Téma: A szökés

idõjós1010 2017 ápr. 16. - 18:52:33
(25823/25843)
Túl vagyok a második részen is. jó a sztori, de nehéz lesz megmagyarázni néhány dolgot nagyon.
10/10
luci87 2017 ápr. 10. - 15:19:43 10/10
(25822/25843)
Igen,direkt figyeltem,1974 ben szuletett,es 2010 ben halt meg,Nekem bejon mar ez az elso resz is.Kivancsi ledzik,mi mert tortentApropo....Zsebes kicsit megoregefett;)
10/10
King Diamond 2017 ápr. 10. - 00:56:56 10/10
(25821/25843)
Látom, ebben is képben vagy. Kedden kezdõdött az új évad Amerikában, itthon rá két napra adták magyar szinkronnal, azóta fent van az oldalakon. Nem láttam még az elsõ részt, mert egyben szeretném megnézni az évadot, de lehet, hogy nem fogom kibírni.
idõjós1010 2017 ápr. 09. - 21:28:06
(25820/25843)
Elvileg startol az új évad a hónapban. Mit lehet errõl tudni ?
10/10
Angi92 2017 ápr. 07. - 16:50:38 10/10
(25819/25843)
Természetesen 10*-os a sorozat. DE!
Ugye én a tv-ben kezdtem nézni anno, aztán pedig feliratosan.... Háát.... annyira nem értek hozzá, de számomra így visszagondolva ritka szar a szinkron, az új résznél is. Majdnem fájt hallgatni... A többi részt nem is fogom megnézni, csakis angolul.

Ja, és egy ÓRIÁSI baki az új résszel kapcsolatban, apróság, de nem tudok elmenni mellette szó nélkül, nem tudom más is észrevette-e. Szóval: a IV. évad végén, Michael sírfeliratán a halál éve 2005., viszont a tegnapi részben, mikor Lincoln kimegy a temetõbe, 2010. a halál dátuma a síron.... Nekem ez iszonyat zavaró volt.... Jó, biztos nem írhatták azt, hogy 12 éve halt meg, de akkoris....
10/10
Alex27 2017 ápr. 07. - 00:00:11 10/10
(25818/25843)
:)
10/10
Alex27 2017 ápr. 06. - 23:59:40 10/10
(25817/25843)
PB
10/10
Alex27 2017 ápr. 06. - 23:44:34 10/10
(25816/25843)
Boldogság faktor 5*
Dark Alec 2017 ápr. 06. - 23:34:01
(25815/25843)
\^o^/
jani-wan 2017 ápr. 05. - 17:31:48
(25814/25843)
Elindult az 5. évad amerikában.
Lee Everett 2016 okt. 18. - 19:09:30
(25813/25843)
Nagyon jó sorozat ez még mindig, bár a 4. évad második felét már túlvariálták szerintem, de az sem volt olyan rossz. Kíváncsian várom az új évadot...
Keresztes³ovag 2016 aug. 07. - 19:54:42 Előzmény sawyerx
(25812/25843)
kár hogy a 4. évad legelsõ részével rögtön kukába vágták az egész 3. évadot

SPOILER

Sarah-nak levágják a fejét, majd egy béna magyarázattal kitalálják, hogy mégiscsak él?! Még az sem lett volna ilyen gagyi, ha Scofildnak kinyögi Susan, hogy a rajongók visszakönyörögték Sarah-t és ettõl nézettebb lesz a sorozat.

A másik oltári nagy öngól a sorozatnak, hogy már megszökni sem kell, mert a 4. évadban egyszer csak hip-hop mindenki szabad lesz, mert leég a börtön, a börtönõrök meg biztos bealudtak...csakhogy nehogy már a zsebesék is kimaradjanak a sztoriból.

A Scylla dolog meg tényleg egy nagy rakás szar. Ha LJ-t kellett volna megszöktetni ezúttal, még az is izgalmasabb lett volna.
nyugiss 2016 máj. 31. - 14:14:25
(25811/25843)
jövõre új évad,az IMDB egyelõre 9 részt jegyez belõle

trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=x9T-9fZn_oA
7/10
sawyerx 2016 febr. 11. - 12:09:30 7/10
(25810/25843)
Na és végigjátszottam a Prison Break - The Conspiracy c. játékot. Akinek lenne/nem lenne kedve végignyomni, egy kis sztori/vélemény arról is:

