Téma: A szürke ötven árnyalata

Kaktuszné 2013 jan. 14. - 12:27:48
(26/46)
Kaktuszné 2013 jan. 14. - 12:24:52
(25/46)
Szóval a könyv címét sem értem, a pasi neve Grey, ami szürkét jelent, de ez esetben is durva a tükörfordítás...nem tudom egyszerûen...hogy zseniálisnak találjam-e vagy rohadt gagyinak...
offtopic
Kaktuszné 2013 jan. 14. - 02:40:48
(24/46)
Ha valakit érdekel Az egy tiszta nõ, rádiójátékon megvan, el tudom küldeni e-mailben.
Kaktuszné 2013 jan. 14. - 02:11:43
(23/46)
Viszont van jó is a könyvben, kettõ dolgot említenék, az egyik Thomas Hrady: Egy tiszta nõ címû regénye, amely iránt felkeltette az érdeklõdésemet és azóta már magamévá tettem a mûvet és a szeretkezõs komolyzene is nagyon tetszik, kultúrálisan néminemûleg mûvelõdtem a könyv által:)

Thomas Tallis - Spem in Allum http://www.youtube.com/watch?v=7Cn7ZW8ts3Y
Kaktuszné 2013 jan. 14. - 01:54:34
(22/46)
hm..
Kaktuszné 2013 jan. 14. - 01:52:01
(21/46)
Alexis Bladel (32) Viszont ezt a csajt meg sem említik, pedig sztem jó kis pirulós fajta:)
Ian Somehalder (35)

sztem jó választás lenne

Ryan Gosling (33) se lenne rossz
Kaktuszné 2013 jan. 14. - 01:30:10
(20/46)
Van egy-két izgatott egyed, aki saját elõzeteseket gyártmányoz a filmrõl, sztem nem rosszak, sõt ebbõl válogattam magamnak egy párost, hogy szerintem kik lennének jók, mindjárt elküldöm:
http://www.youtube.com/watch?v=swSA_GiB0g0
http://www.youtube.com/watch?v=kb4V5XUTlrg
:)
Kaktuszné 2013 jan. 14. - 01:25:26
(19/46)
Na remélem õk szóba sem jönnek...de mégis:
Kaktuszné 2013 jan. 14. - 01:24:32
(18/46)
Ryan Gosling
Kaktuszné 2013 jan. 14. - 01:24:05
(17/46)
Ian Somerhalder
Kaktuszné 2013 jan. 14. - 01:23:12
(16/46)
emma watson
Kaktuszné 2013 jan. 14. - 01:22:30
(15/46)
Az elõzõ: Shailene Woodley
Kaktuszné 2013 jan. 14. - 01:20:42
(14/46)
Hm nem rossz a választásod, viszont némi problémát jelent, hogy Christian mindössze 27, Ana pedig 21 éves...nos ilyen fiatal színészeket nehezen találnának...vagy új arcok, vagy az idõsebbek játszanának fiatalabbakat.

Berakok pár képet, akik szóba jöhetnek a pletykaújságok szerint:
Lena2012 2013 jan. 13. - 21:34:42 Előzmény Kaktuszné
(13/46)
Én szerettem a könyvet, bár tény és való hogy teljesen igazad van abban amit leírtál véleményként.Tényleg nem lehet a fõhõsöket elképzelni, mivel nem írtak róluk semmit...Csak néhány apróság.Olvastam hogy megfilmesítik.Én férfi színészként el tudnám képzelni Ryan Phillippe-et, talán mert a Kegyetlen játékok volt anno a kedvenc filmem, és azzal a sráccal tudnám azonosítani Mr Grey-t. :) Nõi fõszerepre pedig Amanda Seyfried.Vélemény???
cussanat 2013 jan. 13. - 19:49:06 Előzmény gabcika85
(12/46)
Szia!

Ha nem túl nagy kérés, nekem is el tudnád küldeni?

rivageva@freemail.hu

Köszönöm szépen! :)
alexa1688 2013 jan. 13. - 13:13:17 Előzmény gabcika85
(11/46)
Szia :) nekem el tudnád küldeni a szürke 50 árnyalatát emailen??
alexa1688@freemail.hu

