Téma: A társulat

123 2008 máj. 13. - 23:34:52
(1937/2077)
Igen, ez az, amit valahogy nem szabad általában kimondani: a színház vizuális mûfaj (is). Ez van... Ettõl függetlenül Árpi sokféle szerepre alkalmas lenne szerintem, de István nem tartozik ezek közé.
123 2008 máj. 13. - 23:33:20
(1936/2077)
Hú, bocsi, de engem meg azzal lehet sírba kergetni.:) Imádom a Padlást, úgyhogy nagyon jól kell énekelni a számait ahhoz, hogy nekem bejöjjön. Józsi elõadása nekem sajnos nem jött be. Pedig nem vagyok reménytelen: a Mozartot is nagyon szeretem, de Tóth Attila Árnyékdalért oda vagyok.:) De mint tudjuk ízlések és pofonok... Ezen a fórumon ez kulturáltan is lehetséges.
8/10
Ezüstliliom 2008 máj. 13. - 23:27:43 8/10 Előzmény bree-gee
(1935/2077)
Pedig erre találták fel a moderátort.:)
10/10
Alex27 2008 máj. 13. - 22:54:31 10/10
(1934/2077)
:DDDD Nálunk a szomszéd is ezt hallgatja! :DDDD Szóval teljes a harmónia, õ nyomja Koppányt, én rákontrázok Istvánnal :DDD
zinaida 2008 máj. 13. - 22:44:31
(1933/2077)
:D
Van azért ennek népnevelõ hozadéka! A gyerekek sereglenek néha az ablak alá és rázzák a fejüket!:D Legalább hallgatnak valami jót is, nem csak Bódi Gusztit...
marie1 2008 máj. 13. - 22:41:53
(1932/2077)
Esetleg abban tudok segíteni, hogy a mi házunkban is üvöltetem a "Férfiak és asszonyokat". Így lassan majd az szégyenkezik, aki nem üvölteti. :-D
zinaida 2008 máj. 13. - 22:35:49
(1931/2077)
Akármennyire is örülök a végeredménynek, ahogy a Wunderlich a Fényév távolságot énekli, azt órákig bírom hallgatni.:) Engem egyszer tuti kicsinálnak a szomszédok a zenéimmel! Így is a házban lassan az lesz az üdvözõ szöveg: "Magyarok! Férfiak és asszonyok! Hallgassátok Koppány vezííííírt!!!!":D:D:D:D
marie1 2008 máj. 13. - 22:33:36
(1930/2077)
Neem, Feke Pali szerintem sem bársonyos hang, hanem nagyon is férfias.Ráadásul nagyon komolyan megkûzdött a szerepért, vállalva, hogy kiesik, akár úgy is, mint profi. Nem mindegy az sem - egy szimpadi, vizuális mûfajnál - hogy kit néz az ember. Már korábban is írtam, hogy Koroknai Árpi - persze tisztán énekel - de semmi átütõ. Egyszerûen erõtlen, és királyként gyakorlatilag elképzelhetetlen számomra. Úgy rémlik, hogy sok évvel ezelõtt az elsõ elõadásokon a hang Varga Miklós volt, de a külsõt Pelsõczy Lászlónak osztották. Végre van egy Feke Pali, ahol minden klappol. :-)(Nem gondolnám, hogy ez felszínesség,inkább a tények szerencsés összjátéka.)
