Suziy 2014 máj. 01. - 12:49:24 Előzmény bittermoon1992
(143/203)
Biztos, hogy van... de ez a szerelem hiteltelen, nem adnék neki 5 percet. A nõnek lépnie kellett volna, szegény szerelmes krapek Robert Kincaid nem várjon hiába.... bolond az a krapek, hogy a személyes tárgyait is ráhagyta erre a bizalmatlan Nõre, de az is lehet, hogy a többi Nõ az életében még hülyébb, megbízhatatlanabb volt .
bittermoon1992 2014 febr. 24. - 21:17:38 Előzmény Deniss
(142/203)
***SPOILER***

Van ilyen szerelem... Akár 50-60 évesen is. Az pedig nagyon szubjektív, mit értünk feslett alatt. Ez a karakter számomra semmiképpen nem az.
7/10
Deniss 2014 febr. 24. - 19:31:01 7/10
(141/203)
*SPOILER*
40 evés asszony hogyan tud olyan szerelemben esni hogy meg öreg korara sem felejti el?
Tipikus ribancot alakított Meryl ebben a filmben. Undorító amit csinált az a no a férjével szemben !7/10
10/10
marxengelszleninsz 2014 jan. 27. - 10:33:49 10/10
(140/203)
Szinte hihetetlen, hogy az egykor magnummal rohangáló kemény fickó Eastwood milyen elképesztõen mély, érzelmekkel teli mûremeket volt képes létrehozni. (Azóta persze már többször bebizonyította, hogy a legnagyobb rendezõk között van a helye.)
A romantikus filmek egyik legnagyobb hibája általában, hogy cukormázas sziruppal, giccsben úszva tálalják, Eastwood azonban rendkívül jó ízléssel nyúlt a témához, minden jelenet hiteles és valódi, nincsen szépelgés, nincsen cukormáz, ennek ellenére ill. éppen ezért lesz megindító a történet.
Erre a filmre csak 10 pontot lehet adni.
10/10
sanderson 2013 aug. 16. - 16:25:49 10/10
(139/203)
A hûtlenségrõl sok jó filmet készítettek. Ez az egyik legjobb közülük. 10/10 Még néhány jó film ami errõl szól: Veszedelmes viszonyok, Zuhanás a szerelembe, A hûtlen, Séta a holdon, Az angol beteg....
9/10
napraforgó 2013 júl. 13. - 17:43:55 9/10
(138/203)
Bizony. És erre a másik helyzetre ragyogó példa Tolsztoj Anna Kareninája. Sok filmen is feldolgozták. A nõ elhagyta a férjét az új szerelemért, de mégsem lett boldog, mert a társadalom kiközösítette, a csábító férfit meg nem. Amikor a fickó egy elõnyös házaságról kezdett tárgyalni, a nõ öngyilkos lett. Lehet gondolkodni, hogy volt-e értelme. Mert ha csak szeretõt tart, még mindig a társaság elismert dámája maradhatott volna...
Kreszcencia 2013 júl. 13. - 17:36:23
(137/203)
pár napja láttam egy másik filmet (take this waltz), amiben az alaphelyzet ugyanez volt, és a nõ úgy döntött, hogy ott hagyja a férjét a szerelem kedvéért. és ott az volt a konklúzió, hogy az új szerelem is régi lesz elõbb-utóbb, lehet, hogy elõbb, mint utóbb. és akkor ott marad a kérdés, hogy mit adtál fel miért, és hogy megérte-e.
ez olyan fura ellentmondás nekem. pl most is olvastam valahol, hogy a párok nemtudom hány százaléka, de döntõ hányada 15 év után évente 1-2x szexel… és ez természetes??
ebben a társadalomban az a normális meg a preferált család meg párkapcsolati modell, hogy az emberek egy életre választanak maguknak párt. de ez hogy egyeztethetõ össze azzal, hogy szerintem az emberek többsége, ha elvonatkoztatunk mindenféle társadalmi kontextustól, alapvetõen szeretné, hogy az akivel tölti az idejét, megõrüljön érte és fordítva. a kettõ nem létezik együtt? :)
ha jobban belegondolok, nem is tudok dönteni ebben a kérdésben, úgy értem, hogy mit tettem volna francesca helyében. eszerint az ember nem élhet a vágyainak, és felelõsségtudatból vállal egy helyzetet, amiben még 20-30-40 évig él, és igazából nem is teszi boldoggá. ha pedig a vágyainak él, akkor kirekeszti a társadalom (mint ahogy azt a másik nõt is kiközösítették)…
10/10
kata3 2013 márc. 17. - 14:31:08 10/10
(136/203)
Kedvenc film, akárhányszor nézõs. Mikor elõször néztem, felületes voltam és háttérként ment, és így nem is tudott megfogni. De noszogattak, milyen jó film nézzem meg... és bizony nem bántam meg. A film megfogott, beszippantott. :-)
Kitûnõ alakítások és jó forgatókönyv, egyszerûen zseniális. 10-es.
sofi 72 2013 febr. 22. - 20:58:30
(135/203)
Igazad van. Csak annyiban egészíteném ki, hogy talán nem is a romantikus jelzõ rá a legjobb, hanem a realista!
Totálisan életszerû és szerintem ez az, ami mindenkit nagyon megfog benne. :)

Ez nem egy szirupos "jaj de jó lenne, ha velem is ez megtörténne egyszer" sztori. Ez, illetve az ehhez hasonló történetek sok emberrel megesnek azokban a hétköznapokban, amikrõl sokszor azt hisszük, nem történhet velünk már semmilyen csoda. Mégis megesik. És sajnos a filmbeli szereplõkhöz hasonlóan sokan nem tudnak, nem mernek, vagy nem akarnak élni a lehetõséggel.

