Sorozatfüggõ 2010 máj. 23. - 18:37:28
(63/203)
Május 30-án vetítik este 9-kor a TCM-en, aki még nem látta, ne hagyja ki!
kaktuszfüge 2010 márc. 30. - 18:40:32
(62/203)
Hihetetlenül szuper film. 2 kezemen nem tudnám megszámolni hányszor láttam már.És még mindig ugyanazt nyújtja ,a hatása elsöprõ.Sokszor megnézem még ezután is.Kedvenc filmjeim közt tartom számon. 10/10
10/10
PubiPotter21 2010 márc. 25. - 23:35:54 10/10
(61/203)
Rendkívül megható egy film..Meryl Streep és Clint Eastwood nemes egyszerûséggel zseniális..a könnyeimet nyeltem a végén..
julia86 2010 jan. 16. - 17:40:36 Előzmény mildi
(60/203)
Az ehhez hasonló mindent elsöprõ, ellenállhatatlan érzelmek közepette sajnos azok az ész érvek,amiket leírtál - és amelyek egyébként nagyon helyes gondolatok - egyszerûen nem mûködnek... én mint "áldozat" tapasztaltam meg egy a filmtõl azért eltérõ, de ugyanolyan súlyos és megbocsájthatatlan helyzetet, és bár nagyon nehezen, de mára már sikerült megértenem a "másik oldalt" is...
7/10
mildi 2010 jan. 08. - 18:26:15 7/10 Előzmény gioa
(59/203)
Rendben van, ez a te véleményed, neked ezt adta a film.

Csak a pontosítás kedvéért: sehol sem írtam, hogy máglyára kell küldeni Francescát. Azt sem, hogy ördögi nõszemély. Hol olvastál tõlem ilyet? Világosan leírtam, átérzem a helyzetét, nem ítélem el meredeken a tette miatt, csak éppen számomra nem példa értékû amit cselekedett. Nem csak két véglet létezik: a megkövezés, és az angyalosítás - ezek között vannak egyénenként más és más árnyalatok. Francesca számomra nem ördög, de nem is angyal, alapvetõen rendes nõ, aki hibázott.
Mint már írtam, távol áll tõlem az olyan téma, amelyben házasságtörést, vagy egyéb gyarlóságot mutatnak be követendõ példaként.
Tudom, a mai világban ez nagyon furcsa felfogás, ma már nem divat a hûség - nem csoda, hogy a hozzászólók többsége nem ért velem egyet.

Nem értem, miért kell a Francesca imádóknak a konzervatívabb tábort lekezelni, kioktatni! Én tíz éve vagyok házas, két gyerekem van, és bármilyen furcsa, némi élettapasztalatom is van. Bármilyen furcsa, férfi sem vagyok!:)

Jó fórumozást mindenkinek!
filiszteus 2010 jan. 08. - 00:11:08
(58/203)
A feleségemnek is a kedvenc filmje. Ez nem arra utal, hogy szívesen felcserélne egy fényképészre? Férjek, ha jót akartok, ne utazzatok el egyedül hosszabb idõre!
A film tényleg szép, hihetetlen érzékkel egyensúlyoz a csöpögõs határán és soha nem billen át. Ha megnézi valaki, talán egy kicsit újra tud érezni, bármilyen elfásult.
2/10
Gyula.. 2010 jan. 07. - 00:11:25 2/10 Előzmény gioa
(57/203)
Elnézést, hogy férfi létemre merek hozzászólni a nõk kedvenc filmjéhez: azt az oldalt képviselem, mely szerint Franciska néni nagyon is elítélendõ. Nem kell máglyára vetni, de valóban tiszta nõ lenne? Nekem nem kellene ilyen asszony.
Gyanúsak azok a hozzászólók, akik ennyire odavannak érte, hogy körmük szakadtáig védik.
Lehet ez már személyeskedés, le is lépek.-:)
10/10
gioa 2010 jan. 06. - 22:35:36 10/10 Előzmény mildi
(56/203)
Már ne haragudj, de azért túlzásokba ne essünk már:
"Francesca igen rossz példát mutatott a gyerekeinek - fõleg a lányának, aki egy megható monológban el is mesélte örömtelen házasságát, látszott rajta, a mama példáját fogja követni.
Ki tudja, hány nézõnek lett a példaképe Francesca, hány emberi élet ment tönkre a film hatására!"

