Téma: A tengernél

savernake 2016 nov. 22. - 12:04:37
(10/30)
Most láttam a filmet, és nem tudtam elvonatkoztatni attól, hogy azóta Brangelináék elváltak...Veszélyes dolog házassági válságról filmet forgatni valódi házaspároknak, Nicole Kidman és Tom Cruise is szakított a Tágra zárt szemek után, Madonna is bebukta a Guy Richie féle Hullámhegyet. \"A tengernél\" gyönyörûen fényképezett film gazdag és híres emberek lelki vergõdésérõl tanulság és katarzis nélkül. Angelina Jolie neurotikus és önzõ nõt játszik, aki látszólagos passzivitása ellenére csúnyán rátelepszik a körülötte élõkre. Ez annyira nem zavart volna, ha nem Brad Pitt lenne a férfi fõszereplõ. Végig azt éreztem, hogy mit keres ebben a filmben, persze jól játszik, de ez nagyon nem az õ világa, nem az õ karaktere és lehet, hogy a felesége által ráosztott szerep az életben is fojtogatta.
LanyUs 2016 okt. 02. - 13:55:51 Előzmény puding140
(9/30)
Imádom azokat, akik felsõbbrendûnek tartják magukat a "filmízlés" végett és mindenkit lenéznek, akik jót merészelnek írni egy akcióról. Rendben járj operába és nézz csak "kúltúr"filmeket. Biztosan ez a fejlõdésed alapja... méghogy moslék...lol...
7/10
puding140 2016 júl. 05. - 12:21:01 7/10
(8/30)
Szögezzük le: ez a film nem Marvel vagy Halálosabb iramban rajongóknak készült. Akik az efféle moslékban kedvüket lelik, meg se próbálják ezt megnézni. Unalmas, persze, hiszen percenként nem dördül el 10 lövés, és kevés benne a zombi apokalipszis, ahogy a bluebox is. Ellenben egy szimplán jó film, nem klisés problémával és a köré font történettel. A táj és a felvételek gyönyörûek. A színészek is jól játszanak, bár Angelina szerepét túlzásnak érzem. Érdemes megnézni.
8/10
steelprophet 2016 jún. 19. - 21:45:47 8/10
(7/30)
Kicsit lassú és nehéz film, de szépen van felépítve és ha egy picit is mélyebbre tudsz látni az emberi lélekbe, tetszeni fog.
8/10
matyas janosne 2016 jún. 13. - 20:49:43 8/10
(6/30)
A forgatókönyvíró és rendezõ Angelina J. Sajnos ez nem sikerült valami jól. A házaspárnak 3 saját gyermeke van. Mivel Angelina sok mûtéten esett át a gyermekek születése után, - amit saját elhatározásából végeztetett, neki már nem lehet több gyereke.
Így a téma saját ihletésû is lehet.A filmben is látszik mennyire tönkre ment az egészsége, csontsovány, még a bõ ruhák, vagy a hatalmas karimájú kalapok sem tudják ezt eltakarni.Nagyon sajnálom. Brad kitart mellette, ezt értékelem, és a szép tájat.
Ilyés Árpád 2015 nov. 29. - 23:47:39
(5/30)
Hát ma sikerült megnéznem, de kb senkinek nem ajánlom.Életem legunalmasabb mozi filmje. :( a Táj tényleg szép, de a történet halott ügy...
2/10
tahigirl 2015 nov. 22. - 07:13:54 2/10
(4/30)
Sajnos végtelenül unalmas,vontatott a film, egyedüli pozitívum a gyönyörû táj. Én majdnem kijöttem a vetítés alatt(voltak akik meg is tették), de végig bíztam benne, hogy végre történik " valami".
4/10
lopazi lopez 2015 nov. 19. - 09:26:38 4/10
(3/30)
Valóban az unalmas a legjobb szó rá. Amikor egy amerikai sztár azt hiszi, hogy a mûvészfilm egyenlõ azzal, hogy révetegen bámul a kamerába. Jolienak meg kellene néznie egy-két Bergman filmet, ha tényleg akar valamit mondani a házasságról. Mert így szó szerint semmit nem mondott.
3/10
Magda Attila 2015 nov. 17. - 09:32:31 3/10
(2/30)
Szerintem nagyon unalmas. Az egész film egy vergõdés. A táj szép és Mélanie Laurent volt az egyetlen kárpótlás, színfolt abban a 2 órában, ameddig a film tartott.
user11 2015 nov. 15. - 10:26:52
(1/30)