7/10
memee 2022 aug. 02. - 10:37:10 7/10 Előzmény Edmond Dantes
(13/33)
Egyetértek. Nincs ezzel a filmmel semmi gond. Látványos, és önironikus. Kicsit túlzónak érzem a szétsavazást, amit kap.
3/10
c p 2022 júl. 31. - 23:12:16 3/10
(12/33)
Valóban szürke.

Sajnálom, hogy Gosling, Ana de Armas, meg Thornton játszik benne. Ha nem így lett volna, akkor az ember hallgat az ösztöneire és fél óra után kikapcsolja.
De a kedvelt színészek egy-egy ismerős momentuma kapcsán mégis a maradás mellett dönt... mint a film végére kiderül: feleslegesen.

Lehetne buddy-movie, Six és Miranda között. De ez kimerül egy-egy jókor elhelyezett frappáns pár másodperces szóváltásban.
Lehetne Six előéletének drámája, a nevelőapa, a börtön, a CIA. De ez is kimerül egy-egy jókor elhelyezett emelkedettebb gondolatban.
Lehetne Six jellemfejlődése, ahogy rájön, hogy akár gondoskodhatna is egy gyerekről - de a gyerekszereplővel való néhány pillanata is csak azért van, hogy mímeljen egy ki lelket és mégse hagyd ott a filmet.

Ez a film csak felvillantja ezeket a paneleket és szinte kizárólag az akciójelenetek közötti tölteléknek használja a drámát, a poént, a karaktereket. Mindent az értelmetlen emberkedésnek alárendelve.

Az emberkedésnek, ami tocsog a szinte már börleszkbe hajlóan eltúlzott akciójelenetektől, amilyeneket egy tesztoszterontúltengéses kamaszkölyök sem tudna kitalálni. Robban, repül, kisiklik, wow... ez igen!

Sajnos a film silány és a miénk a feladat, hogy ezek után is igyekezzünk majd ugyanolyan jó szívvel és szemmel nézzük Gosling-ot a Drive-ban, vagy a Túl a fenyvesen-ben, mint eddig.

Vagy Thornton-t a Tapló Télapóban. Pedig, aki egy kicsit is ismeri azt a Thornton-t, annak lehet arról elképzelése, hogy milyen elánnal h*gyozná telibe a kocsma falának támaszkodva ezt a... filmet...
2/10
Drizari 2022 júl. 28. - 14:52:10 2/10
(11/33)
B kategóriás film.
3/10
Ocsisonka 2022 júl. 27. - 19:30:39 3/10
(10/33)
Bár kedvelem a főszereplőt, de ez a filmje borzasztó gyenge volt. Egyszerűen unom már, hogy egy ember, 30-50 profi kommandóssal egyenként leszámol, mindegy, hogy közben hányszor szúrják meg, vagy lövik meg, mindegy, hogy közben egy franciakulccsal jól fejbe vágják, fel sem veszi. Elcsépelt valami volt. Az meg rejtély, hogy a tamil harcos - miközben a főszereplő Prága egész városában menekül villamossal, autóval stb., hogyan talált rá pár perc alatt!? Biztosan olvasta a forgatókönyvet. Sajnos ez nem volt méltó RG-hoz.
Edmond Dantes 2022 júl. 25. - 15:07:02
(9/33)
Aki nem néz túl sok akcióthrillert, ahogyan én sem, annak ez a film szóda nélkül is (jégkrémmel és nyáron) símán elmegy. Ryan Goslinggal pedig minden eladható. Ez is.
3/10
AlexWolf 2022 júl. 24. - 23:03:43 3/10
(8/33)
Kitalálhattak volna valami sztorit. De ezt már ezerszer láttuk. Színészek, akciók elmennek, minden más nulla. Adok rá egy 3ast.
3/10
Démétér456 2022 júl. 24. - 19:08:14 3/10 Előzmény Böhöm
(7/33)
Ez így ahogy van jogos. (Még azzal is, hogy a Netflix sorozatai közül vannak egészen jók is, én legalábbis lelkesen követek párat.) De a filmek...?! Katasztrófa. A forgatókönyvek, a karakterek többsége, a párbeszédek mind-mind olyan amatőrnek tűnnek, ami teljes ellentétben áll a szemmel láthatóan kényelmes költségvetéssel és többnyire látványos (bár nem túl izgalmas) akció megvalósítással.
3/10
Böhöm 2022 júl. 24. - 18:34:22 3/10
(6/33)
Újra megerősödött az a nézetem, miszerint a Netflix gyártás sorozatokban tud nagyon jót is, de az egyestés filmeket nem kellene erőltetniük, mert láthatóan nem megy nekik. Nem is értem, mert a pénz benne van, nem olcsó színészek játszanak, a technikai megvalósítás a nagyon profi, ami magas színvonalú látványt, hangot eredményez. De hogy ennyi befektetés mellett miért nem lehet egy normális forgatókönyvet is kifizetni, az nem fér a fejembe. Látszik a nagy költségvetés, komoly technikai stáb, és a végeredmény az extrém gagyi forgatókönyv miatt mozifilm mércével közel nulla. Ha ez egy látványvideó lenne pl. egy amúgy értelmes könyvhöz, vagy játékszoftverhez (most a hosszától tekintsünk el), akkor magas pontot érdemelne. Ez így egyben viszont a profi technikai stábért és rendezésért érdemel elismerést, de összességében nálam nem üti meg az elégséges szintet. A pontszámom a szakmaiság felé mutatott erős jóindulatomat is tartalmazza.
Sajnos tartom továbbra is: a Netflix gyártású filmeket inkább kerüljük.
3/10
Démétér456 2022 júl. 24. - 14:44:47 3/10
(5/33)
Beletelt vagy negyven percbe, míg végre oda tudtam fókuszálni a képernyőre, annyira nem kötött le a történet. Jézusmáriaszentjózsef, ennyi közhelyet egy rakáson, pörgős akcióval kísérve, amelyek még mindig szintén nem túl egyediek. Hogy ezeket minek csinálják...
3/10
Szaymon 2022 júl. 23. - 20:52:02 3/10 Előzmény Marv78
(4/33)
Teljesen egyetértek,rendkivül gyenge film
9/10
Nonoci62 2022 júl. 23. - 17:42:51 9/10
(3/33)
Nekem tetszett, mozgalmas volt , végig lekötött.
10/10
bubu94 2022 júl. 22. - 21:50:26 10/10
(2/33)
jó film 10/8 mert a csaj kevesett volt benne aki segített 6 - os nak
1/10
Marv78 2022 júl. 22. - 18:00:06 1/10
(1/33)
Sajnos szerintem meg kell barátkozni a gondolattal, hogy ezentúl csak ilyen szar filmeket fognak csinálni. Pedig én úgy gondolom a rendező kitett magáért, a színészek is úgy ahogy odatették magukat. De ilyen szar forgatókönyvet nem tudom hogy, hogy hagynak jóvá a producerek. Annyira elcsépelt, annyira ózsdi, annyira unalmas, hihetetlen. A szokásos CIA bérgyilkos, ki akarják bérgyilkolni. Megy a macska egér harc. Lista van nála, amit mindenáron meg akarnak szerezni mert kompromitáló rájuk nézve. Milliószor láttam már ilyet. Harmat gyenge.