Nem kellene máglyára küldeni, mert szerencsétlennek nem huszaséveiben jött el a nagy Õ!
Ez a nõ végigvitte a házasságát felnevelte a gyermekeit, (betegségben, egészségben, gazdagságban, szegénységben,) tehát önfeláldozó volt! S mint említette szerette a férjét csak nem ugyanazzal a hévvel, sõt ha jól emlészkszem van egy jelenet a film végén, amikor a haldokló férje mellé fekszik és elbúcsúzik tõle!
Valóban ilyen ördögi nõszemély lenne?!!! Nem hiszem...
Férfik és még fiatalok szoktak így vélekedni a filmrõl, bocsáss meg ha személyeskedtem!
s mégegyszer téged idéznélek:
"a filmmûvészetet szubjektíven lehet csak megítélni, mindenkinek mást ad a a film, más érzéseket kelt - fölösleges vitázni, gyõzködni a másikat, mert mindenkinek mást ad."

Nos nekem nagyon sokat adott a film és Francesca személye, csodálatos történet az egyik kedvencem!
Már nem hiszek a tündérmesékben, házas vagyok és pédaértékûnek tartom Francesca önfeláldozását!
10/10
gioa 2010 jan. 06. - 21:52:26 10/10 Előzmény mildi
(55/203)
Akkor téged idéznélek:
"a filmmûvészetet szubjektíven lehet csak megítélni, mindenkinek mást ad a a film, más érzéseket kelt - fölösleges vitázni, gyõzködni a másikat, mert mindenkinek mást ad."
StreepM 2010 jan. 05. - 15:08:10
(54/203)
Szerintem ez nem tartozik ide, nagyon is jó összefoglalót írt.
StreepM 2010 jan. 05. - 15:06:32
(53/203)
Egyik kedvenc Meryl filmem. Csodálatosan játszott benne, mindig meg rígat. Bár sok igazság van abban, amit Mildi írt, erkölcsileg én sem díjazom a szereplõket. De hát ez csak egy film.
7/10
mildi 2010 jan. 05. - 14:23:26 7/10
(52/203)
Biztos, hogy nekem szántad a hozzászólásodat? Nem igazán értem, mi a gondod. Eszem ágában nincs megsértõdni, csak beszélgetni egy érdekes, emellett kényes témájú filmrõl. Ezek a fórumok azért vannak.

