Téma: A szomszéd

tortura 2013 jan. 31. - 14:38:12 Előzmény jackasszoli
(66/106)
SPOILER!!!
Nem jól láttad. Az a szõke nõ nem a barátnõje volt, akit akkor láttál. A terroristákkal konspirált. Megjegyzem, nekem úgy tûnt, hogy a pasi egyetemi óráit is látogatta. A barátnõje sajnos korábban "balesetben" meghalt.
yellowbanane 2013 jan. 30. - 23:14:22
(65/106)
Fontos lenne, aki kérem olvassa válaszoljon! A film vége és közepe körül valahol, megszólal egy ilyen tök retro zene, nem tudja esetleg valaki, hogy melyik ez a szám? Nagyon régóta keresem és jó lenne megtaláni=D
kesselring 2013 jan. 30. - 18:44:17 Előzmény galileo29
(64/106)
A bakihoz szólnék hozzá. Az általam régen agyon nézett Ace Ventura 2-ben, a végén amikor Ace a fõkonzul szobájába leleplezi az összeesküvést tessék csak megnézni: egyik pillanatban ott van az összes sakkbábu a konzul elõtt a másik pillanatban viszont üres a tábla. :) Semmi jelentõsége, de látványos. Valószínûnek tartom, hogy Jim felrúgta az asztalt a heves gesztikuláció közepette.
olahmiki1959 2013 jan. 28. - 18:39:01 Előzmény galileo29
(63/106)
Nekem az Elemi ösztön címû filmben tûnt fel egy elképesztõ baki, amit - ha jól tudom - eddig még senki sem vett észre.
Sharon Stone ominózus rendõrségi kihallgatásos, "lábkeresztbetévõs" jelenetében történik a dolog.
Michael Douglas zakóban ül az asztalnál, vágás, és a következõ másodpercben zakó nélkül, egy világoskék ingben ül ugyanott, aztán felugrik, hogy kávét töltsön magának.
Nem egy nagy hiba, semmi jelentõsége a történet szempontjából, de mégiscsak egy hiba.
Pedig én úgy tudom, hogy a forgatásokon készülnek a jelenetek végén úgynevezett stand-fotók, pont azért, hogy amikor késõbb folytatják egy adott jelenet felvételét, akkor tudják, hogy hol hagyták abba.
Úgy látszik, itt nem figyeltek erre...
Zöldmáli 2012 dec. 23. - 13:54:17
(62/106)
A bakicsúcs nekem a 88 perc volt:
http://port.hu/88_perc_88_minutes/pls/fi/films.film_page?i_film_id=83440&i_city_id=3372&i_county_id=1&i_topic_id=2

Amúgy nekem "csak" annyi volt a problémám ezzel A szomszéd címû filmmel, hogy nem igazán értem, mirõl szól ("mi az üzenete"...?).
Mert ha csak az volt a szándék, hogy közhírre tegyék, miszerint bizony, elõfordulhat, hogy a terrorista nem hal meg a saját robbantása következtében, hanem továbbra is köztünk él... nos, ehhez kár volt filmet csinálni.
7/10
galileo29 2012 dec. 22. - 23:55:19 7/10
(61/106)
Erõs thriller jó színészekkel.
De mekkora baki van a vége felé! Már csak emiatt is érdemes megnézni.

SPOILER!
Amikor a vége felé Jeff Bridges követi/üldözi Tim Robbins-t, két különbözõ piros forddal megy - elvileg ugyanaz az autó, mert nem cserél kocsit! Ugyanaz a piros szín, de két különbözõ (és egymástól könnyen megkülönböztethetõ) szériájú Mondeo. Most nem tudom elõvenni ellenõrizni, de lefogadom, a rendszám sem ugyanaz. Ettõl még jó film, de érdekes, hogy ilyen nagyszabású produkcióba is becsúszhat ilyen "komoly" baki.
Aki tud hasonlókat más filmekben, írja meg kérem.

SPOILER VÉGE!
batagy 2012 dec. 22. - 22:05:12
(60/106)
Meglepõen jó film, régen láttam ilyen jó thrillert.
Erõsen ajánlott!
10/10
gurguj 2012 dec. 22. - 19:45:59 10/10
(59/106)
Aki még nem látta az nézze meg!Lebilincselõ thriller.Megtudhatjuk,hogyan lehet bárkibõl "terroristát" csinálni.
10/9
9/10
Eddyboy 2012 aug. 19. - 11:17:20 9/10
(58/106)
Végig izgalmas és jó film, egy percre sem "pihenhet" a nézõ.
Azon ritka filmek közé tartozik, ahol a befejezés eltér a "megszokottól".
Jeff Bridges és Tim Robbins is jól szerepelnek, a rendezés hiteles és követhetõ.
10/9.
7/10
Baera27 2012 aug. 18. - 19:54:25 7/10
(57/106)
Véletlenül láttam a filmet - barátaim nézték.
Nekem meg nagyon unalmas és vontatott volt. Akit izgat ez az amerikai "ellánálló-terrorista politikai" téma, nyilván érdekes, de mivel csak e körül folyik az egész történet - és nem vált át valami "mélyebb" témába- ezért feleslegessé válik megnézése ami kb. 130 percig tartana, na ezért végig sem néztem...
6 pont lenne, ellenben a színészek jó játéka és a drámai, sötét képi világ miatt 7 adok, annak ellenére, hogy sem Jeff Brigest sem Tim Robinsont ki nem állhatom. :-)
8/10
Rahar 2012 jún. 24. - 16:54:05 8/10
(56/106)
A film átlagát látva néztem meg a filmet, jó döntés volt :). Nekem kifejezetten tetszik, már nem is tudom mikor értékeltem egy filmet legalább 8 pontra. A színészek kiválóak, a képi megvalósítás megfelelõ, igényes, de semmi egyedi. Az alaptörténet jó, a cselekményvezetés még jobb, a befejezés kiváló. Alapvetõen a film háromnegyedéig legfeljebb jó filmnek tartottam, de utána... Aki szereti az izgalmas, egyedi, csavaros thrillereket az mindenképpen nézze meg.
10/10
jackasszoli 2012 máj. 23. - 16:48:03 10/10
(55/106)
Egy dolgot nem értek a film végén, valaki magyarázza meg ha tudja.