10/10
Alex27 2008 máj. 13. - 18:14:58 10/10
(1929/2077)
hát igen, sokakat érdekelt az eredmény, hiába volt sejthetõ, de azért mindenki kíváncsi volt, (természetesen leginkább az elõadásra ) de arra is, hogy Szikora hogy fog dönteni, enged e a "népakaratnak" vagy inkább a saját elképzelését hajtja. Szerencsére itt ez a kettõ most megegyezett :D
123 2008 máj. 13. - 18:05:30
(1928/2077)
Ugyanakkor mindenhol tényleg azt írják, hogy a párbaj-eredményhirdetés kombót nagyon sokan nézték! Ez már valami.:)
8/10
bree-gee 2008 máj. 13. - 17:58:14 8/10
(1927/2077)
Most olvasom, hogy azért ártott a szombati nézettségnek az egész "cirkusz" ami azt megelõzõ héten ment.. ://
123 2008 máj. 13. - 17:54:04
(1926/2077)
Mielõtt elfelejtem (Ármin felvetésére): nekem van tudomásom zsarolásról. Még akkor is igaz ez, ha feltételezem jóhiszemûen, hogy az illetõ nem gondolta teljesen komolyan. Viszont én magam gratuláltam neki az eddig is alacsony színvonal alulmúlásához, úgyhogy biztos a forrás.:) Persze csak akkor, ha rólam nem feltételezzük (legalább ezen a fórumon), hogy hazudok.:)
123 2008 máj. 13. - 14:30:43
(1925/2077)
Egyetértek, jó lenne a "vélt vagy valós" elméletek szövését ezen a fórumon most abbahagyni. Arról lehet írni, hogy ki tetszett jobban, miért stb., de ezekbõl az elméletekbõl már egy életre elegem van. A fórum (ideiglenes) betiltásával meg sajnálom, de egyetértek, nem volt más megoldás. Lehet, hogy lehetett számítani az indulatok elszabadulására, de azt nem tudom, hogy ezt hogyan lehetett volna megakadályozni (nyugtatók osztásával?). Amúgy meg szomorú, hogy erre számítani kellett... Jobb lenne, ha normális vitára lehetne máskor számítani.

Egyébként: nem érdekel, hogy kinek milyen indoka volt arra, hogy így viselkedjen, de aki engem a véleményem kulturált megfogalmazása (egyetlen ronda szó nélkül!) után lesüketez, leidiótáz stb., az suttyó és kész, mentség nincs.
trillárom 2008 máj. 13. - 14:17:11
(1924/2077)
Rendben elolvastuk a történteket,megtudhattuk a másik oldal verzióját is.De kérlek titeket(akik eddig nem szóltak hozzá a topikhoz)legyen ennyi elég.Nem szeretnénk,ha itt is hasonló áskálódások és fujjolások lennének,mivel eddig itt egy jó kis társaság gyûlt össze,akik között szinte semmi konfliktus nem volt.
Fenom-én 2008 máj. 13. - 12:24:16
(1923/2077)
Sziasztok!
Ha esetleg lenne valakinek eladó, felesleges jegye (2 db) a júni. 18.-i elõadásra, kérem írjon privát üzenetet!
Jégcsapretek 2008 máj. 13. - 11:33:15 Előzmény 123
(1922/2077)
sziasztok:))
szerintem az csak egy vélemény, hogy pali egyértelmûen jobb volt, nekem személy szerint árpi tetszett jobban...s biztosan jobb lett volna, ha nincs rajta az a teher, hogy palival kell párbajoznia, hiszen mindenki tudta, hogy úgy is õ lesz istván...igazából emesét, ágit és árpit sajnálom a legjobban, márha egyáltalán lehet sajnálni õket, hisz azt gondolom fantasztikus lehetõséget kaptak..biztosan látjuk még õket...a "nagyok" szereplõválogatásán is el kell dönteni, hogy ki a szereplõ, s ott sem mindíg az kapja, akinek mi örülénk...attól függ milyen a rendezõ koncepciója...persze az indokokat sokszor nem tartottam jónak, mert mindíg két féle elõadásról beszéltek, s rendszerint a döntõ dalai, vagy a dalok részei különbözõ karaktert is kívántak...meghallgattam volna mindegyiket fordítva is...
nálam árpi nyert ( szerintem a színpadi tapasztalat is sokat nyomott a latban, hisz nem sok idõ van a darabot létrehozni, árpi pedig csak 1 éve színész, a társulat révén ), sok sikert palinak biztosan jó István lesz.
szép napot mindenkinek
Obránszky Ármin 2008 máj. 13. - 10:39:57 Előzmény Heathcliff
(1921/2077)
Én itt elsõsorban nem összesküvés-elméletet látok, hanem egy teljes felelõsség áthárítást. Tudom, h nem Rosta Mária vagdalkozott a fórumon, viszont ez a fajta mártíromság nekem büdös. Ne csak akkor legyen valaki felelõs egy mûsorért és egy oldalért, amikor másokat kell megnevezni felelõsként, hanem akkor is, amikor meg kell tenni az óvintézkedéseket. Ha a szurkulók szétverik a stadiont és berohannak a pályára, akkor természetes, h a rendezõ csapatot is megbüntetik. Nem felbújtás vagy provokáció miatt, hanem egészen egyszerûen azért, mert képtelen kezelni a helyzetet, holott ez az õ felelõssége. Az õ felelõssége a vétleneket megóvni, nem pedig kiebrudalni.
