Téma: A társulat

zsofiv 2008 jún. 21. - 00:20:48
(2037/2077)
szaisztok

nemtudjátok a társulat hol fog fellépni?fellépések helye ideje stb. erdélybe esetleg nem mennek?
10/10
Alex27 2008 jún. 21. - 00:14:50 10/10 Előzmény zinaida
(2036/2077)
ja... szerintem okult a Népszabadság is azon ami történt az István-választáson, nem merték biztos megkockáztatni azt, hogy kitörjön a 3.világháború... XD
10/10
Alex27 2008 jún. 21. - 00:10:46 10/10 Előzmény zinaida
(2035/2077)
Na majd akkor figyelem én is a Napkeltét, kíváncsi vagyok, hogy Õk hogy érezték magukat az elõadás közben, bár szerintem nagyon jól, ez látszott rajtuk. De azért kíváncsi. :)
Én is kíváncsi voltam rájuk, de fõleg Palira, és hát Koppányra, sajnos az utóbbi egy kicsit csalódás volt, bár valahol erre készültem is :( Na de mindegy István, meg a többiek feledték velem, na de végülis Vadkerti sem volt annyira vészes :))
zinaida 2008 jún. 20. - 19:51:49
(2034/2077)
Köszi szépen a részletes leírást!!!!!!!:)

A Népszabadság "kritikájából" semmit nem tudtam kiszedni. Mintha nem mert volna se a Társulat rajongókkal szembe menni, se azokkal, akik kikérik maguknak, hogy az eredeti gárdán kívül bárki is mégegyszer elõadja.

Aggódtam Fejes Szandráért, hogy a közönség hogy fogadja majd, hogy kettéosztották Torda szerepét. Flóráért meg a balhés Réka döntõ miatt.

Remélem a banda ott lesz hétvégén Verebesnél vagy Lakat Karcsinál a Napkeltében!:)
10/10
Alex27 2008 jún. 20. - 11:38:27 10/10
(2033/2077)
Hú én tegnap voltam (19-én). Azt hiszem ez egy örök élmény marad. Ezt a hangulatot, érzést szerintem a TV-ben nem lehet visszaadni, sõt még megközelíteni sem.
Szerencsére nálunk már nem volt baj a hangosítással, biztos addigra már eltalálták az arányokat.

Flóra szerintem is az egyik lejobb volt, és tényleg nem csak a hangja, nagyon hiteles volt ahogyan játszott, valahogy a szemében is lehetet látni azt a tisztaságot, amit Réka képviselt. Szikorának 5* ezért!! Nagyon jól látta, hogy Õ kell erre a szerepre! :)

Természetesen (szerintem) Feke Pali volt a legjobb, azt hiszem Õt senki sem tudta felülmúlni, annyira jól elõadta azt, hogy István milyen befolyásolható, mennyire függ Saroltól, de a végén mégiscsak kitört az "árnyékából". Nagyon jó volt, de azt hiszem ezt majdnem mindenki így gondolja :)) Egy személyes megjegyzés: imádom, ahogy grimaszol a Pali :DDD

Fejes Szandránál (táltosasszonynál)nálunk is tombolt a közönség, nekem az az egyik kedvenc dalom, és ráadásul most még így Szandrával még királyabb volt, tiszta libabõr lettem... ennél is. Talán ott egy kicsit hangosabb is volt a zene... biztos, hogy Szandra ne nyomja el a hangjával az aláfestést XDD gyönyörû volt!!

Hát Koppány.... öööhmm.... ööööhmm... na most mit is írjak, végülis szépen elénekelte de nekem, meg akikkel eddig beszéltem õk is ezt mondták, hogy valami hiányzott, valami plusz kellett volna. Nem volt elég erõs a hangja (bár ettõl függetlenül SZÉP), és így nekem egy kicsit hiányom maradt...sajnos! :( De viszont ügyesen eljátszotta, szóval a színészi játékával nem volt bajom, csak a hangja....
"halott atyám add ki nékem..." azt én sem értettem, lehet hogy már arra gondolt, miután megölik utána addja ki majd a testét. De ezt tényleg nem tudom én sem. Hátha valaki majd megmagyarázza! :)

Torda (Tóth Attila)szerintem is baromi jó volt, fõleg a tüzes jelenetnél :DDDD és azok az arckifejezések XDDDDD

