whitehill 2018 márc. 07. - 18:37:46
(179/319)
Túlértékel szar. Szandra kapta Európa legjobb színésznõje díjat? Hát milyen lehetett a többi??? Nem csoda, hogy Hw-ban semmibe veszik õket. Gyakorlatilag semmit nem kellett a vásznon nyújtainak, mint fapofával, qvára modorosan viselkednie, néha halvány mosolyt erõltetnie. Ezt bárki megcsinálta volna. Még én is!
Jaja, átjött, hogy a csajnak valami stikje van, de karakterfejlõdés egy szál se. Miért is lett szerelmes a pali? A csodás, sziporkázó beszélgetéseik miatt vagy a lehengerlõ humoráért?
Eh, ez a film egy gyenge hármas.
szookedorina 2018 márc. 07. - 10:52:41
(178/319)
"A Testrõl és lélekrõl egyetlen ellenfele a The Square volt."

Ezt azért a kellõ tájékozottság hiányában nem ildomos kijelenteni!

Vegyük példának a lótenyésztést! Reális tenyészanyag kiválasztása miként zajlik? Melyik ló a legjobb!?

Versenyben 100 ló, szûkíteni kell a kört 50 jobbra., megtörtént.... szûkíteni kell a kört 20 lóra, megtörtént... a húsz ló valóban a legjobb a százból?
A 20-ból már gyerekjáték kivenni a legjobb 5-öt!
Olyan játék olyan igazság, mint az "itt a piros hol a piros?!"
Az "Itt a piros, hol a piros" az utca csalások egyik legnépszerûbb formája. Nagyon könnyen, pillanatok alatt lehet rajta sok pénzt nyerni, de az esetek döntõ többségében ez csupán ügyesen felépített ILLÚZIÓ és a játékosnak esélye sincs. A játékmestert és segítõit a legritkább esetben buktatják le az átverést ismerõ járókelõk, ha pedig esetleg rendõrt hívnak rájuk, pillanatok alatt felszívódnak - távolabb álló társaik korán kiszúrják a járõrt és értesítik a csapatot.
3/10
stupek2 2018 márc. 06. - 21:03:55 3/10
(177/319)
Unalmas kezdet után , amikor a pszichologus egymás mellé ülteti a két fõszereplõt, azt hittem felpörög a film a sci-fi irányába. Aztán ujra unalmas, hangsúlytalan párbeszédek. Vannak logikai bukfencek is benne, pld a férfi fõszereplõ felvesz egy férfit (felvételi elbeszélés), de magát a nõi fõszereplõt nem õ vette fel, nem is ismeri. (?)
Aztán, betörés van, a végén a rendõrök neki számolnak be, mintha õ lenne az igazgató, pedig nem, hiszen a nõt nem õ vette fel. Igazgatónak elég buta. A nõ is, ha tud emailozni, laptopozni, de nincs mobilja. (Na ez nem tudás kérdése, csak a korral kell haladni) A végén a "kádjelenetnél" -csak hogy ne áruljak el semmit-, a hölgyike elég érzéketlen képet vág, így nem érthetõ a "cselekedete". Én sem adtam volna érte Oscart!
k.chris 2018 márc. 06. - 17:38:58
(176/319)
nem lattam a filmet de az itteni alapsztori egy amerikai romkom masolasa?? nem ugrik be a cime de abban ez az alomban talalkozas volt a fo motivum...
szookedorina 2018 márc. 06. - 14:10:17
(175/319)
Nem fogyasztok ember által tenyésztett marhahúst csak vadhúst, szarvas, õz ilyenek. Egy ismerõsöm vadász, õ lövi le õket.
Baromfiban is a parasztot és nem a nagyipari baromfit próbálom megvenni.
A nagyvárosokban nem lehet vadászni. Képzeld ha mindenki vadászna mint régen nem lenne szarvas és õz. Ezért kezdték a marhákat tenyészteni, hogy maradjanak szarvasok és õzek az erdõben. Már kihaltak volna ha az ember nem tenyésztene fogyasztásra házi állatot! A kínaiak azért eszik meg a kutyát, hogy ne legyen sok kóbor kutya. Ellepnék a városokat. De van ahol a kismacskákat is megeszik. Ahol sok az ember ott nem értem miért nem eszik meg a feleslegeset?!
Angliában és Franciaországban anyagi forrásokkal támogatják az édesvízi haltenyésztõket nálunk bürokrácia van csak követelnek,,,, Lásd a termõföldeket Londonban dolgozó manikûrösök és fodrászok kapják.
a túlnépesedés
A populáció létszáma nagyobbra nõ, mint a környezet eltartóképessége. A Föld számos területén az emberi populációk túlnépesedtek, ami a környezeti erõforrások túlzott igénybevételéhez, elfogyasztásához vezet és a bioszféra összeomlásával fenyeget.
petersson8 2018 márc. 06. - 10:54:58
(174/319)
De jó, hogy sok gyökér egymással veszekedõ troll hozzászólásával van tele ennek az értékes filmnek a fóruma.
Nekem csalódás volt az Idegennyelvû nyertes. Mindet volt szerencsém látni a The Insult-on kívül, így a véleményem nagyjából megalapozott: A Testrõl és lélekrõl egyetlen ellenfele a The Square volt.
szookedorina 2018 márc. 06. - 00:16:50
(173/319)
"nem vak ez a ló csak bátor"
népi hiedelem, közhely
szookedorina 2018 márc. 06. - 00:05:55
(172/319)
Az ostobák nem tudják kivel vannak, nem láttad a Wonder Woment?!

