10/10
Filmgusztália 2018 márc. 04. - 19:46:24 10/10
(159/319)
Olvastam, h más filmekkel ellentétben a mûvészmozik még mindig (de ma már a multiplexek is) játsszák ezt a filmet, kábé rekordokat döntöget...de a riportban volt egy különös mondat, azt írták ugyan az a film közönsége, mint a Szólíts a neveden-nek...hát ez egy orbitális faszság...az a film a pedofil-homoszexi kapcsolatról szól, egészen bizonyos, h semmi köze egymáshoz a két filmnek, az egyikben a NORMÁLIS férfi nõi kapcsolat nehézségerõl van szó, olyan emberek tekintetében, akik nehezen teremtenek kapcsolatot a másik nemmel vagy egyáltalán bárkivel, miközben a másik film csak egy szokásos homo-promo. Kikérem magamnak, h a filmek közönsége kicsit is átfedné egymást.
10/10
offtopic
Filmgusztália 2018 márc. 04. - 19:42:40 10/10
(158/319)
Egyszerûen méltatlan amit mûvelsz, éppen magadról beszélsz, mert azt írtad még a múltkor, h sosem voltál egyedül, te engem nem tudsz követni, az észjárásom túl gyors és éles számodra, de elnézem, mert setét vagy mint az iccaka, ez volt az utolsó, amit hozzád fûztem, te elmeroggyant szajha.
szookedorina 2018 márc. 04. - 16:53:47 Előzmény Edmond Dantes
(157/319)
Köszönöm! Tavaj és tavalyelõtt is elaludtam! A felvevõgépemen nincs elegendõ kapacitás, nem fogok törölni egy jó nem Oscar díjas filmet egy kurva díjkiosztó miatt!
offtopic
tesz-vesz 2018 márc. 04. - 15:44:26 Előzmény Szabadhegyi Manci
(156/319)
Szívesen Mancika
tesz-vesz 2018 márc. 04. - 15:43:19 Előzmény neomodel
(155/319)
nekem is teljesen öncélúnak tûnik, nemhogy a belezés mutatása, hanem maga a vágóhíd-jelenet, metafora (?) felhozása is, bár nem tudom, az ottani szereplõk hogyan kapcsolódnak a történetbe. mennyi a funkciójuk a többi jelenetben, szereplõ életében. és megmondom õszintén, nem is érdekel annyira, hogy megnézzem a kétórás köldöknézegetést. Szellem a házban, Howards End az a jó film.
tesz-vesz 2018 márc. 04. - 14:15:28
(154/319)
\" És mi van, ha a második találkozó is kínosan sikerül? A harmadik meg kifejezetten szégyenletes? Feladnád? És ha feladnád, kibírnád? \"

csodálatos film lehet, orawecznóra írta? idén már néztem egy Fantomszálat. nem kéne még több köldöknézegetõ filmet néznem gyerekek, rövid az élet
szookedorina 2018 márc. 04. - 10:57:53
(153/319)
Azt tudod, hogy az angol királynõket miért fejezték le?!
Mert nem akartak öngyilkosok lenni Egyetlen férfi miatt sem! Mindegy mekkora hatalma volt!
Mondom én, hogy szar ez a film!
szookedorina 2018 márc. 04. - 10:30:55
(152/319)
Ezek szerint Te azoknak a táborát erõsíted akik képesek akárkivel összeállni csak, hogy ne legyenek egyedül!
Akkor téged nem múzeumban, kizárólag az állatkertben kell mutogatni!
10/10
offtopic
Filmgusztália 2018 márc. 04. - 07:15:24 10/10
(151/319)
Méltatlannak tartom, hogy az ilyen otthon unatkozó megvénül vénkisasszony, mint ez a szõkedorina az ilyen filmeknél élje ki magát. Nagyon tudnék értékelni egy valóban mûködõ moderációt, elképesztõ, h itt mit meg nem mer engedni magának egy 100 IQ alatti véglény.
10/10
offtopic
Filmgusztália 2018 márc. 04. - 07:13:54 10/10
(150/319)
Ennyire mélységesen ostoba lénnyel mint te még soha az életben nem találkoztam, múzeumban kéne mutogatni téged te érzéketlen, ostoba féreg.
4/10
blaze86 2018 márc. 03. - 22:43:33 4/10
(149/319)
uh, hát... persze, szurkolok a filmnek, de éppen az a két óra szenvedés volt, amit többen írtak. Nagyon hip rajongani érte, és egyébként egyértelmû a téma, az üzenet, és látszott, hogy tehetséges a stáb, de ezt a rendezést hagyjuk inkább... hol is kezdjem? Csak pár dolog: hosszú volt neki a majd\' két óra, még ha volt is benne pár szép megoldás. Biztos vagyok benne, hogy kiadta, a színészek a szemükkel játszanak, aztán minden mondat után 2 mp szünet volt. Egy filmnek - mint bármilyen mûvészeti alkotásnak - kell, hogy legyen dinamikája, basszus. A film témáját pedig lépten-nyomon az arcunkba nyomta, nesze, prolik. Aki kicsit is érzékenyen áll a világhoz, annak a film felfedezései már \"megvoltak\", akik meg nem ilyen érzékenyek, úgyis kimennek a terembõl. A rendezés legelemibb része az volt, Géza mennyire hasonlít Christopher Lee-re.
Sokkal többet vártam volna, nekem 4/10.
szookedorina 2018 márc. 03. - 21:35:04
(148/319)
Azt a legkönnyebb mondani, hogy aki nem érti az tûnjön el! Pl; a szarvas férfinek mitõl sérült le a karja? Valami szarban, rosszban nyúlkált? Még ennyit sem tudni az egészbõl!
szookedorina 2018 márc. 03. - 21:29:40
(147/319)
Te az Enyedi Ildikó vagy valamelyik szereplõ álettársa vagy, hogy ez a film ennyire magával tud ragadni? Vagy csak szimplán dühös vagy, mert nem vittek magukkal a gálára?
Otthon dühöngj ne itt! A díjkiosztókon bezzeg csöndben vagy, gyanúsan jól viselkedsz!
10/10
Filmgusztália 2018 márc. 03. - 19:42:13 10/10
(146/319)
Ez a film kibaszottul kurva jó, bárki bármit is mond...a hangulata és amit közölni akar is már bõven elég lenne, de erre adódnak még rá a kibaszott jó karakterek, imádtam Morcsányit is, de mindenki mást is, annyira röhögtem a poénokon, h sokszor a könnyem is kicsordult...életszagú és még is álomszerû az egész...és reményt ad a magamfajtának, h nem csak a hétköznapi, unalmas, butagecik lehetnek boldogok és szerelmesek ebben a világban, hanem a különleges emberek is, mint pl. én. Köszönöm Enyedi Ildikónak, aki szintén minimum szuperérzékeny, h megajándékozott ezzel az életre szóló csodával, ami maga a film.

