vino-et-veritas 2012 szept. 09. - 10:48:45
(32/52)
A németek nemigen csinálhatnak "gyõztes" filmeket (ennek "belsõ" és "külsõ" okai is vannak). Nekik elsõsorban ilyen mûvekkel van módjuk a háborút filmre vinni.

A könyv és a film, mindkettõ a helyén van. Valóban az egyik legjobb háborús film, ami jól érezteti a háború borzalmait a katona szemszögébõl, fõleg a bezártság és a tehetetlenség feszültsége miatt. (9/10)

Amúgy, ha jól emlékszem "háborús" filmért kaptak Oscart a németek is, talán A híd volt az (fiatal német fiúk története a háború végén). Ez a film is hasonló helyzetet mutat be (önfeláldozás, bizonyos hõsiesség, küzdelem a túlerõvel, a háború értelmetlensége, stb.). Régen láttam...

Amúgy kevés háborús (témájú) filmet tennék toplistára. Ezt mindenképpen. Az említett A híd sem rossz. Azután A nyugaton a helyzet változatlan, "keletrõl" a Jöjj és lásd, továbbá a Full metal jacket, talán még a Szakasz és "természetesen" az Apokalipszis most, meg a Szarvasvadász (de ezek nem annyira magáról a háborúról szólnak). A Halál ötven órája vagy A híd túlmessze van már túl "heroikus"... A Ryan közlegény is inkább látványos, mint amennyire mélyre hatoló és elgondolkodtató... Megemlíteném még a részben "háborús" szekcióban az Emberi sors-ot és a Háború és békét, de ezek gondolom sokaknak nem tetszenek. A Sztálingrádot valami ok miatt nemigen szeretem.

Biztosan több dolog kimaradt, aki akarja, kiegészítheti.

OFF
Az ET filmként kapott Oscart?
hellaron 2012 szept. 08. - 21:41:32 Előzmény pozsizsuzsi
(31/52)
Azért nem kapott Oscart, mert nem amerikai katonák hõstetteirõl szól. Nem merték vagy nem akarták 1983-ban bevállalni a németek "gyõzelmét".

Lett helyette egy bugyuta E.T, meg egy hõs-fejlõdéses Garni zóna, meg egy valójában a kutyát sem érdeklõ Gandhi...
10/10
cellasto 2012 jún. 26. - 02:09:48 10/10 Előzmény Sadenal
(30/52)
van belõle blu-ray verzió...
én spec az amazonról rendeltem meg,felujított kép,német dts eredeti hang...
szóval szép kiadvány..csak a vámosok ne kaszabolták volna szét a határon..no de ez nem ide tartozik :D

http://www.blu-ray.com/movies/Das-Boot-Blu-ray/20919/
Custom House for ExCeL 2012 jún. 10. - 02:27:54
(29/52)
Ez valami fantasztikus...
8/10
Sadenal 2012 máj. 08. - 16:57:56 8/10
(28/52)
Azért ez nagyon durva film volt. Kijárna neki a felújított hang és kép, hogy még élvezhetõbb legyen. Sokszor nem láttam semmit, pedig eredetiben vettem még meg a Mediában. Az a rengeteg feszült jelenet....:O