Jellegzetes magatartás a fórumokon, ha valakivel nem értünk egyet, akkor jön a személyeskedés, lejáratás. Ha nem tudunk okosat írni, akkor jön a "de sok szabad idõd van" - a helyesírási hibák taglalása is jó módszer.
Egyébként villámgyorsan gépelek. Inkább írok egy részletes hozzászólást, minthogy azt írjam: "Fú, de király" vagy "Töxar film" .
Akinek nem tetszik a filmkritikám, akkor engedje el, ne foglalkozzon vele, vagy vitatkozzon személyeskedés nélkül. :)
7/10
mildi 2010 jan. 03. - 19:00:13 7/10 Előzmény Iryx
(51/203)
Én is ezt tenném! Igazad van, más, amikor az ember szipogva megnéz egy romantikus filmet híres-neves sztárokkal, és más, mikor a saját bõrén érzi, vagy a szomszédasszonyt, vagy kollégáját látja ilyen helyzetben. Vagy ha pont õ a megcsalt fél.
A nézõk közül hányan vannak, akik szívesen lennének Francesca gyerekei helyében?
Ki szeretne Francesca felszarvazott férje lenni?
Mit szólnának, ha a valamelyik szülõjüktõl hasonló végrendeletet kapnának?
Nagyon frappáns megoldás volt a film/könyv részérõl, hogy kerettörténetbe tette a cselekményt.
De ha jobban belegondolunk, az elég meredek dolog, hogy Francesca halála után így kitálalta titkát a gyerekei elõtt. Filmen jól mutat ugyan, mindenki végigzokogta a szakítást az esõben, szép volt a zene, a szerelmes pillantások, a katarzis létrejött, de a való életben ez elég szomorú, és káros hatású a titok nyílt feltárása.
Pszichológusok szerint egy alkalmi szexkapcsolatot inkább el kellene rejteni a családunk elõl, mert nagyon meg lehet vele sebezni a párunkat, gyerekünket. Amirõl nem tudunk, az nem fáj.
Sok "Francesca" él a világon, nem is kell meredeken elítélni õket, hiszen sokat szenvednek az érzéseiktõl. Ami megtörtént, az megtörtént, nem kell zsákruhát ölteni, és homokot szórni a fejünkre, de nehogy már büszkék legyünk a félrelépésre!
Francesca igen rossz példát mutatott a gyerekeinek - fõleg a lányának, aki egy megható monológban el is mesélte örömtelen házasságát, látszott rajta, a mama példáját fogja követni.
Ki tudja, hány nézõnek lett a példaképe Francesca, hány emberi élet ment tönkre a film hatására!
Legalább is én rossz szájízzel néztem végig, sosem voltam oda az olyan filmekért, amikor gyilkosokat, gonosztevõket, vagy csak nagyokat hibázó, mások életébe bele gázoló embereket mutatnak be "szent áldozatként", mi több, követendõ példaként.
Nem mondom, hogy tiltsák be, mert érdekes témát boncolgat, de óvatosan kell nézni, és értelmezni - szerintem. Lehet, nem kéne ennyire szõrszálhasogatónak lennem, lehet, ezt a filmet csupán csak hüppögve kellett volna megnézni, gyönyörködni a szép tájban, és az agyalást kihagyni...
10/10
Iryx 2010 jan. 03. - 00:00:47 10/10 Előzmény mildi
(50/203)
Attól tartok, sokan azok közül, akik romantikus érzelmekkel megnézték ezt a filmet, másként vélekednének, ha mondjuk a szomszédjuk lenne Francesca.

Tudjuk-e vajon, hogy holnap ki csenget be hozzánk? Nem várunk igazából senkit. Talán mindenkinek van egy fényképésze, és még pár hídat is le kellene fényképeznünk, míg élünk.
Francesca nem kikapós, és nem is gondolja úgy, mint a sampon (vagy mi?) reklám, hogy “megérdemlem”, a kényeztetést. Nem. Megtudja, mitõl boldog, nagyon boldog, hogy aztán megtudja: mi az, ami fájdalmasan nagyon tud hiányozni.
Felvetõdött bennem egy gondolat: ha úgy döntenék, ahogy F., vagyis a maradás mellett, akkor biztos úgy szeretném, hogy soha senki ne tudja meg a történetünket…ne maradjanak árulkodó jelek, levelek, emlékek. Csak egyszerûen, magyarázat nélkül kérném, hová szeretnék kerülni poraimban.
Nofri 2009 dec. 18. - 02:56:06 Előzmény mildi
(49/203)
a férjnek itt nincs még statiszta szerepe sem.ez nem róla szól.és nem ellene irányul.
a szerelem pedig nem elkerülhetõ.jön és visz.aztán ki mennyire döglik bele.:)
7/10
mildi 2009 dec. 17. - 23:23:19 7/10
(48/203)
Megértem én, hogy létezik hormonok játéka, ami akaratunktól, józan eszünktõl független - de ennek ellenére úgy gondolom, egy felnõtt ember igen is, tudjon megálljt parancsolni az érzéseinek! Ez a szomorú, beteljesületlen szerelem elkerülhetõ lett volna, ha Francesca nem kacérkodik olyan nyíltan a fotóssal - és persze egy fotósnak sem illett egy "tisztes háziasszony"-t megkísérteni. Nem csak a körülményekben volt a hiba, maguk keresték a bajt! A szerelem nem játék!