2 nap az élet!...a dunkerque-i csata utolsó napjaiban, a tengerparton rekedt francia katonák reményvesztett halálvárását örökíti meg.

„Szeretnék én is hinni valamiben. Igen, ha tudni akarod, ez a lényeg: hinni! Bármiben! Bármilyen sületlenségben! Fõ az, hogy hinni lehessen! Ez ad értelmet az életnek. Én – én nem hiszek semmiben. De hát végül is mit bizonyít ez? Azt, hogy nem voltam elég okos, és nem értettem meg milyen hasznos ostobának lenni.” (6)
Robert Merle
1/10
Edit Sass 2018 márc. 05. - 22:49:46 1/10
(171/319)
BORZASZTÓ!
unalmas, undorító, idegesítõ, vontatott, óriási csalódás
10/10
offtopic
Filmgusztália 2018 márc. 05. - 20:20:53 10/10
(170/319)
Nagyon megkönnyebbültem, h nem csak én látom mekkora troll...
10/10
Filmgusztália 2018 márc. 05. - 20:17:51 10/10
(169/319)
Oké, jogos, nem nyerhetünk minden évben oszkárt, még elbíztuk volna magunkat...majd jövõre megint csinál valaki valami holokausztos szart és azzal megint nyerünk...pl. Saul fia 2 vagy Saul másik fia vagy Vagy Saul és Mindenki vagy Mindenki Saul fia

:DDD
10/10
Filmgusztália 2018 márc. 05. - 20:13:49 10/10
(168/319)
Én letakart szemmel néztem onnantól, h kibasszák a placcra azt a szerencsétlen tehenet...ezután a jelenet után szerencsére nincs több véres és tudtam, h nem véletlen szerintem még is pozitív, hátha olyanok is szörnyülködve tolják el a sztéket a Gundelben, akik addig vígan húsevõk voltak, ezen képsorok után. És hát feladata van, be kelkl mutatni ezt a közeget, mert annyira paradox, h egy finom szerelem születik egy ennyire véres helyen...
Edmond Dantes 2018 márc. 05. - 15:58:09
(167/319)
Itt és részben off
Szavaiddal élve: mondjuk ennyire sarkítva nem fogalmaznék: "röhej kategória hogy milyen filmek nyertek" és "mára egyértelmû semmit nem jelent ha valaki Oscart kap." Mindkét állítás túlzás. Idén úgy alakult, hogy majdnem mind a kilencet láttam már, legalább részben. Az Ebbing (ottani topikba beírtam) bõven Oscart érdemelt volna legjobb film és forgatókönyv kategóriában, McDormand szobra nem is volt vitás és a Szólíts a neveden! is erõs film, a többi (nekem!) felejtõs, a Tûnj el!-nél szóvá is tettem, hogy 4 fontos-díj jelölést azért talán mégse. (Egyet végül mégis megkapott=screenplay.) A víz érintése egyáltalán nem az én mûfajom, nem az én világom, de most, hogy gyõzött, talán meg fogom nézni. Megpróbálok tanulni és érteni, sosem késõ és hátha nem teljesen hülyék odaát..Másrészt talán visszatérhetnének az 5 filmes jelöléshez, nyilván anyagi szempontok miatt bõvítettek.
szookedorina 2018 márc. 05. - 15:57:16
(166/319)
Már, hogyne jelentene semmit ha valaki az élet területén valamely mûfajban díjat kap.
Nem jelent semmit....ez olyan mintha azt állítanád a pénznek a mai civilizációban nincs értelme. Nem számít, hogy nincs rá szükséged mert mindened megvan ami megvásárolható, azt veszel meg amit csak akarsz.... a pénz azért kell, hogy nálad legyen mert ez a világ mozgató rugója (egyenlõre) legális csereeszköz. Az okos ember ha nem szereti a pénzt, nem költi, identitásának ellent mond akkor is nála van, hegyekben áll a számláján, vagy az ágya alatt akkor is birtokolja.
Hogy miként szerezte a vagyont az egy más kérdés...... lehet szerencse, lehet tisztességes úton lehet tisztességtelenül pénzt szerezni, stb, vagyonhoz jutni.
Ha ezt a vagyont jó célokra fordítja vissza, illetve fekteti na akkor okos, hasznos az ember az õt körbevevõ társadalomra. Ne ebbõl a korlátolt országból induljunk ki ahol szinte csak helytelen utak lehetségesek a vagyon, az elismerés megszerzéséhez.