Valóban elgondolkodtató, h a köztv egyik legnagyobb költségvetésû mûsorának honlapja mégcsak annyiba se veszi az oda járókat, h a normális mûködés érdekében a feladatát elvégzõ moderátort jelöl ki. Ezzel és a sok durva hibával valójában õk maguk ásták a fórum sírját. Amúgy én mindig, a poltikával kapcsolatban is, azon a véleményen vagyok, h meg kell nézni, h mindek a következtében, kinek a hibájából fajult el odáig a helyzet, h addig békésebb hangnemet megütõ emberek egyszer csak randalírozni kezdjenek. Ezt egy vállrándítással elintézni, mondván, ezek "suttyók", "neonácik" stb. nem lehet. Azaz lehet, csak ehhez vagy nagyon egyszerû léleknek kell lenni vagy pedig olyannak, aki maga is tudatában van annak, h itt bizony õ is hibázott...
Szóval, mielõtt mártírt faragnánk Rosta Máriából, legalább mérlegeljük elõtte azt, h õ mindent megtett-e a probléma elkerülésének érdekében!
Heathcliff 2008 máj. 13. - 02:01:35
(1920/2077)
"A látszat ellenére volt az oldalnak egy (!) moderátora (Valentin), de az õ tevékenysége abban merült ki, h a funkciójával nehezen összeegyeztethetõ hangnemben minõsített mindenkit, aki Palit nem istenítette. Többször figyelmeztettük, h az õ feladata nem ez lenne, de nem ereszkedett le a szintünkre, vállalt kötelességét továbbra sem teljesítette. Jelzem: a kritikus pillanatokban Valentin sosem volt jelen, h elejét vegye a helyzet elfajulásának."
Tudom, hogy ez újabb összeesküvés-elmélet, de az utóbbi években már annyira hozzászoktam, hogy ha vki érdeke azt kívánja, hagyja az indulatokat elszabadulni, hogy ezután jogosan csõcselékezhessen... Egy olyan országban, ahol az egész parlamenti frakció elõtt a min. eln. ilyen hangnemet engedélyez magának, minden abbéli félelem nélkül, hogy beszéde bárkiben is kiütné a biztosítékot; hát ott hozni kell ezt a színvonalat egy magyar rockopera rajongótáborának is.... azaz be kell bizonyítani, olyan helyzetbe kell hozni õket, hogy kiderülhessen: a magyarock mocskos szájú csõcselék. És a köv. lépés: az összes hozzászólót, az összes rajongót egy kalap alá véve, összemosva randalírozó bandának minõsíteni... Tényleg nincs más mód ez ellen (és más ellen is) védekezni, mint a civil önszervezõdés, az önvizsgálat. Ha még egy fórum moderálása is meghaladja az állami tv képességét, akkor ezzel csak újra azt akarják bebizonyítani: az állam rossz gazda, mert a ker. tv-k fórumain ilyesmi nem fordulhat elõ. Itt, ezen a fórumon pár napja kitöröltek egy hozzászólást, mert ezt a mondatot tartalmazta: "Ceterum censeo...": és a mod. véleménye szerint ez tömeggyilkosságra utaló, uszító mondat volt. (Éppen velem vitatkozott vki, és a moderátor ezzel a gesztussal az én pártomra állt, de azért mégis nagyon meghökkentem). Tehát itt VAN MODERÁLÁS!!!!! Úgyhogy aki hozzászól, valóban igyekezzen udvarias és barátságos lenni.
Obránszky Ármin 2008 máj. 13. - 01:32:03
(1919/2077)
Nos, h ellenvélemény is legyen. Bár remélem, h 123 is meg tud erõsíteni abban a hitemben (Ármin néven voltam jelen a fórumon), h nem voltam azok között, akik Pali szimpatizánsait durva szavakkal illették, Palival szemben pedig vádakat fogalmaztak meg.
