Téma: A szökés

10/10
mehdi 2013 aug. 06. - 03:36:47 10/10
(25783/25843)
Az elsõ évad számomra zseniális volt, a többi is jó volt, de az hú, vitte a pálmát. Viszont én nem nagyon szerettem ezt a cég szálat meg ezt a nagy összeesküvés elméletet, ami párhuzamosan folyt a háttérben.
10/10
Keló Scofield 2013 júl. 13. - 16:18:34 10/10 Előzmény filmbuzi89
(25782/25843)
Máshogy nézed a dolgokat, nem a színészi játékot veszed figyelembe, hanem hogy ki volt negatív vagy pozitív szereplõ. Ezek alapján, mivel T-Bag-et utáltad a sorozatban, valószínûleg jól játszotta a ráírt karaktert, hiszen egy pszichopatát alakított.
Egyébként Robert Knepper (Zsebes) nagy kedvenc volt a sorozat rajongói között, köztük én is, megkérdezték a 4. évad forgatása elején, hogy mi legyen a sorsa? Erre õ csak annyit kért, hogy ne haljon meg, hanem szenvedjen a végsõkig.
Nos így történt.:)
10/10
filmbuzi89 2013 júl. 12. - 06:00:28 10/10 Előzmény Keló Scofield
(25781/25843)
Spoiler

Nekem T-Bag-gel az volt a próblémám, hogy õ csak egy kõkemény gyilkos volt, gyerekeket ölt, és erõszakolt ami nagyon durva és szégyen. egy dologra emlékszem, amikor elvitte a volt csaját és annak a 2 gyerekét ahol felnõtt, és ott megláttam az emberi arcát, hogy nem ölte meg õket. viszont, azért amikor sikerült kiszabadulnia Michael-ékkel. azért csak megölt 4 vagy több embert. és nem mutatott egyik iránt se könyörületet. még a nõ ellen se akivel összejött, azt is simán megölte.+ sarah is megakarta erõszakolni...
a végén szerintem õ megérdemelte , hogy visszakerült a börtönbe, mert Michael.léknek ott tett keresztbe ahol tudod.
meg a villamosszéket is megérdemelte a tábornok úr, egy gusztustalan ember volt.
Bellick és Kellerman volt az akikben pozítivan csalódtam. amikor bellick meghalt sajnáltam, mert jó ember volt, legalábbis a végére, és én elfelejtettem a sok szemétkedést neki. Kellerman õ is az aki rossz fiúból jó lett. de azért csak megölte a legjobb barátját... szóval.
10/10
Keló Scofield 2013 júl. 11. - 21:16:57 10/10
(25780/25843)
SPOILER

Nem a "Final Break" végén van az a jelenet, amikor Mike sírjánál állnak, hanem a befejezõ 22. rész lezárásaként.
Egyébként a 3. évad csak azért lett 13 részes, mert Amerikában sztrájk volt.
Sara, azért nem játszott a 3. évadban, mert gyermeket várt, az írók így "vették ki" a sorozatból átmenetileg.

Még annyi, hogy a sírnál azok álltak, akik végig fõszereplõk voltak, C-Note (Golyó), nem volt az, sõt ha emlékszel a 2. évadban fel akarta adni Sco-t Mahone-nak, igaz a kislánya védelme érdekében.