Az egész az elsõ évadot követi végig, egy céges ügynökkel vagyunk, akit a fõnöke azzal bíz meg, hogy menjünk be Scofield után, és kövessük figyelemmel, nehogy valamit keresztbe tegyen Lincoln kivégzésével kapcsolatban. Rabként Fox River, beilleszkedés, tipikus kötekedések, stb. Aztán megismerkedés a fõszereplõkkel, fõleg C-Note és Abruzzi jóvoltából kell küldetéseket csinálni, pl. ellopni a gyógyszert a Golyónak, amit késõbb Scofield kap meg, kést lopni Abruzzinak, stb. Cserébe bekerülünk a BM-re, nyomozgatunk, tájékoztatjuk a céges fõnökünket telefonon, aztán megtudjuk, hogy a CÉG minket is el akar tenni láb alól, ezért küldött be ide, és Turknek, aki Lincre táamdt a zavargás alatt, mi is a listáján voltunk. Betéved hozzánk Aldo Burrows, és felajánlja, hogy mindent töröl fõhõsünk múltjával kapcsolatban, ha cserébe segít fiainak megszökni. Úgyhogy "megtérünk", a játék végén pedig fõnökünk személyesen érkezik fegyencként a börtönbe, hogy kinyírja Burrowst. A rabok szökek, a fõnök lohol utánuk az alagútrendszerben, mi meg lopott rabruhában a fõnök után, hogy megállítsuk. Michaelék meglépnek, mi pedig az egyik tetõn bunyózunk a fõnökkel, reflektorok és szirénák közepette, végül a halálba lökjük, majd angolosan távozunk a smasszerek uniformisában....

Habár jó kis nosztalgia ismét végigélni az egészet, nem egy elsõ osztályú játék. A lopakodás és ügyesség az elsõ számú, ez rendben is van, a bunyók is csak egy idõ után válnak monotonná, de a sztori sok sebbõl vérzik. Nyilván a készítõknek nem volt pénzük mindenre, ezért rengeteg dolgon változtattak: 4-5 fõszereplõn kívül teljesen más arcuk van a karaktereknek (Westmoreland egy kopasz, szemüveges, macskátlan hapsi, Zakkant egy pufiarcú, Sarah szõke, az õrök egyáltalán nem hasonlítanak), az átvezetõk nagyon gagyik, a más szinkronhang még hagyján, de mimikátlan, monoton, 2010-es játéknál már elég gáz. Aztán rengeteg minden másképp van, a legszembetûnõbb, hogy Apolskis teljesen kimaradt, így a végén csak heten szöknek, és az sem olyan körülények közt, ahogy. Az utolsó chapterig el lehet tekinteni ezektõl, de ott számomra teljesen elveszett a varázs az oylan dolgok miatt, hogy egy néger megtámad minket a kicsavarozott wc-vel... Ha készíteni akarnak egy sorozatból játékot, akkor már szánjanak rá elég pénzt és idõt, és csinálják igényesre.

6/10
7/10
sawyerx 2016 jan. 30. - 15:43:26 7/10
(25809/25843)
4. évad SPOILERESEN:

180 fokos fordulat mind cselekményileg, mind karakterileg, egy részben történik annyi erõltetett, jelentéktelen marhaság, mint korábban egy évadban összesen. Oké, hogy 7 évad helyett egy utolsó, 4.-ben kell lezárni a sztorit, de ez a Scylla-dolog egy rakat trágya, az meg, hogy egyfolytában mindenki csak átcseszi a testvéreket már nagyon lerágott csont. A karakterek szarok, a kötelezõ köröket futják, Michael esze mindig vág, Lincoln az új tetoválásait és a bicepszét mutogatja és olyan csúnyán néz, mint vin diesel és rock a halálosokban, Scure értetlenkedik és hõsködik, Sarah megmondókapitány szerepben foglalja össze a hülyébb nézõknek, éppen mi a lényege a résznek, Self szarkasztikázik, Gretchen pedig minden epizódban ráfogja valakire a pisztolyt, hirtelen jön a minitheme, mintha valami k*rva nagy dolog történne, de semmi nem történik, mert pofáznak 5 percet, aztán megy mindenki a dolgára. De ez egy csomó szereplõre vonatkozik, fegyvert rántatnak, és kifejtik, hogy szétloccsantják egymást agyát, ha ezt meg azt nem teszi vagy teszi meg. Zsebesbõl egy pojáca lett, ami végül is egész jó karakterfejlõdés, de mivel az írók és rendezõk egy B kategóriás, méltatlan évadot eszkábáltak össze, ez sem annyira jön át. Két karakter volt, akivel meg voltam elégedve, a megtört Bellick és a még jobban megtört Mahone. A tábornok uraság a Céggel egyetemben lerombolta azt a rejtélyes valamit, ami körülszõtte õket, míg korábban õk voltak a sebezhetetlen mindenhatók, itt simán tucatszám kicsesznek velük, az utolsó részrõl meg ne is beszéljünk, amikor Sucre és a Golyó csak úgy lelövik a testõröket, Krantzot pedig elfogják... Az elsõ résztõl elkezdve olyan, mintha már nem is lenne tétje az egésznek, és ezt a színészi játékok még jobban tetézik, néha még nevetségessé is teszik. Egy videojátékban mûködne ez a 1 rész/1 quest, de itt nem. Logikátlanságok tucatjai, a rendezés és írás nulla, a "kedvencem", amikor Michael menekül az erdõben a golfautós cégesek elõl, jön Sarah izomból beléjük hajt, és richtig látni, hogy 2 öltönyös, kidolgozatlan bábu ül benn.
Ami valamit ér az évadban, az a régi szereplõk visszatérése, még ha csak egy kis idõre is, Westmoreland, Golyó és Kellerman, de aki nagyon, de nagyon ütött, pedig aztán egy "nóném" karakter: Daniel Hale özvegye, mikor arcon köpi Kellerman szenátort. AZ utolsó 5 perc egész kellemes volt, azt sajnáltam, hogy néhány fontos szereplõt kihagytak belõle, mint például Maricruz vagy LJ.
A plusz két részrõl (vagy film, ki hogyan) szót sem ejtek, az egy szánalmas valaminek sikerült, örökre eltiltanám a készítõket a televíziózástól.

