Téma: A szoba

10/10
NightWolF33 2018 dec. 26. - 08:23:40 10/10
(79/99)
Nagyon tetszett a film. Sokan állítják, hogy unalmas volt, de ez így nem teljesen igaz. Voltak kicsit vontatott jelenetek, de őszintén szólva szerintem minden a helyén volt. A történet, a látvány világ, a karakterek mind passzoltak. Sokkal rosszabb filmet is összehozhattak volna, de nem így lett. 10/10
alexmotier 2018 dec. 10. - 22:04:10
(78/99)
Csodálatos... négy hangsávval adják és mindegyik magyar, még az is, amelyikhez oda van írva, hogy English.
10/10
NIKY1998 2018 júl. 24. - 03:56:43 10/10
(77/99)
Szuper
10/10
Zsomika 2018 júl. 22. - 23:18:35 10/10
(76/99)
Nagyon jó film. Nem lesz könnyű elaludnom ma éjjel...
hatodik lenin 2018 júl. 22. - 21:31:00 Előzmény Atis88
(75/99)
"A kisgyerek fél óra után kimondta a lényeget a filmrõl: \"ez a történet uncsi\"
Teljes mértékben egyet értek. Fél óra alatt semmi nem történt, ami kicsit is érdekessé tenné ezt a valamit. Ki is kapcsoltam. Igazi Idõpocsékolás. 1/10. " az ilyen érzéketlen beteg emberek miatt is történhetett meg az, amit az amstetteni rém 24 évig művelt a lányával és a közös gyermekeivel a pincében..mert senkit nem érdekelt, senki a környezetükben nem figyelt oda..mikor lett volna számodra érdekes ez a "valami"? ha megeszik egymást élve? beteg állat, kezeltesd magad
9/10
sawyerx 2017 nov. 11. - 15:31:22 9/10
(74/99)
2 órája fejeztem be a filmet... azt a büdös kurva!
Ennyire hidegrázós drámát rég láttam, le a kalappal a gyerekszínész elõtt, bár a többiek is nagyon jól alakítottak, és a kissrác magyar hangja még az eredetinél is jobb volt.

===SPOILERES LEHET===

Sokáig halogattam ezt a filmet, fõleg a nõi fõszereplõ és kisgyerek páros miatt, egy unalmas valamire számítottam, ami végig egy szobában játszódik. Nem olvastam utána, elsõ blikkre valami természetfeletti cuccot vártam, ufók, stb, a film felénél pedig biztosra vettem, hogy a Patás valahogy visszatér és elrabolja a gyereket. De nem, és mindenféle csilivili erõszak nélkül is végig lekötött a film. Én nem hiányoltam a "mi lett Patással"-válaszokat, ez a film csakis az anya-fiáról szól, pont azt néztem, hogy sok jelenetben a hozzájuk beszélõ embereket nem is mutatják, vagy csak messzirõl.

===SPOILER VÉGE===

Megható, szép film, remek rendezéssel. Ja és a film végéig abban a hitben voltam, hogy Jack egy lány, és a szinkronszínész elcseszte, mikor "fiamozott", sõt, még eredeti nyelven is bakiztak - de nem :D Tom Denem Voldemort.

Azért 9 az osztályzat, mert a vége felé kicsit belaposodott, és a záró jelenet lehetett volna sokkal meghatóbb.

