5/10
brixxi 2008 ápr. 12. - 13:06:22 5/10 Előzmény perry
(19/159)
Nem volt bajom a színészi teljesítményekkel. Egyszerûen untam. Szerintem igenis vontatott, túlságosan elnyújtott. Túl sok az olyan jelenet amikor 20másodpercig nem történik semmi. vagy történik de egy teljesen jelentéktelen dolog. pl valaki gyalogol és mi azt nézzük.
Tudom. sok emberrel beszéltem már errõl a filmrõl, és kb 90%uknak tetszik. Maradéknak nagyon nem. de csak azért mert ilyen a szereplõgárda még nem fogom azt mondani hogy jó, mert: NEM tetszett. Akármennyire nem értesz egyet velem.

ja, és: igen, szar film.
zszoltan 2007 szept. 27. - 14:22:02 Előzmény kevinspéci
(18/159)
Azt hiszem, igazad van. Ezt a történetet nem is lehetett volna máshogy, csak lassan bemutatni. Kizárólag így tud hatni, így reális. Minden más csak összecsapott jelenethalmaz lett volna. Gyakorlatilag nem tudok olyan jelenetet felidézni a két órában, ami felesleges lett volna. Remekmû.

Egyébként a mûfajának meghatározása elég kényes téma. Az IMDB besorolása idõarányokat tekintve jó: Crime / Drama / Thriller. Viszont ha a drámai vonalat a végén nem sikerül összeállítani, akkor valószínûleg csak egy gyenge közepes krimit kapunk végeredményül. Az utolsó 5 perc megértése és a korábbi jelenetek újraértékelése nélkül én is elpazarolt idõnek éreztem volna a rászánt két órát. Nagyon mély film.
zszoltan 2007 szept. 27. - 14:03:39
(17/159)
A film nem indult túl érdekfeszítõen. Sõt, tulajdonképpen végig amolyan kényelmesen mesélõ stílusúnak éreztem. Igazából mindig csak annyira maradt érdekes számomra, hogy éppen csak a képernyõ elõtt tartson. Mindig volt egy kis fordulat vagy szépség, ami a továbbnézésére ösztönzött.
Néztem a történetet, és az is furcsa volt. Mintha mindent csak úgy mellékesen megemlítenének. Elmondták, de bennem sehogysem állt össze a kép, hogy ki mit akar, vagy mire kellene leginkább figyelnem. Egészen a záró jelenetig valahogy semmi értelme nem volt számomra a filmnek.
Aztán a záróképsornál került a helyére, nyert értelmet minden addig látott jelenet. A film készítõit dicséri, hogy ehhez nem kellett újra megnéznem a filmet. A fontosabb jelenetek elég elevenek maradtak bennem két óra múltán is, hogy a film után végiggondolva a történtek egységbe forrjanak. Csak visszatekintve láttam meg igazán a végig érezhetõ erõfeszítés drámai nagyságát, ahogy a címszereplõ megpróbál más lenni. És a folyamat sokkoló végeredményét: mindennek a végén ott áll elõttünk csupaszon az öltönyében ülve az ágyon a tehetséges Mr. Ripley.

Forma:2 + Tartalom:5
11/10
Vikke 2007 szept. 25. - 15:36:26
(16/159)
Hát nemtudom... Nem indult rosszul és tetszett is az utolsó fél órát leszámítva ami már össze-vissza volt keverve, meg a vége ami olyan semmilyen. Nemigazán tetszett. Viszont az biztos, hogy a színészek nagyon kitettek magukért.
Meadow 2007 szept. 23. - 22:50:40
(15/159)
kétszer álltam neki a filmnek és mndkétszer bealudtam,mert rohadtul késõn adták....ma sincs ez másképp,de ma már nem is állok neki..sajnos
Carnivora 2007 szept. 23. - 22:47:16
(14/159)
Nem misztikus, hanem homokos :D:D
DRusza 2007 szept. 23. - 15:15:39
(13/159)
Nem tudom, hogy a Port.hu honnan akasztotta le a mûfaji megjelölést, de sok misztika nincs benne. Tom Ripley egy különös, érzelmes és egyben céltudatosan kegyetlen alak, de egy kicsit sem misztikus. Matt Damon talán legjobb filmje és valószínûleg a rendezõ Anthony Minghella legjobbja a Hideghegy és Az angol beteg ellenére is.
kevinspéci 2007 szept. 23. - 11:04:46 Előzmény brixxi
(12/159)
Annyira nem rossz szerintem. Bár a jazzt ki nem állhatom, még így is végig tudtam nézni, s ez nem semmi. Jók az alakítások és a történet. Tény, hogy nem száguld a sztori, de ettõl csak még hatásosabb.

