Téma: A társulat

8/10
Ezüstliliom 2008 máj. 16. - 23:35:25 8/10 Előzmény Wild Flower
(1977/2077)
Jobbulást az ikreknek!:)
8/10
Ezüstliliom 2008 máj. 16. - 23:34:51 8/10 Előzmény trillárom
(1976/2077)
Azért Árpi sokat fejlõdött azóta színészileg szerintem.
Obránszky Ármin 2008 máj. 16. - 23:34:16 Előzmény marie1
(1975/2077)
Ahol te észrevetted az „önlemondást” és a „gyengeséget”, ott én megláttam az irigylésre méltó emberi tartást és humánumot is. Vegyük sorra, h milyen helyzetekben látszott Kori gyengének. Az elsõ szerepdöntõben a közönség egy 18 éves gyereket juttatott vele szemben a párbajba, aki az égadta világon semmivel nem szolgált erre rá; a másodikban három indulóból a harmadik helyet csípte meg, ráadásul valami megalázóan alacsony hányadát nyerve el a szavazatoknak; a harmadikban már eljutott a párbajig és ott szoros csatában maradt alul; a negyedikben bár eljutott a párbajig a zsûri végképp egyértelmûvé tette, ha addig nem lett volna az, h nem Korival képzelik el a jövõt.
Kori mégis mindig értelmesen és a helyzethez képest higgadtan reagált Sári Évi bugyuta kérdéseire, pedig alighanem a következõ dalszövegfoszlány járt a fejében: „rájössz, h magadból bármennyit adsz és akárhogy szétszakadsz, soha nem elég....” (nem véletlenül énekelte a Soha nem eléget olyan meggyõzõen a Koppány döntõben). Nem hiszem, h van ember, aki ilyen sorozatos kudarcok után minimális keserûség nélkül lett volna képes pár perccel az újabb kudarccal való szembesülés után nyilatkozni. A gyengeség vádját pedig minden érvnél jobban cáfolja meg az, h Kori ezeknek a bukásoknak dacára minden döntõben kihozta magából a maximumot és teljes elszántással küzdött a teljesen esélytelen gyõzelemért. Ilyen az, aki lemondott magáról? Persze, ilyenkor a legbevettebb terápia, ha az ember felkészíti magát a legrosszabbra és akkor nem fogja csalódás érni, de ez még közel sem egyenlõ a feladással.
Más. „Egy mûvészeti elõadás valahol jó értelemben egy kellemes illúzió is egyben.” Errõl egy Quimby idézet jutott eszembe: „Nem zavar és nem kavar fel,/mindenki boldogon élhet vele:/óvszer nélkül fogyasztható/biztonságos konzumzene.” Én is úgy veszem észre, h továbbra is ez a tendencia érvényesül. A jólfésült, skatulyából kihúzott sztároké a jövõ. Felesleges azzal áltatnom magam, h egyszer majd valódi emberek, valódi érzéseit fogom látni egy zenés színházban.
Pali valóban remek volt a Gethsemane-ben! Bár azért hozzá tartozik az igazsághoz, h ez a szám, ha valaki olyan énekli, aki kellõen rátermett, verhetetlen. Egészen egyszerûen nem tudtok nekem mutatni olyan rockoperából vagy musicalbõl vett részletet, ami hatásában versenyeztetne ezzel a darabbal. Azért ne kisebbítsük Pali érdemeit, ez egy nagyon nehéz szám, mint zeneileg, mint színészileg a topon kell lenni ahhoz, h ne érezze a közönség falsnak, bántóan hamisnak. Látszott, h Pali tényleg megemésztette már ezt a szöveget, pontosan tudja, h mirõl szól és kellõen képzett ahhoz, h ezt meg is tudja jeleníteni. Nem tudom, h a Társulatból ez rajta kívül kikrõl mondható még el. Talán épp Kori az, akibõl ezt kinézem.