Akirõl nem írtam az T-Bag (Zsebes), aki talán a legjobb színészi teljesítményt nyújtotta, nekem õ volt a kedvenc, de Mahone, Linc, Scofield, Sucre, Bellick, Kellerman is nagyszerûen játszottak.
10/10
filmbuzi89 2013 júl. 11. - 05:49:26 10/10
(25779/25843)
A legnagyobb sorozat . gyakorlatilag megunhatatlan, gyakran nézzem mostanában is, jó párszor véginéztem már az évadokat. mindegyik jó valamilyen szempontból. nekem a sonás évad nem jött be annyira, talán azért mert csak 13 részes volt, meg sarah kiesése szerintem hatalmas érvágás volt. õ volt a kedvenc karakterem, meg Scofield. plusz a barátság az összetartás szempontjából a Sucre( basszus eltemetetti magát, de még akkor se mondja meg hol a barátja)- mi ez? ha nem a legjobb barátság. Spoiler
a vége nem is tudom, sorozatként remek befejezés, fõleg hogy jól zárták le hisz mindent megmagyaráztak így nem maradt bennünk kérdés. a final break legvége volt a legszebb jelenet amikor a sírjánál mindenki ott van, kivéve a golyó... bár lehet hogy õk nem voltak olyan jó barátok Michaelel. hibák vannak, igen de mint az életben is akár, és szerintem ettõl emberi, és igaz.
szóval 10/10 örökre.
7/10
danek87 2013 jún. 22. - 19:26:24 7/10
(25778/25843)
SPOILER..Ja meg annyi...az volt meg a fo gondom a 2 evaddal hogy egy majdnem 6-7 reszen k keresztul rohangalnak a hulye penz utan es a vegen a toba kot ki...akkor most ennek mi ertelme volt?felreertes ne essek szeretem a sorozatot de ezek mar szemetszuro baromsagok voltak...pedig ez a kedvenc sorim a 24 mellett de annak is fol tudnam legalabb ennyi hibajat sorolni kezdve ott pl h Jack Bauer nem eszik-iszik alszik wc-zik 24 ora alatt...valoszinuleg alvaszavarokkal-emesztesi zavarokkal es vesegondokkal is kuzd :)
7/10
danek87 2013 jún. 22. - 19:19:01 7/10 Előzmény sawyerx
(25777/25843)
nekem sokakkal ellentetben pont a 2-dik evad tetszett a legkevesbe...Pont amiatt mert minden evadban megvolt a csapatmunka es egy valamilyen celert fogtak ossze...a 2-dik evaDban meg szanaszet szeledtek...Zsebesnek a no es a gyerekek terrorizalasaval valo tortenetszala kvara semmit nem adott a tortenethez tok folosleges volt/annyit azert megis hogy Zsebesnek is vannak erzesei es tenyleg megsajnalta a not meg a gyerekeket azert zokogott ott a kocsinal /...a 2-dik evadban a Scofildek tortenetszal meg a Mahone tortenetszal/macska-eger/ teccet csak de az nagyon...Nekem a 4-dik evad is tetszett egeszen odaig mig behoztak Michael anyjat...olyan volt mintha egy addig ismeretlen irogarda vette volna at a tortenet irasat...komolyan ugy ereztem mintha mar nem tudnanak mit kitalani kifogytak volna az otletekbol az irok es egy -na toltsuk ki meg a maradek par reszt is vmivel-...viszont az utolso 2-3 resz utott rendesen...A lezarofilmmel se volt semmi gondom...nem volt benne felesleges mellekszal....jo volt....
7/10
sawyerx 2013 jún. 12. - 10:35:03 7/10 Előzmény Keló Scofield
(25776/25843)
Pont múlt héten jött szóba egy haverral, hogy õ nem látta a Final Break-et, és nem is fogja megnézni, mert már hangzásra is sz*rul hangzik, hogy Michaelt agyonütötte az áram. Ez a bónusz rész túl sok volt, erõltetett volt az egész. Nekem mint mondtam, az elsõ két évad nagyon bejött, a cím meg csak magyarul tévesztheti meg a nézõt, de még úgy sem, hiszen "A szökés" cím szerintem egyértelmû, hogy a következményeket is bemutatja, nem csak annyi, hogy kijutnak.

A Sona nekem is tetszett, kár a rövid évadért, így egy kicsit úgy tûnik, abban is a jól megszokott levezetés helyett felpörgették a dolgokat. Írtátok, hogy a helikopteres rész mekkora zs-kategória, egy filmben tényleg az lenne, de sorozatban elég jól megcsinálták, ritka az olyan sorozat, ahol ilyen akció elõfordul, illetve a részben hozott egy jó kis fordulatot.

És a "misztikumot" nem úgy értem, mint a Lostban, hanem - hogy is foglmazzak: az elsõ két évadban sokszor "borsóztam", hogy basszus, mi lehet ez a CÉG, mindenhol ott van és mindent a hatalmában tart... De ez az érzés a 3. évadban tompult, a 4.-ben meg teljesen elveszett, ott már egyáltalán nem fektettek hangúlyt erre. Talán amikor a kamiont eltéríti az ügynök, háttérben Mike-ékkal, ott jött vissza ez a dolog. A 4. évadban a CÉG-nek semmi ereje nem volt, ahogy Michaeléknek is minden sokkal könnyebb volt.
10/10
Keló Scofield 2013 jún. 11. - 11:05:00 10/10
(25775/25843)
Kellett a "Final Break" Mike halálának miértje miatt, jobb ez a tudat, mintha a daganat miatt halt volna meg.
Sokan fanyalogtak a 2. évad alatt, ami szerintem óriási, hogy "Szökés" a címe, de azon már túl van a csapat. A 3. évad osztja meg legjobban az embereket, nekem nagyon bejön a Sona feelingje, és ha Amerikában nem lett volna a sztrájk szintén 22 részes, a 13 helyett. A 4. meg igazából a Cég sötét titkait tárja fel és ez a "Scylla" sztori is ütött, fõleg mikor kiderült mi is az valójában.
Hiányoltad a "misztikumot", ez nem a "Lost", bár lehet csak a sorozat varázsára gondoltál, szerintem aki már az elsõ évadtól rajongója lett ennek a kiváló alkotásnak, annak végig tetszett, így vagyok ezzel én is.:)
7/10
sawyerx 2013 jún. 11. - 09:34:52 7/10
(25774/25843)
És most a véleményemet is leírom a sorozatról: HATALMAS, számomra a top 5 így kapásból úgy néz ki, hogy Lost, Sons of Anarchy, Trónok harca, A szökés és talán a régi Odaát.