SPOILER

És mekkora szop*s már a film vége. :(


8/10
10/10
zsalvin 2011 okt. 05. - 14:49:25 10/10
(27/52)
Életem egyik legmeghatározóbb filmje.Teljesen visszaadja a valóságot,a szereplõkkel együtt szorongtam,és éreztem a fojtó érzést,ahogy a tenger mélyén bezárva vannak,kiút nélkül.Hát,nem klausztrofóbikus alkatoknak való,az biztos.A végérõl csak annyit mondanék,spoiler nélkül,hogy annyira lesokkolt,hogy még 15 percig néztem magam elé,mozdulatlanul.Egyszerûen nem tudtam hirtelen feldoglozni azt,ami történt.10/10
10/10
cellasto 2011 szept. 27. - 23:21:35 10/10 Előzmény vénasszonyoknyara
(26/52)
inkább kihagyom :D
vénasszonyoknyara 2011 szept. 27. - 08:34:22
(25/52)
Az anyag nem vész el: nézd meg "A Silla királyság ékkövét". ott vannak a bejegyzések, meg a Gerard Butler topicban.
10/10
cellasto 2011 szept. 27. - 01:04:31 10/10
(24/52)
hihetetlen,a 28 hozzászólás ehhez a nagyszerû filmhez...
most néztem meg a blu-ray verziót.a szemem könnybe lábadt az utolsó jelenetnél,mint minden egyes alkalommal,mikor megnézem.
vénasszonyoknyara 2011 aug. 28. - 21:15:40
(23/52)
Maradok Dubcseksanyiként írt véleményemnél, csak hozzátnném még, hogy Herbert Grönemeyer, aki a haditudósítót játssza a filmben, kitûnõ énekes is.
10/10
95k-717dk 2011 aug. 28. - 21:11:34 10/10 Előzmény McCart
(22/52)
Eszméletlen jó film!!
Zseniális!!!
McCart 2011 júl. 12. - 19:55:13
(21/52)
ugyan minek? ne röhögtess.
Semmi köze a magyaroknak a tengeralattjárókhoz.
10/10
Attila148 2011 márc. 17. - 00:02:26 10/10
(20/52)
Ez egy nagyon jó film. Ebben nem véltem felfedezni túl sok sablont, és végtelenül izgalmas és fordulatos volt. Átéreztem az egész helyzetet, átjött a film ahogy volt.

Hát igen a vége kissé ironikus, de így szép.
10/10
DeNiel 2011 jan. 01. - 20:59:38 10/10
(19/52)
Megtaláltam!:) Közel 5 órás változat, tömérdek kimaradt jelenettel!:)

Tessék:

http://www.youtube.com/watch?v=Kx3ansOVC70&feature=related

Kellemes szórakozást!:)

Szerintem így teljes a film. Sok apró részletet megtudunk belõle!
10/10
DeNiel 2010 dec. 31. - 22:45:33 10/10
(18/52)
Ez a film ábrázolja számomra a leghitelesebben a második világháborút. Bár biztos részrehajló vagyok, mivel gyerekkorom egyik kedvenc filmje. Das Boot-ban remekül mutatkozik meg a pszichikai hadviselés, valamint az, hogy irreálisan embertelen körülmények között, hogyan kellett megõriznie a legénységnek az önuralmát. A rendezõi változat extrái között van interjú is, mégpedig egy magyar szakértõvel, sok érdekes dolgot megemlít, érdemes megnézni!

Pár gondolat:
Nekem ez a film iszonyatosan melankólikus. Wolfgang Petersen mestermûvet alkotott a maga nemében. A végkifejlet pedig...SPOILER!!! úgyszintén letaglózó! Az öreg és a másodtiszt, valamint Johann és többen is meghalnak.:(

