Talavera 2015 jún. 16. - 23:35:59
(13/33)
Örülök, hogy megnéztem.
offtopic
MrsMaverick 2015 jún. 16. - 21:51:21
(12/33)
Neked válaszoltam, de valami csoda folytán eltûnt a hozzászólásom, de megismétlem: az újabb idõk negatív hozadéka a szövegértés hiánya, ami nálad is megmutatkozik. Próbáld értelmezni az elõtted szólót, egyáltalán nem arról beszél, amire válaszolsz. (Mellesleg teljesen igaza van.)
southwind 2015 jún. 16. - 21:34:44
(11/33)
ez egy akkora kapkodó zagyvalék, hogy nem is értem...nem csak a filmet,most már a történelmet se :))))))))))))))))))))))))))
stenimore 2015 jún. 16. - 10:53:14
(10/33)
A rendszerváltás után született generáció általános mûveltségére jellemzõ példa,de ne csodálkozzunk ,mert a nagy szabadság inkább elhülyítette nálunk a népet ,mint felemelte volna.Ennél még a komcsik népmûvelése is sokkal eredményesebb volt.
danton-b 2012 szept. 26. - 23:21:42 Előzmény serpentfly
(9/33)
Hát sajnos óriási katyvasz van a fejedben,csak egy világos, hogy visszamondod az innen onnan felcsipegetett és politikai propagandacélokat is szolgáló szövegeket.Mivel nem foglalkozik afilm? Sok mindennel nem ,nem is az volt acélja hogy kiszolgálja amai jobboldal hülye propagandáját.nem foglalkozik pla 800000 párttaggal és 1957 május 1-el sem.És szögezzük le Nagy Imre kommunista múltja ellenére a történelmünk legkarakánabb mártírja volt talán,amit ,mármint akommunista elveit ma sem bocsájtják meg neki azok,akik ajellemszilárdságnek és a hazához való hûségnek még ezredrészét sem voltak képesek produkálni soha a hülye lózungokon kívül.ezért is hoprdanak össze vissza mocskos rágalmakat semmivel alá nem támasztható baromságokat (cári család legyilkolása besúgása stb stb.) Arra nem futja atyúk eszükbõl ,hgyha ez így lett volna akkor nem az újratemetés köûrnyékén állnak elõ ezzel ,hanem a mindenttudó KGB sokkal korábban nyilvánosságra hozta volna pl 58.ban akoncepciós pere idejében.
Ja és ezzel kapcsolatban semmi nincs 90 évre titkosítva.
Akkora marhaság ez mint mikor elõálltak az Antal kormány aktuális komcsizása érdekében a Köztársaság-téri kazamaták meséjével.
danton-b 2012 szept. 26. - 23:10:41 Előzmény Jase Mina
(8/33)
Semmi fakoporsó, hanem agyüjtõfogház udvarán ástak egy gödröt és oda elhantolták hármukat egy gödörbe,mert féltek hogy valaki meglátja hogy hova lettek a halottak,és kegyhely lesz ott.Majd kb egy év múlva a 301-es parcellába vitték õket ,ami a kivégzettek elhantolására volt fentartva mint egy szeméttelep,ott a dróttal összekötözött kezével és arccal lefelé bedobták egy gödörbe.Nem volt hivatalos temetés,mert a rokonoknak a legelvetemültebb gonosztevõk holttestét is ki szokták adni más országokban,akik aztán eltemetik õket.Itt dugdosták a hullát is ,mert attól is féltek.
Wekerle 2012 szept. 26. - 20:07:27 Előzmény Jase Mina
(7/33)
Miért 2003? Nagy Imre és társai ünnepélyes újratemetése 1989 június 16-án volt.
