Téma: A szultána

napraforgó 2016 dec. 26. - 19:41:41
(147/247)
Nézem a port.hu- a tv-mûsort. Januártól a Szultána 20.35-kor fog kezdõdni, 21.10-kor már a következõ músort hirdetik. Az egyes epizódok hossza mégis elvileg 62 perc. Vajon hogy fog beleférni 62 perc mûsor 35 perc mûsoridõbe (nem beszélve a sok-sok reklámról....)?
abisztriczky 2016 dec. 25. - 15:09:39 Előzmény tetelka
(146/247)
***OFF***
Tényleg jó az a 7 napig visszanézetõ funkció. De azért van vele 2 kisebb problémám. Az egyik, hogy csak 7 napra szól, mert ugye mi van akkor, ha több mint egy hétig nem vagyunk otthon, stb... A másik, hogy nem lehet tekerni ebben a 7 napig visszanézhetõ funkcióban, pl. nem tudjuk a reklámokat átugrani.
tetelka 2016 dec. 24. - 23:09:24
(145/247)
Nekünk is volt olyan dobozunk, amellyel fel tudtuk venni a filmet, stb. Visszacseréltük egy normál dobozra, kevesebbet fizetünk, és nekünk nagyon bejön a visszanézhetõ funkció. 7 napig lehet visszanézni.. Ennek a nagy elõnye, hogy bármikor válogathatsz a mûsorban.
4/10
Máriácska 2. 2016 dec. 24. - 17:37:36 4/10 Előzmény chagny
(144/247)
Miért nézed, ha nem szereted? Szerintem ez egy jó telenovella sorozat. Senki sem mondja, hogy hiteles, vagy így történtek az események. Ez egy kitalált történet, ami egyáltalán nem unalmas.
evaszanto 2016 dec. 21. - 18:14:21
(143/247)
detto...
abisztriczky 2016 dec. 21. - 10:30:20
(142/247)
***OFF***Én csak annyit tennék hozzá, hogy a "szolgáltatók" direkt úgy állítják össze a csatornakínálatot - ha beismerik, ha nem -, hogy a legnézhetõbb, legnormálisabb adók a legnagyobb csomagba essenek, és ha még valami extra plussz csatornát akarsz, akkor még plussz extra csomagra is elõ kell fizetned. Nekünk a UPC-nél van elõfizetésünk, és hogy azokat az adókat nézhessük, amiket igazán akarunk, a digitális, mûsorrögzítõs médiaboxos elõfizetést választottuk egy vagyonért, úgyhogy van egy rakás adónk.
evaszanto 2016 dec. 21. - 09:01:13
(141/247)
Részben egyetértek, a kényelmes nagyképernyõ elõtti hevergészést illetõen biztosan. Azzal azért vitatkoznék, hogy érdemes-e 100 csatornát fizetni azért, hogy 8-10 nézhetõ csatornád legyen. Mert ha abban a 8-10 csat.ban olyanok vannak, mint National Geography, Spektrum, Animal Planat, Nat.Geo.Wilde, Discovery és társaik, a sportcsatornákról nem is beszélve, szóval ezek igazán nézhetõek, s ha még idegen nyelvet is értesz, akkor ehhez még a külföldi csatornák is hozzáadódnak. Szóval, ha igényes mûsorokra vágysz, igenis érdemes.