9/10
7/10
offtopic
idõjós1010 2017 szept. 19. - 17:43:38 7/10
(73/99)
Nagyon komoly... :-) köszi
LennyL 2017 szept. 18. - 16:44:45 Előzmény idõjós1010
(72/99)
Hogy ne kelljen keresni... A valóság durvább...
https://hu.wikipedia.org/wiki/Az_amstetteni_vérfertõzési_ügy
LennyL 2017 szept. 18. - 16:42:50 Előzmény idõjós1010
(71/99)
Igen, volt mibõl meríteni, a könyvet amibõl a film készül az amstetteni rém inspirálta (a saját lányát tartotta fogságban a pincében, gyereke is született tõle, stb.). Olvass utána.
Nekem a film elsõ volt erõsebb; mint kívülálló látni, hogy milyen a gyerek élete ott bent, és neki ez így jó, tulajdonképpen boldog, mert nem is tudja hol van, ez engem teljesen letaglózott. Iszonyatosan sajnáltam. Na és persze az anyja fejében ami járhatott közben, hogy nem oszthatja meg senkivel, hogy mit érez, az nagyon durva lehet. Én ezt a részt néztem volna még egy darabig, 2/3 - 1/3 arányban elég lett volna a kinti rész, ott éreztem már felesleges jeleneteket, amik így tök belerondítottak a történetbe, a letisztultságba. De mindenképpen nagyon erõs film, megadom a 8-ast simán. A könyvet is el fogom olvasni, nagyon sok minden kimaradt ahogy hallom.
LennyL 2017 szept. 18. - 16:34:06 Előzmény elemes
(70/99)
Attis88 egy eke, de figyelhettél volna jobban is, mert a filmben lévõ gyerekrõl beszél, õ mondta az anyjának, hogy ez a történet uncsi. (Éppen a valóságról beszélt és nyilván nem akarta hallgatni tovább, ezért mondta, ez már csak a saját megjegyzésem)
mojoking 2017 szept. 16. - 18:07:08 Előzmény Atis88
(69/99)
Majd idovel felnosz, es el is felejted, hogy valaha idetrollkodtal
Sandor Clegane 2017 aug. 23. - 15:56:36
(68/99)
És mi lett a Patással?Nem emlékszem hogy elkapták vagy nem figyeltem volna?Mondjuk ha megbûnhõdött volna(ledarálják élve, stb) a szemét akkor 10/10 így csak 10/8
7/10
idõjós1010 2017 jún. 24. - 21:43:59 7/10
(67/99)
Az ötlet elõtt le a kalappal. Bizonyára volt mibõl meríteni, de nem tucat darab. Azt sem mondom, hogy mély hatással volt rám, de ez inkább a rendezés rovására írható, nem a témáéra. Bár rendezõt sem akarom agyonszidni, mert végülis hozta a kötelezõt. Nagyon érdekes a szituáció, és egy-két részlettõl eltekintve reálisnak is éreztem.
SPOILER
Nagyon meg voltam ijedve, hogy a film bõ 90%-át a szoba falain belül töltik majd, de hála az égnek, szinte csak felvezetése volt a film igazi lényegének maga a szoba. Én végig azt hittem, hogy szabadulás után már minden csupa öröm, és boldogság. Viszont a film rámutatott egy csomó problémára, amirõl csak utóbb átgondolva éreztem magam is azt, hogy mennyire reálisak. El tudtam volna képzelni mindezt, még plusz 30 perc játékidõvel felpótolva, mégtöbb részlettel, de végülis kerek volt. Noha itt-ott lyukacsos :-D
offtopic
kanyádport 2017 jún. 06. - 11:24:14
(66/99)
A probléma végre (nagysokára) megoldódott!:) Miután szinte elküldtem õket melegebb éghajlatra:D , végre hajlandóak voltak érdemben válaszolni a levelemre. Kiderült, hogy ott volt az eb elhantolva, hogy rosszul emlékeztem rá, melyik e-mailcímemmel regisztráltam. De ez Lakatos István "Már nincs szükség a bejelentkezéshez a felhasználónévre: a regisztrált e-mail címmel és jelszóval kell bejelentkezni." (távirati) stílusú válaszaiból nem derült ki. A végén egy "vezetõ fejlesztõ" leereszkedett hozzám, és válaszolt.

"Kedves Lili!

Sajnálattal olvassuk, hogy továbbra is problémái vannak a bejelentkezéssel. Tavaly a PORT.hu megújulásánál minden felhasználónkat átvittük az indapass rendszerébe. Akinek korábban volt már indapass regisztrációja, azokat email címük alapján összekötöttük a már létrezõ fiókjával (akinek nem volt, õket új felhasználóként vittük fel az indapass-ba)

Míg a korábbi rendszerben felhasználónévvel, és jelszóval lehetett bejelentkezni, úgy az indapass-nál már csak email címmel, és jelszóval lehet. Ahogy látom önnek van indapass regisztrációja a következõ email címmel: ...@gmail.com. Ehhez az email címhez van hozzákötve a PORT.hu fórum nick-je is (ezüstliliom).