Aki nem érti takarodjon már el a véres faszba és ott butageciskedjen tovább, köszöntem!
10/10
offtopic
Filmgusztália 2018 márc. 03. - 19:38:34 10/10
(145/319)
Te biztos valami pszichopata vagy, ha meglátsz egy szót vagy kifejezést azonnal enciklopédiákból idézed, ha illik a film témájához, ha nem és általában gecire nem, ráadásul annyira rám vagy kattanva, mint egy õrült kukkoló...õszintén bevallom félek, félelmetes vagy bárki számára és hiába akarsz okosnak látszani, kibaszott geci ostobaságodat bizonyítod minden egyes innen-onnen összeollózott mások bölcsességével.
szookedorina 2018 márc. 02. - 22:09:23
(144/319)
Most komolyan valaki még elhiszi, hogy az Oscar 8 ezer (szakmai) zsûritagja megnézte mind a 70akárhány külföldi filmet?! Az utolsónál elfelejtette az elsõt! Tiszta kamu.....
A hab a tortán lenne ha a csóka lenne az év Európa legjobb színésze.
4/10
NADAL14 2018 márc. 02. - 19:49:20 4/10
(143/319)
Normális filmekre már nincs szükség? Mert az ilyenekbe lehet bele magyarázni bármit. A zombi szõke esete az öreg fõnökkel, marhaságokkal megtûzdelve. Irány az oscar, azért az meglepne ha nyerne , igaz a Saul után minden megtörténhet. Lehet nem vagyok trendi de nem tetszett:)
5/10.
szookedorina 2018 márc. 02. - 11:53:58
(142/319)
"....és tulajdonképpen én magam is szuperérzékeny vagyok, ami már majdnem asperger-szindróma, persze nem autizmus, de közel jár ahhoz."
A szuperérzékeny egyének ellenõrzõ rendszere azért erõsebb, mert a legtöbb helyzetben rengeteg inger éri õket, amit fel kell dolgozniuk. Természetesen lehet valakinél mindkét agyi rendszer nagyon erõsen aktív. Ez okozza a szuperérzékeny egyének közötti különbségeket.(Pl.:lehet valaki nagyon érzékeny és egyszerre szeretheti az új dolgok felfedezését is, de õ valószínûleg ezt óvatosabban csinálja majd, mint egy kevésbé érzékeny ember.)
Aron (1996) kutatásai során megállapította, hogy a szuperérzékeny személyek általában a következõ tulajdonságokkal rendelkeznek: jó intellektuális képességek, nagy képzelõerõ, kreativtiás, jó problémamegoldó képesség, kitartás, tudatosság, fejlett empátia és intuíció, tárgyilagosság és analitikus gondolkodás.

Felgyorsult világunk azonban nem mindig kedvez a szuperérzékeny embereknek, akiknek több idõre és elmélkedésre lenne szükségük testi-lelki egyensúlyuk fenntartásához.

Egyértelmû, hogy a szuperérzékeny embereknek a plüssállatok helyett a küzdõsportok, harcmûvészetek valamelyikét ajánlanám.
A Muto (Kardnélküli Iskola) az alapító, Yamaoka Tesshu felfogása aki szerint „Nincs más kard, csak az elme.” A Munen Muso-ryu (Nincs szándék, nincs elõítélet) egyszerûen azt a véleményt fejezi ki, mely szerint a kendó túlmutat a megfontolt gondolkodáson.
Spoiler
Ezért nem tudott birkózni a csaj..... Ki volt az a pasas akihez tanácsokért járt? Valami elmebeteg de nem pszichológus az biztos.
szookedorina 2018 márc. 01. - 20:09:48
(141/319)
....ja és a díjat pont az nem kapja meg aki tisztában van a valós értékével! Póker arc kell, hogy nyerj.
szookedorina 2018 márc. 01. - 20:02:58
(140/319)
Amíg ember él a földön addig mindig lesznek átverések.
Ugyan már.....a díjak addig érnek valamit amíg meg nem érted a céljukat, miért is jött létre!
Hidd el tudom mit beszélek.....
Ez a film egyszerûen ciki, égõ, morbid, magyaros.