Moderátor-kérdés. Néhány fórumtársammal épp a minap vetettünk fel egy javaslatot a helyzet kezelésére. Jelesül, h válasszunk magunk közül egy, netán több moderátort, akik valóban ellátják a feladatukat. A látszat ellenére volt az oldalnak egy (!) moderátora (Valentin), de az õ tevékenysége abban merült ki, h a funkciójával nehezen összeegyeztethetõ hangnemben minõsített mindenkit, aki Palit nem istenítette. Többször figyelmeztettük, h az õ feladata nem ez lenne, de nem ereszkedett le a szintünkre, vállalt kötelességét továbbra sem teljesítette. Jelzem: a kritikus pillanatokban Valentin sosem volt jelen, h elejét vegye a helyzet elfajulásának.
Pedig nem kellett kimondottan nagy jóstehetség ahhoz, h észrevegye a mi Valentinünk, h az indulatok el fognak szabadulni amennyiben Palit segíti „trónra” szombaton a zsûri. Egyrészt felfokozott volt a várakozás és a készülõdés, másrészt Palival kapcsolatban felmerültek bizonyos -vélt vagy valós- vádak. Rosta Mária, aki ezek szerint a fórum rendszeres látogatója volt -nem feltételezem, h úgy fogalmazta meg a véleményét, h ezidáig nem lépett fel az oldalra- lehet, h jobban tette volna, ha már korábban reagál arra a rágalomra (?), h õ Feke menedzsere, mert ez bizony majd' olyan sötét árnyékot vetett a mûsorra, mint amilyet a fórumra a durva sértegetések özöne, ismerve a producer asszony beosztását. Ez megspékelve a minden eddigit felülmúló sajtóhadjárattal, ami szinte sulykolta az emberekbe, h szavazzanak Palira (gondolom, olvastátok azokat a cikkeket, amelyek azt taglalják, h milyen módon törné kerékbe Pali életét, ha nem nyerné meg a versenyt) bizony ellenérzést váltott ki sokakból, ami szombat éjjel és vasárnap valóban egy olyan szidalmazásba torkollott, amitõl én, mint Kori szimpatizáns szeretnék elhatárolódni.
Félre ne értsetek, nem szerecsenmosdatást akarok itt végezni. Néhány szurkolótársam olyan hangnemet engedett meg magának, ami nem való civilizált emberek közé. Erre az sem mentség, h elõtte végignézte egy intelligens, becsületes ember reménytelen küzdelmét, akinek minden igyekezete kevés volt ahhoz, h a négy jelölés közül legalább egyet szerepre váltson. Engem is megviselt, hát még Kori az oldalon jelenlévõ barátait. Mégis azt hiszem, ha Kori ilyen emberséggel tudta fogadni a döntést, h nem fér bele Szikora János koncepciójába, akkor a rajongói, szurkolói, szimpatizánsai, netán barátai sem engedhetik meg maguknak, azt h egy másik versenyzõ rajongóit, szurkolóit, szimpatizánsait, barátait vagy magát a versenyzõt sértegessék.
Jelzem, zsarolásról nincs tudomásom. Esetleg azt tudom elképzelni, h Rosta Mária azt vette zsarolásnak, h ne menjenek Debrecenbe úgy, h nem Kori az egyik fõszereplõ. Azt hiszem, ezt igazán komolyan venni badarság. Amennyiben bárki ennél komolyabb horderejû esetrõl tud, kérem, jelezze vagy ezt a vádpontot vegyük semmisnek!
Én is úgy gondolom, a vélemények ütköztetésének, nem az indulatok levezetésének a helye kell, h legyen egy ilyen fórum. Tudom, mert tapasztaltam, h a személyeskedõk többsége nem azok közül került ki általában, akik a fórumon hosszabb ideig jelen voltak és azt is tudom, h a régebbi tagok amennyire erejükbõl tellett felléptek a hangulatkeltõk ellen.
A Réka-döntõt követõ a mostaninál talán durvább vádaskodás, rágalmazás után, úgy érzem, az illetékeseknek mindent meg kellett volna tenniük annak érdekében, h egy következõ „földindulást” megelõzzenek. Szomorú, h erre még kísérletek sem történtek!
Heathcliff 2008 máj. 13. - 00:44:27
(1918/2077)
Mint hülye nézõ :)És még csak nem is engem érdekelt különösen, engem csak "elcipeltek":)Persze nem bántam meg.