Jase Mina 2011 okt. 21. - 17:57:32
(6/33)
Ünnepség helyett ezt néztük projektoron - nekünk kivételes alkalom volt, a többi osztálynak tévén keresztül adták le. Egyik hozzászólónak: szerintem azért temetetlen, mert nem kapott rendes temetést, hanem zutty, bele a fakoporsóba, bele a földbe és ennyi. Jóval késõbb, 2003-ban találták meg a sírt és utána volt az újratemetés. A másik variáció az lehet, hogy mivel miniszterelnök, ugyan el lett temetve, viszont a történelem temetetlen emberként néz rá, mindig emlékezni fognak kormányzóságára. A film maga tetszett, voltak részek, amik igazi felvételek alapján játszódtak, illetve amik fikciók voltak. Természetesen a levelek, meg az elhangzott szövegrészletek. De azt írták, hogy Nagy Imrén és családján kívül az összes szereplõ színész, szóval lehet az is igazi felvétel, bár én erõsen kételkedem benne. Amit még nem értek, hogy miért nézett az az asszony olyan furcsán az ablakon keresztül Nagy Imrére, mikor az a feleségével volt? Tán szerelmes volt belé?
timi girl 2009 okt. 22. - 20:46:08
(5/33)
Október 23-ai ünnepség nem volt a sulinkban, helyette ezt a filmet vetítették le nekünk. Nekem tetszett a film, szerintem nagyon hûen tükrözi az '56-os érzéseket. Szerencsére én nem éltem abban az idõben, csak a töri könyvekbõl ismerem a történteket, de ebbõl a filmbõl érezhetõ mennyit szenvedtek akkor. Sajnos a mai fiatalokat már nem igazán érdeklik ezek az események, nálunk is voltak akik elég bunkón viselkedtek film alatt, pedig el sem tudjuk képzelni mit éltek át akkor az emberek. Mindenképpen érdemes megnézni.
serpentfly 2009 júl. 31. - 21:15:36
(4/33)
Õszintén szólva nem igazán tetszett, több sebbõl is vérzik a dolog.
A legnagyobb baj a címmel van. A kérdés: mitõl temetetlen halott Nagy Imre?
Ha attól, hogy a gyilkosai nem tudnak szembenézni a lelkiismeretükkel, akkor nemcsak Kádár 1989-es összeomlását kellett volna belevenni a filmbe, hanem például a forradalom egyik (nem is akármilyen) hóhérát, Horn Gyulát. És még sokakat, akik ma kiemelt belügyes nyugdíjon tengetik az életüket. De nem, nem, az túl kínos lenne, meg hogy is venné ki magát.
Ha attól, hogy elfogultak vagyunk vele szemben, és máig hivatkozunk rá anélkül, hogy ismernénk az életpályáját, akkor õszintébben kellett volna beszélni róla. Esetleg tisztázni, milyen szerepet is játszott az orosz cári család lemészárlásában, vagy az ötvenes évek ún. "padláslesöpréseiben". Csak hát az ugye túl nagy ciki lenne.
Esetleg azért temetetlen, mert gyalázatos módon nem adták meg neki a végtisztességet? Ez már inkább benne van a filmben, mégis hiányzik néhány elem; pontosabban éppenhogy csak részleteket látunk a dologból. (vö. Nagy Gáspár: Öröknyár címû verse
http://hu.wikipedia.org/wiki/Nagy_G%C3%A1sp%C3%A1r - itt olvasható) Kiknek is köszönhetõ az újratemetése? Miért is vált tömegtüntetéssé 1989. június 16-ának fülledt délutánja? Mennyiben járult ez hozzá a módszerváltáshoz, és nem utolsósorban sokak nem kis örömére Kádár halálához? A ma embere ezeket aligha láthatja át, és a 90 évre titkosított adatoknak köszönhetõen valószínûleg a holnap embere is értetlenül áll majd az egész elõtt.
Ám a film sajnos nem járult hozzá, hogy ez másképpen legyen.
Newcastle United 2006 nov. 03. - 10:00:42
(3/33)
Rosszabbra számítottam, nekem is alapjába véve tetszett a film, történelemhû volt. Szerintem is mehetett volna az egész fekte-fehérbe, így még dokumentáltabb jellege lett volna.
Miki1900 2006 nov. 03. - 09:52:10
(2/33)
talán lehetett volna bátran az egészet fekete-fehérbe. de úgy emlékszem szépek voltak benne a színek, csak váltakozott a fekete-fehérrel, és ez nem jó
Miki1900 2006 nov. 03. - 09:48:18
(1/33)
Nem rossz film. csak az elejére meg a végére nem kellett volna két csokros hippi. legjobb színész benne a Cserhalmi. õ visz életet bele. most látom, h megkapta a 36. Magyar Filmszemle (2005) - Legjobb férfi alakítását. megérdemelte.