Egyébként az is jó megoldás lett volna, szerintem, ha ilyen erõs a szerelem: úgy lett volna tisztességes, hogy az asszony a férje, és a falu elé áll, és vállalja a kapcsolatot. Inkább jobb egy kínos válóper, mint egy sírig tartó rossz házasság, és egy beteljesületlen szerelem!
Egyébként Francesca férjét nem sajnálja senki? A filmben nem kap nagy hangsúlyt, talán öt-öt percig van jelen a film elején, és végén - az õ lelki világa is megérdemelne egy filmet. Mit érezhet az, akit felszarvaznak, és a háta mögött évtizedekig érzelmi kapcsolat folyik?

A gond ott volt, hogy hiába volt a könnyzacskókat nem kímélõ szakítás az esõben,Francesca nem tudta lelkileg elengedni a férfit. Ha nem is találkoztak, mégis "együtt voltak" évtizedekig.
Emiatt - ha nem is szánt szándékkal - de tisztességtelenül járt el a férjével szemben.

Nagyon nehéz témájú film (könyv), mindenkiben más érzéseket, gondolatokat kelt.
Nofri 2009 dec. 17. - 16:33:45 Előzmény mildi
(47/203)
a szerelem kémia.hormontánc.kivédhetetlen. a kérdés,ki hogy tudja kezelni és irányítani az életét,amikor belengi a lila köd.
7/10
mildi 2009 dec. 08. - 23:50:09 7/10
(46/203)
Meg mondom õszintén - nagyon vegyesek az érzéseim a filmmel kapcsolatba.
Hiába "látom a lelkemmel", hiába próbálom átérezni a nõ helyzetét, igazából erkölcsileg egyáltalán nem méltányolom a filmet. Eléggé elszomorít, hogy sok hölgytársamnak ennyire szíve csücske ez a csöppet sem tiszta szerelmet bemutató love story. Több dologban egyet értek azzal az elõttem szólóval, aki felháborodott a cselekményen.
Megértem én, hogy sok nõ él vegetáló, szerelem nélküli házasságban, és nehéz ellenállni a vágyainknak, igazából nem is ítélem el a szerelmespárt - de azonosulni sem tudok velük, és csak félig-meddig értem meg õket.
Tudom, az élet bonyolult, elõfordul sok ember életében ilyen helyzet, nem könnyû dönteni a család, és a szerelem között, de úgy érzem, ez a ló másik oldalára való átesés.
A film szerintem burkoltan arra buzdít, a háziasszonyok is tegyenek ilyet, mint a hõsnõ, legyenek ilyen hm.."bátrak", "szexistennõk", mert be fognak szûkülni az unalomba - ez eléggé elszomorít, hogy itt tartunk, sok nõnek a hõsnõ (nevét elfelejtettem) a példaképe.
A film egyetlen értéke szerintem a toleranciára tanítás.
Az is helytelen, ha tûzzel-vassal elítéljük a házasságtörõt, viszont a piedesztára emelés legalább olyan helytelen.
Igenis, bûnös, sunyi kapcsolat volt - a férjet lehetett leginkább sajnálni - igen, igen, valahol az asszonykát is meg lehetett érteni - de nem példaértékû a tette. Emberi gyarlóság, nem halálos bûn (bár az egyház szerint az) - de nem is dicsõség.

Mielõtt vita lenne, leírom utóiratként: a filmmûvészetet szubjektíven lehet csak megítélni, mindenkinek mást ad a a film, más érzéseket kelt - fölösleges vitázni, gyõzködni a másikat, mert mindenkinek mást ad.
bon1123 2009 dec. 08. - 21:28:44
(45/203)
hali!
a film csodálatos!!!!!
ha valakit érdekel nekem megvan dvd-én eredeti magyar szinkronal!csak írj a bon1123@freemail címre!
10/10
Noncika 2009 nov. 21. - 19:14:05 10/10 Előzmény sjani89
(44/203)
Na látszik, hogy nem értetted a film lényegét...