Laborc (Varga Lajos) is nagyon jó volt, tök jól állt neki ez a szerep... és ahogyan felakasztották...jól megcsinálták. :)

Sarolt (Éder Enikõ) szerintem félelmetes volt XD . Eleinte nekem annyira nem jött be a csaj, de itt szerintem nagyon jó volt. Nagyon illett rá ez a "gonosz" szerep :)

Derzsi György is nagyon jó volt papként, illet rá nagyon, jó öblösen énekelt :D

Szerintem Nagy Szilárd-Mezõ Zoltán-Aradi Imre(?) trio szerintem nagyon jó volt, fõleg a "templom-megjelölés" azon azt hiszem mindenki nagyon jót nevetet XDDD

Wunderlich Józsi nekem nagyon nem jött be, kicsit hamis is volt, meg valahogy nem volt az igazi :S

Koroknai Árpit azért sajnáltam, igazából semmi szerepe sem volt, pedig ügyes volt, de belegondoltam, nem is tudom melyik szerep állt volna jól még neki.

Talán külön-külön a szereplõkrõl ennyit tudok mondani, a tánckar szerintem is nagyon jó volt, nagyon tetszettek a katonák, amikor meneteltek, keresem rá a szavakat, de nem is tudom, hogy milyen szóval lehetne kifejezni azt a jelenetet. De az biztos, hogy nekem nagyon tetszett :)
A csatajelenet is nagyon jó volt, és mikor vitték ki a halottakat, az tényleg megrendítõ volt. A lovas jelenet is ötletes volt!
A koreográfia a díszlet a tánc... ezeket is nagyon eltalálták. Ami még nagyon tetszett, az a villám volt, Koppány mögött-felett, de viszont a hullócsillagok annyira nem tetszettek, azt már egy kicsit soknak találtam, 1-2 elég lett volna, de sajnos ennél egy kicsit több volt ugyebár. Dehát annyi baj legyen, ez már tényleg csak azért mondom, hogy valami negatívat is írjak :DDD

Szóval szerintem is baromi jó volt,nem is gondoltam volna, hogy ennyira a hatása alá lehet kerülni, aki teheti menjen el majd az elõadásokra, sok helyen lesz még! Tényleg nagyon megéri!!! :D
Gerbera 2008 jún. 19. - 23:48:03
(2032/2077)
Érdekes,hogy én mindenhol azt olvastam,hogy Flóra mennyire jó volt stb... ezek szerint csak érti Szikora a dolgát.
Van egy pár ismrõsöm,aki eljutott 17.-én vagy tegnap és mindenki panaszkodott a 17.-ei akusztikára,de azt mondták másnap már semmi gond nem volt.
trillárom 2008 jún. 19. - 21:27:48
(2031/2077)
Irigyellek ám! Úgy hiszem a szegedi Dóm térre jobban illik az elõadás. Elképzelhetõ, hogy lesz kivetítõ a 20-ai elõadáskor a városban, remélem!!

http://velvet.hu/celeb/istvan0618/ itt írnak az elõadásól.
stopover 2008 jún. 19. - 18:16:36
(2030/2077)
Na jó akkor jöjjön egy kicsit részletesebben:)
Tehát Flóra fantasztikus volt nemcsak ének hangilag hanem a "színészi" teljesítménye is, nagyon átjött ahogy a nagyok mondanák:) Volt egy fajta kisugárzása:) István - Feke Pál szintén jó volt. Koppány - Vadkerti Imre nekem nagyon tetszett, bár elég vegyes commenteket olvastam más helyeken, nekem bejött a hangja, bár valóban nem egy rocker hang! Ismerem a történetet és mégis annyira drukkoltam hogy hátha életben marad a végére, de persze nem maradt:) Mondjuk itt megállnék egy pillanatra, egyetlen egy zavaros dolog volt a darabban számomra az pedig az volt, hogy amikor Réka énekli hogy "halott atyám add ki nékem..." akkor elméletileg már halott az apja, de utána azért mégis megjelenik Koppány és felsétál a dombra hogy lefejezzék:) Szóval hogy ez most csak egy visszaemlékezés volt-e vagy nem...hát..nem tudom, de számomra ez egy kicsit érthetetlen volt, pedig ismerem a darabot:)
Mint írtam a táltosasszony elvitte a darabot, iszonyatosan tombolt a közönség. ki volt még?...ja és Torda... félelmetes volt. A többiek tehát Gizellát alakító meg a Sarolt is jók voltak. A táncosok is és a díszlet is nagyon tetszett. Szóval összességében szerintem nagyon jó volt. A hangosítással az volt a bajom, hogy a zene hangosabb volt mint néha az ének, persze akinek nagy énekhang terjedelme volt ott nem volt gond, de volt olyan szereplõ ahol egyszerûen nem lehetett érteni a szöveget, tehát aki pl,. nem ismerte a darabot annak ott ki maradhatott egy két jelenet szerintem. A második felvonásban már egy kicsit javítottak rajta. Egyébként szerintem a sportaréna nem a legmegfelelõbb erre a darabra, szabadtérin sokkal jobban eltudnám képzelni.