SZPOJLER

Felejhetetlen jelenet, mikor Gvinesz betoppan Démon kérójába, s közli vele a gyanúját, mire Mett fürdõköntöse zsebe elkezd vörösleni, mert a fickó megvágja magát a kezében levõ borotvával...

Félelmetes.
perry 2007 szept. 23. - 07:48:07 Előzmény brixxi
(11/159)
Arra azért kíváncsi lennék,neked mi a jó?
Borzalmas lehetett ezeket a szereplõket végig nézi.Azt a sok "tehetségtelen" színészt látni.
Megtapasztalni mennyire **ar lehet annak aki csillogva tud élni és mennyire **ar annak aki csak vágyakozik arra ,hogy ilyen legyen.
Nehéz lehetett megküzdeni,azzal a film nézése közben, és természetesen **ar lehet neked , hogy emberi drámát látsz a tv képernyõjén.
Igazából nem is értem miért kínoztad magad, amikor ott a távirányító és már láthatod is azt ami **ar.
5/10
brixxi 2007 szept. 15. - 12:54:52 5/10 Előzmény StJust
(10/159)
Annyira untam hogy nem birtam végignézni. Ilyen még nem sokszor fordult elõ velem. Szerintem nagyon szar!
StJust 2007 máj. 09. - 01:09:11 Előzmény Lil1
(9/159)
A kedvenceim közé tartozik,nagyon fordulatos és kiszámíthatatlan. Matt Damon karakterét Tallerandhoz tudnám hasonlítani nagy túlélõmûvész. Mindenki nagyot alakít,fõleg az írónõ,aki megírta a történetet.Nekem tetszett!
Lil1 2007 máj. 06. - 19:10:28 Előzmény Asha
(8/159)
Hát ez a film nem lett annyira jó mint vártam...:(
De Matt Damon mint mindig most is nagyot alakított!
Asha 2007 ápr. 04. - 20:16:09
(7/159)
Ma láttam, az osztállyal néztük meg... Hát nem mondom! Nekem nagyon tetszett, teljesen beleéltem magam. Még az sem zavart, hogy egyes "melegedõ" jeleneteknél az osztály hangosan avagy zavartan röhög, vagy hogy a gyilkosságokat követõ zavart-döbbent nevetgélés közben nekem görcsben volt a gyomrom.

Mondjuk, az angoltanárnõm ledöbbent - nem számított rá, hogy a havonta esedékes filmezésnél a tucatnyi vígjáték után egy ilyen filmet fogunk nézni. :)
De ami azt illeti, én pszihothriller helyett inkább drámának mondanám, enyhébb pszihobeütéssel. :)
amatõõr 2006 aug. 31. - 16:24:26
(6/159)
Én ezt untam.
Newcastle United 2006 aug. 31. - 16:07:14
(5/159)
A pszichothriller egészen más mûfaj, Hitchcock volt a nagy mestere. Bár a maga nemében ez is nagyon jó film. Egyébként én Matt Damont nem kedvelem annyira, de õ is remekül alakított.
Aikidoka 2006 aug. 29. - 18:08:12 Előzmény Brambilla
(4/159)
Igy igaz ! A képírók sorozatot érdemes nézni, még ien késõn is. A filmet megnéztem de azér sztem a pszichothriller-tõl elég messze van :P
Brambilla 2006 aug. 28. - 07:17:59
(3/159)
Nagyon jó film, a TV2 sok jó filmet lead a képírók sorozatban, de hát éjjel mindenki inkább aludni szeretne és csak azok maradnak fenn, akiket nagyon érdekel a film vagy nem kell hétfõn reggel korán kelniük (kb a 18 év feletti lakosság 10%-a, ha beindul a suli még kevesebb). Anno, mikor magyar1 adta szombaton, este 9-kor vetítették.
Charlie 2006 aug. 27. - 23:47:17
(2/159)
Ez egy nagyon nagyon király film!!! Mindenkinek látnia kell!! Ajánlom!!!
kevinspéci 2006 aug. 27. - 09:18:26
(1/159)
Ez tényleg jó film. Tán ezért is adják az éj közepén. 8-tól meg mennek a hulladékok... Pl. a Taxi 35-ödjére levetítve 5 év alatt.