Az eredeti kérdéshez visszatérve, a Szultána (bár én nézem) számomra is nagy csalódás, a Szulejmánhoz képest összecsapottnak, néhol eltúlzottnak tartom. De mivel kitartó és optimista vagyok, egyenlõre nem hagyom abba. Köszi, hogy elolvastad, további jó tévézést és békés karácsonyi ünnepeket neked és kedves családodnak!
napraforgó 2016 dec. 21. - 07:12:21
(140/247)
Ne viccöljünk. Nincs mindenkinek 100 csatornája. Nekem pl. csak 20 nézhetõ + 5 sport, meg egy rajzfilm - ezek ki a fenét érdekelnek, engem nem. Szóval marad 20, annak kb. fele nézhetõ, mert a sok valótlan világ, éjjel-nappal hülyeség, meg egyéb hasonló baromság alapból nem érdekel. A maradék 10 csatorna közül 5 végtelenített sorozatokat játszik 26.-szor, meg még utána is, néha egybe-egybe belenézek, jobb híján, na de ez azért nem mûsor. Amíg ilyen szxar a kínálat, nem gondolod, hogy 100 csatornára elõfizetek? Hogy 5 helyett 8-10-et tudjak nézni 100 áráért?
És van az a jópár ember, aki még az - elvben - 27 - csatornára sem fizet elõ, vagy megpróbálja az ingyenesen nézhetõt nézni, - vagy nem nézni. A gyerekeim okosabbak, õk semmilyen TV-mûsort nem néznek, ott a net, onnan azt szednek le, ami akarnak. Csak én vagyok olyan kényelmes, hogy szeretek a nagy képernyõ elõtt üldögéni, hevergészni....
abisztriczky 2016 dec. 20. - 15:51:56 Előzmény Roland75
(139/247)
Szerintem még kb. legalább 20 rész van hátra nálunk az 1. évadból a török részek felszabdalása miatt. Egy török rész kb. 2óra20perc körül van. Törökországban a 2. évad 5. részénél tartanak. Úgyhogy még egy ideig élvezheted.
evaszanto 2016 dec. 20. - 15:43:37 Előzmény Roland75
(138/247)
Alapesetben van további legalább 100 csatorna, nem muszáj ezt nézni. Távirányító???
Roland75 2016 dec. 20. - 11:03:06
(137/247)
Ezt a minõsíthetetlen f..tmikor rakják már ki fõ mûsoridõbõl??
Kit Fisto 2016 dec. 15. - 16:28:09
(136/247)
\"Szultána\"? Ez a szó egy nagyon béna magyarítása a török Sultani szónak, ami az eredeti kifejezés, a szultán elsõ feleségére. Nyugodtan lehetett volna szultánnõ magyarul. Mert ezt a logikát tekintve a cárnõ \'cára\', a királynõ \'királya\' lenne :D
Koncsita 2016 dec. 07. - 21:03:48
(135/247)
Fontos a család - most mondta Safie. Egy olyan sorozatban, ahol éppen a családtagokra vadásznak.
Koncsita 2016 dec. 07. - 20:59:35 Előzmény napraforgó
(134/247)
Az egész csak töltelék a reklámok között, Agatha Crhrisite elbújhat a csavarok mögött, egyik-másik oldalról mindig elõkerül valaki, aki továbbgörgetheti - UGYANAZT.
Letty72 2016 dec. 07. - 12:00:22 Előzmény napraforgó
(133/247)
Jól tippeltél, az új ágyas valóban Köszem húga. Az egyik ajánlóban Szafije szájából hangzott el ez a mondat:

Köszem vesztét, majd a saját vére fogja okozni!

Ezzel szerintem csak az elveszett hugicára célozhatott, hiszen vérrokona a gyerekeit nem számítva, csak a Yasemin lehet.

SPOILER!

A csaj nem csak ágyas, hanem bérgyilkos is, az egyik ajánlóban valamit csepegtett Ahmed kenõcsébe.
napraforgó 2016 dec. 07. - 07:13:29
(132/247)
Tudjuk jól, hogy a hatalom elõbb-utóbb mindenki jellemét deformálja. Erre még Szafije is felhívta anno Köszem figyelmét, aki valami olyasmit mondott, hogy a szívét megõrzi tisztán.
Láttuk korábban, hogy Dervissel szemben Köszem Murad pasát akarta nagyvezírnek. Azt is, hogy õt Naszuh pasa rabolta el - Szafije megbízásából. Most meg ugyanez a Naszuh pasa mérgezi meg Murádot, nyilván Köszem megbízásából. Habár itt megpróbálták igazolni a dolgot azzal, hogy Murad pasa baromira nagyot változott, visszaélt a hatalmával,
stb.
Látjuk, hogy Szafija dédi még most is ármánykodik, már rég letett Musztafáról - aki amúgy is meggárgyult a bezártságtól, most Iszkander érdekében ügyködik, és második vasként a tûzben tartja Oszmán herceget is.
Most volt egy kis politika, így hát várható, hogy most megint a hárembeli civódások jönnek... Köszemnek el kell tûrnie, hogy más ágyasok is mennek "halvetre" (dugásra) a szultánhoz, de igyekszik elérni, hogy egy se kerüljön közel Ahmet szívéhez. Hogy úgymondjam, ezek olyan egészségügyi dugások, a jó közérzet érdekében.... Hébe-hóba még gyerek is születik az ilyen alkalmi kapcsolatokból. Na de most bevetik a nagyágyút, Jaszemint, aki méltó ellenfele lesz Köszemnek. Elrabolja Ahmet szívét és ki tudja, mi lesz itt még...
napraforgó 2016 dec. 07. - 03:48:37
(131/247)
Volt is. Itt a Ramadán ünnepén már látni lehetett, hogy Bajezid herceg is más ágyastól született...
napraforgó 2016 dec. 07. - 03:47:25
(130/247)
Ez nem info, csak egy tipp részemrõl, egy megérzés, de azért nem hiszem, hogy nagyot tévednék. Azt ugye láttuk, hogy Szafije ölette meg Anasztázia/Köszem apját, Köszem elbeszélésbõl megtudtuk, hogy utána levelet írt a családjának és megtudta, hogy az anyja röviddel az apja után belehalt a bánatba, a kishúga meg eltûnt.
Jázmin, vagy, ahogy itt mondták Jaszemin elõéletérõl meg annyi derült ki, hogy korán elárvult, pár évig egy velencei kolostorban nevelkedett (a velencei származású Szófia városában!), majd török kalózok Isztambulba vitték (Milyen érdekes, hogy Nasiát is török kalózok vitték oda, Szafie parancsára...), ahol évekig X pasa háremében nevelgették és Ahmet ágyasának szánták, hogy valaki megtörje Köszem uralmát... ennyi véletlen nincs egy romantikus sorozatban...
kaboca12 2016 dec. 06. - 22:16:22
(129/247)
Valóban hiányzik egy úgynevezett átmenet. Ha a hét elején lemaradtam volna, akkor biztos nem is érteném az egészet. Így is kapkodom a fejem, hogy akkor most ki kicsoda, ki kinek az oldalán áll és nagyon rossz, hogy csak a visszaemlékezésekbõl lehet következtetni, hogy mi, miért történt 11 év alatt. Ha lemaradok egy-egy ilyen mondatról, akkor már nem értem, hogy ki, miért ott van, ahol.
Arról nem beszélve, hogy Kösem egyre ellenszenvesebb, nem sokban különbözik számomra Szafiétõl. Én értem, hogy õ foggal-körömmel és mindenáron az uralkodó családot akarja védeni, de azért elszállt vele a ló (undorító stílusban beszélt Iszkenderrel például), bár valószínûleg abban az idõben csak az ilyenek éltek "biztonságban". Az elején még sajnáltam is, hogy amint a tudomására jut egy titok és fátylat borít rá, már napvilágot is lát egy másik, ami ellen tenni kell, de sajnos eljutottunk oda, hogy nem kedvelem. Érdekes az is, hogy Ahmet mennyire vak Kösem dolgaival szemben. Mindenki tudja, hogy Kösem akárkit eltetet láb alól és ugyanúgy áskálódik (még ha a céljai mások is, mint pl. Szafiének), hogy sumák módon parancsokat osztogat a pasáknak, Ahmet mégis a kis szende, ártatlan kedvencét látja. Ugyanez a helyzet Zülfikárral is. Természetesen Hümasah szerelme egyértelmû felé, de nehezen hiszem, hogy ennyire a férje háta mögött tud ügyködni és szervezkedni. És az sem tetszik, hogy a nagyon tisztességes Zülfikárt egy "félkígyóval" tették össze. Mert úgyis kiderülnek Hümasah dolgai (gondolom) és Zülfikár amennyire szerelmes, úgyis a neje mellé áll. Nem életszerû.
Ezektõl eltekintve nézem, ha már egyszer elkezdtem, mert ha abbahagynám, akkor nekem lenne hiányérzetem.
Koncsita 2016 dec. 06. - 21:42:34
(128/247)
Egy idõ után unalmas az állandó intrika, furkálás, "élet" a palota folyosóin és szobáiban.