A magyar premiert követõen kezdtem el nézni, nagyon megfogott a hangulata, az elsõ évad valami fantasztikus volt, minden rész után vártam a következõt, amit ugye a már Amerikában leadottságnak köszönhetõen egyben meg is tudtam nézni. Az a politikai cselszövés-szál nagyon bejött, imádom az ilyeneket, de általában csak addig, míg ki nem fejtik pontosan az egészet. A 2. évad méltó volt az elsõhöz, egészen míg ki nem akadtak Pananában, az nagyon kár volt, nem mondom, hogy nem tetszett, de a 3. évad valóban elég ratyi lett a többihez képest. Lehet, hogy ha nem kaszálták volna el és 7 évados lett volna a sorozat, nagyobb jelentõsége lett volna az egésznek, de azzal, hogy Whistler a 4. évad elején meghalt, igazából semmissé vált. És itt térnék ki arra, hogy az elsõ 3 évad egy szépen levezetett történet volt, de amit a 4.-ben csináltak, az valami katasztrófa. Rögtön az elsõ részben annyi minden történt, hogy csak lestem, itt kezdõdött az "összecsapás". Az egész évadban mindenki hátbatámdata a másikat következmények nélkül, a szereplõkön már nem volt akkora fókusz, inkább a cselekményre koncentráltak, ami elég gyengére sikerült. A CÉG eddig megállta a helyét a háttérben, de azzal, hogy bemutatták mi is ez az egész, egy gyenge f*s ellenséget kaptunk, amit simán el lehet söpörni, a "misztikum" pedig kiveszett a sorozatból. Ezt leginkább ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor egy horrorfilmben kiderül, milyen szörnyeteg kapdkodja a népet, és mint egy zs-kategóriás filmben, egy sima csapdával a végén kifüstölik - vagy mint a Lostban a Füst. Viszont a 22. rész legvége valami fantasztikus volt, ahogy bemutatták, kivel mi lett, és itt le is kellett volna állni! Ugyanis a The Final Break akkora egy mocskos sz*r lett, hogy az egész mindent, amit eddig a sorozat felépített, az lerombolt. Már a Sona is kicsit meredeknek tûnt, mint 2. szökés, nemhogy még a nõi fegyház... Az pedig sokkal hatásosabb lett volna, ha Michael az agydaganatba hal bele, nem az áramütésbe. Ha a bónusz történetet nem számítjuk, a 4. évad gyengesége ellenére egy kerek sorozatot kapunk, jó szereplõgárdával, remek fordulatokkal. Az igazi Szökés mégis az elsõ két évad!

Összességében mindennel: 7/10
7/10
sawyerx 2013 jún. 11. - 09:21:34 7/10
(25773/25843)
Nevetséges, amit néhányan a logikátlanságokról írtok.
Olyanokba beleköttök, hogy a nõ hogyhogy nem ismerte fel õket?! Kíváncsi lennék, te mennyire jegyeznéd meg az arcokat a tévébõl, de ebbe most nem is akarok belemenni. Az autót mikor a hídról lelöktél, az azért volt, hogy legalább egy fél nap elõnyhöz jussanak, nem végleg elhitetni. Abruzzi azért ment oda személyesen, mert személyes ügynek tekintette megölni azt, aki feladta. Michael anyja egyértelmû volt, a Sara-fejes dolgot meg nem értem, szerintem valami nyelvvizsgát tehetnél.