Pedig...lehet, hogy kellene. (?)
orsi9 2013 febr. 22. - 20:41:52
(134/203)
Nem tudom láttam-e már ennél szívszorítóbb romantikus filmet...,és ehhez az is hozzá tartozik,hogy sírtam rajta mint egy óvodás kisgyerek.10/10 nálam!!!!
10/10
MaKatka48 2012 dec. 28. - 18:58:53 10/10
(133/203)
Nekem ez a film abszolút 10-es, nem tudom hányadszor néztem meg. Szép történet, remek dialógusok, remek alakítások. Clint Eastwood -nak ez a romantikus szerepe kivételes és mindig újra meglepõdöm, hogy mennyire hitelesen alakítja. Nekem az a csúcs, amikor áll az esõben, csorog róla a víz.......és csak néz, de abban a tekintetben, abban az arckifejezésben minden benne volt......
9/10
Sadenal 2012 nov. 07. - 15:44:19 9/10
(132/203)
Ez a film nagyon fáj. Az egyik leggyönyörûbb film a romantikus-dráma mûfajban. Mesteri alakításokkal...

SPOILER

Amikor Eastwood kocsija ott áll Streep-ék elõtt és Streep át akar menni Eastwood kocsijába, de tudják hogy nem lehet. Istenem hogy sírtam azon a jeleneten...:O



9/10
8/10
AldersbacherFilmYeah 2012 aug. 23. - 21:49:14 8/10
(131/203)
Zseniális film.Nagyon elgondolkodtató.A színészek remekül alakítottak, a történet iszonyú jó!
Kicsit lassan bontakozik ki,de egyáltalán nem gond.Ez a film egy kincs.
8/10
10/10
kata3 2012 aug. 19. - 14:43:19 10/10
(130/203)
Spoilerek lesznek benne!!!

Kedvelem a lassú filmeket, a többszöri nézés pedig nekem már nagyon megy! :-D Elõször a közepét láttam, aztán az elejét, és most a végét is. Így végre összeállt a film. És nem mondhatom el senkinek... alapon most elmondom, hogy zokogtam a végén...
*** SPOILER*** ahogy ott áll a hídon és szórja... én már álltam ott -kívánságra- és szórtam. Aki már csinálta, az tudja milyen érzés... leírhatatlan. ***VÉGE***

Eastwood papa áttörte nálam azt a falat, ami eddig köztünk volt, mert hát nem igazán tartoznak a mûfajomba az õ filmjei. Láthatóan és érezhetõen a szereplõk játékától még nem lenne olyan jó a film - nem bántásként, mert imádom Merylt, de más szereplõkkel is eltudtam volna képzelni. Maga a sztori semmit sem érne a forgatókönyv és a fényképezés nélkül (a keze a kocsiajtó kilincsén, a gyönyörû táj madártávlatból), és persze Eastwood rendezésétõl jó a film.

Nem szirupos, nem csöpögõs, nem is kell annak lennie. Mégis televan érzésekkel... megérinti, elgondolkodtatja az embert, vajon mit tenne Francesca helyébe annál a bizonyos zöld lámpánál...
És köszönöm, hogy felhívtad a figyelmemet erre a kitûnõ filmre. :-)
10/10
Hematit 2012 aug. 19. - 12:39:30 10/10
(129/203)
Nagyon JÓ film!
Tanulságos.
Mindenkinek ajánlom a figyelmébe!
offtopic
sofi 72 2012 jún. 01. - 20:08:24
(128/203)
Teljesen igazad van! Egyetértek veled, bár nem járok ilyen cipõben, mégis megtudlak érteni. A gyerekeknek sokkal rosszabb egy ócska házasságban felnõni, mint elviselni egy rövidebb traumát, amit okosan talán orvosolni lehet.Kulturált szülõkkel pedig a válást is klasszul el lehet intézni.
A lényeg, hogy nem élsz hazugságban és felvállaltad! :)
És lehet, a gyermekeidnek fájt az elválás, de majd felnõttkorukban visszatekintve neked fognak igazat adni. Sõt, még az is elképzelhetõ, hogy látva és tapasztalva a te boldogságodat és bátorságodat a váláshoz, õk sem fognak egy sz@ar házasságban stagnálni évekig.

Rövid az élet, és sajnos (úgy néz ki) csak egyszer élünk!
meszi73 2012 jún. 01. - 19:17:03
(127/203)
én úgy nõttem fel, hogy azt láttam tûzön-vízen keresztül együtt
ez arra volt elég, hogy a nem mûködõ házasságomat elhúztam 18 évig, mert ezt tanultam meg, hogy mindent tûrni kell ...
talán a gyermekeimnek lesznek "választható útjaik"
meszi73 2012 jún. 01. - 19:12:21
(126/203)
igazad van még nem járok az életem végén... de nem is állítottam, hogy soha nem fogom megbánni ... azt írtam egy percig sem bántam meg... nyilván a mai fejemmel mondom
és nyilván én sem úgy álltam az oltár elõtt, hogy majd jól elválok ...
és nyilván a két gyermeket sem úgy vállaltam, hogy a cél, hogy csonka családba nõjenek fel ...
fura, mikor valaki úgy kritizál, hogy nem ismeri a részleteket
10/10
oncogito 2012 jún. 01. - 14:32:53 10/10 Előzmény meszi73
(125/203)
A gyerek már felnõtt és elmesélte?
És te már életed végén jársz, hogy ki tudd mondani: egy percig sem bántad meg?
meszi73 2012 máj. 31. - 20:39:22
(124/203)
én kiszálltam, és egy percig sem bánom... a gyerekek lelkét igenis meg lehet óvni, igaz ezt minden részt vevõnek akarni kell!