat mást, mint csalódást, szenvedést. Mert semmi sem a miénk, de mindennek örülhetünk - ha tudunk....
dubcseksanyi 2010 szept. 29. - 22:18:24
(80/203)
Elképesztõ, hogy Clint Eastwood az õ filmes elõéletével ebben a témakörben ilyen jó filmet tudott rendezni és eljátszani a fõszerepet. Tényleg nem néztem volna ki belõle. Nyilván beskatulyázták korábban a rendezõk.
Hihetetlen finomságról tett tanúságot, hogy egy ennyire érzelmes történetet úgy tudott tálalni, hogy egy pillanatra sem billent át a giccs, a Danielle Steel regények oldalára. Külön pozitívum, hogy két viszonylag idõs ember tudta megmutatni a filmben, mi az igazi szerelem. Két szép fiatal részérõl sokkal egyszerûbb feladat lett volna. Talán az egyik legbiztosabb jele, hogy jó úton járt, hogy nem csak a nõk számára nyújtott élményt a film.
offtopic
Citromtorta 2010 szept. 29. - 21:24:47 Előzmény Folgore
(79/203)
Egyébként így lett volna, sztem jól látod..ez így szép és így jó...de ettõl még szerintem a beteljesülése, amikor szerelmeskednek. Azt hívják klasszikusan a beteljesült szerelemnek, amikor megtörténik a "dolog" addig csak plátói.
HodiKata 2010 szept. 29. - 21:18:14
(78/203)
Egyik kedvenc (romantikus)filmem. Annyira örülök, hogy véletlenül megláttam a TCM mai mûsorán, annyira magam alatt voltam ma, majd ez segít. Annak pedig különösen örülök, hogy angol nyelven nézhetem meg ismét, legutóbb tavaly nyáron láttam egy tengerentúli repülõúton. 3. vetítés és ebbõl 2 angol nyelvû, juhej.
offtopic
sofi 72 2010 szept. 26. - 19:54:54
(77/203)
Dehogy akkor beteljesült!!!!!!:)))))))))))))))

Pont azért nem lett az, mert nem vállalták be a kapcsolatuk folytatását!!!!!!

Az pedig, hogy esetleg, hogy végzõdött volna a kapcsolat, csak Francesca fejében játszódott le, és ezt közölte is.....Ez volt az egyik ok, hogy miért nem ment vele, a másik ok, pedig a család!!

Szerintem!!!!:))))
offtopic
Folgore 2010 szept. 26. - 19:29:28
(76/203)
A logikádat folytatva akkor beteljesült egy szerelem, ha elmúlt. Nem szívesen néztem volna meg a második részt, ami ott kezdõdött volna, hogy Franceska elhagyja a családját, és odaköltözik a szerelméhez, aztán jönnek a mézes hetek, utána pedig a hétköznapok, amikor is egyre gyakrabban gondol a családjára, a gyerekeire, a cserben hagyott férjére, ugyanakkor látja, hogy az új párja a munkájának él, és gyakran nincs otthon.... Azt hiszem, ezt alaposan végiggondolták mindketten. De talán még soha, senki nem fogalmazta meg pontosan, mi a beteljesült. Talán nem is kell. Mindenesetre a lehetetlent akarni, a megváltoztathatatlant nem elfogadni, és nem túllépni rajta a gyötrelmek alapvetõ forrása.
offtopic
sofi 72 2010 szept. 26. - 18:39:44
(75/203)
A kérdés jó. Valakinek elég 1-2 óra, 1-2 nap, ez esetben 3-4...!!???

Ha abból a szemszögbõl nézem, hogy egyáltalán létrejött a találkozás, akkor talán részben beteljesültnek lehet nevezni.

De az õ esetük, szerintem nem ez volt, hiszen igazából mindketten együtt szerettek volna maradni. Nekem legalábbis ez jött le. Az más kérdés, hogy a család melletti döntés közbeszólt. Attól még nem teljesedett be a kapcsolatuk.....csak megtörténtek a dolgok, aztán az elszakadás után próbáltak "túlélni". A folyamtos vágyakozás pedig megmaradt mindkettejük részérõl, ami szerintem egyértelmûen azt bizonyítja, hogy beteljesületlen maradt.
De lehet, hogy ezt csak én látom így. :)
Folgore 2010 szept. 26. - 18:10:00 Előzmény sofi 72
(74/203)
Vajon mi a beteljesült? Az ember életének legfontosabb jellemzõje, hogy semmi (SEMMI) sem tart örökké benne, hisz maga az élet sem tart örökké. Én úgy érzem, pont annyira teljesedett be, amennyire a lehetõségek megengedték, és még szerencsésnek is mondhatják magukat, hogy ennyire összejátszottak a véletlenek nekik. Azt hiszem, mindkettejük élete boldogabb lett ettõl a pár naptól. Valamit visszakaptak, amit elvesztettek, vagy eddig hiába kerestek.
sofi 72 2010 szept. 25. - 16:09:36
(73/203)
Nos...szerintem a film nem a szerelemrõl szól. Persze-persze, az a legszembetûnõbb benne, fõleg azoknak, akik nem tudnak, vagy nem akarnak a mélyére/mögé látni, de akkor sem!!!!