trillárom 2008 máj. 16. - 22:30:13
(1974/2077)
Olvastam,hogy Árpi Debrecenben a Rocksuliban tanít.Arra gondoltam lehet a csalódott tanítványai is fórumoztak a Társulat honlapján..
trillárom 2008 máj. 16. - 22:28:57
(1973/2077)
Nem szégyen;)(engem ez a tûzijátékosdi fel szokott bosszantani,mert erre van több millió..ahelyett,h. más hasznosabb dolgokra költenék a pénzt.Bár ennek ellenére gyakran megnézem :))
encsimencsi 2008 máj. 16. - 22:12:50
(1972/2077)
Döbbenve olvastam a Társulat honlapján, hogy a fórumot bezárták, ugyanakkor furcsa módon annyira nem lepõdtem meg rajta (ez lehet h egy kicsit önellentmondás) Pedig amikor elindult a mûsor, azt hittem ezt olyan emberek fogják nézni és véleményezni, akikbe egy kis kultúra szorult. Legnagyobb sajnálatomra kellett tapasztalnom, hogy tévedtem. De azért legalább öreg hazánk igen széles tapló-néprétege nem okozott csalódást. Tudjuk, hogy élnek, és túlontúl is jól vannak. :P
Árpi szerintem elég jól énekel, és a végére már a színészi játéka is belépett az 'ebbõl még valami jó fog kisülni'-kategóriába. Remélem jól alakul majd a sora. Mármint a társulatos cécó után. (ez most lehet hogy nagyon nyálas megnyilvánulás volt részemrõl:)
Egyébként nem tudom miért van szó itt egyáltalán a bulvársajtóról. :D Mindenki tudja, hogy hazudnak. Én sose tudnám rávenni magam, hogy egyáltalában kinyissak egy ilyen ganaj valamit...
És nagyon örülök, hogy Feke Pali a király. (nem mintha nem lettem volna 100%-ig biztos benne már egy jópár hete :D) Azt hiszem, idén aug. 20-án kihagyom majd az immár szinte rituálisnak mondható tûzijáték-nézést, és szégyen, avagy sem, a tv-t fogom bámulni :D
10/10
winniethepooh74 2008 máj. 16. - 17:14:58 10/10
(1971/2077)
Most rágtam magam végig a különbözõ hozzászólásokon. Néhány gondolat megfogalmazódott bennem, amit nem jelölgetek külön "elõzménnyel", mert úgy több hozzászólást is kéne tennem.

Szóval: mélységesen felháborító, hogy az emberek indulatai megjelennek egy szereposztó mûsornál is, olyan formán, hogy a "rajongott" személyt is kellemetlen helyzetbe hozzák. Sajnos ez korunk jelensége, nagy baj van a fejekben...
Palival kapcsolatos cikkekrõl csak annyit, hogy a bulvár sajtó már a kezdetektõl fogva tele volt hazugsággal. Miért is változott volna meg? Rengeteg elferdítés, kitalálás, félremagyarázás jelenik meg nyomtatott formában. Nem véletlen, hogy jó néhány neves személy indított már pert a különbözõ média ellen.
Árpiról annyit, hogy én is Tordának vagy Koppánynak tudnám elképzelni. Hangilag nem mindig gyõzött meg, de azért hazudnék, ha azt mondanám, hogy egyáltalán nem látni benne fejlõdési lehetõséget. Az, hogy magánéletben (ill. kamerák elõtt) szerény, egyáltalán nem jelenti azt, hogy nem lenne alkalmas egy vezér szerep megformálására. Szerintem Attilát is tök jól el tudná játszani, ha még fejlõdik, márpedig szerintem fog.
