lyndab 2007 dec. 28. - 18:30:54
(12/52)
A lehetõ legjobb választás volt erre a szerepre. Lesz egy film vasárnap a Cool-on 23:40-kor, amiben õ játszik. A Magdolna nõvérek a címe. Biztos azért tették ilyen sokára, hogy a gyerekek ne ijedjenek meg tõle. :) Na jó. Nem tehet róla. Biztos nem voltak túl szépek az õ õsei sem. Amúgy találtam róla egy fotót, amin ki van sminkelve. Hát itt sem szép, de azért jobb. És a pasi egész jó mellette. (Legalább is hozzá képest királyfi.) /Katt az össz. hozzászólásra!/
Monalizi 2007 dec. 28. - 01:29:37
(11/52)
Elmentettem a képeket. Köszi. Nos Henrik olyan randa volt, hogy, sztem én is hûtlen lettem volna hozzá. A másik nem pénz és rang miatt mentek hozzá a nõk hanem inkább muszályból. Gondolom hallottak róla, hogy mekkorra fejetlenség uralkodik az országban. Annácska szép volt. De Erzsike... mindenesetre hasonlított rá a színésznõ. Jó ráhibáztak, nem?
lyndab 2007 dec. 27. - 18:08:04
(10/52)
Katt az összes hozzászólásra, ha látni akarod a képeket.
lyndab 2007 dec. 27. - 18:04:21
(9/52)
I. Erzsébet (Csak, azért tettem fel, hogy együtt lássuk a családot. Maradjunk abban, hogy õ a legrútabb.)
lyndab 2007 dec. 27. - 18:02:14
(8/52)
Feltettem a képet Henrik bácsiról. :) Ez pedig Boleyn Anna (I. Erzsébet édesanyja, VIII. Henrik 2. felesége) Szóval maradjunk abban, hogy I. Erzsébet rosszabbul sült el, mint a papa és a mama együttvéve. Egyébként ami a tisztálkodási szokásait illeti, ez abban a korban szerintem természetes volt. Ha õ 3 hetente fürdött, akkor a nép max. 3 évente. :) Egyébként nem csodálkozom rajta, hogy olyan keménykezû királynõ volt. A papa kinyíratta szinte az összes feleségét. Vélt vagy valós indokkal. (Hûtlenség.) De ha valós indok volt, akkor nem csodálkozom rajta, hogy egy ilyen rút pasihoz hûtlenek voltak a nejek. :)
lyndab 2007 dec. 27. - 17:52:32
(7/52)
Láttam egy képet VIII. Henrikrõl és azon elég nagydarab, de lehet, hogy az akkori kor szépségideáljának megfelelt. (Maradjunk abban, hogy nekem nem esetem. :) ) Azt olvastam róla, hogy a halála elõtt lett beteg és hízott meg nagyon, annyira, hogy már járni is alig tudott. Végül is 6 feleséget elnyûtt. Szóval mégis csak népszerû volt a hölgyek körében. (Vagy csak a királyi rang és kincstári vagyon tette õt ennyire vonzóvá?) :)
Monalizi 2007 dec. 27. - 16:34:03
(6/52)
Ne volt kitõl szépséget örökölnie. Hiszen Henrik sem volt a szépség és báj megtestesítõje. Úgy kellett emelõvel a lóra tenni a robosztus súlyától. Láttam a királyi naplóban 1. Erzsikét. Volt egy mondata ami nagyon mellbe vágott. Ami a következõ: Muszály fürdenem? 3 hete fürödtem utoljára! Nem vagyok piszkos, mivel a föld sem piszkos amin járok. Csak éppen pestis meg himlõ járta. Na ez kiverte nálam a biztosítékot. Ezek szerint nem csak csúnya, de igénytelen is volt a királynõ, pedig Anglia az õ uralkodása alatt indult igazán virágzásnak.
lyndab 2007 dec. 27. - 12:45:12 Előzmény Monalizi
(5/52)
Teljesen igazad van, de azt gondolom, legtöbbször a magas nézõszámért szép fõszereplõket választanak még egy-egy történelmi személyiség megformálására is. (Holott köztudott, hogy Erzsébet tényleg nem volt szép.) A fõszereplõ pedig a legnagyobb jóindulattal sem nevezhetõ annak. Úgy látszik, ez esetben ragaszkodtak a valósághoz. Megtalálták a lehetõ legrútabb színésznõt a szerep megformálására. Ritka példány. :)
Monalizi 2007 dec. 25. - 13:46:43
(4/52)
Talán mert 1. Erzsébet a való életben sem volt valami nagy szépség. Most komolyan... , ha láttad az eddigi feldolgozásokat Erzsébetrõl, akkor azok a színésznõk sem voltak a szépség mintaképei. Judy Danch, Kate Blachett.
lyndab 2007 dec. 24. - 11:22:52
(3/52)
Én nagyon szeretem a kosztümös filmeket és ez is páratlanul jó film. Az egyetlen bökkenõ, hogy mindig csak az elsõ részét látom. Holnap itt a lehetõség, hogy végre bepótoljam a hiányosságomat. Remélem, nem szalasztom el. Ajánlom mindenkinek, aki szereti a hasonló témájú filmeket. (Érdekesség még, hogy életemben nem láttam ennyire csúnya nõt a vásznon, mint aki a királynõt játssza.)
10/10
Natesz 2007 szept. 20. - 14:08:57 10/10
(2/52)
Na jó, ez kicsit(nagyon) nyálasan hangzik, de így gondolom!
10/10
Natesz 2007 máj. 01. - 13:09:16 10/10
(1/52)
Ez a film a történelem egyik legizgalmasabb eseményét dolgozza fel. Témája a kaland, a félelem, a hatalom, a boldogság és a szerelem. Erzsébet és Robert Dudley szerelme életük végéig megmarad, akár egy örökké égõ mécses, sajnos van valami, ami egész életükben elválasztotta õket: Erzsébet Anglia királynõje!
Ez a film megváltoztatta az életemet! Olyan érzéseket véltem felfedezni benne, melyek a mai világban-akárcsak a lovagiasság-már sajnos régen kihaltak.