ad2
Szerintem az Oscar gálát nem a közönségnek rendezik, hanem a "szakma" rendezi saját magának.
Engednek betekintést vagy nem, az nem rajtad, rajtunk, nem a kivülállón múlik.

A nép akkor volt boldog, ha nem éhezett, és szórakozhatott. Az uralkodó ezt nagyon jól tudta, így ha azt akarta, hogy szeressék, körülbelül egyhavi jövedelmét arra fordította, hogy gigantikus gladiátorjátékokat szervezett, ahol az elõzõek által említett módokon megtömte alattvalóinak hasát is.
Ha belegondolsz, ma is ez kell az embereknek. A táplálék evidens, azonkívül mindenhonnan a szórakoztatóipar kacsint rád, és hívogat a jobb élet reményében.

Egy kis latin: Panem et circenses! = Kenyeret és cirkuszi játékokat!

Jézus Krisztus meg forog a sírjában.
10/10
TitusLivius 2018 márc. 05. - 15:51:19 10/10
(165/319)
Az amerikai filmakadémia mintegy 6000 tagjának többségi ítélete alapján osztották ki a díjakat, olyan filmes közegben lélegzõ emberek szavazata eredményeképpen, akiket a munkásságuk predesztinál erre a lehetõségre. Talán azért választották ki õket erre a "feladatra", mert tettek már le valamit az asztalra életükben. Nem is értem, miért nem téged kérdeznek... hiszen egy rakás vhs kazettát megnéztél már. Amúgy ezen a gálán én sem értettem minden döntéssel egyet, de jól is néznénk ki, ha a laikus pórnép állítaná össze a listát. Azért lépjünk már egyet hátra. Már aki képes ilyesmire.
10/10
TitusLivius 2018 márc. 05. - 15:23:16 10/10
(164/319)
Ezt a trollt ne ettessétek. Ha szellemileg alulmaradott embereken akartok segíteni, annak számos más hatásosabb, emberibb, ámde kevésbé idõpazarló formája is létezik.
4/10
NADAL14 2018 márc. 05. - 15:20:35 4/10
(163/319)
Mondjuk ennyire sarkítva nem fogalmaznék mint Marlén ,de elmondta a lényeget:) Ez már tényleg röhej kategória hogy milyen filmek nyertek.És kik akik odaitélik a díjakat ,inkább mintha vezényelnének nekik hogy kire szavazzanak. Mára egyértelmû semmit nem jelent ha valaki Oscart kap.
Ezüstliliom 2018 márc. 04. - 23:04:02
(162/319)
Sokan dicsérik, ezért megpróbáltam megnézni, pedig hallottam, hol játszódik, és hogy sok véres képsort tartalmaz. Csak a 15. percig bírtam. Sajnos ez nem nekem való film. Ennek ellenére azért drukkolok neki.
10/10
Babeti85 2018 márc. 04. - 21:50:44 10/10
(161/319)
Hm..Érdekes film..
szookedorina 2018 márc. 04. - 20:01:33
(160/319)
Bitch megfelelõje szuka, kurva....
Csak, hogy tudd, hündine = lánnyal, nõ nemûvel van dolgod.