Olyan hibákbaa meg kár belekötni, hogy egy vágásnál változik az út "nedvességtartalma", satöbbi. Nézzétek meg a Viharsziget c. filmet, annyian istenítik, pedig a vágások ótvar sz*rok. Vagy pl. a Star Wars, az egyik leghíresebb "baki", hogy Anakin jobb kézzel kezdi berakni C3-PO szemét, majd ballal fejezi be - vagy fordítva. Véleményt és pontozást lehet írni, de azért nekiállni a sorozatnak, hogy összeírj 200 hibát, felesleges...
10/10
Kozutas 2013 máj. 15. - 22:06:26 10/10
(25772/25843)
Na mibe, hogy Scofield tegnapi balhéja is csak valami terv része....Szeretem a sorozatot de néha már unalmas, hogy minden elsõre izgalmasnak tûnõ dolog mindig egy terv része. Kezdem megszokni.
10/10
Keló Scofield 2013 máj. 13. - 15:01:57 10/10 Előzmény CyberWolf
(25771/25843)
Szinte csupa jó dolgokat írsz a sorozatról, mégis hármasra értékelted?
10/10
Keló Scofield 2013 máj. 11. - 18:38:34 10/10
(25770/25843)
Igen, volt rá utalás (mármint Mike halálára), de ezt csak többszöri nézés után vettem észre.
Szégyen ide-oda, anno amikor Amerikában lement egy rész, másnap már töltöttük, magyar felirat estére érkezett.
A befejezésnél padlót fogtam, és ezért ütött nálam akkorát a vége.
Bár tudnék elképzelni folytatást (pld. Mike halálát megrendezték stb.), a sorozatot 7 évadra tervezték, de Amerikában kaszálták a 3. évad gyenge nézettsége miatt, Európában, és így nálunk is, jó volt a nézettsége, de a Jenkik így döntöttek sajnos.
3/10
CyberWolf 2013 máj. 10. - 22:57:35 3/10 Előzmény Keló Scofield
(25769/25843)
A befejezõ rész tényleg nagyon nagy volt, ebben egyetértek. Drámai, de jó. És mikor összegyûlt mindenki a végén... szép. Ez viszont sok más filmbõl hiányzik, hogy mikor vége egy storynak, sokszor csak vége és kész. Fekete kép és stáblista. Itt legalább megmutatták mi lett velük késõbb. Sokan írják, hogy nagyon rossz ez a befejezés, de szerintem pont jól van kitalálva. Bár valahol sejteni lehetett.
10/10
Keló Scofield 2013 máj. 10. - 16:35:22 10/10
(25768/25843)
A "Sona-s" esõs jelenet valóban így volt, de ez lenne ekkora baki? Ne viccelj.
A 4-ben is voltak olyan apró hibák, hogy pld. a japcsi hacker gyerek pacsizni akar Bellick-el, elõször jobb kézzel, utána már a balost mutatják, vagy amikor Mike-ot elviszi a Cég, Linc szalad a kocsi után és 2 felvétel van kb. 2 mp alatt, utóbbiban már vizes az út, elõtte nem volt az.
Ezek számomra nagyon gyermeteg, apróságok.
Minden évadnak meg van a különlegessége, oké ha neked nem tetszik, rendben.
A befejezése ütött a legnagyobbat.
3/10
CyberWolf 2013 máj. 09. - 23:45:43 3/10
(25767/25843)
Nem mintha te írtál volna bármit is,hogy ez a film mitõl jó, de akkor csak a te kedvedért írok egy rendezõi bakit. Mikor Panamában a börtönbõl ásták ki magukat és esett az esõ, kezdett kívülrõl beomlani. Nagy tócsa lett az esõ végére. Jött befelé egy teherautó, ami hozta az ellátást a börtön lakóinak. A kamera ott volt a tócsánál és jött azzal szembe a teherautó és pont elõtte állt meg. Kameraváltásnál, mikor oldalról mutatják a teherautót a tócsa már mellette van. Vagy mikor jön a teherautó, remeg a föld miközben õk a föld alatt ásnak, fodrozódik a tócsa. Mikor meg kifelé tolat, a víz meg se moccan, még csak egy kis fodrozódás sincs. Az alagút se mozdul. A másik pedig a story elpuhulása... az elsõ év a börtön szökésrõl szólt, bár nagyon hihetetlen módon, de ez csak egy film, és jó is volt. A másodiktól még szürreálisabb és lehetetlenebb helyzetek. Aztán a vége felé érdekes módon szinte egy rendõr vagy FBI ügynöknek sem tûntek fel az utcákon vagy akciók közben. Szóval vicc. Remélem megfelel a válasz, de ezzel többet nem szándékozom foglalkozni. Nekem nem volt egy nagy szám és kész. Mindenkinek más a jó. Ez egy relatív dolog. Nincs olyan, hogy tökéletes.
10/10
offtopic
Keló Scofield 2013 máj. 09. - 21:30:51 10/10
(25766/25843)
A sorozatról nem írtál konkrétumot, hogy miért nem tetszik, így csak véleményt írtam a véleményedrõl:), mert ez egy fórum.
3/10
offtopic
CyberWolf 2013 máj. 09. - 21:25:56 3/10
(25765/25843)
Ne engem és a véleményemet véleményezd, hanem a filmet... Én sem a hozzászólásokhoz írok, hanem, hogy mi a véleményem egy adott filmrõl. Ha tetszik tetszik, ha nem nem. Ez az én véleményem
10/10
Keló Scofield 2013 máj. 09. - 21:06:14 10/10
(25764/25843)
Még jó, hogy kb. 10-bõl 1 ember látja így ezt a sorozatot, de biztosan igazad van:) Szánalom.