Vagy bõ 15 évvel ezelõtt valamelyik csatornán adtak egy bõvített, 9-10 részes változatot. Valaki emlékszik erre? Meg kéne szerezni azt a változatot is. Köszönöm!
dubcseksanyi 2010 szept. 26. - 16:11:59
(17/52)
Teljes mértékben egyet tudok érteni az elõttem szólókkal.Meghatározó filmélmény volt
"A tengeralattjáró". Nem arról szólt a film, hogy a hõs szovjet katonák vagy a .asza amerikai csávók micsoda hõsök, a gaz németek pedig kegyetlenek, de ugyanakkor ügyefogyottak és csak fogyóeszközök a filmben, szabadon irthatók tucatszámra.
Itt huszonéves srácokat látni, akik mind ugyanolyan emberek, mint a gyõztes oldalon harcoló katonák. Tudunk értük aggódni és együttérezni velük.
10/10
P.Márti 2010 szept. 26. - 13:54:32 10/10
(16/52)
Egy hihetetlenül izgalmas háborús történet. A könyv és a film is nagy hatással volt rám. Prochnow kiválóan játszik, a rendezõt is csak elismerés illeti. A DAS BOOT élménytõl sokáig nem szabadul az ember.
feketevipera 2010 aug. 17. - 14:41:54
(15/52)
A tengeralattjáró a jobb kiállítású háborús filmek közé tartozik, és végre a másik oldalt is láthatjuk, nem csak a gyõzteseket. Nincs sablonos jó fiú - rossz fiú ellentét, nincs sematikus ábrázolás. Egyszerû hús-vér embereket láthatunk a filmen. Alkoholistákat, félelmekkel teli szereplõket, a halállal szembenézni kényszerülõ figurákat. Ami a legmegdöbbentõbb, az a befejezés. A háborúban az a legszörnyûbb, hogy az ember nem tudhatja, mikor éri utol a halál. A tenger mélyén sem életbiztosítás lenni, de a felszín is legalább ugyanolyan kegyetlen. Nincs választási lehetõség, a halál elõbb-utóbb mindenkit megtalál. Kit odalent, kit odafent. A tengeralattjáró mindenféle szépítés és hazug cukormáz nélkül mutatja be ezt a nyomasztó világot, a katonák rettegését, a túlélésért folytatott küzdelmüket.
5/10
zee944 2009 ápr. 03. - 20:08:34 5/10
(14/52)
Nem tetszett. Nem értem, mi a jó benne, viszont kritizálni sem nagyon tudnám. Mármint azon kívül, hogy nem értem, mi a jó benne.

5/10
Folgore 2009 ápr. 03. - 19:15:05 Előzmény Hohenstaufen
(13/52)
Remélem, másfél év után már nem látod ilyen sötéten a történelmi igazságosság helyzetét. Kétségkívül, hosszú évtizedekig a vesztes volt a rossz fiú a gyõztes meg a hõs, az abszolút erkölcsi fölényben lévõ, de azóta ez sokat változott, és lassan eljutottunk oda, hogy reálisan lássuk, és eljutott a filmipar oda, hogy ne szúrja ki a szemünket propaganda filmekkel. A Tengeralattjáró nem az, az biztos. De a Ryan közlegény sem. Amerikai, ami szinte kötelezõvé tesz pár klisét, de már meg sem próbálja elõadni a rossz fiú - jó fiú dumát. Ki mondaná egy Adolf Gallandra vagy egy Werner Möldersre, vagy egy Hans-Joachim Marseille-re, hogy rossz fiúk voltak? Senki, aki egyáltalán hallotta a nevüket. Ellenben a "Bomber" Harrist sokan tekintik egyszerû tömeggyilkosnak még a honfitársai közül is, holott a gyõztesek oldalán "harcolt". Ahogy mondani szokták, a háborúban az igazság hal meg elsõként. Nem nehéz elképzelni, hogy tényleg így is van. A Tengeralattjáró könyvben az is benne van, hogy volt olyan tengeralattjáró parancsnok, aki nem adott esélyt az elsüllyesztett hajó személyzetének. Nyilván a másik oldalon is volt ilyen.
Én abban hiszek, hogy mindig az embert kell nézni, nem a felségjelet. És ha az embert látom, nem fogok lõni.
Lothar Günter Bucheim, a könyv írója német propaganda tiszt volt a 2.vh.-ban, és tengeralattjáró bevetésekre járt. A film abszolút hiteles. Ha valaki tudni akarja, mi történt ténylegesen egy német (de akármelyik nemzetén is) tengeralattjárón a háborúban, és az ott élõ emberek hogy éltek és gondolkodtak, azoknak ez a legjobb lehetõség hogy megtudják. Azt hiszem, senki sem fog már errõl jobb könyvet és jobb filmet készíteni. A világ legjobb háborús filmje (szerintem). És a könyvet is érdemes elolvasni. Bucheim kegyetlen részletességgel ír le mindent, ami az emberrel történhet egy tengeralattjárón.