Összességében 10/4, az 5. évad talán visszahozza az elsõ évados színvonalat.
Vinnie731 2016 jan. 29. - 17:37:23 Előzmény cellasto
(25808/25843)
én is ezt tervezem, hogy teljesen emlékezzek addig mindenre :D
Az elsõ próféciák arról szóltak, hogy 16 õszén már sugározni fogják, de a forgatás még el sem kezdõdött...
7/10
sawyerx 2016 jan. 29. - 17:01:35 7/10
(25807/25843)
3. évad SPOILERESEN:

Az évad, ahol kezdõdtek a bajok, akár az írói sztrájk miatt, akár nem. A börtönös részek jók voltak, itt is jól átjöttek a dolgok, de Lincoln és a többi kinti jelenet... hatalmas csalódás. Ha ezt az évadot láttam volna elõször, azt mondanám, hogy tök felesleges volt Lincolnt megmenteni, mert megérdemli, hogy halálsorra került, mert egy agresszív majom. Most nem szeretnék belemenni, mi tetszett-mi nem, a lényeg, hogy a kint játszódó részek húzzák le, a CÉG itt már nem egy nagyhatalmú szervezet, hanem egy sebezhetõ valami. A képi világa is sz*rabbra sikerült, fõleg a második részben, azt meg nem tudtam nem észrevenni, hogy a felrobbanó teherautón egyik pillanatban katonák vannak, más szögbõl meg az üres kocsi robban fel. Ez már nem sikerült annyira jól, meg is értem a kaszát.

10/7
7/10
sawyerx 2016 jan. 29. - 16:57:33 7/10
(25806/25843)
2. évad SPOILERESEN:

Sokaknak nem tetszett és kaszálták, de hát egy szökés után mégis mit vártak, ha nem menekülést? Az elsõ pár rész még hasonló volt az elsõhöz, Veronica halála eléggé meglepõ volt, aztán más stílusba ment át, néhol kicsit erõltetettnek éreztem 1-2 dolgot, az a tipikus "pont megjön aztán megmenti", és hasonlók. Összességében úgy a 18. részig kábé méltó folytatás, aztán mikor mexikóba és panamába kerülnek, na ott kisebb csalódás ért. De legjobban, ami zavar, hogy nem lehet követni az eseményeket, mert minden nappal történik, talán pár jelenetben van éjszaka. Jó, persze, egy 22 részes évadot nehéz összerakni, fõleg mindenfelé forgatva, de ez kissé b*ssza a csõröm. Panama nem kellett volna. Egyébként van egy szinkronhiba: mikor Bellicket lábon lövik, Michael, Sucre és Zsebes lenn futnak, és Michael hangja helyett Bellick kiabálja az õ mondatát is. Annyira nem nagy baki, mert az õ szájából is értelmesen hangzik, csak õ éppen a segítségüket kéri eredetileg, a magyarban meg õ mondja, hogy "Nyomás, Sucreeeee".

10/8
cellasto 2016 jan. 29. - 16:53:45
(25805/25843)
mikor jönnek az új részek?
addig végig kéne néznem nekem is újra az összeset :D
7/10
sawyerx 2016 jan. 29. - 16:52:01 7/10
(25804/25843)
1. évad SPOILERESEN:

Annak idején még a tv-ben lecsúsztam kábé 5-6 részrõl, így mivel 2005-ben még nem nagyon volt elterjedve a torrentezés, egy akkoriban helyi géniusznak számító fickótól szereztem meg felirattal, nyilván le is daráltam 2 nap alatt. Egyszerûen zseniális, körülbelül a Breaking Badhez hasonló színvonal, csak más stílusban, de ahogy össze van rakva elejétõl végéig, hihetetlen. Ha meg tudták volna tartani ezt a színvonalat, benne is lenne a top5-ben, de sajnos a továbbiakban eléggé melléfogtak. Összeesküvés a börtönnel vegyítve, ááááááááá... A kedvencem Abruzzi és Kellerman volt, de igazából az összes karakter lebilincselõ volt, az egész évad atmoszférája maradandó élmény, kétévente újra is nézem az egész sorozatot. Talán Nika karaktere az egyetlen, ami nem jött be annyira.

10/10