Spoiler!!!

Szóval mikor felrobban a ház a film végén, akkor mintha Jeff Bridges barátnõje is ott lenne, talán õ robbant nem tom, de akkor õ is terrorista volt? Nem is halt meg autóbalesetbe?
Valaki elmagyarázná!
greeen 2011 máj. 02. - 19:58:09
(54/106)
ÉS a Filmrõl még annyit!Természetesen nem bukott a film,ami kissé téves beírás,és nem is értem honnan veszik! a Film teljes költsége 21,5 millió dollár volt Az IMDB szerint.
1999 Márc.21 én kezdték vetíteni és szeptemberre az össz bevétel 41 millió dollár volt!
greeen 2011 máj. 02. - 19:50:02
(53/106)
Ahhoz hogy egy film jó legyen abszolúte nem kell azonosulni egyetlen szereplõvel sem,sõt!Kevés film hajaz ara hogy a karakterek célja egyfajta azonosulás legyen a nézõvel!Egyes filmmûfajok meg szinte ki is zárják ezt!Egyébként a filmben a fõhõssel sokkal inkább lehet azonosulni érzelmileg és a realitás talaján maradva mint egy Ramboval...De most ebbe nem akarok belefolyni miért is..A Befejezés!Szerintem tökéletes és számomra várt is volt annak ellenére ,hogy és most spoiler
Spoiler.:
Hogy beleolvastam az itteni hozzászólásokba és elõrevetítették a befejezés mikéntjét mégis a filmben már kódolva volt!Mégpedig a film elején a fõhõs egy elõadáson szinte prófétaként elõrevetítette saját sorsát és egyfajta beteljesülését a rossz akaratának.Egy merénylõrõl beszél akit kikiált a nép bûnösnek (Ok nélkül),mert megnyugvást jelent ha van egy bûnös,akit fellehet mutatni!...Ahogy mondta."Nem akarunk mást csak egy nevet,egy nevet ami visszaadja a nyugalmunkat".Hát ez a sors várt rá is!És már senkit sem érdekel hogy voltak e okok miért is tenne ilyet!
Spoiler vége

szóval az elõzõ gondolatot figyelembe véve nem hiszem hogy lehetett volna tökéletesebb befejezése a filmnek!
8/10
pozsizsuzsi 2010 aug. 26. - 11:27:04 8/10
(52/106)
Szóval bukott a film?

Sejtem miért, a nézõ szereti az olyan filmeket, ahol legalább 1 szál szereplõvel azonosulni tud. Nekem például végig pofozkodhatnékom volt, mindenkinek behúztam volna párat, beleértve a kotnyeles és bénázó fõhõst, az értetlenkedõ menyasszonyát és a nyafizó, szófogadatlan kisfiát is. :)
A feszültség nem jelentéktelen részét ez adja.
Jó kis film különben, két remek színésszel.
10/10
peti2006 2010 aug. 25. - 23:00:41 10/10
(51/106)
Mérges voltam a filmre, mert régen láttam olyan filmet ahol ha egy picit is, de nincs happy end.
Talán épp ezért lett az egyik kedvencem.
9/10
squashmacska 2010 aug. 25. - 22:38:39 9/10 Előzmény kovkov
(50/106)
Jó film, ajánlom annak, aki mégnem látta
kovkov 2010 márc. 28. - 23:18:15
(49/106)
Igen, a kiírás szerint. De itt valaki azt mondta,hogy valószínûleg román AXN-em van,mert pár hónapja nem stimmelnek a mûsorok. Most pl. a Szellemekkel suttogó megy:S
7/10
offtopic
zee944 2010 márc. 28. - 21:21:27 7/10 Előzmény Toroco
(48/106)
Öcsém...! Kapkodom a levegõt. Nemcsak a SPOILERezés nem évül el, de a hülyeség sem.
T.L. 2010 márc. 28. - 21:19:25 Előzmény Toroco
(47/106)
Mondjuk azért kéne használni a SPOILER szócskát, mert én pl. ennél a filmnél belenéztem hozzászólásokba, még a kezdés elött. Pont azért, hogy érdemes-e megnézni. Biztos nem egyedül vagyok így.
Egyébként 5 év múlva, ha újra leadják a filmet, minden hozzászólást megtalálsz.
A lényeg: biggyessze oda mindenki azt a bizonyos szócskát!