Amennyiben elfejtette az indapass.hu-ra a belépéshez szükgés jelszavát, kérjük, kérjen új jelszót ezen a linken:
http://indapass.hu/jelszoemlekezteto/

A rendszerünk szerint mindennek a legnagyobb rendben kell lennie, azaz sikeres volt az összekötés, a belépési folyamatban sem tapasztaltunk hibát, és még a fórumban is hozzá tudnánk szólni a felhasználónevével (természetesen nem tesszük)

Szóval, kérem próbáljon meg belépni vagy az indapass.hu-n, vagy a forum.port.hu-n az email címével, és jelszavával, amiket fentebb írtam, és tájékoztasson, ha valami miatt nem sikerül (csak kérem legyen pontos)."

Mondjuk ez a "csak kérem legyen pontos" enyhén sértõ, de legalább méltóztatott válaszolni. Valójában már nem is emlékeztem rá, hogy ezzel a mélcímemmel regisztráltam a port.hu fórumra és az indapassra (mert szinte sosem használtam), így eszembe sem jutott ezzel belépni.
Azért mesélem el mindezt, hátha valakinek segítek vele, mert bár a válaszomban kértem a fejlesztõt, hogy ezeket az infókat írják ki a belépés alá is a fórumon (mivel nem én vagyok az egyetlen, akinek ez probléma), de ennyire azért nem volt segítõkész az illetõ, mert látom, hogy még most sincs ott, "had kínlódjon a sok hülye".:/
7/10
hsolo 2017 máj. 10. - 12:04:22 7/10
(65/99)
A film jó, de rég láttam olyan mozit, ami ennyire nyomasztó hatású lenne. Egyúttal remélem, hogy az ilyen sztorik nem adnak újabb ötleteket néhány beteg embernek... Nem hiszem, hogy megnézem újra.
7/10
Makk Marci 2017 ápr. 19. - 14:48:54 7/10
(64/99)
Én is szívok mint a torkosborz, de azért kicsit megnyugodtam hogy nem géphiba, nem vagyok egyedül.A film viszont nagyon jó volt, nálam 7/10.
marypotter 2017 ápr. 15. - 10:32:02 Előzmény kanyádport
(63/99)
én is kiakadtam a fészbukos-indapaszos reg. miatt.... ráadásul most tele van reklámmal, amik beragadnak, lefagy a gép...nyomják a facét 1000-rel, van más mûsoroldal is,
max. marad, hogy napi cetlit gyártok, mit nézek majd meg....
9/10
sisteryes 2017 ápr. 07. - 08:47:27 9/10
(62/99)
húú,megértelek én is belebonyolodtam....és azt se tudom végül hogy talláltam itt magamra..De szerintem megvan a profilod.Próbáld úgy,hogy ahol tudod,hogy írtál hozzászólást,ott kikeresed a sajátod,és ráklikkelsz a nevedre.Az ezüstliliomra.
offtopic
kanyádport 2017 ápr. 06. - 20:47:31
(61/99)
Bocs az offért, de sajos kifogytam az ötletekbõl. Szeretném mindenkivel tudtani, aki ismert itt, a fórumon, hogy január óta (akkor vettem észre ezt az új, fészbukos-indapassos hülyeséget) nem tudok bejelentkezni ide a hosszú évekig használt nickemen (Ezüstliliom), és hiába kértem többször is a segítségét az üzemeltetõknek, tojnak rám. Ezt a regisztrációt nem fogom használni. Ha nem kapom vissza a régit, többet nem írok ide. Sajnálom, de a véleményemet elmondja ez a regem.:///
10/10
Véduska 2017 márc. 17. - 13:24:23 10/10
(60/99)
Rég l`attam ilyen filmet ami ennyire megérintett!
Végig r`azott a hideg.
10*