A rendezõkrõl csak annyit, hogy volt szerencsém találkozni néhány rendezõvel, teljesen különbözõ stílust képviseltek. Kerényi Miklós Gábor neve is felmerült, hogy kiabál, meg ilyenek. Ehhez én csak annyit fûznék hozzá, hogy dolgoztam együtt Koltay Gáborral is. Nem könnyû ember. A Hunyadit csináltuk, a Bakáts téri templom elõtt. Fantasztikus elõadások voltak (2), viszont próbán a rendezõ úr teljesen kerge volt, kiabált, sértõdött és sértett. Eddig nagyjából olyan, mint KMG, viszont a próba után önkritikusan hozzám fordult: - Na, maguk jól megjárták velem!
Vagyis rendezés után normális emberré lényegült át. Ez KMG-rõl nem annyira mondható el... A másik, hogy volt olyan rendezõ is, aki nem üvöltözött, nem anyázott, nem káromkodott, és mégis olyan csodálatos elõadást rendezett, amilyet nem sokat látni. Nem feltétele egy jó rendezésnek a kiabálás, káromkodás...
Azt hiszem, mindent leírtam, ami megfogalmazódott bennem.

Egyébként gyermekem meglátta a Társulat emblémát a képernyõn, és elkezdett ujjongani, hogy lesz zene a tévében. Pedig most ágyba akartam dugni. Na, ez sem jött össze! :o)
marie1 2008 máj. 16. - 10:04:27 Előzmény Obránszky Ármin
(1970/2077)
Bár korom elõrehaladtával már nem igazán foglalkozom azzal, hogy egy rajongótábor tagja legyek, mégis azt gondolom, hogy egy mû fõszereplõjének domináns figurának kell lenni. Egy mûvészeti elõadás valahol jó értelemben egy kellemes illúzió is egyben. István - bármennyire is tépelõdõ volt - végül nagy tettet vitt véghez. Szerintem Pali ezt remekül megformálja majd. Számomra hitelesek a gesztusai.Jézus megformálásában egyszerûen lenyûgözött minden szempontból. Amit Árpiról sosem mondhattam el. Igen, sosem nyûgözött le és ez hiányosság számomra egy színpadi embernél.Sõt, többször önlemondónak és gyengének láttam a privát megnyilvánulásaiban, és ez királyhoz méltatlan.
marie1 2008 máj. 16. - 09:48:43 Előzmény 123
(1969/2077)
Nem nagyon szoktam foglalkozni azzal, mit nem szabad. Azt kell mondani, amit gondolunk - amennyire csak lehetséges.
8/10
Wild Flower 2008 máj. 16. - 01:00:40 8/10 Előzmény Obránszky Ármin
(1968/2077)
szia Ármin! többek között én is a rockzenéért vagyok oda ( nemhiába lett a fórum nevem az, ami)a hozzászólásaidat meg üdítõ olvasni.köszi.

sziasztok Mindenki! a du.-s mûszak kissé elveszi az idõmet, no meg az ikrek is tüdõgyulladással vannak itthon, de átrágtam most végre magam az elmaradt hozzászólásokon. örülök, hogy itt megmaradt a megszokott hangnem.
írtam már, hogy városom ünnepén a két ifjonc túlénekelte a fellépõ zenekart? õk is szintén a "magyarok, férfiak és asszonyok..."-at "nyomták" gitárszólóval egyetemben-nagy sikerük volt:D
megnéztem még aznap a Szikora-Feke interjút. nem tetszett, hogy rendezõ úr olyan gúnyosan mondta, hogy "hát igen, Tóth Attila (Árnyékdal- hú Igen!)Koppány szeretett volna lenni"...és ahogy olvastam ma,akik alulmaradtak a szerepdöntõkön, azok kapják meg a szerepeket. úgyhogy Szilárdka drukkerek, most nagyon-nagyon irigykedem.....és szomorka vagyok:(
szombaton itt tali:)
trillárom 2008 máj. 15. - 18:16:59
(1967/2077)
Számomra még mindig Pali a meggyõzõbb István.Árpinak jó hangja van,ezt aláírom,de számomra nem hiteles színész.Ezt már a mûsorok alatt is megkapta a zsûritõl,hogy a színpadi játéka nem átütõ.