Ez egyszerûen a választásról szól. Én, vagy a család? Én, vagy Õk? Mi, vagy Õk? Lemondjak, vagy önzõ legyek? Kötelesség, vagy szabadság? Ha a "szabadságot" választom, mi a garancia arra, hogy egy idõ után nem válik-e az is rutinná, szürkévé, lapossá?? Megéri-e a kockázatot??? Ezek a kérdések amik végig kísérik a filmet. Legalábbis amikor néztem (többször is) mindig ez jött le. Francesca egy "bevándorló" elszigetelt háziasszony, egy távoli farmon, valahol a világ végén, tele kötelességekkel és a férje iránti hálával, aki magával hozta, ha úgy tetszik elmenekítette a "lehetõségek hazájába"!!! Az unalmas napi rutin szürkeségében és biztonságában tölti a napjait, miközben a családja nem is sejti, valóban mire is vágyott, vágyik igazán. Aztán mint derült égbõl a villámcsapás megérkezik egy idegen, érdekes, vonzó férfi, ráadásul a legjobb idõben, amikor egyedül van otthon.:)))
Végre az lehet, aki valójában is.....igaz, csak pár napig, de ez a pár nap a legszebb az életében!!!!!

És itt nem az a lényeg, hogy megcsalja-e a férjét, vagy sem, mert igazából az alatt a pár nap alatt nem is a családja által ismert ember, hanem az a nõ, akit a környezete nem is ismer. Tehát ha úgy vesszük, nem házas, nincsenek gyermekei...stb..!!!!
"Robert" mellett élheti a valós énjét, teljesen õszintén és szabadon. Tulajdonképpen mellette döbben rá, hogy más is lehetne...másképp is élhetne...!!!!!
A kezdeti flörtbõl, ami a kölcsönös szimpátiából, vonzalomból indul, feltör a szerelem, a valós, amit elõtte még nem tapasztalt!!! Talán egyikük sem. Ez a sokkoló a filmben, mert itt válik drámaivá az egész történet. El lehet e menni, itthagyni az egészet úgy, hogy hátra sem fordulunk, vagy elfojtjuk...tovább csináljuk a semleges szürke "boldognak" elkönyvelt nyomorult kis életünket, mindezt elsõsorban lelkiismeretünk megnyugtatása céljából, hogy elmondhassuk, nem hagytuk el a gyerekeket, hanem a kötelességeknek eleget téve, meghajolunk. Vagy választjuk a bizonytalan ismeretlent, ami lehet, hogy ugyanígy végzõdik!!!???

Õ döntött. A legszigorúbban, saját magát háttérbeszorítva, ahogy szerintem a legtöbb nõ döntene. A család mellett. Így elnyerte a lelki békét, de csak a konvenciók szempontjából, mert a saját érzései miatt élete végéig boldogtalan maradt......egy beteljesületlen szerelem, kapcsolat tudatával a háttérben.

Okulásul pedig, vagy talán a "bûnei" feloldozásául megosztja gyermekeivel a TITKOT, ami az õ életükre is végül nem kis befolyással lesz!!!

Ez a film nem lett volna az, ami, ha nem Meryl Streep Francesca!!! Ez biztos!!!!!
Felejthetetlen, mindig aktuális történet, ami bárkinek, bármikor igencsak elgondolkodtató lehet!

Ennyi.
2/10
offtopic
Gyula.. 2010 szept. 25. - 12:49:39 2/10 Előzmény Eternity
(72/203)
Érdekes következtetés: aki könnyekben tocsog a film miatt, az volt szerelmes, aki pedig kifejti, hogy nem tetszett, az sosem volt szerelmes.
Elég szánalmas feltételezés.Kicsit túl fanatikus vagy, nem kéne. A film számomra merõ giccs, a tartalma pedig hamis. Meryl bántóan csúnya, Eastwood semmit mondó.
Eternity 2010 szept. 23. - 01:24:32 Előzmény Gyula..
(71/203)
Ezek szerint kedves Gyula, nem érezted még a mindent majdnem elsöprõ szerelmet még ebben az életedben... majd megtudod, és emlékezz!
Folgore 2010 szept. 19. - 23:49:32
(70/203)
Vannak filmek, amiket akárhányszor meg tudnék nézni. Nos, ez nem az. Ezt maximum tízszer tudnám megnézni. Most tartok az ötnél....
kisgidus 2010 júl. 05. - 20:42:01
(69/203)
Ebben a szerelmes filmben a legjobb Meryl. Imádtam nézni és vele sírtam a végén, gyönyörû film, legalább egyszer mindenkinek látnia kellene
10/10
Istenasszony 2010 júl. 02. - 10:27:19 10/10
(68/203)
Nagyon szép film, Meryl Streep csodálatos, mint mindig.
kozmamonika 2010 máj. 31. - 15:15:01
(67/203)
A szívembõl szóltál, mind a kétszer.
kozmamonika 2010 máj. 30. - 15:05:28 Előzmény kaktuszfüge
(66/203)
Látod, nekem meg nagyon sok kéz kéne ahhoz, hogy össze tudjam számolni. Régen a Top Gun-nal voltam így.
kozmamonika 2010 máj. 30. - 15:04:31
(65/203)
Nálam filmdráma kategóriában abszolút ez a Nr. 1. Vitán felül. Sosem fogom tudni megmagyarázni, miért. A második pedig a Zuhanás.
Aki nem látta volna, feltétlenül ajánlom.
Sorozatfüggõ 2010 máj. 24. - 15:21:20
(64/203)
Most látom, hogy a TCM nem szinkronizált filmeket ad. Hát akkor hajrá angolul beszélõk.