nagyn szépen köszönöm
gabcika85 2013 jan. 09. - 10:14:36
(10/46)
Ha még nem olvastad, PDF-ben szívesen elküldöm.
Kaktuszné 2013 jan. 03. - 16:45:42
(9/46)
Számomra is csalódás a "mû", nagyon jókat hallottam a könyvrõl, akik ismernek azt mondták "imádni fogod!", valóban közel állna a téma hozzám, hiszen némi sub beállítottságú nõ vagyok. Viszont elég gyengécskének találom az egészet, egybõl régebben (évekkel ezelõtt) olvasott Romanak, Tiffany-k jutottak eszembe, hasonló stílus.
Nekem a "basszantyú" nem csapta ki a biztosítékot, ellenben a "döföl" mindenképpen, ugyanis a szó nem hangzik izgatóan, márpedig amikor használják izgatónak kéne lennie pl. "újra és újra beledöfött" nah ez már így izgatóan hangozna... Visszatérve a basszantyúra, Bridtget Jones-ban van, h "basztikuli" azzal senkinek semmi baja nem volt, tudtommal, hát ezzel se legyen! Hõsnönk jólnevelt szüzike és nem beszél kifejezetten csúnyán.
Baromi unalmasnak találom, h Cristian állandóan fehér inget és flanelnadrágot visel a könyvben, és vagy vizes vagy kócos a haja és hogy ezt minden alkalommal újra és újra leírják.
Viszont pontosabb leírást Anáról sosem kapunk, elképzelésem sincs hogy nézhet ki, csak annyit tudok róla, göndör, nehezen kezelhetõ haja van és nagyon fehér bõre...ezen túl semmit nem tudok róla, pl. mellméret, szeme színe, arcformája...nekem ez zavaró, tulajdonképpen Cristianról sincs pontosabb leírás, csak hogy átkozottul jóképû.
Spoiler****
A szürke ötven árnyalata cím számomra egyértelmûvé vált, amikor megtudtam, h Cristiannal szürke a szeme és olykor elsötétül, gondoltam biztos errõl van szó, de ne higgyétek, valami módon "50árnyalattnyira elbaszott" amiért drogos volt az anyja, meg, h keményen vezették be az életbe...sztem ezzel végképp alulmúlta a "mû" magát.
Spoiler vége****
Viszont tény, h olvasmányos...gyorsan haladok vele és egy kicsit szórakoztató is plusz melyik nõ ne álmodna olyan pasasról, aki kõgazdag, hatalmas önbizalma van és csak õt akarja, méghozzá birtokolva.
Mindenesetre nekem ez bejön, én Karácsonyra kértem a könyv elsõ részét a másodikat meg a szülinapra, a harmadikat meg 2+1 akcióban hozzácsapták...jelenleg az elsõ kötet végét járom...azért el fogom olvasni a többit is, de ha nem kaptam volna meg, akkor nem venném meg õket magamnak, az elsõ könyv után.
TianaRóz 2012 dec. 28. - 04:48:50
(8/46)
Elolvastam az elsõ részt és bátran kimerem állítani hogy ennyi elég volt ebbõl a szoriból ami unalmas a magyar fordítása meg egyenesen illúzió romboló és botrányosan nevetséges és lehetetlen szavakat használnak benne(szent szar, szent tehán, basszatyú a meglepõbb a szent mózes fordítás nevetséges!
Az meg egyenesen felháboritó h ez a könyv sorra dönti meg az eladási példány számokat és zsebeli be a legjobb könyvnek,év könyvnek járó díjakat... Pontosan az ilyen könyvek és az erre keresett igény mutatja azt h a világ mennyire mély pontban van szomorú. Aki ilyen könyvet ír és ezt a sztorit tartja élete fõ mûvének annak a lelkét télleg démonok gyötrik beteges gondolatok és eszmék tömk elege besûrítve 3x 500 oldalas regénybe és ezt szívja magába az ifjúság sõt még élteti is.Közben meg nem veszi észre hogy az egész a tudat alattidnak szól h fogadd el a megalázottságot ne lázadj a hatalom ellen vagy legyél te az aki mindent megtesz a hatalomért. most lehet papolni arról h ez a könyv többrõl szól mint a szadista élvezetekrõl. De könyörgöm az égész történet unalmas erõltetett és semmiképpen sem egyedi talán ami felkelti az ember érdeklõdését azok a pikáns részek amiktõl csak ugy hemzseg a regény. Az egész a nép manipulásáról szól semmi több ami látszik is szexel bármit ellehet adni... ezzel nincs is semi baj mert ez köztudott tény. de hogy e miatt a tehetséges írókat és eredeti sztorikat háttérbe szoritsa az szomorú.És annak is van még hova fejlõdni értékileg aki erre azt meri mondani h az év regénye..
Annalía 2012 nov. 16. - 20:46:27
(7/46)
Én is elolvastam a megjelent két részt és kijelentem imádom.Sztem a pasik 90% gondol ill cselekszik ilyen fenomenális extrém dolgokat egy nõvel !Az álmokat is ide sorolnám.Ugyan már!!! ...már nem 1950-ben élünk ahol nagyanyáink még bálokba jártak és romantikus hazakísérések okoztak nekik örömet ..persze akkor az volt a szép..ma már szabad szellem van mindegy ,hogy fizikai ill szellemi dolgokra gondolok!Ebben a történetben is van szépség az ,hogy a borzalmas fájdalmas gyerekkorból(férfiszereplõ) milyen szeretett teljes kapcsolat alakul ki egy pár között!Mennyi mindenen kell ezért keresztül menniük rágniuk magukat hogy jól mûködjön.Mondhatnám egy "naívka nõ" (értem itt a testi kapcsolatra a naiv szót )segítségével aki erõs bátor és okos !Végig kell olvasni és nem mindig csak a saját gondolkodásunk szerint ítélni egy mûvet!