8/10
Ezüstliliom 2008 máj. 15. - 15:29:44 8/10
(1966/2077)
Aki szavaz(ott), magára vessen.:)
Heathcliff 2008 máj. 15. - 01:42:32 Előzmény Obránszky Ármin
(1965/2077)
Ez nem semmi, te aztán tényleg átgondoltad, mit írsz le, és miért vállalsz egy véleményt. Ez igen. Én nagyon szívesen elolvasnám a többi érvedet is :), mert egyrészt, amit írsz, zene az Árpit kedvelõknek, másrészt ezen a fórumon mindenki szereti az okos gondolatokat.
atalanta 2008 máj. 15. - 00:50:40
(1964/2077)
Szerintem Palinak megvolt a maga rajongótábora, pl. a cédéje is szenzációs, és sokak-köztük én is így ismertem meg a hangját. De akik most látták elõször is meggyõzõdhettek róla, hogy mennyire tehetséges, tesóm pl kétszer is szavazott rá, pusztán az aznap esti teljesítménye alapján. Nem volt ez annyira "lefutott és könnyû" dolog, hogy õ nyert, mégha így is próbálják beállítani.
8/10
bree-gee 2008 máj. 15. - 00:44:56 8/10
(1963/2077)
Aki nem követte az eseményeket, ne írjon róla cikket!:)
Obránszky Ármin 2008 máj. 15. - 00:40:11
(1962/2077)
Egyetértek, de azt se hagyjuk figyelmen kívül, h ez így egy burkolt szavazásra való felszólítás. Támogasd a tehetséges színészt, nehogy véletlenül ne kerüljön döntõbe! Persze, aki követte az eseményeket, az nem hihette, h Palit kevesen szeretik, de nem mindenki olvassa a fórumokat.
Obránszky Ármin 2008 máj. 15. - 00:37:52
(1961/2077)
Igen, sokáig a legnagyobb problémám az volt, h nem néztem volna ki Koriból, h meg tud jeleníteni egy olyan Istvánt, akirõl azt feltételezi az ember, h a jövõben nagy tetteket fog véghez vinni. Idõvel ez az aggodalmam elmúlt, mert észrevettem benne az erre való készséget, erõt. Ez úgy a Koppány döntõ környékén lehetett.
Amúgy én is azt hiszem, h mindketten olyan Istvánt tudnának megjeleníteni, ami méltó a díszelõadáshoz! :-)
8/10
Ezüstliliom 2008 máj. 15. - 00:34:36 8/10 Előzmény Obránszky Ármin
(1960/2077)
Azt pl., hogy senki sem hihette, hogy kevés rajongója van. Ez nevetséges. Csak bele kell olvasni a fórumokba!:) És egy ilyen tehetséges musical színész miért kerülne nehéz helyzetbe, ha nem nyerné el ezt a szerepet? Majd kapkodnak utána mások! Ugyanmár!:)
8/10
Ezüstliliom 2008 máj. 15. - 00:30:57 8/10 Előzmény Obránszky Ármin
(1959/2077)
:)
Én is szeretem a tiszta, rockos hangokat, tetszik is Árpié, de egy "szürke" István? (A jelzõt Tõled vettem!) Igaz, hogy tépelõdött, de attól még képes volt egy egész nép vezetésére, befolyás ide vagy oda.
Igen, végülis Árpi is el tudná játszani, de ha azt kérdezik, Pali vagy Árpi... Nem gondolkodom, hogy melyikük jobb [u:bc3f2e5cc2]erre[/u:bc3f2e5cc2] a szerepre.
Obránszky Ármin 2008 máj. 15. - 00:27:46
(1958/2077)
Nem is véleményeket, mert ugye a szennylapok egyik sajátossága, h minden szenzációjukat tényként tálalják.