Hát most így hirtelen ennyi röviden:)
Magenta99 2008 jún. 19. - 17:30:03
(2029/2077)
Jaaaj... és a többi szereplõ?
De kis szûkszavú vagy!
stopover 2008 jún. 19. - 17:27:38 Előzmény Magenta99
(2028/2077)
Sziasztok!
Én ott voltam tegnap és nekem nagyon tetszett. A hangosítással az elején volt egy kis problémám, de a második felvonásra orvosolták a hibát. Ami szerintem fontos, hogy nem szabad összehasonlítani az eredetivel mert más, a karakterek és az énekhangok tekintetében is. A táltosasszony volt a csúcspontja az elõadásnak, de a Tordát alakító Tóth Attila is fantasztikus volt, no meg Flóra is nagyon jó volt. Szóval nekem nagyon tetszett. És most mindjárt mindenki nekem támad:)
Magenta99 2008 jún. 18. - 06:37:55
(2027/2077)
Ma lesz a nagy nap!
Kérünk beszámolót attól, aki olyan mázlista, hogy van jegye!
zinaida 2008 jún. 17. - 16:33:39 Előzmény trillárom
(2026/2077)
Csatlakozom!:)
Követeljük az élménybeszámolót, ti mázlisták!:D (Jó szórakozást elõre is!)
trillárom 2008 jún. 16. - 13:25:41
(2025/2077)
Szegeden lesz még egy plusz elõadás:)

Azért nem semmi hogy rohan az idõ. Nemrég még izgultunk a szereposztó döntõkön, most meg holnapután bemutató:) Akinek van jegye, attól részletes beszámolót kérek majd az elõadásról!!
sonka 2008 jún. 11. - 21:26:04 Előzmény Gerbera
(2024/2077)
Révkomáromba (Komarno) szeptember 6-án megy a Társulat.
Gerbera 2008 máj. 31. - 18:58:12
(2023/2077)
Közben kiderítettem,hogy Debrecenben november 21.-én,22.-ám és 23.-án lesz,ha még másokta is érdekelne :D
trillárom 2008 máj. 25. - 20:46:24
(2022/2077)
Annyit tudok, hogy Szegeden még lesz elõadás 17-én, 19-én és 21-én.
Gerbera 2008 máj. 25. - 16:18:53
(2021/2077)
Nem tudja valaki,hogy Debrecenben mikor jön majd a Társulat?És a többi városba?Mert csak annyit sikerült kideríteni,hogy 20.-án Szegeden Szabadtériznek,ahová természetesen már minden jegy elkelt régen.
Vamprella 2008 máj. 23. - 23:18:54 Előzmény kisliba
(2020/2077)
sajnalom, ha megbantottalak
nekem az Arpi jaj volt
8/10
Ezüstliliom 2008 máj. 20. - 15:08:45 8/10
(2019/2077)
Igen, nekem is ez volt vele a problémám, hogy csak a nyertesek szólódalaiból mutattak meg egyet-egyet, pedig a többiek dalai között is volt jónéhány felejthetetlen. Példának most pl. Wunderliché jutott eszembe a Padlásból. Azért így is jó kis összeállítás volt, én megtartom.:)
Magenta99 2008 máj. 20. - 06:45:14 Előzmény trillárom
(2018/2077)
Ez így igaz, de írtam is, hogy nem feltétlenül "élõ" mûsorra vártam.
Elõre is össze lehetett volna dobni a gálára egy jó kis konzervmûsort (itt lényegtelen, kik kapták a fõszerepeket, bárkit szívesen hallgattam/néztem volna).